2 pytania dotyczące oprogramowania

2 pytania dotyczące oprogramowania

Postprzez waziator89 w 10 Maj 2010, 20:03

Pytanie #1

1. - Posiadam już nieco starszy komputer z salonu Vobis'a.
Chciałbym zapytać, czy na tym komputerze będzie możliwość zainstalowania innego Windowsa niż ten, który został dołączony do zestawu, czy tylko i wyłącznie ten załączony na nim się zainstaluje i będzie poprawnie działał?

1.a. : Czy owy Win zainstaluje się na komputerze innym niż Vobis'a? Czy może jest on w jakiś sposób dostosowany tylko do pracy z komputerami z salonu i nie ruszy na niczym innym?


Pytanie #2

- Posiadam laptopa Lenovo IdeaPad Y550. Pochłonięty jego możliwościami w porównaniu do starszego kompa nie utworzyłem punktu powrotu w razie wystąpienia jakiejś awarii itp. za pomocą One Key Recovery (pewno jak większy procent niedoświadczonych użytkowników laptopów).
Posiadam OKR 7.0 - chciałbym się dowiedzieć, czy któraś z opcji tego zbawiennego oprogramowania tworzy na płytach CD/DVD obraz "czystego" Windowsa? Wyczytałem w internecie, że gdzieś na dysku jest ukryty obraz (instalowany na płyty właśnie przez OKR), który umożliwia powrót do fabrycznie nowych ustawień.
Czy mam rozumieć, że fabryczne ustawienia powodują totalne sformatowanie twardego dysku - co będzie mnie zmuszało do postarania się w jakiś sposób o płytę z Windowsem - czy spowodują że na dysku będzie zainstalowany "brand new" gotowy do pracy i instalowania programów na dysk z zainstalowanym tylko Windowsem wymagający tylko oryginalnego CD-Keya?
Domyślam się że ta funkcja to: Utwórz dysk odzyskiwania - jednak w tej opcji jest kilka pod-możliwości(jedną już wyłączyłem mianowicie tworzenie obrazu obecnej partycji - to akurat rozumiem z opisu w okienku - ale do rzeczy:

Dysk przywracania obecnego systemu - Utworzy dysk rozruchowy przywracania z obecnej partycji systemowej

czy

Dysk przywracania ustawień fabrycznych - Utworzy dysk rozruchowy przywracania z obrazem początkowej kopii zapasowej - ta opcja wymaga 3 płyt DVD

- i dlatego nie wiem która ostatecznie robi to, że będę mógł zainstalować tylko Windowsa na dysk


Posiadam oczywiście oryginalny CD-key do Windowsa podklejony pod laptopem ;)

Liczę na pomoc, jestem w tym temacie zielony.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
waziator89
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 16 Sty 2010, 07:45
Ostatnio był: 07 Wrz 2017, 15:54
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: 2 pytania dotyczące oprogramowania

Postprzez lukass w 10 Maj 2010, 20:38

Vobis to tylko nazwa salonu, możesz sobie na tym PC'cie instalować co Ci się tylko podoba: Windowsa, Linuxa albo MAC OS przez emulator.
Mam pirata!
Awatar użytkownika
lukass
Ekspert

Posty: 827
Dołączenie: 25 Paź 2009, 13:18
Ostatnio był: 07 Sie 2010, 12:16
Ulubiona broń: --
Kozaki: 45

Re: 2 pytania dotyczące oprogramowania

Postprzez El Diablo w 10 Maj 2010, 20:50

Co do Vobisa to oczywiście możesz zainstalować system jaki zechcesz, kwestia tego jak stary jest to komp, bo jeśli to dość wiekowa maszyna to oczywiście rzeczy typu Vista czy Win 7 nie mają sensu bo komp ich nie "udźwignie" czyli strasznie się zamuli.
Image
Awatar użytkownika
El Diablo
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 09 Gru 2008, 22:17
Ostatnio był: 05 Paź 2021, 14:47
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 53


Powróć do Oprogramowanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości