Własny Serial Stalkerowski

Własny Serial Stalkerowski

Postprzez Boogeyman w 04 Gru 2010, 21:06

Siemanko, z tej strony Boogey. Nagrywamy filmik o "stalkerze" narazie zrobiliśmy jeden próbny jeśli wypali, zostaną stworzone inne części. Oczywiscie z kazdym filmikiem bedzie coraz wieksze dopracowanie. O to link do filmu http://www.youtube.com/watch?v=xyeIN8sWEo4 licze na wasze komentarze. ps. Bedzie to film serialowy po okolo 10 minut . Pozdrawiam :) :D
Boogeyman
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 31 Mar 2010, 15:01
Ostatnio był: 22 Gru 2010, 14:27
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: Własny Serial Stalkerowski

Postprzez Greyeeh w 04 Gru 2010, 21:23

Heh? Zastanawia mnie tylko jedno? Który to stalker jest taki mądry, żeby grzać się przy ognisku z kilku małych patyczków i jednego papierka nie mając w zapasie nawet jednej innej gałęzi?
Co do filmiku to przeciętny, żadna lepsza produkcja. Mimo wszystko, ćwiczcie i będzie w końcu git.
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: Własny Serial Stalkerowski

Postprzez Boogeyman w 04 Gru 2010, 21:26

A więc drogi kolego wyglada to tak, fakt ognisko jest bardzo male ale uwierz mi ze przy temp -10 stopni dalo sie tylko tyle suchego chrustu znalesc :D
Boogeyman
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 31 Mar 2010, 15:01
Ostatnio był: 22 Gru 2010, 14:27
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 2

Re: Własny Serial Stalkerowski

Postprzez echelon w 04 Gru 2010, 22:19

W śniegach można zrobić i porządne ognisko tylko trzeba się nagimnastykować więcej; wiem to jako były harcerz. A w zonie stalkerzy w zimie jakoś musieliby rozpalić ognisko jeśli chcieliby tam spędzić choć 2 dni w bardzo niskich temperaturach i na pewno by potrafili ;). Z tym ogniskiem to faktycznie trochę zabawnie wyglądało, ale czekam na kolejny odcinek :).
Edit: Rozumiem, że atrapa kałasza na allegro kosztuje ok. 600zł (w Anglii kolega widział na ebay dragunowa na kulki napędzanymi zbiorniczkiem z gazem za ok. 700zł :)), więc ze względu na koszty w filmie widzimy tylko klamkę, ale jak już biegniesz przez śnieg, wychodzisz na drogę żeby się rozejrzeć, to przynajmniej klęknij sobie przy jakimś drzewie, bo zza innego ktoś mógłby się wychylić, strzelić w beret i skończyłby się serial, pomijam już to jak pewnie stalker parł przed siebie gdy usłyszał strzały. Ale naprawdę chciałbym się dowiedzieć kto do kogo strzelał i po co :).
Dlatego - mimo druty, wieże i strażnice
Tam chcemy dotrzeć, gdzie nam dotrzeć zabroniono;
Bezużyteczne, śmieszne posiąść tajemnice
Byleby jeszcze raz gorączką tęsknot płonąć
Nim podmuch jakiś strzepnie chwiejne potylice
Awatar użytkownika
echelon
Tropiciel

Posty: 305
Dołączenie: 28 Mar 2010, 21:28
Ostatnio był: 30 Kwi 2021, 12:38
Miejscowość: Stalowa Wola
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 41

Re: Własny Serial Stalkerowski

Postprzez Boogeyman w 04 Gru 2010, 23:20

Ok dzieki za rade napewno to zaowocuje w nastepnym odcinku :). Wgl jesli chodzi o pierwszy filmik, nie bylo zbytnio wielkiego przyłożenia do niego mial on tylko sprawdzic czy jakis czlowiek sie tym zaciekawi. A jesli chodzi o repliki broni to zgadza sie, akurat na filmie jest pistolet -wiatrówka na Co2. Myslimy tez nad jakims plastikowym karabinkiem ale to chyba bedzie fail . Za Tydzień w sobote w godzinach wieczornych powinna pojawic sie 2-ga część. Dla Zabezpieczenia włoże go w tego posta, jakby ktoś niemógł znaleźć.
Boogeyman
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 31 Mar 2010, 15:01
Ostatnio był: 22 Gru 2010, 14:27
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 2

Re: Własny Serial Stalkerowski

Postprzez Greyeeh w 05 Gru 2010, 10:32

Myślę, że "plastikowy" pistolet zwany ASG nie byłby porażką. Spróbujcie bo repliki broni w filmach wyglądają na prawdę przekonująco, po to zresztą ich się używa, nie?
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: Własny Serial Stalkerowski

Postprzez Śliski w 05 Gru 2010, 11:08

Całkiem fajne, powinniście jednak trochę zainwestować w jakąś broń. Zauważyłem jeszcze taki mały błąd, było widać cień osoby kamerującej. Mi się filmik podobał a najlepsze było jak popierniczał przez las z tą muzyką. :E Czekam na następne odcinki
Awatar użytkownika
Śliski
Stalker

Posty: 121
Dołączenie: 20 Maj 2010, 13:55
Ostatnio był: 21 Kwi 2016, 20:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 14

Re: Własny Serial Stalkerowski

Postprzez jalkavaki w 05 Gru 2010, 11:37

Cóż.
- ognisko. Jak już napisali poprzednicy, takie trochę rachityczne. Ani się przy tym nie ogrzejesz, ani nic nie podgrzejesz. To już można było w zęby papierosa jakiegoś dać.
- scena pakowania plecaka jest za długa i nudna. Pozatym nie widać dokładnie co tam robi (chowa latarkę i wyjmuje rękawiczki :?: , pistolet :?: ).
- pada strzał a bohater ma już pistolet w ręce. Kabury zamocowanej tak aby był szybki do niej dostęp, nie zauważyłem.Wniosek wysuwa się jeden: stalker idąc sobie spacerkiem przez Zonę cały czas w łapce ma gnata. Trochę mija się to z logiką, gdyż:
a/ jest zima, mróz, a pistolet jest metalowy = szybko marznie dłoń
b/ taka klamka to swoje też waży, i noszenie jej non - stop męczy rękę
- beztroski bieg "na strzał" to zwykła głupota. Jak już ktoś wcześniej wspomniał, aż prosi się koleś o czapę. No i wygląda komicznie.
Broni dodatkowej nie trzeba. Sam pistolet jest ok. Chyba, że chcecie kręcić coś w konwencji Szeregowca Ryana.
Ah. I muzyka dobra jest.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Własny Serial Stalkerowski

Postprzez Vian w 05 Gru 2010, 13:25

Muzyka dobra, aczkolwiek wykorzystana nielegalnie ;)

Kwestie techniczne

Kręcenie telefonem się nie sprawdza, spróbujcie pożyczyć aparat z możliwością kręcenia lub (co byłoby lepsze) kamerę.

Ustabilizujcie obraz (statyw), takie trzęsienie się kamery przydaje się tylko w scenach biegu, reszta męczy oczy.
Więcej przebitek, zbliżeń, detali, dodajcie jakąś fabułę, tekst i macie film.

To co było wspomniane, osoby kamerującej nie może być widać na filmie ( w tym wypadku cień w 2 scenach), chyba że robicie film o przetrwaniu w zonie w stylu "Szkoły przetrwania" to wtedy jest wszystko ok. Nie wiem czemu, ale jakoś ten filmik z tym mi się kojarzy.
Vian
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 30 Lis 2010, 12:19
Ostatnio był: 10 Paź 2012, 21:50
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 2

Re: Własny Serial Stalkerowski

Postprzez Method w 06 Gru 2010, 16:14

Muzyka - może i fajna, ale kompletnie nie pasuje do tego co się dzieje. O co chodzi? - gościu pakuje plecak, a tu słychać przyśpieszenie muzyki. Myślę sobie - pewnie zaraz na plecy skoczy mu snork/ padną strzały a tu co? A tu nic, gościu dalej pakuje plecaczek.

Druga sprawa - pada strzał z broni snajperskiej (bo to jest najprawdopodobne słysząc pojedynczą kulę znikąd), więc normalnym odruchem byłoby paść na glebę (zwłaszcza że jest małe wzniesienie tuż obok) i dopiero z bezpiecznego miejsca szukać wroga, a nie biec "na heja!". Resztę opisali wyżej, więc poprawcie błędy i czekam na nowy odcinek ;)
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174


Powróć do Video

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość