Windows 7

Windows 7

Postprzez dorian w 13 Paź 2009, 14:30

Co prawda jest już temat o systemach operacyjnych, ale tutaj myślę, że warto by było skupić się na systemie Windows 7, tym bardziej, że od jakiegoś czasu jest dostępny jako beta, a na dniach wyjdzie oficjalnie. Dlatego proponuję żeby ci, co już mają, albo niebawem zamierzają kupić i przesiąść się z XP, albo Visty na "7 - kę" niech piszą i zapodają na podstawie swoich doświadczeń jak na niej chodzą programy wszelakie. Czy system jest wymagający, co jest kompatybilne, albo nie, jakie stery i do czego, co jest nie tak, albo tak, na co uważać, itp, itd.
Czyli ogólnie o Windows - 7 ... i przede wszystkim jak WAM gry na nim chodzą. :wink:

A' propos, warto poczytać :
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Przygotuj_sie_na_Windows_7_-_kluczowe_porady-2367.html[/url]

Jeśli macie inne zdanie, że nie warto tego tematu drążyć to na odpady.

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Reklamy Google

Re: Windows 7

Postprzez caleb59 w 13 Paź 2009, 18:45

Moja wczesniejsza opinia na temat Windows 7 build 7100 RC1: viewtopic.php?f=16&t=4891&start=12#p63950
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |

Za ten post caleb59 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive dorian.
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Windows 7

Postprzez dorian w 04 Lis 2009, 11:14

Porównanie wydajności Windows: XP vs Vista vs 7 :

Czy "siódemka" jest najszybsza..?

Wychodzi na to, że jednak tak.

Buahaha - no jasne - na takim kompie jak w tescie to WSZYSTKO plynnie bedzie dzialac...Co innego obiecanki cacanki o wydajnosci Win 7 na slabszych maszynach - tu jest juz gorzej ale i tak lepiej niz przy Viscie... :0 - caleb59

P.S.Ten komp w teście to wcale nie taki zawalisty. Na dzisiejsze czasy to raczej przeciętny rzekłbym..

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Windows 7

Postprzez MatrixSTR w 14 Gru 2009, 16:28

no to ja zaczne od tego że mój komp jest dość słaby celeron 2,8 756mega RAMu chociaż kart. graf. najgorsza nie jest R2600XT pod AGP.
Jakiś czas temu ściągnąłem sobie schemat razem z programami (dodającymi przejrzyste okienka itp.) na XP i po jakimś czasie postanowiłem sprawdzić siódemke
1. Pierwsze wrażenie to takie że chodzi o wiele szybciej od XP z tymi wizualizacjamii :D , o wiele szybciej sie włączą, a cały system chodzi z taką samą prędkością jak normalny XP.
2. Programy póki co wszystkie mi dobrze chodzą :Ati Tray Tools, PAINT.NET (Który nie wiem czemu ale nie chciał mi się zainstalować ani uruchomić na XP SP3), jedynie deamon tools nie chciał się zainstalować ale znalazłem lepszy program do obrazów i wszystko elegancko chodzi:)
3. Pozytywnie zaskoczyło mnie to że od razu miałem wgrany sterownik od mojej karty graf. (Na XP to sie musiałem nieźle namęczyć żeby go zainstalować)
4. Troche skomplikowane ustawienia głośności to znaczy nie ma oddzielnej regulacji do głośników: przód, tył, Centralny, subwoofer (w każdym razie nie znalazłem) ale za to jak w końcu udało mi się wszystko ustawić to jakość dźwięku u mnie jest o wiele lepsza niż w XP
5. Jeśli chodzi o gry to STALKER COP (wszystkie ustawienia takie same tylko że na siódemce włączony welumeryczny dym i oświetlenie) chodził niewiele gorzej niż na XP (spadek o góra 3 do 5 klatek) natomiast PROSTREET na maxymalnych ustawieniach tnie się tak samo jak na XP (ach te RAMy....) ale za to tnie się równomiernie (nie ma takich dłuższych przycinek jak na XP)
6. Jedyny minus jaki zauważyłem to QUAKELIVE sie tak tnie że nie da się grać (na XP chodził na maxa) ale myśle że sobie z tym poradze
7. Opera chodzi szybciej niż na XP, szybciej się strony ładują i jest szybsze przełączanie między kartami
I na razie tyle

Problem z quakelive rozwiązany :) wystarczyło wgrać sterowniki producenta ponieważ windows 7 nie ma bibliotek od openGL w standardzie :)

PODSUMOWANIE
Windows 7 jest stabilniejszy od XP programy chodzą szybciej a gry to niektóre troche wolniej (Test Drive Unlimited, Quake Live) niektóre tak samo (NFS ProStreet) a niektóre zależnie od sytuacji (COP w miejscach gdzie jest duże użycie RAMu np. bazy, chodzi wolniej ale za to w innych miejscach szybciej) ale za to na pewno stabilniej (np. w XP jak grałem w COPa to wyskakiwały mi krzaki na ekranie np. zamiast broni maiałem takie coś co bardziej przypominało gałązke od sosny niż karabin :) i często znikały mi różne tekstury natomiast w 7 żadnego takiego błędu nie spotkałem, dodatkowo nie mam takich przywieszek w czasie szybkiego biegu jak w XP)

Jeśli bardziej zależy Ci na stabilności to lepiej jest używać Windows Siedem ale jeśli bardziej wolisz żeby gry szybciej chodziły to lepiej grać na XP

TO WSZYSTKO DOTYCZY SŁABSZYCH KOMPUTERÓW TAKICH JAK MÓJ, NIE WIEM JAKIE RÓŻNICE SĄ NA MOCNIEJSZYCH MASZYNACH
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 16 Wrz 2023, 17:02
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: Windows 7

Postprzez lukass w 14 Gru 2009, 17:02

odnośnie regulacji poszczególnych głośników

Image
Mam pirata!
Awatar użytkownika
lukass
Ekspert

Posty: 827
Dołączenie: 25 Paź 2009, 13:18
Ostatnio był: 07 Sie 2010, 12:16
Ulubiona broń: --
Kozaki: 45

Re: Windows 7

Postprzez MatrixSTR w 14 Gru 2009, 17:16

Problem z głośnikami już naprawiłem, trzeba było włączyć żeby SoundMenager sie włączał przy starcie systemu, tylko nie mam tego w Balance a w zakładce poziomy
Image
Dzięki za chęci :)
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 16 Wrz 2023, 17:02
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: Windows 7

Postprzez dorian w 12 Maj 2010, 11:12

Mam Vistę Business i jestem bardzo zadowolony, ale Winda 7 pewnie lepsza..
I teraz co do niej, ważne :
Wabią "na Windows 7"
1 godz. 4 minuty temu
Cyberprzestępcy starają się zainfekować komputery nieświadomych użytkowników trojanem, który ukrywa się pod postacią programu mającego określać, czy dany pecet jest zgodny z systemem operacyjnym Windows 7.


RESZTA TU

TU TEŻ

Warto uważać.

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Windows 7

Postprzez utak3r w 05 Lip 2010, 23:26

dorian napisał(a):Mam Vistę Business i jestem bardzo zadowolony, ale Winda 7 pewnie lepsza


Miałem na notebooku preinstalowaną Vistę. Mulił straszliwie... po upgradzie na Win7 - śmiga jak ta lala :)
Niedawno w końcu również na desktopie postawiłem Win7, tym razem w wersji x64. Ujmę to tak: w końcu ma to jakiekolwiek porównanie do drugiego zainstalowanego na tym kompie systemu - Arch64. To nadal co prawda nie jest to, ale już jest porównywalne.
Operacje plikowe? Tutaj nawet nie ma co porównywać z XP, jest "milion" razy szybciej :) Obliczenia? Również szybciej. Zarządzanie pamięcią? Znacznie lepsze od XP. Ogólnie - jeśli ktoś wykorzystuje kompa do ciężkich prac - renderingi, obliczenia itp. - zdecydowanie polecam Win7 x64.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Windows 7

Postprzez accerone w 07 Lip 2010, 00:00

Również się przesiadłem na Win 7, system świetny gdyż :

- jak już utak3r wspomniał zdecydowanie lepsze zarządzanie pamięcią - to się odczuwa

- bardzo wygodna i bardzo dobra obsługa wielu monitorów - w XP miałem problemy z tym

- również doskonała obsługa tabletu

- bardzo przydatne usprawnienia interfejsu (aero, przyciąganie okien do krawędzi itp - strasznie to użyteczne)

Co do sterowników, jeżeli masz win 7 64bit + kartę nvidii upewnij się że nie posiadasz sterownika 197.45 - zainstalował mi się taki z Windows Update. Zjarały mi się dwie karty w odstępie mniejszym niż 2 tygodnie, 8800GT i 8800 GTS 512. na 90% jestem przekonany, że te stery są "wyposażone" w buga potrafiącego zatrzymać lub nie zwiększać prędkości wiatraka na karcie. Trzecią kartę 8600GT zdążyłem uratować, HW monitor pokazał temp 140 stopni, jako że karta ciągnie prąd jedynie z portu PCI (brak dodatkowego zasilania) to chyba tylko dzięki temu przeżyła, po wymianie sterów na te od producenta już wszystko było ok (ale odczuwalnie wolniej na tych sterach karta działa).

Poza tym system spoko, imho najlepsiejszy system od MS.
Grafika w grze jest równie ważna jak wszystkie inne jej składowe, niczego nie należy traktować po macoszemu. Tak uważam, w której grupie procentowej graczy jestem ? :D
accerone
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 09 Sty 2010, 07:23
Ostatnio był: 07 Sty 2011, 15:39
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 10

Re: Windows 7

Postprzez dorian w 27 Lip 2010, 08:50

accerone:
Poza tym system spoko, imho najlepsiejszy system od MS.


Na razie chyba tak, choć niektórzy tak mówią o XP.. Ja z kolei mam "zniesławioną i oczernianą" Vistę i chodzi bardzo ładnie, zwłaszcza gry. :D
Póki co, jeszcze go nie ma, ale za to szykuje się:

Windows 8. Nowy system w drodze

Wśród wielu "bajerów" być może będzie logowanie do systemu na podstawie rozpoznawania twarzy, tylko jak np. zamiast mnie moja babcia będzie się chciała zalogować, , żeby se na chłopaków na necie popatrzyć to ciekawe, czy ją wpuści..
Zamiast haseł, trza będzie zdjęcia wgrywać.

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Windows 7

Postprzez Kontroler w 27 Lip 2010, 09:28

Nieźle to wygląda w pełni 3D i dużo ciekawych rozwiązań. Pewnie będzie miało obsługię directx' a 12 : D Ale ja i tak wolę 7 jest dużo lepszy od visty, która była niewypałem i Ci, który pokupowali oryginały, to teraz na niej siedzą. I co mi się podoba 7 ma pełną zgodność ze starymi grami, przykład: ostatnio odpaliłem nfs carbona i bez problemów się włączył, nie to co na viście trzeba było jakieś śmieszne patche instalować... a z resztą 7 jest o wiele bardziej dopracowana i przyjemniejsza w użytkowaniu. I muszę to powiedzieć XP to dobry system, ale naprawdę nakłaniał bym każdego do zmiany już na 7, bo tak i tak XP odejdzie kiedyś w zapomnienie...
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Windows 7

Postprzez Alvarin w 27 Lip 2010, 10:23

Według mnie Win (z)vis(ta) jest płatną betą win 7... ktoś wpadł na genialny pomysł, żeby wypuścić system, którego testowali dopiero użytkownicy i jeszcze za to płacili, a Microsoft zaoszczędził na betatestach... czysty zysk. Zobaczcie przecież, że 7 to tak naprawdę poprawiona pod każdym względem vista...

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12


Powróć do Oprogramowanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości