Zona - zakazane miejsca

Re: Zona - zakazane miejsca

Postprzez rafalprelude w 24 Wrz 2010, 09:56

Greyeeh napisał(a):Filmik przepiękny, co to za muzyka w tle? Szczególnie dobre ujęcia z dachów i w szpitalu czy przedszkolu (oglądałem też 2 inne twoje).
dziekuje za mile słowa. Matrix-Clubbed to death to tytul piosenki o ile dobrze pamietam.

impulse_101 napisał(a):Trzeba się śpieszyć bo raz ze Prypiat zarasta a dwa ze zona powoli zaczyna być już zaludniania i straci swój klimat.

to tez, jednak sama Prypec niestety ulega rozpadowi, juz teraz jest kilka zawalonych budynkow min. szkoła, a kilka miejsc jest zagrożone zawaleniem, gdzie lepiej nie wchodziż. Do tego turyści którzy przyjeżdżaja tam dzień w dzień, niestety zdarzaja się tacy którzy lubią sobie szybkę wybic, sprejem coś namalowac, jakąś szafę rozwalic. I tak to miejsce ulega desktrukcji niestety.
Nie można pominąć także oficjalnych "złodziei" którzy juz w 50% pocieli i wywieźli barki czy tez pojazdy na zlomowisku. Warto porównać zdjecia z teraz i sprzed kilku lat złomowiska. Różnica oszałamiająca. Niestety również Oko Moskwy złodzieje zaczynają ciąć. Bardziej spostrzegawczy forumowicz może to znaleść w filmie powyżej.
To już ostatni moment żeby zobaczyć ZONE i zastać ją w miare nienaruszoną, za kilka lat to będzie jeden wielki bajzel.

ps. Niestety co bardzo martwi wiekszość autorów wandalizmu na terenie Prypeci to Polacy. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
rafalprelude
Kot

Posty: 31
Dołączenie: 19 Gru 2009, 16:44
Ostatnio był: 19 Paź 2015, 20:56
Miejscowość: Kraków
Kozaki: 9

Reklamy Google

Re: Zona - zakazane miejsca

Postprzez djcycu w 24 Wrz 2010, 12:50

Świetny film :) Jest co oglądać bo na niektórych filmikach to po prostu ciągle coś się powtarza Powiedzcie mi chłopaki... Z tych helikopterów wyjęto silniki czy się tylko klapy pootwierały?
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Zona - zakazane miejsca

Postprzez rafalprelude w 24 Wrz 2010, 15:26

djcycu napisał(a):Powiedzcie mi chłopaki... Z tych helikopterów wyjęto silniki czy się tylko klapy pootwierały?


Tak wszystko co choć trochę wartościowe zostało wyjęte, aktualnie zaczynają już ciąć te heli na kawałki i pod osłoną nocy (nie oficjalnie ale za cichym przyzwoleniem władz) wywozić poza teren Zony - zwyczajnie na złom. W smigłowcu praktycznie nie ma nic, poza sterami kokpitem w stanie opłakanym.

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
rafalprelude
Kot

Posty: 31
Dołączenie: 19 Gru 2009, 16:44
Ostatnio był: 19 Paź 2015, 20:56
Miejscowość: Kraków
Kozaki: 9

Re: Zona - zakazane miejsca

Postprzez djcycu w 24 Wrz 2010, 15:51

rafalprelude napisał(a):ps. Niestety co bardzo martwi wiekszość autorów wandalizmu na terenie Prypeci to Polacy. Pozdrawiam.

Bo ci Polacy to pieprzone JP... Takich to na ścięcie. A jeśli chodzi o cięcie złomu to sprawa jest prosta... Sam rząd pomimo że świat wie o wszystkim chce wymazać to miejsce z historii... Czytałem gdzieś że zburzono podobno jakąś wioskę. Kopaczi co prawda zburzono bo było napromieniowane ale to nie o tej wiosce mowa. Nie pamiętam nazwy niestety :(

Aha... To cięcie helikopterów widać idealnie. Kto chociaż trochę jest obeznany oglądnie sobie zdjęcie satelitarne w mapach google. Tam widać idealnie jak bardzo zmieniły się te maszyny. Poza tym... Czy na cmentarzysko wywożono wtedy same opony i same kabiny? Jak tak dalej pójdzie to w latach jakie osoadzono grę złomowisko będzie identyczne... 2 helikoptery na krzyż i kilka samochodów... Szkoda że to ogromne 30 kilometrowe "muzeum" zaczyna znikać... Dla mnie ono i tak pozostanie w pamięci a szczególnie zarysy elektrowni widziane z Prypeci. Na filmie wygląda to świetnie a ta muzyka? Dowala klimatu po brzegi :)
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Zona - zakazane miejsca

Postprzez Tajemniczy w 25 Wrz 2010, 20:00

Kolego...mam do ciebie pytanie....Czy kiedy chodziłeś po złomowisku używałeś kombinezonu jakiegoś bo podobno promieniowanie jest tam spore..
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Zona - zakazane miejsca

Postprzez rafalprelude w 26 Wrz 2010, 10:58

Tajemniczy napisał(a):Kolego...mam do ciebie pytanie....Czy kiedy chodziłeś po złomowisku używałeś kombinezonu jakiegoś bo podobno promieniowanie jest tam spore..



owszem, momentami jest wysokie, ale nie na tyle żeby mogło wpłynąć negatywnie na zdrowie przebywajac w danym miejscu kilka minut. Nie używałem żadnego kombinezonu i nie znam takich przypadków. Taka ciekawostka na terenie złomowiska jest strażnica gdzie przez 12h przebywają strażnicy - dosłownie w odległości paru metów od pojazdów. Pozdrawiam.

Za ten post rafalprelude otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tajemniczy.
Awatar użytkownika
rafalprelude
Kot

Posty: 31
Dołączenie: 19 Gru 2009, 16:44
Ostatnio był: 19 Paź 2015, 20:56
Miejscowość: Kraków
Kozaki: 9

Re: Zona - zakazane miejsca

Postprzez Tajemniczy w 26 Wrz 2010, 11:23

Mam do ciebie jeszcze pytanie.Czy to miasto jest jakos strzeżone przed kradzieżami :?: Bo z tego co widziałem na filmie to nawet w przedszkolu materace z łózek pokradli :wink:
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Zona - zakazane miejsca

Postprzez Greyeeh w 26 Wrz 2010, 11:28

Z tego co wiem, to oprócz placówek wokół nie ma tam żadnych patroli.
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: Zona - zakazane miejsca

Postprzez rafalprelude w 26 Wrz 2010, 18:27

Tajemniczy napisał(a):Mam do ciebie jeszcze pytanie.Czy to miasto jest jakos strzeżone przed kradzieżami :?: Bo z tego co widziałem na filmie to nawet w przedszkolu materace z łózek pokradli :wink:


Był okres kiedy ostro grasowali po Prypeci i okolicach szabrownicy. Teraz już niema co tam okradać. Wszystko co choć trochę wartościowe już dawno zostało wywiezione. Owszem są patrole milicji, które czasami można zauważyć w Prypeci, jednak są bardzo rzadkie.
Awatar użytkownika
rafalprelude
Kot

Posty: 31
Dołączenie: 19 Gru 2009, 16:44
Ostatnio był: 19 Paź 2015, 20:56
Miejscowość: Kraków
Kozaki: 9

Re: Zona - zakazane miejsca

Postprzez Tajemniczy w 26 Wrz 2010, 20:25

Sory że sie ciebie tak czepiłem ale twój film mnie zainteresował więc mam do ciebie pytania
1.Czy byłeś w czerwonym lesie bo jest tam takie cuś
2.Jakim cudem weszłeś do reaktorów 5i6 oraz nagrałeś rdzeń
3.ta scena w 2min42 sek filmu czy ty byłeś w kominie elektwowni(sic!)
4.Skąd masz takiego farta że cie milicja nie złapała :E
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Zona - zakazane miejsca

Postprzez Greyeeh w 26 Wrz 2010, 21:10

3. Przecież to był kompleks wentylacyjny 0.o
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: Zona - zakazane miejsca

Postprzez rafalprelude w 28 Wrz 2010, 10:25

Tajemniczy napisał(a):1.Czy byłeś w czerwonym lesie bo jest tam takie cuś


nie byłem, bo i po co? przejeżdżaliśmy tylko samochodem.

Tajemniczy napisał(a):2.Jakim cudem weszłeś do reaktorów 5i6 oraz nagrałeś rdzeń


nie wszedłem, byłem tylko w pobliżu na zewnątrz. pod koniec października wybieramy się do Strefy i mamy zamiar dostać sie do środka.

Tajemniczy napisał(a):3.ta scena w 2min42 sek filmu czy ty byłeś w kominie elektwowni(sic!)

Greyehh ma racje, to chłodziwo a nie komin reaktora :E

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Farta nie farta, większości miejsc byliśmy legalnie za pomocą przepustek, owszem było kilka miejsc przekraczanych nielegalnie - trzeba wiedzieć kiedy i którędy dostać sie do tych miejsc aby uniknąć spotkania z wartownikami. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
rafalprelude
Kot

Posty: 31
Dołączenie: 19 Gru 2009, 16:44
Ostatnio był: 19 Paź 2015, 20:56
Miejscowość: Kraków
Kozaki: 9

PoprzedniaNastępna

Powróć do Video

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości