Rdza - polski film post-apokaliptyczny

Re: Rdza - polski film post-apokaliptyczny

Postprzez STA1KERpl w 06 Lut 2010, 14:24

Rzeczywiście masz rację, Scatter. Ale co do drugiego filmu. Ten pierwszy nie ma klimatu, właśnie przez brak możliwości zrobienia czegoś ładniejszego (słaba kamera, brak efektów). Durgi film to już jednak pół-profesjonalna sprawa. Widziałeś ruchy kamer? Tak płynne uda się nagrać tylko za pomocą kamery na szynach i systemu staddy-cam (czy jakoś tak). Tego nie powinno się porównywać do amatorskich produkcji.

To jak porównanie Władcy Pierścieni do jakiegoś filmu dokumentalnego.
JESTEM TUTAJ WIPEM
Awatar użytkownika
STA1KERpl
Tropiciel

Posty: 369
Dołączenie: 15 Kwi 2009, 20:51
Ostatnio był: 25 Maj 2022, 16:45
Miejscowość: The port Royal
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 13

Reklamy Google

Re: Rdza - polski film post-apokaliptyczny

Postprzez Method w 06 Lut 2010, 14:36

STA1KERpl - może ja jestem umysł ścisły, i nie umiem tak dobrze wyłapywać kontekstu ze zdania, ale z tego co widzę Elvis zarzuca "Rdzy" niedopracowanie fabularne, a nie brak efektów specjalnych. Pierwszy filmik jest dowodem na to że, klimat może być bez efekciarskiej obudowy (jeśli dla Ciebie słaba kamera, brak efektów powoduje że film nie jest klimatyczny, to zapewne film 2012 jest dla Ciebie bardziej klimatyczny niż cała saga Star Wars'ów ;) ).
Drugi film - kamery na szynach i system staddy-cam (jak to nazywasz) nie mają żadnego wpływu na fabułę. Po prostu ułożyli lepszy scenariusz, a efekty są opakowaniem dla tego ;)
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: Rdza - polski film post-apokaliptyczny

Postprzez STA1KERpl w 06 Lut 2010, 15:58

LOL, jakbyś choć trochę znał After Effects to wiedziałbyś, że takie rzeczy można w nim zdziałać. Aczkolwiek może to być też sprawa tej twojej kamery "na szynach".


LOL, Kowek, widzę, że nie jarzysz co to znaczy jechać kamerą w dół z wysokości 4 metrów do pól metra (i to płynie). Jak w AEF bym przemieścił kamerę poza widziany obraz? To wynik kamery na szynach z dźwigiem. A efekty tu uzyskane można... uzyskać używając sony vegas, panie. Chodzi o kamerę i jej płynność.

I jeszcze jedno- jeśli znasz się tylko na efektach, a na montażu czy samym reżyserowaniu/kręceniu kamerą nie, to nie wal takich postów, bo powiem Sovietu że robisz off-top (dot. mylenia faktów) i dostaniesz bana, zajmę twoje miejsce i będzie po sprawie. Nie jestem byle fagas w tych sprawach, znam się na filmach bardzo dobrze. I am koneser i spec, dostrzegam w filmach nie tyle efekty, ale sposoby jak je uzyskano. Nie ma co ze mną dyskutować w tej sprawie.

Wytumacz mi- jak byś zrobił te pracę kamery, kiedy zjeżdża do piaskownicy albo płynnie porusza się po korytarzach tego budynku? AEF byś kręcił :E ? Bo ja bym użył jakiegoś rusztowania na kamerę, żeby pięknie nią operować.

I jeszcze jedno! Nie trzeba się znać na programach ani trochę, jeśli się wie co nieco o samym kręceniu filmów (co nie oznacza, że nie wiem co to AEF- bo wiem dobrze) !

Method- to znaczy, że źle trochę Scattera zrozumiałem. A ty źle i mnie- bo żeby był klimat to moga wystarczyc same chęci i Nokia N95. Ale jeśli ktoś nie potrafi robic dobrze filmów i dawać klimatu, nie poradziłby sobie nawet mając Sony HD 700 800 900 7mpx zoom x200. Chodziło o to, że nie zbudowali klimatu. A jakość tak niska, jaką mają, poteguje jego brak. A ten film- Łowca zombie- ma dużo mniej użytych efektów od Rdzy, a podoba mi się bardziej. I kurde wyciąganie pochopnych wniosków na mój temat jest taką głupotą, że mądrzejszą rzeczą jest skoczyć z balkonu 3 piętra.

Uwagi moderatora:

Mój fejl, wybacz. Ale tak to jest, gdy w wątku o jakimś filmie zaczyna się dyskusja (offtop) o innych filmach. A to kto bana dostanie, to już ja zdecyduje (a ty jesteś najbliżej tego).
JESTEM TUTAJ WIPEM
Awatar użytkownika
STA1KERpl
Tropiciel

Posty: 369
Dołączenie: 15 Kwi 2009, 20:51
Ostatnio był: 25 Maj 2022, 16:45
Miejscowość: The port Royal
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 13

Re: Rdza - polski film post-apokaliptyczny

Postprzez Method w 06 Lut 2010, 17:20

STA1KERpl napisał(a):
Ten pierwszy nie ma klimatu, właśnie przez brak możliwości zrobienia czegoś ładniejszego (słaba kamera, brak efektów).



STA1KERpl napisał(a):
Chodziło o to, że nie zbudowali klimatu. A jakość tak niska, jaką mają, poteguje jego brak. I kurde wyciąganie pochopnych wniosków na mój temat jest taką głupotą, że mądrzejszą rzeczą jest skoczyć z balkonu 3 piętra.


Mi to wygląda na zaprzeczanie samego siebie, a te cytaty to dowód że wnioski wcale nie są pochopne (zwłaszcza pierwszy cytat, nie jest tam napisane " nie zbudowali klimatu. A jakość tak niska jaką mają, poteguje jego brak" tylko to co widać, tak więc jeśli uważacie że pochopnie wyciągnąłem wnioski to zaraz pójdę skakać :E
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: Rdza - polski film post-apokaliptyczny

Postprzez Wernest w 10 Lut 2010, 18:46

Widze że rozpoczeła się całkiem spora dyskusja na temat Rdzy, tym samym kilka spraw postaram się wytłumaczyć w celu większego zrozumienia dlaczego tak, a nie inaczej :)

- Zaczynając film musze przyznać byłem w tym wszystkim kompletnym amatorem, tym samym wiele rzeczy zostało zupełnie nie przemyślanych co dało taki efekt jaki wydać. Dziś zrobiłbym już wszystko inaczej, ale... czasu się nie cofnie.
- Na samym początku całość trwać miała około 10 minut, planowana fabuła z tego właśnie powodu jest tak nierozbudowana, niestety - samo wyliczenie czasu poszło źle, oraz dodatkowo sam scenariusz praktycznie co dzień kręcenia przechodził duże zmiany. Film miał być tak naprawdę samym pokazem, oraz próbą filmu akcji, a wyszło coś większego.
- Efekty jeszcze w fazie kręcenia miały być zdecydowanie bardziej ubogie, zaledwie kilka domków z tyłu, jakaś mgła i lekka zmiana koloru, zmieniająca się jednak z dnia na dzień pogoda, oraz pory roku sprawiły że poszedłem w tę stronę. Efekt = prawie wszystkie sceny bez green screena i mozolne wycinanie ręczne.
- Wszyscy aktorzy byli z "branki", telefony do znajomych, i kto ma chęć prychodzi grać, tym samym wśród sekciarzy 1 aktor mógł grać nawet 6 przeciwników(lub więcej). Stroje były zakupione w całości przeze mnie z odłożonej kasy, nie miałem żadnych kontaktów do teamów ASG, dlatego też może to wyglądać ubogo.
- Co do głosu, ludzie naprawdę starali się, ale jak wspomniałem wcześniej, nikt z nas nie jest aktorem(ew. amatorsko), a nagrywanie dźwięku nie jest moją mocną drogą, stąd taki efekt.

Nie chce tłumaczyć się z błędów, ale mam nadzieje że ten post pomoże w większym zrozumieniu problemów z realizacją, jeśli ktoś ma jakieś pytania proszę pisać, postaram się odpowiedzieć :]
Wernest
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 17 Lis 2009, 18:17
Ostatnio był: 01 Maj 2010, 19:57
Kozaki: 0

Re: Rdza - polski film post-apokaliptyczny

Postprzez STA1KERpl w 10 Lut 2010, 18:53

Ale panie, to wszystko absolutnie widać i słychać. Całokształtnie to wyszło bardzo dobrze. No dobra, wyszło "tylko" dobrze. To, że gorzej od "Łowcy zombie: to nie szkodzi, bo i tak fajnie sie ogląda. Choć kilka szczegółów w filmie wręcz rozbraja :E A co do green screena, to myślałem, że po prostu mieliście słabej jakości oświetlenie i dlatego czasem postacie nie były tak wycięte jak trzeba, ale skoro sam ręcznie wycinałeś wiele scen, to szacun- mi się nie chciało dobrze wycinać kilka sekund mojej "This is sparta" (kanał "GiagGausser" na yt, jeśli chcesz zobaczyć o co mi biega).
JESTEM TUTAJ WIPEM
Awatar użytkownika
STA1KERpl
Tropiciel

Posty: 369
Dołączenie: 15 Kwi 2009, 20:51
Ostatnio był: 25 Maj 2022, 16:45
Miejscowość: The port Royal
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 13

Re: Rdza - polski film post-apokaliptyczny

Postprzez Wernest w 01 Maj 2010, 19:57

Kolejny film mojego autorstwa, klimat zupełnie nie nawiązuje do Stalkera, zatem nie zakładam nowego tematu :)

Memento Mori

PART 1/2:
http://www.youtube.com/watch?v=IVoEPTN_40Y

PART 2/2:
http://www.youtube.com/watch?v=Dmzcj4E6ap8

Polecam oglądanie w wersji 480p/HD :)
Wernest
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 17 Lis 2009, 18:17
Ostatnio był: 01 Maj 2010, 19:57
Kozaki: 0

Re: Rdza - polski film post-apokaliptyczny

Postprzez KoweK w 05 Maj 2010, 10:45

Zmień aktorów, to dotrwam by obejrzeć to do końca...
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Rdza - polski film post-apokaliptyczny

Postprzez Mroczny w 04 Lis 2010, 16:53

Fajna dziewczyna :kotek: w tym Memento Mori.
A co do Rdzy... za dużo komputera miałem wrażenie, że oglądam star wars. Filtry były genialne, ale jak zaczołeś wszystko komputerem wstawiać momentalnie straciło klimat. Fabuła, też taka sobie ogólnie "nice try" jak na 1 film nie najgorzej :) :D
Image
Image
Image

Gdy odwrócisz się ujrzysz ich prawdziwą twarz, cios zadany w plecy to jest ich najlepsza broń.
Spójrz więc prawdzie w oczy nie akceptuj dziś ich słów,trzymaj swoja stronę nigdy nie daj im się zwieść.
Awatar użytkownika
Mroczny
Stalker

Posty: 118
Dołączenie: 24 Wrz 2008, 13:42
Ostatnio był: 11 Maj 2016, 09:36
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 1

Poprzednia

Powróć do Video

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość