[Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez ZiomB w 08 Kwi 2017, 20:51

Call of Chernobyl posiada fabułę sklejoną ze wszystkich części (głównie Cień Czarnobyla) tylko bardzo uproszczoną. W modzie natkniesz się na kilka motywów które możesz nie zrozumieć ze względu na to że nie grałeś w Stalkera, ale to nie powinno mieć raczej większego wpływu na twoją rozgrywkę.
Ale to nie fabuła jest mocną stroną CoC tylko gameplay, który tutaj jest na wysokim poziomie, zwłaszcza z dodatkowymi addonami.
Jeżeli nie zrazisz się lukami w fabule to jak najbardziej możesz w to zagrać, miej jednak na uwadze to, że nie każda frakcja ma dostępny tryb fabularny który nie w ogóle nie jest wymagany by komfortowo w to grać, w modzie jest od groma zadań pobocznych oraz lokacji do zwiedzania.
Awatar użytkownika
ZiomB
Tropiciel

Posty: 377
Dołączenie: 03 Mar 2010, 21:13
Ostatnio był: 06 Kwi 2019, 00:36
Miejscowość: Crawley
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 65

Reklamy Google

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez Zwinny w 08 Kwi 2017, 23:31

Przeszło mi to przez myśl, ciała mutantów, stalkerów, bronie i inne przedmioty porozrzucane po mapie i przez to mogą być lagi.Komputer też nie jest najwyższych lotów - phenom 955+ hd 7850+ 4gb ram
Awatar użytkownika
Zwinny
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 23 Lip 2016, 17:48
Ostatnio był: 25 Lis 2018, 01:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 5

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez Akinaro w 09 Kwi 2017, 09:32

Zwinny napisał(a):Mam pytanie.U was też laguje mapa na pda? Na początku gry było w miarę ok ale teraz gdy zdobyłem prawie wszystko pda niemiłosiernie tnie, sama gra też zaczęła gorzej chodzić :?:



Miałem to samo, wyłączyłem oznaczenia anomalii(te okrągłe), i mapa w PDA przestała lagować.

Co do pamięci to w Stalkerze nie ma znaczenia czy ma się 4GB czy 16GB jak ma się sypnąć to się sypnie, jak ma zlagować to się zlaguje.

Ja mam 16GB RAM, ale co z tego skoro Stalker maksymalnie i tak może użyć chyba 3-3.5GB?
Szczerze chyba tylko raz udało mi się zużyć więcej niż 10GB gdy renderowałem projekt w Unity, miałem przeglądarkę w tle włączoną i grałem w Soldata z nudów.
Nawet żadna nowa gra pokroju FarCry 4 czy masakrycznie zmodowany Skyrim(20GB modów) nigdy nie brał więcej niż 6GB RAMu.

Szczerze mogę powiedzieć że większe znaczenie ma szybkość dysku. A nikt na to nie zwraca uwagi.
Serio kondycja dysku ma większe znaczenie niż procesor czy RAM bo co z tego że te komponenty mogą przeliczyć masę danych, jeśli dysk nie daje rady odczytywać danych z dysku.

Stalker, a zwłaszcza duże mody jak CoC w zasadzie potwierdził to, bo ZAWSZE po wgraniu modów robię defragmentacje i czyszczenie śmieci... I dosłownie gra śmiga jak helikopter. Bo np wiele nagłych zwiech jakie mam zawsze są spowodowane... załadowaniem jakiegoś dzwięku(wycie w tle albo głos).
A gdy używa się dysku SSD... matko przenajświętsza to jest jak przesiadka z malucha do ferrari.

Serio d takich gier jak Stalker polecam kupić najmnejszy dysk SSD, np 64GB(ok 150zł) i zostawić go tylko do jednej gry.


PS, sorry za ten rant -_-

Za ten post Akinaro otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive HitFan, GajgerW.
Awatar użytkownika
Akinaro
Modder

Posty: 221
Dołączenie: 01 Cze 2016, 10:52
Ostatnio był: 24 Lut 2022, 16:19
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 115

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez Kacap w 09 Kwi 2017, 11:16

Witam stalkierzy!

Czy ktoś z Was orientuje się co do wykonawcy i tytułu utworu, który kryje się w sounds.db w: sounds/ambient/special/garbage_bandits_radio_1? Szukałem na necie na różne sposoby i nic, a utwór jest kapitalny! I raczej nie jest to Anna German...
Kacap
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 09 Kwi 2017, 11:10
Ostatnio był: 15 Sie 2017, 22:22
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 0

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez Pilot w 09 Kwi 2017, 13:11

Nie chce mi się przeszukiwać plików i identyfikować utworu, ale myślę, że chodzi ci o Vulgargrad'a - Alkoholik.

To nie jest takie trudne do znalezienia, bo końcówka śpiewana jest po angielsku. Wpisanie frazy "I'm alcoholic and a dickhead" (albo całej ostatniej zwrotki) w Youtube i od razu wyskakuje.
Awatar użytkownika
Pilot
Łowca

Posty: 434
Dołączenie: 26 Lip 2010, 14:34
Ostatnio był: 18 Lip 2021, 12:12
Miejscowość: Red Forest
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 43

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez Kacap w 09 Kwi 2017, 13:51

@up

jakby nie było trudne to wierzaj mi, dawno już bym znalazł. O pomoc zwracam się zawsze w ostateczności, jak wszystko inne zawiedzie.

Do kolejnych osób, które wygłoszą osąd bez sprawdzania o co w ogóle chodzi: nie jest to ani alkoholik, ani dirge for the planet, ani w ogóle nic Firelake, ani Tatu, ani Jimi Hendrix (:P), ani Arka Noego... Przewertowałem na różne sposoby listy utworów i niestety żadna nie zawiera interesującego mnie utworu, podanego w poprzednim poście.
Kacap
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 09 Kwi 2017, 11:10
Ostatnio był: 15 Sie 2017, 22:22
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 0

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez Akinaro w 09 Kwi 2017, 18:40

Kacap napisał(a):Witam stalkierzy!

Czy ktoś z Was orientuje się co do wykonawcy i tytułu utworu, który kryje się w sounds.db w: sounds/ambient/special/garbage_bandits_radio_1? Szukałem na necie na różne sposoby i nic, a utwór jest kapitalny! I raczej nie jest to Anna German...



Utwór ""garbage_bandits_radio_1""
to "Когда Цвели Сады" Autor: Анна Герман

https://www.youtube.com/watch?v=ic2oBzeyaFk

Za ten post Akinaro otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kacap.
Awatar użytkownika
Akinaro
Modder

Posty: 221
Dołączenie: 01 Cze 2016, 10:52
Ostatnio był: 24 Lut 2022, 16:19
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 115

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez Zwinny w 09 Kwi 2017, 20:08

Zna ktoś nazwę utworu w którym śpiewa kobieta? Leci często u sidorowicza i nieopodal baru 100 radów przy bazie powinności.
To nie ten z linka wyżej
Awatar użytkownika
Zwinny
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 23 Lip 2016, 17:48
Ostatnio był: 25 Lis 2018, 01:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 5

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez elgyd w 09 Kwi 2017, 20:13

Jedyne czego brakuje dla mnie to:

1. Czy da się jakoś usunąć znacznik na mapie?

2. Czy można zrobić funkcję auto zapis np co 10 minut albo zapis tylko podczas snu?
elgyd
Kot

Posty: 32
Dołączenie: 01 Paź 2014, 23:25
Ostatnio był: 26 Lut 2020, 01:02
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 0

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez Provski w 09 Kwi 2017, 20:16

http://www.moddb.com/mods/stalker-miser ... -cop-songs

To jest z Misery ale chyba dużo utworów z tego moda jest właśnie w CoCu.
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez ZiomB w 09 Kwi 2017, 21:10

Zwinny napisał(a):Zna ktoś nazwę utworu w którym śpiewa kobieta? Leci często u sidorowicza i nieopodal baru 100 radów przy bazie powinności.
To nie ten z linka wyżej


https://www.youtube.com/watch?v=WDCNlqMgnvo

Za ten post ZiomB otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Zwinny.
Awatar użytkownika
ZiomB
Tropiciel

Posty: 377
Dołączenie: 03 Mar 2010, 21:13
Ostatnio był: 06 Kwi 2019, 00:36
Miejscowość: Crawley
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 65

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez Provski w 11 Kwi 2017, 15:22

Wie ktoś jak działają tłumiki w CoCu? Jest jakiś dystans w obrębie którego przeciwnicy wciąż słyszą wystrzał czy w ogóle nas nie słyszą gdy używamy broni z tłumikiem? Byłem w Limańsku i strzelałem w zupełnej ciemności do Najemników, ale oni w ogóle nie reagowali gdy ich zabijałem więc nie wiem czy coś się zbugowało czy tak ma być.
Druga sprawa, czy gdy przeciwnik znajdzie ciało swojego kolegi to nabierze podejrzeń czy po prostu je ograbi i sobie pójdzie?
I trzecia rzecz, czy przeciwnicy widzą nasze latarki?
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości