AIRSoft

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: AIRSoft

Postprzez lehoslav w 22 Mar 2015, 20:04

Stalker Rambo napisał(a):Nie bierz desantów, szkoda stóp.


I przede wszystkim szkoda kasy na buty wykonane z takiej skóry (?), że po pół roku cywilnego użytkowania wyglądają jak kapcie wuja Stefana.
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Reklamy Google

Re: AIRSoft

Postprzez Mila w 22 Mar 2015, 20:07

Na tych rosyjskich nie ma, ale już mi je odradzono, więc pozostaje kupić Revisiony.
Nadal pozostaje kwestia tych butów. Warto kupić te holenderskie M92?
Awatar użytkownika
Mila
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 28 Cze 2014, 16:30
Ostatnio był: 16 Lut 2019, 20:01
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 13

Re: AIRSoft

Postprzez Kamo w 22 Mar 2015, 21:27

Każdy kto mówi że desanty są dobre nie ma zielonego pojęcia o butach. Prawdopodobnie nigdy nie nosił innych. Demary czyli nasze rodzime trzewiki letnie to zdecydowanie dobry wybór. Nowe można dostać za ok. 140-150 zł. Sam ich używam i sobie chwalę. Trzeba tylko uważać bo producent producentowi nie równy. Wyprodukowane przez Demar są chyba najlepszej jakości, jednak na te od Wojasa chłopaki klną od kiedy tylko im wydadzą. Strasznie przesiąkają i się rozklejają. Co do M92 nie wypowiem się bo nie używałem. Jednak ten typ podeszwy zdecydowanie gorzej sprawuje się w ciężkim terenie od traktora z 926.
A skoro nie mieli twojego rozmiaru to przejrzyj olx.pl. Chłopaki często wystawiają je po dobrych cenach bo z reguły jak dostajesz nowe to stare są jeszcze w porządku a grosz nigdy nie śmierdzi.
Si vis pacem para bellum!

Za ten post Kamo otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mila.
Awatar użytkownika
Kamo
Stalker

Posty: 52
Dołączenie: 28 Sty 2014, 15:54
Ostatnio był: 15 Paź 2015, 14:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 4

Re: AIRSoft

Postprzez Stalker Rambo w 22 Mar 2015, 21:28

Jeśli chodzi o holenderskie to za wiele nie pomogę, ale...

Zwykłe desanty to kiepski wybór. Ja nie miałem wyjścia musiałem w nich chodzić. Te buty trzeba rozchodzić, dopiero wtedy zaczynają być wygodne. Czasem to trwa tylko miesiąc, czasem dłużej. Niestety, aby je rozchodzić musisz ich często używać ( ja w nich łaziłem kilka godzin dziennie na zajęciach w polu i musztrze) Częste używanie to niestety dużo bólu. Otarcia i odciski to standard. W końcu to "jedyny but na świecie gdzie stopa przystosowuje się do buta, zamiast but do stopy". Po za tym jak na produkt robiony masowo dla wojska, z jakością bywa różnie. Jedna para wytrzymała mi prawie dwa lata, druga 4 miesiące.

Trochę lepszym wyborem są kontraktowe buty specjalne WP - letnie. Wytrzymałość buta jest wyższa, nie miałem również żadnych otarć, czy odcisków. Niestety po około 3 godzinach zacząłem odczuwać dyskomfort. Bardzo bolały mnie pięty od spodu. Myślę, że załatwiłaby to odpowiednia wkładka.

Po jakimś czasie przerzuciłem się na gromy protektory. Buty bardzo lekkie i wygodne, niestety lubią przesiąkać, Swoich używam piąty rok w warunkach standardowych, miejskich, leśnych i w budynkach z dużą ilością pyłów, odłamków i innego syfu, zarówno latem, jak i zimą. Są oczywiście widoczne ślady użytkowania: czwarty raz wymieniłem sznurowadła, są porysowane od druty kolczastego i koncertiny. Ale nadal są wygodne i będę je nosił dopóki nie rozpadną mi się na stopach.

Jeśli chcesz buty z wyższej półki, to polecam Bates'y. Drogie, ale warte ceny. Kupiłem pustynne (zabij mnie, modelu nie pamiętam). nosiłem je na plaży, w lesie, w górach, po mieście, latem i zimą. Bardzo wygodne. Niestety więcej ci nie powiem, bo używam ich nie cały rok, a według mnie to za mało, aby wyrobić sobie stu procentowe zdanie o testowanych butach. Zwłaszcza, że używam je rzadko.

P.S. Jeśli macie jakieś pytania odnośnie sprzętu kontraktowego wojska polskiego, to pytajcie. Guru nie jestem, ale kilka lat w tym przebiegałem, więc pewnie coś tam mogę powiedzieć. tylko nie pytajcie o dane techniczno taktyczne gożdzika. :D

Za ten post Stalker Rambo otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mila.
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 08 Cze 2022, 18:27
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: AIRSoft

Postprzez lehoslav w 22 Mar 2015, 22:13

Od siebie polecałbym górskie bundesy. Można je dostać bardzo tanio, a są solidne i bardzo wygodne.
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Re: AIRSoft

Postprzez Mila w 22 Mar 2015, 22:24

Dzięki wielkie panowie za pomoc i opinie. Niestety nie o butach, o jakie pytałem, ale nie szkodzi. Za poświęcenie czasu, roześlę po Kozaczku. ^^
Zaryzykowałem i zamówiłem M92. Przyjdą, ocenię, powiem co i jak. Po jakimś czasie napiszę, czy było warto. :)
Awatar użytkownika
Mila
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 28 Cze 2014, 16:30
Ostatnio był: 16 Lut 2019, 20:01
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 13

Re: AIRSoft

Postprzez pan kozaq w 24 Mar 2015, 21:19

Jako użytkownik desantów się trochę wypowiem:
-ujowe sznurowadła, moje popękały.
-skóra z nich złazi jak rapsy z czarnego
-jak się rozchodzi je to wygodne
-po włożeniu filcu ciepłe
-dobrze się w nich kopie różne przedmioty
Pozdrawiam.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: AIRSoft

Postprzez Mila w 25 Mar 2015, 00:22

Dziś przyszły mi zamówione holenderskie M92. Niestety ja paczki nie odebrałem, bo byłem w pracy, ale skromnie oczekiwały do mojego powrotu.
Co mogą powiedzieć, jako pierwsze wrażenie? Ciężkie. Znaczy, w porównaniu do Demarów 926, jakie posiada ojciec, to są ciężkie. Choć wykonane ze skóry zamszowej, to chyba podeszwa daje swoje. Osobno, buty ważą po jakieś 930 gram. Czyli mam prawie dwa kilo na nogach. Buty nie mają przyszywanej podeszwy do całości i jest klejona, ale mam nadzieję, że pod wkładką z - takie ja mam odczucie - pilśni, kryją się gwodzie, czy coś podobnego. Są solidnie wykonane. Brak jakichkolwiek nalewów gumy od podeszwy, nieporządanych nitek, czy tym podobnych. I jak napisałem wcześniej, wykonane z zamszu, więc są to buty zdecydowanie przeznaczone na porę wiosna-lato i może trochę jesieni. Na pewno i zdadzą swój egzamin w zimie, ale na to jeszcze mam czas. Cholewa ponad kostką nie jest usztywniona, więc trochę "lata". W końcu to nie zwykła skóra. Na razie nie mam możliwości przetestowania tych butów, ale postaram się to nadrobić w najbliższym czasie. Dodam, że dołączone do butów wkładki dużej wygody nie zapewniają, więc muszę zainwestować w inne, lepsze. Te wyglądają, jakby były wytworzone z czegoś, co przypomina styropian. >.< Jeśli ktoś miałby co do mnie jakieś pytanie, to śmiało postaram się odpowiedzieć. :)
Awatar użytkownika
Mila
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 28 Cze 2014, 16:30
Ostatnio był: 16 Lut 2019, 20:01
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 13

Re: AIRSoft

Postprzez pan kozaq w 21 Kwi 2015, 21:43

Panowie, stałem się w końcu posiadaczem AK74M E&La zakupionego za śmieszne pieniądze (AKSU boyia + 200ziko za kompletna replike na GB CA i masą "badziewia" (czyli m.in. zębatki Max Torque elementa) wartym ze 150zł + 4 hicapy i żgut, brakuje tylko gumy HU) i powiem tak:
-oksyda nie schodzi przy pomocy paznokcia
-pokrywa niestety żebrowana
-składanie repliki- masakra- tak popieprzonych rozwiązań jeszcze nie widziałem
-replika jest pancerna- robienie pompek zniosła bez problemu (co prawda boyiec też wytrzymał, ale tam bałem się o lufę)
-full sztil, czyli idę wyważyć jakieś drzwi :D
-polski bagnet od AK nie wchodzi, na wumasgu wyczytałem, że inne też, pomaga wymiana gwizdka na boyi/cymę
-jeszcze jedna wada- wkadanie magazynków- brak klocka blokującego jak w boyica, czyli jak wpadnie za głęboko, to jesteś delikatnie w dupie (tak, jest magwell od LCT, ale pierdziele taką robotę, wolę się pomęczyć niż płacić 20 dolców za kawałek stali) bo mag ci się "zatnie".
Pozdrawiam i polecam z całego serca
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: AIRSoft

Postprzez lukebuka w 26 Kwi 2015, 01:15

Uwaga, bo będzie długo:

Ja ostatnio postanowiłem się przerzucić z AEG'ów na "sprężynówki". Powiem tak: Wbrew pozorom bawienie się w robienie repliki karabinu wyborowego to nie jest taki znowu straszny wydatek, a przynajmniej w dłuższej perspektywie czasu. W porównaniu do SCAR-L od Boyi, który na początku nie sprawiał żadnych problemów, L96 od firmy ASG(taka w sumie kopia APS 96) już na samym początku straciło zdolność bojową. Po dwóch latach jednak role się odwróciły. W SCAR'owym gearbox'sie wszystko zaczęło się po kolei sypać. A to nieszczelność, a to ogień pojedynczy zastrajkował, a to z kolei podwójne strzały się zdarzały, ogólnie doszło do tego, że zamiast strzelać, po prostu spluwa mi plastikiem pod nogi w akcie protestu, mnie się odechciało rozbierać znowu gearbox'a, a serwisy odmówiły podjęcia się heroicznej misji reinkarnacji mojego maleństwa. Wtedy w akcie ogólnego zdołowania spojrzałem na moje kurzące się, zapomniane przez boga L96. Coś mnie naszło, i już kilka dni później przyjechałem do domu z nowym, wzmocnionym mechanizmem spustowym(poprzedni sam się spacyfikował - częsty problem w tym gronie), prowadnicą sprężyny, tłokiem i mocniejszą sprężyną. Okazało się, iż chodzi teraz jak marzenie, dodatkowo pomalowałem swego "wychowanka" na ładną matową zieleń i dołożyłem swoją sprawdzoną optykę. Łączny koszt tuningu repliki sprężynowej tego typu wyniesie mnie pod koniec pracy jakieć 1100-1200 złociszy i jest to chyba trochę mniej, niż wywaliłem na nowe, działające części do AEG'a. Potem i tak nie będzie, co wydawać, bo praktycznie nie będzie już z bebechów, co wymieniać, tak więc prawdopodobnie mniej sobie włosów z głowy wyrwę przez okres użytkowania. :D

A co do obuwia, to szczerze polecam Protector Mountaineer, wygodne, wytrzymałe i absolutnie nieprzemakalne, nawet po zanurzeniu(oczywiście ze stopą w środku :E )

Ach, jak dobrze być z powrotem na forum. ^^
Awatar użytkownika
lukebuka
Tropiciel

Posty: 247
Dołączenie: 09 Gru 2011, 17:21
Ostatnio był: 23 Gru 2017, 20:18
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 44

Re: AIRSoft

Postprzez pan kozaq w 29 Kwi 2015, 21:40

A precka? Bez precki tak trochę biednie- FPS jest, ale celności brakuje. No i w sprężynie masz ogień powtarzalny, a w AEGu auto. To daje przewagę, bo powiedzmy, że masz 70m do gościa, on ma 50 skutecznego, strzelasz nie trafiasz i jesteś delikatnie w dupie, bo gościu zmniejszy dystans zanim ty przeładujesz replike i Ciebie zdejmie, a w najlepszym wypadku schowa się/zasypie z daleka kompozytem.
Druga sprawa- patrzyłeś po ujowych serwisach. Za te 1000 ziko oddałbyś to do dobrego prywaciaża, który by Ci to naprawił, ogarnął i zostałoby jeszcze z 800 ziko na tuning...
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: AIRSoft

Postprzez lukebuka w 30 Kwi 2015, 15:04

Precka już została przeze mnie uwzględniona w cenę, tak więc spoko luzik. A co do AEG'a, to na robociznę nie wydałem nic, wszystko niestety poszło na części zamienne. Nie sądzę, by nawet pan ziutek z działki przy płocie nie wliczył tego w koszt naprawy. ;)

Może nawet kiedyś wrócę do AEG, ale na razie mam ochotę zobaczyć, jak będzie się ogólnie sprawować taka konfiguracja w moim wypadku. Kto wie, może tego mi właśnie brakowało? :D
Awatar użytkownika
lukebuka
Tropiciel

Posty: 247
Dołączenie: 09 Gru 2011, 17:21
Ostatnio był: 23 Gru 2017, 20:18
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 44

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości