Certyfikaty sterowników [Windows 7]

Certyfikaty sterowników [Windows 7]

Postprzez Universal w 26 Mar 2011, 14:42

Bry.

Siódemkę mam od początku lutego i od tego czasu borykam się z dość uciążliwym problemem. Mianowicie, by system zauważył modem, przy każdym uruchomieniu systemu, kiedy BIOS najpierw sprawdza, czy w napędzie znajduje się bootowalna płyta, dopiero potem ładuje się system, muszę wciskać F8 i wyłączać sprawdzanie certyfikatów sterowników. Mój modem, ZTE ZXDSL 852, typ 2, nie może w innym przypadku połączyć się z Internetem, nie działają dyski zewnętrzne, aparaty i mój leciwy skaner.

Internet przeryłem wzdłuż i wszerz, zaorałem sporo dużych for, nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.

Utaker (wybacz, że bez cyferki) na swojej stronie przedstawił rozwiązanie.
http://utak3r.pl/index.php?/archives/119-Instalacja_niepodpisanych_sterownikow_pod_Windows_7_x64.html
Jednak już na początku jest problem.

Zaczniemy od włączenia możliwości instalacji niepodpisanych sterowników. Z poziomu Panelu Sterowania uruchamiamy Edytor lokalnych zasad grupy i w lewym panelu nawigujemy do pozycji Konfiguracja użytkownika -> Szablony administracyjne -> System -> Instalacja sterowników. Otwieramy pozycję o nazwie Podpisywanie kodu dla sterowników urządzeń


Nie mam opcji Podpisywanie kodu dla sterowników urządzeń. Za cholerę nie mogę tego znaleźć.

Windows 7 Ultimate, x64.

Tylko nie żebrać mi o kozaka, jeśli ktoś pomoże to dam. Jeśli nie, to nie, widłami pogonię i na płot nadzieję.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Reklamy Google

Re: Certyfikaty sterowników [Windows 7]

Postprzez Piterxd w 26 Mar 2011, 16:17

Na 90% problemem jest polska wersja Windows 7 64-bit. Polska wersja x64 sprawia problemy z podpisami cyfrowymi przez co nie dopuszcza do poprawnej instalacji. Miałem problem ze sterownikami kontrolera RAID, za nic nie chciał ich przyjąć. Zainstalowałem angielską wersję i jak ręką odjął, bo angielska wersja nie ma takich problemów ze sterownikami. Pobierz kopię zapasową systemu w języku angielskim i zainstaluj (twój klucz powinien działać w dowolnej wersji językowej systemu). U mnie rozwiązało to sprawę na dobre.
Image

Za ten post Piterxd otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182


Powróć do Oprogramowanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość