S.T.A.L.K.E.R. Zona Nysa IV - Zapowiedź

Re: S.T.A.L.K.E.R. Zona Nysa IV - Zapowiedź

Postprzez Witq w 04 Maj 2011, 18:01

Odnośniki do zdjęć z poprzedniej edycji są trochę wcześniej. Przy okazji fotki (nie wszystkie) z poprzednich trzech edycji:
http://picasaweb.google.com/Bambo313/ST ... kiByBambo#
https://rapidshare.com/files/424058318/ ... _Witul.rar
https://picasaweb.google.com/Contractor ... lker2Nysa#
http://picasaweb.google.com/Bambo313/ST ... kiByBambo#
http://www.lwowskastreetteam.com/2010/1 ... -guag.html
http://picasaweb.google.com/Sarayel/140CANON#
http://picasaweb.google.com/izwaryn/STALKERNysa102010#
http://picasaweb.google.com/smoq84/Stalker3#

Opisać przebieg? Nie da się. Po pierwsze odgrywałem pewną postać i działałem tylko na niewielkim obszarze gry. Siłą rzeczy nie mogłem widzieć wszystkiego. Generalnie gra wygląda tak, że my (organizator) dajemy teren, rekwizyty, tło fabularne oraz postacie NPC z własnymi questami. Reszta jest już zależna od samych graczy, to oni tworzę grę, inicjują różne sytuacje itd. Pewne jest natomiast, że ciekawych akcji było sporo ale to już uczestnicy powinni się na ten temat wypowiadać. Generalnie na imprezie było tyle różnych wątków, frakcji, postaci NPC, akcji itd że trudno opisać ogólnie jak to wygląda.

Tak jak wcześniej obiecałem (Popromiennik - nasza lokalna gazetka): viewtopic.php?f=85&t=13990

Edit: Poza tym: http://www.youtube.com/results?search_q ... +nysa&aq=f

Za ten post Witq otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Cienias, BurnMaster.
Awatar użytkownika
Witq
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 04 Cze 2008, 21:36
Ostatnio był: 23 Gru 2014, 20:40
Miejscowość: Opole
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 5

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. Zona Nysa IV - Zapowiedź

Postprzez jalkavaki w 05 Maj 2011, 12:29

Od ponad roku wybieram się na tą imprezę i zawsze, jak na złość, coś wtedy wypadnie (na szczęście nie dysk :wink: ).
Swego czasu siedziałem w środowisku ASG i też organizowałem różnej różności strzelanki, które miały jakieś tam tło fabularne, czy inne założenia, które zmieniały zwykłą "jebankę" w coś ambitniejszego. I rozumiem Witka co to są za ludzie, którzy przybędą mając w głębokim poważaniu jakiekolwiek zasady, nie znający przepisów i reguł (mimo, że od kilku miesięcy "wiszą" w sieci) a jedyną dla nich rozrywką jest strzelanie do wszystkich i psucie całej imprezy.
Dlatego może Witq wprowadzicie dla każdego chętnego prosty ale obowiązkowy test dotyczący STALKERA? I takie pytania, na których odpowiedź w sieci nie ma, albo ciężko ją znaleźć (gdzieś za 5 stroną googla :wink: ). Wtedy będzie wiadomo, czy dana osoba w ogóle miała styczność z grą czy książką i czy ma jakiekolwiek pojęcie o klimacie tam panującym.
Pozdrawiam
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: S.T.A.L.K.E.R. Zona Nysa IV - Zapowiedź

Postprzez Cienias w 07 Maj 2011, 19:35

Pięknie dziękuję za materiały. Na prawdę miło się je przeglądało. Chyba muszę powoli zacząć produkować sobie egzoszkielet... ;)
Awatar użytkownika
Cienias
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 31 Gru 2010, 21:18
Ostatnio był: 18 Cze 2020, 17:38
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 25

