[Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez Junx w 12 Lis 2017, 01:37

Patch do Hybrid'a - https://yadi.sk/d/5VeswyWx3PRCqJ

Co nowego:

- Poprawiony spawn granatów

- Dodany Xray-PDA (Do dodatków opcjonalnych)

- NOMAD's ReShade V1 (J/w)

- Re-balans stosunków między frakcjami

- Dodany Quest Pack 1.25 od Dr.X i przystosowany pod Hybrid'a

- I trochę drobnych poprawek
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2339
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 11:10
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 357

Reklamy Google

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez HitFan w 12 Lis 2017, 02:20

@Junx może załóż osobny temat, aby było łatwiej trafić na tego moda?
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 15 Lut 2022, 20:18
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez Kamieniarz w 22 Lis 2017, 22:06

Potrzebuje pomocy. Sułtan każe donieść mi jakąś walizkę z dokumentami i nie wiem gdzie ją znalezc, bo nie ma żadnego znacznika. Jedyne co to gdy nacisnę na PDA "Wyśrodkuj mapę na zadaniu" przenosi mnie na mapę agropromu. Zadnych podpowiedzi, nic kompletnie. Jedyne co to w podziemiach w skrytce Striełoka znalazłem jakąś walizkę z dokumentami wojskowymi, ale chyba nie o to chodzi, bo nie aktualizuje mi zadania i nie każe mi wracać z powrotem do Sułtana.
Kamieniarz
Stalker

Posty: 71
Dołączenie: 17 Lut 2014, 22:18
Ostatnio był: 24 Lis 2017, 01:41
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -40

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez M4RC1N w 02 Gru 2017, 14:25

Hejka, mam mały problem, mianowicie zainstalowałem CoC 1.5b i chciałem sobie zmienić maksymalny udźwig na 60 kg, ok wypakowałem gamedate zmieniłem co trzeba, zapisałem i zaczęło mi wywalać błędy że czegoś tam brakuje, uzupełniałem brakujące pliki (bo w folderze gamedata gry był tylko plik system.ltx i folder creatures z plikiem actor.ltx w środku) aż wygrałem całą wypakowaną gamedate :/ a to i tak nic nie dało, w czym może być problem????
M4RC1N
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 02 Gru 2017, 14:14
Ostatnio był: 16 Gru 2017, 14:10
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez elgyd w 02 Gru 2017, 21:35

Tryb: zapisu stanu gry tylko przy ogniskach- gdzie się go włącza?
elgyd
Kot

Posty: 32
Dołączenie: 01 Paź 2014, 23:25
Ostatnio był: 26 Lut 2020, 01:02
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 0

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez M4RC1N w 02 Gru 2017, 22:12

Chyba się nie da, ale mówisz o call of misery, może się nie znam ale w call of chernobyl czegoś takiego nie ma ;)
M4RC1N
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 02 Gru 2017, 14:14
Ostatnio był: 16 Gru 2017, 14:10
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez doomer77 w 07 Gru 2017, 22:07

Zainstalowałem sobie CoC'a i żałuję... że nie zrobiłem tego wcześniej :D

Mam jednak parę pytań dotyczące głównie HUDa. Doczytałem w temacie, że niektórzy sobie go personalizują, ale nie potrafiłem znaleźć informacji w jaki sposób. A chciałbym np. wyrzucić na ekran godzinę, zmienić mapę na bardziej czytelną i dodać informację o ilości npców w pobliżu. Z tego co się zorientowałem, nie da się tego zrobić z poziomu menu, więc jak to się robi?
CoC z polonizacją i zainstalowanym Hybrid'em, plus ostatni patch.
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez CzłonekDrużynyStriełoka w 18 Gru 2017, 01:21

Witajcie stalkerzy, mam pewien problem dotyczący CoC'a... otóż gdy pierwszy raz instalowałem modyfikacje i ją odpaliłem pierwsze co zrobiłem to poszedłem do Sidorowicza i w jego radiu grała przepiękna muzyka, po około 2 tygodniach porobiłem coś z grą i wszystko działa oprócz muzyki w radiach. Wszystkie radia w grze nie odtwarzają muzyki jak to naprawić?
CzłonekDrużynyStriełoka
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 17 Gru 2017, 19:42
Ostatnio był: 06 Maj 2019, 18:56
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 1

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez Pilot w 18 Gru 2017, 06:27

Najprostsza odpowiedź to kompletna reinstalacja. Nikt nie wie co porobiłeś z grą, więc to jest jedyne rozwiązanie na jakie może wpaść ktokolwiek inny.
Awatar użytkownika
Pilot
Łowca

Posty: 434
Dołączenie: 26 Lip 2010, 14:34
Ostatnio był: 18 Lip 2021, 12:12
Miejscowość: Red Forest
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 43

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez Akinaro w 18 Gru 2017, 10:54

CzłonekDrużynyStriełoka napisał(a):Witajcie stalkerzy, mam pewien problem dotyczący CoC'a... otóż gdy pierwszy raz instalowałem modyfikacje i ją odpaliłem pierwsze co zrobiłem to poszedłem do Sidorowicza i w jego radiu grała przepiękna muzyka, po około 2 tygodniach porobiłem coś z grą i wszystko działa oprócz muzyki w radiach. Wszystkie radia w grze nie odtwarzają muzyki jak to naprawić?



Image
Awatar użytkownika
Akinaro
Modder

Posty: 221
Dołączenie: 01 Cze 2016, 10:52
Ostatnio był: 24 Lut 2022, 16:19
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 115

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez doomer77 w 18 Gru 2017, 22:33

Im dłużej gram, tym dostrzegam więcej błędów w polonizacji. Nie tyle w samym tłumaczeniu, co w gramatyce i składni.

Rozumiem, że fraza "jesteśmy atakowani na północ od główna brama" jest wynikiem automatycznego generowania takich komunikatów i tego się zmienić nie da. Jednak trafiłem na wiele zdań, w których niepoprawnie użyto słów (np. bynajmniej i przynajmniej), nie wstawiono przecinków, składnia przyprawia o ból głowy a literówki to w takim przypadku nic nieznaczące drobnostki.

Jestem pełen szacunku i podziwu dla ludzi, którym chce się to wszystko tłumaczyć, ale już to tutaj parę razy mówiłem - tłumacz musi znać doskonale język, na który przekłada jakikolwiek inny. Jeśli ma wątpliwości, niech poprosi o sprawdzenie i korektę kogoś lepszego. Mało jest tutaj polonistów?
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez tom3kb w 18 Gru 2017, 23:34

@dommer77
To jak się znajduje takie błędy to co za problem zrobić screeny i wysłać osobie/osobom tłumaczącym. Może kiedyś powstanie jakiś patch. Chociaż akurat na patcha do Cocka bym nie liczył :E , bo ten co robił polonizację odpuścił sobie jakiś czas temu stalkera i nie wiadomo czy wróci.

Wiesz jak mało osobom chce się dołączyć do testowania jakiegoś spolszczenia albo chociaż żeby wrzucić screena z jakimś błędem jak coś znajdą.
Bo napisanie
Jednak trafiłem na wiele zdań, w których niepoprawnie użyto słów (np. bynajmniej i przynajmniej), nie wstawiono przecinków, składnia przyprawia o ból głowy a literówki to w takim przypadku nic nieznaczące drobnostki.
to za wiele nie pomaga, żeby nie powiedzieć, że do niczego to się nie przydaje.
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości