Najlepsze gry wyścigowe wg. was

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Najlepsze gry wyścigowe wg. was

Postprzez Nieznajomy X w 04 Mar 2015, 17:56

Można też jeszcze wspomnieć o Pure. Co prawda to wyścigi quadów, ale też wyścigi i gra się zajefajnie ;)
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Reklamy Google

Re: Najlepsze gry wyścigowe wg. was

Postprzez Tormentor w 04 Mar 2015, 18:10

Most Wanted z 2005 rok, sentyment ogromny. I ze stajni jeszcze NFS jeszcze Undergound 1.

w Drivery czy tam inne klasyki nie grałem nigdy. Pamiętam jeszcze Colin MCR, nie wiem która część, ale pamiętam, że jeździłem tylko Fordem Puma bo był ładny :piesek:
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 18 Cze 2023, 17:27
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Najlepsze gry wyścigowe wg. was

Postprzez Tormentor w 04 Mar 2015, 18:10

Most Wanted z 2005 rok, sentyment ogromny. I ze stajni jeszcze NFS jeszcze Undergound 1.

w Drivery czy tam inne klasyki nie grałem nigdy. Pamiętam jeszcze Colin MCR, nie wiem która część, ale pamiętam, że jeździłem tylko Fordem Puma bo był ładny :piesek:
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 18 Cze 2023, 17:27
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Najlepsze gry wyścigowe wg. was

Postprzez Kałach w 04 Mar 2015, 21:00

Nieznajomy X napisał(a):
Kałach napisał(a):1. Need for Speed: Most Wanted - za ciekawe miasto, pościgi i przede wszystkim za czarną listę :)

Ale który. nowy czy stary? :)

Oczywiście że stary :D

GTR napisał(a):
Kałach napisał(a):3. F1 (od 2010 do teraz) - za realizm najlepszej klasy wyścigowej, taki PES wśród wyścigówek.

Przecież to arcade jak sku*wesyn :E

W sumie tak, ale chodziło mi bardziej o licencje i całą otoczkę F1, można się nieźle wczuć w karierę kierowcy. Ale faktycznie, zamiast do PESa mogłem porównać do FIFY :P
Image
Awatar użytkownika
Kałach
Stalker

Posty: 109
Dołączenie: 06 Sty 2013, 13:39
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 11:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 27

Re: Najlepsze gry wyścigowe wg. was

Postprzez Pangia w 04 Mar 2015, 21:39

ToCA Race Driver 3 jest zaje*iste. Żeby przejść całą grę (World Tour + kariera), to chyba ze dwa miesiące trzeba by poświęcić. Jeździ się praktycznie wszystkim, co ma cztery koła: gokarty, samochody rajdowe, DTM, musclecary, monster trucki, buggy, ciągniki siodłowe, seria IndyCar… i w ch♥j i w pi♥du więcej tego jeszcze jest. Niemal nieograniczone możliwości, aż żałuję, że mam za starą kierę i nie wykrywa jej na Win7.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Najlepsze gry wyścigowe wg. was

Postprzez adin w 05 Mar 2015, 00:42

GTR napisał(a): Project C.A.R.S. bo każdy szanujący się fan symulatorów wie, że ta produkcja rozbije całą konkurencję ;)

Każdy szanujący się fan symulatorów wie że teraz na czele jest iRacing a potem długo, długo nic. Biorąc pod uwagę jedynie aspekty fizyki to zagrozić mu może tylko LFS z nowym modelem opon.
Zależy jakiej dawki realizmu szukasz... Graficznie to na pewno, aktualnie żadna ścigałka na PC nie może mieć nawet podjazdu do pCars. Jednak symulatorem z prawdziwego zdarzenia bym jej nie nazwał, to jest coś pomiędzy Gran Turismo a powiedzmy iRacing. Sim w 3/4, no 4/5.
Z tego co mi wiadomo to fizyka na PC będzie ta sama co na konsolach. Więcej tłumaczyć nie trzeba :E

Kałach napisał(a):3. F1 (od 2010 do teraz) - za realizm najlepszej klasy wyścigowej, taki PES wśród wyścigówek.

Od "produktów" Codemasters dużo bardziej sobie cenie te od EA (np. F1 Challenge ’99-’02) czy serie Grand Prix. Ale fakt, z roku na rok Mistrzowie Kodu robią coraz to lepsze tytuły, w 2018 może w końcu popełnią coś wartego uwagi :)
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: Najlepsze gry wyścigowe wg. was

Postprzez GTR w 05 Mar 2015, 08:38

adin napisał(a): Każdy szanujący się fan symulatorów wie że teraz na czele jest iRacing a potem długo, długo nic. Biorąc pod uwagę jedynie aspekty fizyki to zagrozić mu może tylko LFS z nowym modelem opon.
Zależy jakiej dawki realizmu szukasz... Graficznie to na pewno, aktualnie żadna ścigałka na PC nie może mieć nawet podjazdu do pCars. Jednak symulatorem z prawdziwego zdarzenia bym jej nie nazwał, to jest coś pomiędzy Gran Turismo a powiedzmy iRacing. Sim w 3/4, no 4/5.
Z tego co mi wiadomo to fizyka na PC będzie ta sama co na konsolach. Więcej tłumaczyć nie trzeba :E

Nie masz pojęcia o czym piszesz. Pierw poczytaj trochę o pCars i potem się wypowiadaj, bo jesteś po prostu nie zaznajomiony z tematem, a swoją opinię opierasz zapewne na filmach wideo. Grałem już w to na becie (znajomy ma dostęp i pożyczył mi konto) i jest miodnie, a na zamkniętym forum WMD aż grzmi od plotek że między wersją PC a konsolową jest stosowna różnica... Tak więc Twój argument jest inwalidą ;)
LFS jest spoko, prawda - ale c'mon, ta gra jest w produkcji od dekady, nie oczekujmy zbyt wiele :E
No i jeżeli oprócz iRacing i LFS nie bierzesz pod uwagę już nic, choćby AC to w sumie wszystko mi wyjaśnia...
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 373
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Lut 2023, 19:39
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 71

Re: Najlepsze gry wyścigowe wg. was

Postprzez Nieznajomy X w 05 Mar 2015, 09:35

Ja akurat z gier bardziej symulacyjnych to grałem tylko w NfS Shift, który jak wiadomo "czystą" symulacją nie jest ;) Ale nie zmienia to faktu że z wyłączonymi asystami łatwo nie ma :D Ja akurat gram z włączoną większością asyst, bo jestem fanem gier arcade, ale nawet z asystami Shift to nie Hot Pursuit :)
Szwagier jest podjarany Live For Speedem, też byłem tego tytułu ciekawy, ale nie da się w to podobno grać na klawiaturze więc odpada. A ja w arcade na klawie jestem master, bo zawsze na klawie grałem. Kierownicę też posiadam i to całkiem niezłą (nawet ręczny jest :D ), ale kurzy się w jakimś pudle czekając na lepsze czasy :)
Za to mam zaje*istą zajawkę na Dirta 2, bo w rajdy WRC na kompie jeszcze nie grałem, jedynie w demo Dirta 2 i tam jest zaje*isty model jazdy jak dla mnie, taki "realistyczniejszy" arcade :D

A i przypomniałem sobie o najstarszym NFSie w jakiego grałem czyli Hot Pursuit 2 (2002), powiem tak, gra prosta ale przyjemna.
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Za ten post Nieznajomy X otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Route.

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Najlepsze gry wyścigowe wg. was

Postprzez Darth ReX w 05 Mar 2015, 11:23

Sporo tych tytułów.
NFS Porsche - kocham tę markę, poza tym model jazdy jest świetny, grywalność na wysokim poziomie.
NFS Most Wanted - oryginalny, z 2005 roku, za fajny, ale maksymalnie zręcznościowy model jazdy, możliwość tuningowania nawet najdroższych wozów i pościgi policyjne na otwartej mapie.
Test Drive Unlimited - marka chamsko zabita przez jej właściciela. Bardzo dobry model jazdy, gigantyczny teren do objechania i multum samochodów różnych marek. Każde auto można też obejrzeć w środku, jest widok z kokpitu. Miód.
Race Driver: GRID - gra z bardzo ładną grafiką i zręcznościowym (ale bez przesady) modelem jazdy. Fajny model uszkodzeń, aut mało, ale przynajmniej prowadzi się je świetnie. Must have dla każdego fana wyścigów.
Colin McRae Rally (seria) - zaczynałem od dwójki, teraz pogrywam sobie na PS2 w czwórkę. Po prostu sama frajda z prowadzenia.
StuntGP - Po prostu geniusz, jazda elektrycznie sterowanymi samochodami po kolorowych planszach pełnych ramp jest po prostu cudna. Gra jest już stara, ale wspominam ją bardzo dobrze.
I może was to zdziwi, ale świetnie się bawiłem przy Crashdayu, którego dodano kiedyś do CD-Action. Zabawa polega praktycznie na rozbijaniu się, ale gra się świetnie. Nie jest to szczególnie długa produkcja, ale zapamiętałem ją bardzo dobrze.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: Najlepsze gry wyścigowe wg. was

Postprzez adin w 05 Mar 2015, 11:28

@GTR na wstępie prosił bym o to byś za bardzo się nie buzował. Nie spotkałem jeszcze w swojej karierze sim racera który wierci się i krzyczy jak dzieciak bo ktoś ma odmienne od niego zdanie, i proszę, nie zmieniaj moich doświadczeń.

Pojęcie mam, nie bój się o to i nie podważaj moich kompetencji bo zapewniam cię, są wystarczające.

Na forum WMD kipi od plotek? Fajnie, czyli różnica pomiędzy fizyką PC a konsolową to tylko plotki? To właśnie ci pisałem, miło że przyznałeś mi rację.
Zapomniałeś dodać że WMD pada na twarz (czyt. banuje userów) gdy zderzy się z konstruktywną krytyką od tych bardziej wymagających.

Odnośnie LFS, fakt gra ma swoje lata, tylko powiedz mi dlaczego ludzie wciąż grają w takie gry jak Panzer General? Bo czasem starsze gry mają więcej np. realizmu niż ich młodsi bracia.
I gdybyś nie patrzył ślepo na to na co patrzysz to wiedział byś że LFS nawet na tą chwilę ma model opon na zadowalającym (jeżeli nie wysokim) poziomie a ten w produkcji może stanąć na samym szczycie. O ile Scaven podoła. Graficznie jednak kuleje, ale w tym światku grafiką się nie żyje. Na nią patrzą głównie młodsi adepci tej niszy.

Nie wyciągaj z moich ust tego czego nie powiedziałem. AC nie jest złe ale nie ma tego pozura co netKar. W mojej opinii, gdyby KS składał się z takich kilku Casillo, mieli byśmy jeden z lepszych simów na rynku.

Na koniec, chciałbym życzyć ci przyjemnego dnia. Po tekstach typu "ta gra jest w produkcji od dekady, nie oczekujmy zbyt wiele" dyskutować z twoja osobą nie mam ochoty. Napisz jeszcze co sobie tam chcesz, i jeżeli nie będziesz obrażać to skończymy wymianę zdań.
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: Najlepsze gry wyścigowe wg. was

Postprzez GTR w 05 Mar 2015, 16:36

adin napisał(a):@GTR na wstępie prosił bym o to byś za bardzo się nie buzował. Nie spotkałem jeszcze w swojej karierze sim racera który wierci się i krzyczy jak dzieciak bo ktoś ma odmienne od niego zdanie, i proszę, nie zmieniaj moich doświadczeń.

Wskaż mi zdanie w którym według Ciebie się buzowałem. Po prostu napisałem Ci że nie masz pojęcia o czym piszesz i tyle.

adin napisał(a):Na forum WMD kipi od plotek? Fajnie, czyli różnica pomiędzy fizyką PC a konsolową to tylko plotki? To właśnie ci pisałem, miło że przyznałeś mi rację.

Tak, plotek - mają otwarcie mówić że ich produkcja na konsolach będzie przystosowana dla mniej wymagających graczy? Nie tędy droga.

adin napisał(a):Zapomniałeś dodać że WMD pada na twarz (czyt. banuje userów) gdy zderzy się z konstruktywną krytyką od tych bardziej wymagających.

Czekaj, poprawię to:
adin napisał(a):[...] gdy zderzy się z konstruktywną krytyką od tych którzy pCars nazywają Shiftem 3.


adin napisał(a):Odnośnie LFS, fakt gra ma swoje lata, tylko powiedz mi dlaczego ludzie wciąż grają w takie gry jak Panzer General? Bo czasem starsze gry mają więcej np. realizmu niż ich młodsi bracia.
Nie wiem czemu grają. RACE, GTR, GTL od SimBina to też bardzo dobre produkcje, ale jak ostatnio chciałem sobie poszukać jakiejś mini-ligi online to absolutnie nic nie znalazłem na polskich forach. Dlaczego? Bo ta gra to przeżytek, mimo że jest to dobry symulator to każdy zna ten model prowadzenia, tory... w nowe odsłony gra się po to aby doznać nowego doświadczenia.
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 373
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Lut 2023, 19:39
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 71

Re: Najlepsze gry wyścigowe wg. was

Postprzez Plaargath w 28 Kwi 2015, 22:51

Darth ReX napisał(a):Zabawa polega praktycznie na rozbijaniu się, ale gra się świetnie. Nie jest to szczególnie długa produkcja, ale zapamiętałem ją bardzo dobrze.

Mam takie same wspomnienia z Destruction Derby (1995).

Jeszcze mi się przypomniała czysto arkadkowa ścigałko-strzelanka: Death Rally (1996) - fajna, prosta rozrywka, wymagająca nabierania skilla. Z takich gier miałem też frajdę przy Road Rash (1995), ale to w sumie już inny temat, bo to nie gry wyścigowe.

ED
Słyszałem, że Codemasters płodzi "DiRT Rally". Coś wiecie o fizyce? To będzie ładna arkadka czy coś konkretniejszego?
ED2
Poszperałem trochę i prawie się skebździłem. O pierunie!
ED3
A ten koleś też się prawie skebździł z zachwytu. No, ciekawie, jakże ciekawie się giera zapowiada.
Ostatnio edytowany przez Plaargath 29 Kwi 2015, 00:30, edytowano w sumie 2 razy
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 4 gości