Re: S.T.A.L.K.E.R. Zona Nysa IV - Zapowiedź

Postprzez Śliski w 07 Maj 2011, 19:43

Egzoszkielet? Ja robię SS-P :wink:
Awatar użytkownika
Śliski
Stalker

Posty: 121
Dołączenie: 20 Maj 2010, 13:55
Ostatnio był: 21 Kwi 2016, 20:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 14

Re: S.T.A.L.K.E.R. Zona Nysa IV - Zapowiedź

Postprzez Cienias w 07 Maj 2011, 19:51

Myślałem o "nałożeniu" egzoszkieletu i pancerza na OP1, ale w sumie jak doczepię do niego kilka rzeczy, równie dobrze może się stać SSP-99M. :)
Pewnie znalazło by się jakieś specjalne zadanie dla Ekologów przemierzających Strefę. Może jakaś ekspedycja?
Awatar użytkownika
Cienias
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 31 Gru 2010, 21:18
Ostatnio był: 18 Cze 2020, 17:38
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 25

Re: S.T.A.L.K.E.R. Zona Nysa IV - Zapowiedź

Postprzez impulse_101 w 07 Maj 2011, 21:46

Cienias napisał(a):Myślałem o "nałożeniu" egzoszkieletu i pancerza na OP1

Długo byś się w tego stalkera nie pobawił :P
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: S.T.A.L.K.E.R. Zona Nysa IV - Zapowiedź

Postprzez Cienias w 08 Maj 2011, 10:32

W środku by śmierdziało jak cholera (co da się przetrwać), no i zabójcza temperatura rzędu 30-40°C... Może jakieś chłodzenie na plecach? ;)
Awatar użytkownika
Cienias
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 31 Gru 2010, 21:18
Ostatnio był: 18 Cze 2020, 17:38
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 25

Re: S.T.A.L.K.E.R. Zona Nysa IV - Zapowiedź

Postprzez Śliski w 08 Maj 2011, 11:50

Cienias napisał(a):Pewnie znalazło by się jakieś specjalne zadanie dla Ekologów przemierzających Strefę. Może jakaś ekspedycja?

Ej, Cienias robimy za ekspedycję jak będziemy mogli jechać? :wink:
Awatar użytkownika
Śliski
Stalker

Posty: 121
Dołączenie: 20 Maj 2010, 13:55
Ostatnio był: 21 Kwi 2016, 20:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 14

Re: S.T.A.L.K.E.R. Zona Nysa IV - Zapowiedź

Postprzez Cienias w 08 Maj 2011, 12:38

Pewnie! Mam nadzieję, że znajdzie się dla nas miejsce w fabule. :)
Awatar użytkownika
Cienias
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 31 Gru 2010, 21:18
Ostatnio był: 18 Cze 2020, 17:38
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 25

Re: S.T.A.L.K.E.R. Zona Nysa IV - Zapowiedź

Postprzez Witq w 11 Maj 2011, 10:47

Wiecie? Tak się teraz zastanawiam dlaczego nikt z nas nie wpadł na pomysł aby ogłoszenie o imprezie już od pierwszej edycji rzucić też TU na forum.

Jeszcze się pochwalę czymś. Poniżej fotki oraz poglądowe zarysy fabularne odgrywanych przez mnie postaci z III oraz IV edycji:

Image Image

- Towarzysz Soldat -
Podróżnik, poszukiwacz, marzyciel, stalker-weteran, jeden z pierwszych, którzy we wczesnych latach trafili do Zony. Były wojskowy, z wykształcenia inżynier-pirotechnik. W cywilu pracował jako strzałowy w kopalni niklu - stąd smykałka do materiałów wybuchowych. Po latach pracy, obrzydzony i znudzony już monotonnym życiem zaczął szukać ucieczki od szarego świata. Po długiej tułaczce w końcu Zona dała mu to czego pragnął.
W strefie zaczynał jak każdy. Lecz dzięki swym liberalnym i anarchistycznym poglądom oraz przyjaznemu nastawieniu zyskał sobie zaufanie członków „Wolności”. Po kilku latach efektem tego było objęcie stanowiska dowódcy grupy. Niestety po pewnym czasie, z niejasnych jak dotąd powodów został wydalony z frakcji. Obecnie jest wolnym stalkerem szukającym przygód, rzadkich artefaktów i ciekawych opowieści. Chętnie współpracuje z naukowcami co nie przeszkadza mu w odkrywaniu tajemnic Zony na własną rękę.

Image Image Image

- Leśnik -
Samotnik, dziwak i poszukiwacz, postać enigmatyczna z dość niejasną przeszłością. Wśród stalkerów krążą plotki iż jako jedyny przeżył i zarazem był świadkiem katastrofy jaka miała miejsce w 1982 roku. Jak sam twierdzi zdarzenie to wyzwoliło osobliwą więź ze strefą, żyją w swoistej symbiozie ochraniając się wzajemnie. Niestety plotki trudne do weryfikacji i wywołujące pewną dozę sceptycyzmu, głównie z powodu szacowanego wieku tej osoby. Jednakże na uwagę zasługuje szeroka wiedza jaką posiada oraz intrygujące umiejętności oswajania "pierwotnej fauny" znanej potocznie jako mutanty. Swój jakże wymowny przydomek zasługuje stalkerom, którym wielokrotnie pomagał pełniąc rolę przewodnika, opiekuna czy swoistego mentora. Uważa iż kluczem do przetrwania w Zonie jest zrozumienie jej życia i potrzeb, wsłuchania się w rytm jej bijącego serca a przede wszystkim okazanie należnego szacunku. Przez swoje poglądy uważany jest za sprzymierzeńca Monolitu lecz z drugiej strony chętnie pomaga wysłannikom ze świata zewnętrznego pragnących poznać i zbadać naturę strefy. Obecnie żyje samotnie w małym domku na skraju fortów, między Barem a kordonem. Nadal chętnie służy swą wiedzą i pomocą czekając z otwartymi rękami na nowych przybyszów.

I na koniec. Nie jestem pewien tego ale prawdopodobnie była to już ostatnia edycja Stalkera w Nysie. Na jesień jest podobna impreza w okolicy Kielc, organizowana chyba przez kilku z graczy. Następna impreza jest na wiosnę 2012 na Śląsku, też robiona przez naszych znajomych. Powiem też że Nysa zmienia klimat i w przyszłym roku w okolicy wiosna - lato odbędzie się LARP w klimatach Fallout. Traktujcie jednak te informacje jako plotki, nie mogę w tym momencie potwierdzić w 100% żadnej z tych informacji.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Witq
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 04 Cze 2008, 21:36
Ostatnio był: 23 Gru 2014, 20:40
Miejscowość: Opole
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 5

Re: S.T.A.L.K.E.R. Zona Nysa IV - Zapowiedź

Postprzez Dementorin w 11 Maj 2011, 17:41

Jak zrobiłeś tą kamizelkę u Towarzysza Soldata? Jestem ciekawy z czego wykonałeś.
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

Re: S.T.A.L.K.E.R. Zona Nysa IV - Zapowiedź

Postprzez Witq w 11 Maj 2011, 19:24

Kamizelka ta była szyta przez moją ciotkę - krawcową. Materiał wzięty z polskiej pałatki przeciwdeszczowej. Kamizelka jest zrobiona z dwóch warstw materiału, tak że w środek mogę wsadzić dowolny "wkład" jako usztywnienie. Płytki pancerza są ze sklejki, na to materiał flecktarn (mundur bundeswehry). Kamuflaż przyklejony do płytek żywicą, płytki do kamizelki także. Z tyłu jest kieszeń na małą butlę "tlenową". Zrobię na dniach fotki to zobaczysz dokładnie.

Edit: Jak obiecałem fotki kamizelki:

Image Image Image

Na trzecim zdjęciu widać tą kieszeń, przez którą można umieścić w kamizelce jakiś usztywniający wkład. Ja miałem tak wykładzinę :E
Awatar użytkownika
Witq
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 04 Cze 2008, 21:36
Ostatnio był: 23 Gru 2014, 20:40
Miejscowość: Opole
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 5

PoprzedniaNastępna

Powróć do Video

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości