[Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez mayer99 w 14 Cze 2018, 08:25

Mordowanie Ekologów nic tu nie da...Lepsze detektory ( weles, svarog) są do zdobycia tylko i wyłącznie w schowkach lub za misje dla naukowców. Trzeba mieć farta po prostu. Jeśli ci to nie odpowiada jest addon na MODDB, który dodaje detektory do asortymentu handlarzy.
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 09 Maj 2023, 09:50
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Reklamy Google

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez ZombieShane w 14 Cze 2018, 11:04

Z Welesami żadnego problemu nie miałem, znalazłem ich kilka, z resztą miałem taki jeszcze przed wyjściem z Kordonu. Po prostu przeszukałem mnóstwo tych schowków, dobiłem do pierwszego miejsca w rankingu, legendarnej rangi a dalej musiałem rzucać śrubkami.
No ale ważne, że w ogóle można Swaroga zdobyć... Chociaż dopóki nie zobaczę, to nie uwierzę. :/
Awatar użytkownika
ZombieShane
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 08 Paź 2017, 15:36
Ostatnio był: 19 Lip 2018, 12:32
Frakcja: Zombie
Kozaki: 5

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez CzłonekDrużynyStriełoka w 14 Cze 2018, 17:12

Myślicie żeby już pobierać CoC wersję 1.5 czy poczekać aż wyjdzie z demo?
CzłonekDrużynyStriełoka
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 17 Gru 2017, 19:42
Ostatnio był: 06 Maj 2019, 18:56
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 1

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez mayer99 w 14 Cze 2018, 17:18

Ja w ostatnim gameplay'u Merc'iem znalazłem svaroga w Kordonie pod wiaduktem.
Obecnie gram w 1.5r6 i nie mam żadnych problemów ze stabilnością. Plusem wersji 1.4.22 jest naprawdę duża ilość addonów na MODDB, na 1.5 jest ich sporo mniej, a kilka postów wyżej masz jakich obecnie używam + better noctovision.
Ostatnio edytowany przez mayer99, 15 Cze 2018, 01:34, edytowano w sumie 1 raz

Za ten post mayer99 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive ZombieShane.
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 09 Maj 2023, 09:50
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez HuczuL w 14 Cze 2018, 19:59

ZombieShane napisał(a):Pytanie za tysiąc kozaków: czy ktoś z Was znalazł w CoCu detektor Swaróg? W Internetach piszą, że niby jest, ale wymordowałem już chyba połowę frakcji Ekologów, przeszukałem każdego zombiaka i nic.
Ja znalazłem przy kolesiu z Monolithu, w Prypeci chyba. Ale ogólnie to tak, jest ten detektor.
Łatwa droga jest zawsze zaminowana.
Awatar użytkownika
HuczuL
Stalker

Posty: 142
Dołączenie: 03 Wrz 2017, 16:03
Ostatnio był: 19 Lut 2019, 17:13
Miejscowość: Järna
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 4

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez mayer99 w 15 Cze 2018, 09:09

Z innej beczki: które pliki w configach broni odpowiadają za jej odrzut? Mam CoC 1.5r6 z Weapons Goulash addonem i porównując SR25, Mk14 Ebr i H&K 417 jest nieco dziwnie bo ten 1y praktycznie wcale nie ma odrzutu, a 2a pozostałe karabiny mają duży odrzut nawet po ulepszeniach. Chce to nieco powygładzać...:)
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 09 Maj 2023, 09:50
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez ZombieShane w 15 Cze 2018, 15:32

mayer99 napisał(a):Ja w ostatnim gameplay'u Merc'iem znalazłem svaroga w Kordonie pod wiaduktem.
Obecnie gram w 1.5r6 i nie mam żadnych problemów ze stabilnością. Plusem wersji 1.4.22 jest naprawdę duża ilość addonów na MODDB, na 1.5 jest ich sporo mniej, a kilka postów wyżej masz jakich obecnie używam + better noctovision.

Zgadzam się, addony to jest rewelacyjna sprawa. Pograłem trochę w standardowej wersji, a wczoraj rozpocząłem nową grę z Arsenal Overhaul 3, Outfit Addon, dodatkiem Open Scopes do AO3, addonem implementującym szybką podróż i jeszcze jednym zmieniającym działanie skrzynek z narzędziami. Najśmieszniejsze, że gra zamiast zamulać działa lepiej, szczególnie PDA które w podstawce muliło, a teraz działa płynnie. :) Noktowizję też zmienię, dobrze że przypomniałeś. Na czarno- białą z Mizerii.

Ogólnie mod jest świetny, chociaż trzeba sobie samemu powoli dawkować przyjemności typu nowa broń czy kombinezon, bo wszystko jest praktycznie od razu dostępne, wystarczy trochę pobiegać i zrobić kilka questów. A jak się zaniesie części mutantów do laboratorium to już w ogóle, bratan, masz riealnyj tawar.
Awatar użytkownika
ZombieShane
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 08 Paź 2017, 15:36
Ostatnio był: 19 Lip 2018, 12:32
Frakcja: Zombie
Kozaki: 5

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez HuczuL w 20 Cze 2018, 11:26

Mam ważne pytanie, czy ktoś wie jaki jest kod do drzwi w labolatorium w bazie wojskowej na ,,Generatory" ? Jest tam 7 ludzi neutralnych ale nie wiem kto, są chyba za drzwiami. W Pda ich nie ma.
Łatwa droga jest zawsze zaminowana.
Awatar użytkownika
HuczuL
Stalker

Posty: 142
Dołączenie: 03 Wrz 2017, 16:03
Ostatnio był: 19 Lut 2019, 17:13
Miejscowość: Järna
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 4

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez Akinaro w 20 Cze 2018, 12:11

HuczuL napisał(a):Mam ważne pytanie, czy ktoś wie jaki jest kod do drzwi w labolatorium w bazie wojskowej na ,,Generatory" ? Jest tam 7 ludzi neutralnych ale nie wiem kto, są chyba za drzwiami. W Pda ich nie ma.



Spoilery!
W generatorach jest baza C-Consciousness(a raczej Monolith War Lab), by się tam dostać musisz znaleźć doktora, pogadać z nim by dostać misje i dekoder do drzwi.
:

Potem musisz się udać do laboratorium x-8 znaleźć tam pomieszczenie z burerami i zabrać dokumenty(tip: przejście jest w windach). Dopiero po tym możesz wejść to podziemi generatorów, gdzie musisz pogadać i zabić kontrolera a potem komory z tymi NPC, po tym przeniesiesz się do sarkofagu by walczyć z duchami(4-5 fal, długa i trudna walka więc trzeba zebrać trochę ammo).
Awatar użytkownika
Akinaro
Modder

Posty: 221
Dołączenie: 01 Cze 2016, 10:52
Ostatnio był: 24 Lut 2022, 16:19
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 115

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez HuczuL w 20 Cze 2018, 22:56

Dzięki bardzo, i przepraszam za ten Spoiler
Łatwa droga jest zawsze zaminowana.
Awatar użytkownika
HuczuL
Stalker

Posty: 142
Dołączenie: 03 Wrz 2017, 16:03
Ostatnio był: 19 Lut 2019, 17:13
Miejscowość: Järna
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 4

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez Akinaro w 21 Cze 2018, 09:43

Nie. Chodzi o to że ja daje spojlery :D
Bo technicznie mało kto wie jak się dostać do War Labu za pierwszym razem i co dalej robić :D
Awatar użytkownika
Akinaro
Modder

Posty: 221
Dołączenie: 01 Cze 2016, 10:52
Ostatnio był: 24 Lut 2022, 16:19
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 115

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez HuczuL w 23 Cze 2018, 23:53

Ok dziękuję :)
Łatwa droga jest zawsze zaminowana.
Awatar użytkownika
HuczuL
Stalker

Posty: 142
Dołączenie: 03 Wrz 2017, 16:03
Ostatnio był: 19 Lut 2019, 17:13
Miejscowość: Järna
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 4

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości