Sny

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Sny

Postprzez The Witcher w 06 Sie 2010, 23:12

Axideus http://www.mocsnu.pl/jak_pamietac_sny.html W ogóle polecam Świadomy Sen. :wink:
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 25 Maj 2024, 13:20
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

Reklamy Google

Re: Sny

Postprzez Axideus w 07 Sie 2010, 01:14

Dzienki witcher na pewno skorzystam :D . Ciekawe rzeczy tam piszą :P .
Image
Awatar użytkownika
Axideus
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 30 Lip 2010, 00:27
Ostatnio był: 21 Lis 2015, 17:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 46

Re: Sny

Postprzez Kuballa44 w 07 Sie 2010, 08:14

Świeżutki sen, sprzed paru godzin. Niestety, nie podam go tak szczegółowo jakbym chciał, gdyż już jego szczegóły zacierają mi się w pamięci... I bardzo dobrze. Niestety, mam dziwne wrażenie że ten sen wróci kiedyś, choć nie mam na to najmniejszej ochoty...
Był jakiś budynek, dość spory, można by rzec, sala. Wystrojony jak na jakiejś zabawie... Siedziało tam parę osób, które nijak nie mogły go wypełnić. Oczywiście, część coś piła. Było też tam, pomijajac inne, normalne, jedno długie lecz dość wąskie okno. Pamiętam, że stałem przed nim. I wtedy.... Nie wiem co to było. Coś jak bicz z myśli, taki pocisk z uczuć, wrażenia... Nagle poczułem że coś, i to coś niebezpiecznego, co chciało mi o tym uświadomić, obserwuje mnie zza tej szyby, z dworu. Ta myśl, wrażenie, było tak silne, że aż się zatoczyłem. Gdy się opanowałem, zobaczyłem ze z innymi osobami dzieje się to samo. We śnie, i tuż po przebudzeniu, pamiętałem każdy szczegół tego uczucia... Jednak i tak nie wiem czy mógłbym opisać jak ogromnie to przerażało we śnie... Pamiętam, takich uderzeń było jeszcze kilka... I cały czas, wszyscy potem, czuliśmy obecność czegoś niezwykłego poza murami budynku...
Mimo wszystko mam nadzieję, że ten sen się nie powtórzy... Choć mam niestety pewność, że będzie inaczej.
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297

Re: Sny

Postprzez Mroczny w 07 Sie 2010, 11:10

Kuballa44 Te sny ryjące beret prawie zawsze powracają.

W moim najgorszym śnie w jakim pamietam, bronilem sie w jakiejs fabryce? garazu? już nie pamiętam dokładnie. Ogolnie sen był bardzo krótki jednak stopień strachu i puls pikawy był chyba rekordowy jak się obudziłem. W skrócie zostałem sam już w tej fabryce/garazu ostro naparzałem z jakiejs broni (nie pamietam juz nawet co to bylo chyba HK 416, albo coś z M'ek), nagle wpada 3 gości i po prostu mnie zastrzelili, z perspektywy first person, nagle przenosze się do third person izometrycznie. Widze siebie w oporzadzeniu calym wojskowym, z kaluza krwi w klatce piersiowej, z przebita kamizelka. To jeszce nic, pozniej nagle widze tylko ciemnosć, pozniej jasne światło, pozniej się budze i caly jestem spocony, pikawa szaleje :P W skrocie myslalem ze mnie naprawde ubito ;)

To że raz mi się "szatan" śnił na jawie i mówił "popatrz się na mnie" wymięka. Miałem otwarte oczy i centarlnie widziałem jakiegoś "szatana". Po 20 s doszedłem do siebie, więc słabo w porównaniu z "ubiciem" ;)
Nie mniej jednak te zryte sny zawsze lub prawie występują po jakimś wysiłku dużym psychicznym. Podejrzewam, że mózg się "przegrzewa" i tworzy takie pierdoły :)
Image
Image
Image

Gdy odwrócisz się ujrzysz ich prawdziwą twarz, cios zadany w plecy to jest ich najlepsza broń.
Spójrz więc prawdzie w oczy nie akceptuj dziś ich słów,trzymaj swoja stronę nigdy nie daj im się zwieść.
Awatar użytkownika
Mroczny
Stalker

Posty: 118
Dołączenie: 24 Wrz 2008, 13:42
Ostatnio był: 11 Maj 2016, 09:36
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 1

Re: Sny

Postprzez Nyguz w 07 Sie 2010, 12:19

A macie czasami takie coś, ze jak zasypiacie i leżycie sobie wygodnie w ciepełku pod kołdrą i oczy wam się zamykają, to nagle macie wizję, ze idziecie chodnikiem i się potykacie i następuje wstrząs i gwałtowny powrót do rzeczywistości? może to dotyczyć również upadku z taboretu bądź z pieca.

A zjawisko to mozna wyjaśnić następująco. Jak czytałem gdzieś artykuł o snach to opisali to uczucie jako

"Wchodzenie w Stan Snu".

Jeżeli nastąpi właśnie gwałtowny skok tętna, zalanie potem i przyspieszony oddech wywołane spadkiem z krawężnika np., to znaczy, ze jakiś chałas lub coś w rzeczywistości nas wyrwało ze stanu zasypiania. Kurdę. Nie wiem jak to określić :facepalm:


Po prostu jak zasypiasz i masz, ze lecisz skądś i się gwałtowanie budzisz, to ktoś lub coś przeszkodziło Ci w wejściu do krainy snów.


Każdy tak ma czasami, ja miałem wczoraj :( Prawie się zesrałem w gacie bo się potknąłem i na papę poleciałem. A to tylko takie uczucie głupie... :D
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: Sny

Postprzez The Witcher w 07 Sie 2010, 12:30

Ja często gdy zasypiam (na bank jeszcze nie śpię) mam taki jakby to powiedzieć... wstrząs. :P Gwałtownie poruszam się całym ciałem jakbym miał na przykład szybko wstać. To dziwne uczucie, ciężko mi to opisać. Nie mogę nad tym panować, ale trwa to tylko chwilę. Zwykle zaraz po tym zasypiam. :P
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 25 Maj 2024, 13:20
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

Re: Sny

Postprzez Nyguz w 07 Sie 2010, 13:04

I właśnie o tym mówiłem :D Klasyczny przykład tego co opisałem :E



A dzisiaj sniło mi się, ze chodziłem po lesie i strzelałem ze snajperki w potwory które miały skórę pokrytą parówkami drobiowymi :facepalm: (uwielbiam te z Drobimexa :D ) Potem byłem w jakimś zakłądzie podziemnym i normalnie tak jak w grze Penumbra, zeby otworzyć tam drzwi to musiałem myszką pociągnąć... :o Z dnia na dzień mam coraz głupsze sny...
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: Sny

Postprzez plunio7 w 07 Sie 2010, 16:37

Czyli nie tylko ja to mam. Samo "potknięcie" nie jest najgorsze, gorzej, że próbuje łapać równowagę i potrafię nogą/ręką w coś uderzyć.
Awatar użytkownika
plunio7
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 06 Paź 2008, 21:49
Ostatnio był: 02 Lip 2022, 20:09
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 21

Re: Sny

Postprzez RT_NR w 09 Sie 2010, 15:07

Tak dziwnego snu jeszcze nigdy nie miałem.

Otóż byłem w moim mieście (Bielsku-Białej), ale fragment w którym mieszkałem wyglądał dziwnie (nie ma go na pewno w mieście). Jak patrzyłem przez okno, była to kamienica, która od drugiej była oddzielona ciasną ulicą. Okazało się że Polska została zaatakowana przez Muzułmanów (nie wiem nic konkretniej) którzy akurat wchodzili do mojego miasta. W mieście panowała straszna panika, ponieważ wiadomym był fakt iż Muzułmanie zabijali każdego "niewiernego". Dziwne było to iż w pewnym momencie zobaczyłem ich z bliska (nie wiem jak to możliwe, zobaczyłem ich na początku snu) i wyglądali dokładnie jak falangiści Leonidasa z filmu 300 (w 100%). Miasta zaś broniło Wojsko Polskie które miało mundury z czasów II RP ;). Ogólnie sam dziwiłem się dlaczego nasi nie dawali rady mimo iż mieli broń palną a tamci mieli piki. W pewnym momencie spotkałem jedną osobę która powiedziała mi "wszystko stracone, miasta upadnie (coś w tym stylu)". I nagle pojawiłem się na prawdziwym już osiedlu w moim mieście gdzie panował chaos. Udałem się do "mojego domu" jakim był supermarket (wcześniej była nim ta kamienica ). Nagle w tym "domu" znalazłem się przed ołtarzem który wyglądał jak typowy kościelny ołtarz. Pamiętam że żałowałem za grzechy bo nadchodzili już Muzułmanie. Aczkolwiek od razu po tym się wybudziłem więc nie mogłem stwierdzić co było dalej :).

No i na dodatek najgorszym uczuciem podczas snu było to iż czułem się jakby ta cała inwazja była naprawdę i naprawdę odczuwałem strach, wczuwając się w postać ze snu. Ma ktoś podobne schizy czasami ?
RT_NR
Stalker

Posty: 54
Dołączenie: 02 Sie 2010, 11:51
Ostatnio był: 21 Gru 2011, 22:46
Miejscowość: Bielsko-Biała
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 5

Re: Sny

Postprzez Kuballa44 w 09 Sie 2010, 16:21

Wicher, zawsze jak śpie na lekcji, tzn już zasypiam, mam taki wstrząs całego ciała. Jakby ktoś mnie prądem je*nął. Leże na ławce, nagle taka padaka dziwna.. Ale może tak działa szkoła. :E
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297

Re: Sny

Postprzez Axideus w 09 Sie 2010, 16:26

RT_NR jak ja miewam sny to praktycznie zawsze czuję się podobnie. Świat mojego snu jest dziwny :| . Jakby zlepek wszystkiego dziwnie zmienionego. Do tego dochodzą uczucia, które odczuwam jak w rzeczywistości. Czasami odczuwałem nawet imitacje bólu :| . Strasznie dziwna jest psychika snu powiadam wam :) .
Image
Awatar użytkownika
Axideus
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 30 Lip 2010, 00:27
Ostatnio był: 21 Lis 2015, 17:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 46

Re: Sny

Postprzez RT_NR w 09 Sie 2010, 21:19

Dokładnie, a najgorsze to jest uczucie spadania, strasznie realistyczne, zawsze się wtedy jakoś budzę i mimo wszystko leżę na łóżku, lecz to uczucie... straszne :/
RT_NR
Stalker

Posty: 54
Dołączenie: 02 Sie 2010, 11:51
Ostatnio był: 21 Gru 2011, 22:46
Miejscowość: Bielsko-Biała
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 5

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości