Power XP?

Power XP?

Postprzez Ivan w 05 Lip 2007, 21:04

Takie cuś ciekawe znalazłem. Power XP. Jest to niby okrojona wersja Windowsa XP, przez co zużywa mniej RAMu. Zna lub używał ktoś? Czy to naprawdę coś daje? Ja jak na razie czekam w kolejce na Rapidzie by ściągnąć:D
[ciach!]

Uwagi moderatora:

Nie podajemy linków do warezów! - caleb59
Image
"W tym momencie to miejsce jest bezpieczne, stalkerze, i staramy się, żeby takie pozostało. Cały czas kręci się tu sporo osób - jedni się osiedlili i nie zapuszczają się poza okolicę, inni wciąż się szykują do kolejnych wypadów. Żałuję, że Quinna tu nie ma - on to dopiero miał radość z ustawiania takich kotów jak ty."
-dm_action_info_20
Awatar użytkownika
Ivan
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 25 Cze 2007, 20:02
Ostatnio był: 23 Lip 2007, 09:31
Miejscowość: Krzywy Róg
Kozaki: 4

Reklamy Google

Postprzez Scihy w 06 Lip 2007, 00:10

Kiedys czytalem o tym gdzien na necie. Jest to tak jak wspomniales okrojona przez informatykow wersja XPeka :D System pozabawiony jest przywracanie systemu, Outlook Express, czy WMP. Usługi działające w tle zostały ograniczone do minimum koniecznego by zachować kompatybilność z oprogramowaniem.Czasami moze lekkko denerwowac, bo jest kilka rzeczy, ktorych btakuje. Co wiecej, niekotr programiki nie chca chodzic, gdyz nie ma odpowiednich sterownikow oraz softa w pakiecie Power XP przez co beda wyskakiwac bledy.Jezeli komus zalezy jednak na szybkim i lekkim systemie to polecam. Jest jeszcze jedna wercja Windowsa, nazwali ja Windows MX.To tez troche skrojone XP, jednak z wlasnego doswiadczenia polecam instalacje PXP..
"Wykładam na Uniwersytecie!!...kafelki w toalecie"
Awatar użytkownika
Scihy
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 14 Cze 2007, 22:48
Ostatnio był: 22 Lip 2007, 00:58
Miejscowość: Bydgoszcz
Kozaki: 0

Re: Power XP?

Postprzez scigacz1975 w 05 Lip 2010, 22:04

przez 2 lata miałem Win MX7 i powiem krótko - rewela. w porównaniu do xp sp3 duuużo stabilniejszy, szybszy i wygodniejszy. na profesionalu z kluczem corporate. bezobsługowa instalka, od groma nowych sterów - na najnowszych laptopach nie woła o sterki.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Power XP?

Postprzez caleb59 w 05 Lip 2010, 22:59

Pana nade mną nie będe komentował bo żal na całej linii - myślisz facet, że jakiś gówniarz @MalcolmX zna się na sprawach technicznych lepiej od inżynierów MS?
Też bawiłem się MX7 i szczerze odradzam - wiele urządzeń - szczególnie USB sprawiało kłopoty, tak samo nie wszystkie gry działały ok, a wzrostu wydajności u siebie nie zauważyłem - RAMu zjadał tyle co zwykły XP - lekko ponad 300MB z niezbędnymi programami w tle...
Powiem tak - takie systemy są ciekawostką ale z gówna bata nie ukręcisz jak to mawia mądre polskie przysłowie i wyżej oryginalnego nie modyfikowanego XP nie podskoczy nikt bo tam gdzie coś zdaniem autora zostało usprawnione u innych może wywoływać odwrotne efekty...
Poza tym nie przesadzajmy - Windows XP wymaga do stabilnej, szybkiej i płynnej pracy minimum 512 RAM, a teraz raczej każdy posiada te 1-2GB RAM w kompach, więc pytam się jaki jest sens zabawy w "podciąganie wydajności poprzez modowane systemy"?
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Power XP?

Postprzez utak3r w 05 Lip 2010, 23:19

scigacz1975 napisał(a):na profesionalu z kluczem corporate


To można pominąć tylko milczeniem, jak i legalność ogólnie tychże omawianych pseudo-systemów.
Wersja pre-install nadaje się tylko do zawarcia na płycie Hiren's (co zresztą zostało uczynione), do pracy się toto w ogóle nie nadaje. A co do wersji MX, to tak, jak caleb napisał - wycinanie komponentów systemu przez wątpliwych "specjalistów".... czemu ma to służyć, ja się pytam? XP w normalnej postaci jest lekkim systemem - tylko trzeba o niego dbać, jak i o każdy inny system zresztą.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Power XP?

Postprzez impulse_101 w 05 Lip 2010, 23:31

MX to jest jakis zart :E wgralem kiedys tego "OS'a", wszystko zainstalowalem, stery, antyviry itp ...Zadowolony chce otworzyc plik .ltx a tu ciul bo notatnika nia ma :facepalm: chce wyedtowac .jpg a tu nie ma painta :facepalm: to sa takie pierdolowate programiki ale strach pomyslec co jeszcze mogl powycinac z systemu.

A tak na powaznie to wgraj normalnego XP SP3(lub nawet win7) bo wczesniej czy pozniej z takimi samorobkami to beda problemy.
Jesli juz koniecznie potrzebny jest okrojony xp na jakis muzealny eksponat typu pentium2 to wtedy mozna zastanowic sie nad Windows XP Fundamentals for Legacy. Jest to profesionalnie przygotowana wersja xp przez microsoft na stare PCty, z tym ze naprawde mocno go okroili wiec nie radze instalowac na domowym "main PC" :wink: jedynie na jakis dodatkowych starych padlach co sluza do zabawy :P
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Power XP?

Postprzez djcycu w 06 Lip 2010, 01:14

Jak ktoś jeszcze dziś PII ma to chyba tylko ja :D Ale nie używam już go i sprzedaję mlodzikom którzy mają podobne wynalazki na części :D Cóż... Kiedyś była dyskusja na temat Win XP Speed. No i powiedziałem ile zabawy z tym systemem było... Według mnie na dzisiejsze czasy nie ma sensu się w to bawić. Najlepiej to dopaść dobry podręcznik i samemu się z rejestrem pobawić aby sobie ustawić system tak jak chcemy. Niedawno był u mnie kumpel... Ale się nasłuchałem... Zobaczył u mnie skina innego i od razu że muli że to że tamto... Myślę sobie... Toć ja kilka lat temu miałem 533MHz i śmigało a teraz mając 2x2.8 już nie? :D Naprawdę na dziś dzień te okrajane wersje to lipa. No może narzędzie do szpanu dla bardziej burackich użytkowników którzy przechwalają się ile nie umią a tak naprawdę ograniczają się w wiedzy tylko do instalacji systemu.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Power XP?

Postprzez impulse_101 w 06 Lip 2010, 14:51

Zgadzam, a nawet dodam ze na PC 2.0Ghz 768MB ramu postawilem win7 jest naprade niezle. Co wazniejsze bez koniecznosci instalowania jakis wydziwiastych systemow.
Co do:
djcycu napisał(a): kilka lat temu miałem 533MHz i śmigało a teraz mając 2x2.8 już nie? :D

ok chodzilo, tylko ze wtedy przecietna przegladarka siorbala z 30-40MB ramu a GG z 8MB ...teraz jak odpale te wszystkie flashowate strony to czesto ponad 1GB zajmuje wiec nie ma co sie dziwic ze OSy sie dlawia :E
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Power XP?

Postprzez djcycu w 06 Lip 2010, 19:40

No ja wtedy nawet netu nie miałem więc mnie to nie bolało :D Ale jak skórki ładnie ciągnęło i nie widziałem wielkich zmian w wydajności to teraz niby ma ciąć? :D Jadę na nich cały czas. Tzn na jednej bo wygląda oryginalnie patrząc na standardową XP`kowską :) A co do starych sprzętów to nikt nie wierzył ile rzeczy ja na tym trupie przelazłem :D Far Cry... O to była giera... Demko mi poszło bez problemu na średnich detalach tyle że zegar ustawiłem sobie na 708MHz :D Stwierdziłem że grę kupię i kupiłem ale trochę czasu później :) Na końcu ten blaszak służył mi jako narzędzie do modelowania ciężarówek no i modów wszelakich pod tym adresem :) Na samiuteńkim końcu a właściwie u domniemanego schyłku ku spaleniu mieścił się on w szafie pod biurkiem z powodu małej obudowy i wielu nowych wynalazków jak np wielki cooler... Nie mogłem kupić małego no to wziąłem to co zostało ze spalonej 2.4 i skróciłem kątówką radiator aby weszło :) Na końcu 2 dziurki w slocie aby druty się zmieściły i komp śmigał dalej :D Tyle że jak wspomniałem bez obudowy... Czyli płyta główna na gumie, zasilacz obok, potem CD romy tak samo obok sobie leżały jeden na drugim. No wszystko w kupie porozrzucane w klitce 100x50cm :) Aha... Potrafił on jeszcze przechodzić cały rok :) W zimie ubiegłego roku po sylwestrze padł... Nie dał rady :D
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Power XP?

Postprzez scigacz1975 w 11 Lip 2010, 05:32

impulse_101 napisał(a):MX to jest jakis zart :E wgralem kiedys tego "OS'a", wszystko zainstalowalem, stery, antyviry itp ...Zadowolony chce otworzyc plik .ltx a tu ciul bo notatnika nia ma :facepalm: chce wyedtowac .jpg a tu nie ma painta :facepalm: to sa takie pierdolowate programiki ale strach pomyslec co jeszcze mogl powycinac z systemu.

A tak na powaznie to wgraj normalnego XP SP3(lub nawet win7) bo wczesniej czy pozniej z takimi samorobkami to beda problemy.
Jesli juz koniecznie potrzebny jest okrojony xp na jakis muzealny eksponat typu pentium2 to wtedy mozna zastanowic sie nad Windows XP Fundamentals for Legacy. Jest to profesionalnie przygotowana wersja xp przez microsoft na stare PCty, z tym ze naprawde mocno go okroili wiec nie radze instalowac na domowym "main PC" :wink: jedynie na jakis dodatkowych starych padlach co sluza do zabawy :P


Nie wiem jakiego MX-a używałeś ale na pewno nie siódemki. Trochę kolego pierdoły pociskasz i tyle. Większość moich znajomych przerzuciła się na MX - teraz już 8. Właśnie zrobiłem przeinstalkę z powrotem na MX8 z win7 64bit. Jak wrzucę procka Quadro i z 8GB ramu to może pohula ale z moim 2-rdzeniowym AMD-kiem i 2Giga to sobie mogę pomarzyć. Albo jak wyjdzie SP3 do win7

a tu masz konfig
Płytka Gigabyte RS-780 Procek Athlon x64 5400 Ram OCZ800 2X1GB dual grafa GF9800gt Gigabyte Zalman
DVDR i dysk twadry SATA


nie wiem czy to taki zabytek.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926


Powróć do Oprogramowanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości