AIRSoft

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: AIRSoft

Postprzez BlackShaman w 03 Mar 2015, 22:10

Nie powiem,że sam tak nie robiłem. Już trochę replik wymieniłem i zaś mam M4 jak na początku zabawy.

Iwaszka napisał(a):ale znaczna część ma gdzieś z czym biega byle by punkty lansu się zgadzały

Heheh. Sam na początku robiłem stylizacje zwiadowcy z BF'a 3. Zielona arafatka,oliwkowe spodnie i kamizelka ACM woodland :D Jednak chiński szpej szybko się pruje i jest nie wygodny, więc po czasie kupiłem produkty MIWO i jestem zadowolony. Solidna firma,solidne produkty i solidna cena,ale wiadomo,że wytrzyma długo.

Z replikami chciało by się to samo. Z początku kupuje się taniochę,a z czasem jak się człowiek wkręci to chciał by coś lepszego. Sam bym chciał mieć replikę jak najbardziej wierną oryginałowi. Co stalowe to stalowe,a gdzie polimer tam ma być polimer. Niestety zazwyczaj to winduję cenę co nie zawsze oznacza,że replika będzie mechanicznie niezawodna.
Ja na szczęście jeszcze nie rozwaliłem żadnej.Jednak nigdy nie kupię repliki gazowej. Miałem już problemy z magazynkami CO2 do M9,a nie chciał bym się użerać z taką repliką za ponad półtora tysiąca. A AK nawet Boyi mi starcza :D
Awatar użytkownika
BlackShaman
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 23 Mar 2013, 15:02
Ostatnio był: 04 Gru 2021, 12:21
Miejscowość: Żory
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 14

Reklamy Google

Re: AIRSoft

Postprzez Stalker Rambo w 04 Mar 2015, 18:15

Przez długi okres czasu użytkowałem mundury kontraktowe i helikona.

Mundury kontraktowe mają problemy z guzikami, potrafią się łamać.

A jeśli chcesz Grzechu kupić helikona, to zaraz po otwarciu paczuszki weź igłę i nici i od nowa przyszyj guziki, bo te odpadają z prędkością światła. Jeśli chodzi o mundury helikona to jakość jest taka sobie. Za to chwalę sobie ich polary i przedmioty z linii Urban Tactical.
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 08 Cze 2022, 18:27
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: AIRSoft

Postprzez Mila w 05 Mar 2015, 21:48

Tak się wtrącę. Ja posiadam replikę AKS-74U od Boyi. Czyli RK-01. I drewno i stal, chociaż full to nie jest, ale cieszy mnie. Osobiście nie byłem ani razu na strzelankach, ze względu na brak okularów/gogli, wyposażenia. No, raz byłem ze znajomym, by wyjść i postrzelać do powietrza. Cóż, póki nie skompletuję sobie wszystkiego, replika sobie spokojnie leży.
Awatar użytkownika
Mila
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 28 Cze 2014, 16:30
Ostatnio był: 16 Lut 2019, 20:01
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 13

Re: AIRSoft

Postprzez Stalker Rambo w 05 Mar 2015, 21:54

Czemu nie zainwestujesz w okulary? Koszt takich to min. 50 zł. A tyle frajdy cię omija...
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 08 Cze 2022, 18:27
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: AIRSoft

Postprzez BlackShaman w 05 Mar 2015, 22:22

http://www.4airsoft.pl/index.php?id_pro ... er=product Posiadam te okulary i mogę je polecić. Wiele razy przyjęły serie,a nawet 500fps z 20m. Oczy nie odrosną,a przeszczepów nie robią,więc lepiej dać trochę więcej i mieć pewność,że jest się bezpiecznym.

Kolega ma rację. Sporo frajdy lecz i nerwów cię mija :D

Za ten post BlackShaman otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Stalker Rambo.
Awatar użytkownika
BlackShaman
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 23 Mar 2013, 15:02
Ostatnio był: 04 Gru 2021, 12:21
Miejscowość: Żory
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 14

Re: AIRSoft

Postprzez Mila w 05 Mar 2015, 22:43

Znaczy, mi bardziej zależy na hybrydzie gogli i okularów. Ale nie wiem jak takich szukać. Znalazłem Bolle, dość tanie i bardziej robocze, ale z 2 metrów, robią się od kulek mikro wgniecenia. Na wmasg testowano.
Awatar użytkownika
Mila
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 28 Cze 2014, 16:30
Ostatnio był: 16 Lut 2019, 20:01
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 13

Re: AIRSoft

Postprzez Stalker Rambo w 05 Mar 2015, 23:04

Bolle lub ESS. W te bym inwestował. I na ochronie oczu nie żałuj. Jedyna rzecz w airsoftcie na którą nie wolno żałować kasy.
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 08 Cze 2022, 18:27
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: AIRSoft

Postprzez Mila w 05 Mar 2015, 23:28

Wiem, że nie wolno. I nawet nie zamierzam. Ale raczej zamierzam przeznaczyć a okulary od 100 do 200 złotych. A te, o których wspomniałem wyżej, to Bolle Cobra.
Awatar użytkownika
Mila
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 28 Cze 2014, 16:30
Ostatnio był: 16 Lut 2019, 20:01
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 13

Re: AIRSoft

Postprzez paintball_0 w 06 Mar 2015, 00:25

Zawsze powtarzam że najpierw trzeba kupić sobie oksy, a potem pojechać jako widz i sobie to wszystko po prostu obejrzeć. Nie ma to jak kupić sobie replikę i nie wiedzieć co ze sobą teraz zrobić. Zero szpeju, zero znajomości ludzi i tematu, człowiek jedzie na pierwszą strzelankę w jeansach i adidaskach z repliką z hi-capem i czuje się jak ostatni idiota. Świetny początek przygody z airsoftem.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: AIRSoft

Postprzez Stalker Rambo w 06 Mar 2015, 00:31

Yyy, tak zaczyna 90% airsoftowiczów. Gdyby nie praca, to też bym pewnie zamiast munduru biegałbym w dresie.
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 08 Cze 2022, 18:27
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: AIRSoft

Postprzez paintball_0 w 06 Mar 2015, 04:00

Oczywiście że wszyscy tak zaczynają. Bo 90% początkujących zachowuje się jak idioci uważający ASG za formę Counter Strike'a w realu. To pozostałe 10% to osoby, które albo mają trochę rozumu we łbie, albo mają znajomego, który ich jak należy wprowadzi w tajniki airsoftu.

Po jaką cholerę w ogóle pytać o cokolwiek na forach, czytać artykuły i poradniki, skoro każdy z zielonych wszystko wie najlepiej jeszcze zanim postawi nogę na pierwszej strzelance? A potem słyszę te niekończące się biadolenia jaki to jeden z drugim był głupi kupując plastikowego kałacha albo gównianą klamkę i jak to wywalił pieniądze w błoto na podróbę munduru która się sprała po dwóch niedzielach.

Tematy o tanich replikach nie są niczym więcej jak pobożnymi życzeniami zdesperowanych początkujących, którzy liczą że kupią super snajpę za 300zł. 20 stron tematu o wyborze oporządzenia a i tak rozmowa kończy się na "dzięki, ale jednak postanowiłem kupić CM.28 na Tanich Militariach".
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: AIRSoft

Postprzez Universal w 06 Mar 2015, 07:35

Też planuję się w to zacząć bawić. Korzystając z rad bardziej doświadczonych ( :caleb:) poszedłem w kolejności soczewki -> okulary -> reszta. Znajomi mi polecili te ww. Cobry (dobra, Iwan polecał inne początkowo), wziąłem za pięć dychów w Specshopie. Zdam braille'm relację jak oberwę :suchar:

Planuję sobie kupić CM.045 (byłby na Sztakler Poznań :caleb:) - słyszałem superlatywy (jak na tę cenę oczywiście). Nie wiem tylko, czy teraz, czy w istocie lepiej poczekać i pożyczyć coś od znajomków na pierwszy raz (chyba tak zrobię), a kupić z większością podstawowego wyposażenia, typu magazynki, szybkoładowarka (dobra, ją i jednego midcapa i tak chciałem od początku też brać) i ładowarka do baterii. Tylko się boję, czy się wyrobię na maj - ktoś jest w stanie powiedzieć ile trwa realizacja na Taiwangunie?

O kulkach, replikach, giełdach, używkach, oczach, magazynkach, stalkerach na mordę (przegapiłem dobrą okazję - za piętnaście :( ), o ładowarkach i tuningach słyszałem/oglądałem/czytałem, gwoli ścisłości. Więcej grzechów nie pamiętam, żadnego jeszcze nie zdążyłem popełnić.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 9 gości