Jakiś modek by powrócić do zony.

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Jakiś modek by powrócić do zony.

Postprzez Fenix w 24 Sie 2020, 00:13

Dobry wieczór. Z serii, cykliczne powroty co parę lat. Od Zony się już chyba nie uwolnić - cały czas przyciąga. :) Doradźcie proszę jakiś ciekawy mod, o ile jest coś wartego polecenia - bo po tytułach wątków, to chyba nic nowego nie widzę. A ostatnio tu byłem chyba z 3 lata temu. Priorytety:

- nowa ciekawa fabuła,
- długi - wiele godzin gameplay'u,
- ogólnie warty ogrania.

Nie musi być do zewu. Ograłem już:

- Lost Alpha,
- Complete,
- Call of Charnobyll,
- plus kilka mniejszych, ale w tej chwili nie pamiętam.

Myślałem kiedyś nad Mysery, a widzę, że do dzisiaj jest popularny. Tylko, że idea tego moda średnio mi podchodzi. To jest taki sandbox Stalkera z mechaniką podobno do gier typu Diablo? Czyli wykonywanie jakichś zadań i farmienie lepszego sprzętu? Fabularnie i pod kątem wykonywanych tam misji względem podstawowej wersji jakiegoś powiewu świerzości tam nie uświadczymy?
Fenix
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 07 Gru 2008, 19:59
Ostatnio był: 01 Sty 2021, 22:28
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: Jakiś modek by powrócić do zony.

Postprzez tom3kb w 24 Sie 2020, 06:32

Jeśli ma być naprawdę długi to np któraś z wersji Soljanki, te najnowsze OP 2.1 albo wersja solianki dla tych co nie lubią się wkurzać czyli NS 2016. Ale to są akurat mody do Cienia Czarnobyla.
Albo np Oblivion Lost Remake, OGSE 2.0, uwielbiany tutaj F.O.T.O.G.R.A.F :)
Tajne Ścieżki 2 albo Powrót Szramy 2 ale to starsze długie mody to możesz znać.
Jak lubisz filmy o zombie apokalipsie to Left to die,
Jak coś trudnego to NLC 7.

Modów długich fabularychl do Zewu też jest dużo, jak lubisz podziemne laboratoria to np W Potrzasku, caly mod idziesz przez laby.
Dobre, długie i dopracowane mody to np Wiatr Czasu 1.3, Przestrzenna Anomalia (update 4.1), Spectrum Project,, Kroniki Czarnobyla, AZM, Anomaly, Klondajk 2.0, Dead City Breakthrough 3.0, dwa mody z serii Złoty Kufer.
Jak lubisz dużo strzelania to trylogia Czas Sojuszu.

Długie mody do zewu to któraś z wariacji SGM np: sgm 2.2, sgm 2.0 geonezis albo sgm jenot.

Ogólnie jest tego dużo szczególnie jak kilka lat nie grałeś ale nie chce mi się aż tyle wypisywać.
No i oczywiście spolszczone jak nie znasz rosyjskiego.
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Re: Jakiś modek by powrócić do zony.

Postprzez Fenix w 24 Sie 2020, 13:19

Sprawdzę "fotografa" i "soljanke" i może "tajemne ścieżki". "Obliviona" przeszedłem wcześniej. Lubię duże ilości tekstu na poziomie wprowadzające w fabułę.

Jeżeli zależy mi na napisanej w dojrzały sposób i na poziomie (dobre literacko opisy i dialogi) historii, to od którego z tych modów najlepiej zacząć? Jakim czasem gry wymaganym do przejścia te mody - mniej więcej - się charakteryzują?

Kusi mnie także sprawdzenie bliżej tego "Misery" ze względu na ogromne (patrząc po forum) zainteresowanie jakie wzbudza ten mod. Ogólne założenia znam i jakoś średnio go widzę, ale patząc, że tylu fanów Stalkera wsiąka w ten mod, to na logikę musi on coś w sobie mieć. Co? :)

W SGM chyba też grałem. Tam chyba w połowie gry natrafiłem na buga, który mi uniemożliwił dalszą grę. Kurdę, muszę stare posty przejrzeć jeszcze raz.

edit: w SGM i Tajemne ścieżki już grałem.
Fenix
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 07 Gru 2008, 19:59
Ostatnio był: 01 Sty 2021, 22:28
Kozaki: 2

Re: Jakiś modek by powrócić do zony.

Postprzez tom3kb w 24 Sie 2020, 13:39

Ns 2016 i Op 2.1 to nawet kilka miesięcy grania lub więcej :) zależy jak dużo czasu poświęcasz na granie i jak szybko cię mod nie wkurzy.

Jak zależy ci na fabule to FOTOGRAF, tam walki nie jest za dużo.
To też długi mod ale nie tak jak solianki.

A co do Misery to może zamiast niej bo to fabularnie czysty Zew to może lepiej spróbuj Road to the North, niedawno spolszczony.
Mechaniki z Misery ale zupełnie nowa fabuła i zadania.
Albo Anomaly też nowe fabuły i zadania, a też korzusta z niektórych rzeczy z Misery.
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Re: Jakiś modek by powrócić do zony.

Postprzez Fenix w 24 Sie 2020, 13:47

Chodzi o to, że te Solianki są bardzo zabugowane? Coś pamiętam, że były na nie jakieś lamenty już lata temu. Z wymienionymi tutaj modami nie będzie problemu z rozdzielczością 2560x1440?
Fenix
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 07 Gru 2008, 19:59
Ostatnio był: 01 Sty 2021, 22:28
Kozaki: 2

Re: Jakiś modek by powrócić do zony.

Postprzez tom3kb w 24 Sie 2020, 13:56

Nie OP 2.1 i Ns 2016 to dopracowane mody, chodzi o to, że to straszne kobyły jeśli chodzi o ilość linii fabularnych i zadań, grasz i grasz. No i op 2.1 to wersja dla masochistów, trudność i w ogóle, ns 2016 przyjemna i normalna rozgrywka.
To nie to co solianki z przed kilku lat, spokojnie możesz ukończyć.
Co do takich dużych rozdzielczości to się nie wypowiem bo ja gram maks w 1920x1080.

Za ten post tom3kb otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Fenix.
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92


Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości