Który system Microsoftu był według ciebie najlepszy?

Który system Microsoftu jest według ciebie najlepszy?

Windows 95
2
4%
Windows 98 SE
4
8%
Windows Millenium
0
Brak głosów
Windows 2000
0
Brak głosów
Windows XP
27
53%
Windows Vista
7
14%
Windows 7 build 7000 i powy
11
22%
 
Razem głosów : 51

Re: Który system Microsoftu był według ciebie najlepszy?

Postprzez Kuba w 28 Lip 2009, 11:01

Myślę, że Vista. Od roku na nim jadę i nie miałem żadnych problemów. Swego czasu jechałem na XP i także mile go wspominam. Za to najwięcej potyczek przypadało na okres użytkowania 98, a że jestem "zielony" jeśli chodzi o komputery to formatów w tamtym czasie do dziś nie zliczę. ;)
"Gdzie leśna droga wije się przez uroczysko, nieubłagana czeka mnie i znana przyszłość.
Daremnie wszczynać by z nią spór, mamić pieszczotą, otwarta jest jak mroczny bór - na wskroś, szeroko."
Awatar użytkownika
Kuba
Stalker

Posty: 119
Dołączenie: 20 Wrz 2008, 13:19
Ostatnio był: 26 Sie 2014, 15:24
Miejscowość: Częstochowa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 11

Reklamy Google

Re: Który system Microsoftu był według ciebie najlepszy?

Postprzez dorian w 28 Lip 2009, 11:17

W tym linku jest podany pobór pamięci ram przez 3 systemy i ciekawe komentarze do zamieszczonego artykułu :

http://www.vista.pl/artykuly/12695_pamiec_ram_a_windows_7_czy_512_mb_wystarczy_.html

Nie miałem Visty, ale z tych 3 podanych systemów ona najbardziej obciąża kompa i raczej zdecyduję się na 7 jak już będą dostępne do niej aktualizacje. Choć pewnie jak ta już wyjdzie, to z kolei Vista stanieje i będzie dość dobrze dopracowana, a o XP-ku trza będzie powoli zapominać :wink:
EDIT:
Teraz, po paru dniach testowania już mam, Vista Business "na pokładzie" i powiem tak:
- stary, poczciwy XP-ek był wygodny, ale to po prostu przeżytek.
Oczywiście, Vista potrzebuje mocnego sprzętu, zabiera dużo ramu i miejsca na dysku i mówiąc krótko żre system na maxa, ale to w ogóle inny wymiar i technologia i widać to w codziennym użytkowaniu jeśli chodzi o zwykła pracę. Mówiąc ogólnie, dla mnie lepsza, czytelniejsza i wygodniejsza od XP.
A co do gier - masakra.
Teraz korzystam z directX 10 i różnica w grach , w porównaniu do XP jest olbrzymia. Teraz dopiero zauważyłem pewne smaczki graficzne, których do tej pory nie widziałem. Poza tym, nie zauważyłem jakoś zbytnio spadku fps , a taki Crysis , którego jakoś nie lubię za bardzo i służy mi głównie jako tester wydajności sprzętu lata mi teraz na ustawieniach bardzo wysokich, średnio ok. 55 fps :

Image

Pozostałe gry, ustawienia na total max,
Stalker Priboi 1.1.3:

Image

Fallout 3,po wyjściu z krypty:

Image

Podsumowując,
mam w miarę wystarczający sprzęt dla Visty i do XP już raczej nie wrócę, a pewnie po jakimś czasie z kolei przesiądę się na Windę 7, bo mniej zasobów zżera.
A który z nich najlepszy?
Dla mnie jak do tej pory i póki co, Vista zdecydowanie, a 7-ki jeszcze nie mam.:D

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Poprzednia

Powróć do Oprogramowanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości