AIRSoft

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: AIRSoft

Postprzez Adik w 06 Lis 2015, 21:23

Witam myślę że nie warto zakładać nowego tematu, więc zapytam się tu.

Czy jest jeszcze możliwość dostania nowych filtro-pochłaniaczy do maski p.gaz MP-4 ?
Szukałem w google ale nic nie znalazłem, a w każdej aukcji na allegro piszą, że filtry przeterminowane.
"Hey man you know I'm really okay,
The gun in my hand will tell you the same" - The Offspring - Bad Habit
Awatar użytkownika
Adik
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 28 Kwi 2014, 14:21
Ostatnio był: 18 Kwi 2024, 08:50
Miejscowość: Świętochłowice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 86

Reklamy Google

Re: AIRSoft

Postprzez Ranger801 w 06 Lis 2015, 21:39

Biorąc pod uwagę że z takich masek się już nie korzysta to wątpię żeby można było zakupić nieprzeterminowane filtry. Łatwiej już chyba by było znaleźć coś na gwint 40mm.

Za ten post Ranger801 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tebi, Adik.
Ranger801
Łowca

Posty: 410
Dołączenie: 22 Wrz 2012, 11:57
Ostatnio był: 28 Sie 2016, 16:12
Miejscowość: Miejsce zamieszkania nieznane
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 94

Re: AIRSoft

Postprzez Adik w 06 Lis 2015, 22:17

Ok dzięki poszukam sobie :) Na szczęście nie pali się, choć nad Krakowem smog :D ale nie po to mi maska.

Pozdrawiam
"Hey man you know I'm really okay,
The gun in my hand will tell you the same" - The Offspring - Bad Habit
Awatar użytkownika
Adik
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 28 Kwi 2014, 14:21
Ostatnio był: 18 Kwi 2024, 08:50
Miejscowość: Świętochłowice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 86

Re: AIRSoft

Postprzez Universal w 25 Gru 2015, 23:54

Chodzi za mną kupno strzelby. Raczej myślę o sprężynówce. Ale nie wiem co kupić.

Wymagania - wygląd, niezawodność, przyzwoite osiągi, cena do 300/350 złotych. Czyli odpada AGM (roz*ebał mi się już raz ten plastik w środku, dziękuję bardzo za wyrzucenie 70-80 zł w błoto). Chciałbym coś o metalowych flakach, tak żeby służyło dość długo. Strzelby używać chcę jako zastępstwa dla giety i na larpach, gdzie gieta nie będzie pasować do wizerunku.

http://www.taiwangun.com/shotguny-2/rep ... aign-id=19 - myślałem o tej, SWD tej firmy jest bardzo chwalone. Ale nie jestem pewien materiału z jakiego zrobione są flaki, natomiast wygląd pasowałby idealnie pod wszelkie postapo, jednocześnie byłaby to spluwa dość poręczna.

http://www.specshop.pl/product_info.php ... al_-_8870A - tu z kolei ponoć full metal (tak tak, wiem, ZnAl, nie stal), ale to długa locha, no i cena nieco wyższa.

http://azteko.pl/cyma-replika-strzelby- ... 10304.html - nie wiem jak w temacie strzelb wypada cyma. Kałachy są jednak dość popularne i chwalone - zwłaszcza nowsze serie, ale nie wiem czy tu się nie przejadę.

http://gunfire.pl/product-pol-115220712 ... tical.html - to już dawno mam w zakładkach, od kiedy zacząłem myśleć o strzelbie. Jeszcze niedawno było na składzie, więc pewnie niedługo dowiozą.

Inne które brałem pod uwagę:
http://www.taiwangun.com/shotguny-2/rep ... aign-id=19
http://gunfire.pl/product-pol-115220934 ... SGS-I.html - ewentualnie.

Doradźcie coś, bo temat mnie "męczy" od dłuższego czasu.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: AIRSoft

Postprzez Mila w 26 Gru 2015, 17:39

Benellka z przedostatniego linku, który bierzesz pod uwagę - ta na szelsy - miałem, sprzedałem. Ale właśnie sprzedałem ją tylko dlatego, że uważałem, że będzie mi zbędnie leżeć. :D Czy żałuję, sam nie wiem. Ciut się na Meeshę zapatrzyłem z tą repliką (chociaż on ma SPASa), ale szybko rozwiały się moje stalkerskie "marzenia" na temat latania ze strzelbą. Zostałem przy Suce.
Tak czy siak, strzelbę polecam. Może i długo jej nie miałem, to jednak za tę cenę raczej warto. Może nie jest to tak popularna strzelba jak AGM, no ale jednak polubiłem ją. Zawsze możesz wydać więcej i kupić sobie od Tokyo Marui, ale to pewnie koło tysiaka kosztuje. :D Co do reszty strzelb się nie wypowiem niestety. :/

Za ten post Mila otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
Mila
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 28 Cze 2014, 16:30
Ostatnio był: 16 Lut 2019, 20:01
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 13

Re: AIRSoft

Postprzez Universal w 26 Gru 2015, 18:29

Nawet zapomniałem, że Meesh z tym latał. Niee, mnie nie interesuje wygląd choinki :E Tokio Maryi to 1200 szekli, i to po przecenie. Nie dam więcej niż 300-400, bo mam inne wydatki, i jeśli się w tym budżecie nie zmieszczę, to pal pies, odpuszczam.

Ta którą miałeś - jakie wnętrzności? Pewnie plastik?
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: AIRSoft

Postprzez Mila w 27 Gru 2015, 20:07

Tak, plastik fantastik o ile się nie mylę. Niestety. Ale chyba do tej pory nikt na nią nie narzekał. :D A przynajmniej na wmasg.pl nie przeczytałem, żeby ktoś miał z Benelką problem. Chcesz, możesz zaryzykować, jeśli nie będziesz strzelać z tego jak z elektryka. :D No i strzela trzema kulkami.
Awatar użytkownika
Mila
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 28 Cze 2014, 16:30
Ostatnio był: 16 Lut 2019, 20:01
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 13

Re: AIRSoft

Postprzez Universal w 27 Gru 2015, 20:16

Jak z elektryka to znaczy? :P

Tak na marginesie, to zastanawiam się czy nie spróbować dać do druku 3d plastikowych elementów z wnętrza strzelby, np. "zezłomowanego" agma. Może wyjdzie taniej :E
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: AIRSoft

Postprzez Mila w 28 Gru 2015, 11:23

Z elektryka, to mam na myśli, że nie będziesz tej sprężynówki tak katować. :D Wiesz, szybkie przeładowywanie, dynamiczna walka. :D
Tak poza tym, ma bardzo fajną zmatowioną gumę na łożu przeładowania i na rączce, ale to na rączce dość szybko może się wytrzeć i pokazać się błyszczący plastik. :/
Zależy czy te części będą z dobrego materiału zrobione, bo PLA za dobre nie jest do takich rzeczy. :D
Awatar użytkownika
Mila
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 28 Cze 2014, 16:30
Ostatnio był: 16 Lut 2019, 20:01
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 13

Re: AIRSoft

Postprzez lukebuka w 01 Sty 2016, 17:35

Strzelby sprężynowe to świetna rzecz na bliskich odległościach w w budynkach, acz trzeba pamiętać o kilku sprawach:

- Jeśli się już decydujesz na strzelbę, to koniecznie taką, co ma przynajmniej 3 lufy. Dlaczego? Ponieważ te z jedną lufą przegrywają zarówno pod względem zasięgu i celności(w wielu nie uświadczysz nawet muszki i szczerbinki), jak i szybkostrzelności. Trzylufowe zaś (wbrew pozorom) całkiem dobrze pokrywają korytarz podczas strzelania.

- Nigdy, przenigdy nie strzelaj się po budynkach ze stałą kolbą w strzelbie. Gdy wbiegłem kiedyś do pomieszczenia ze śliską podłogą, skończyło się to efektownym poślizgiem i wylądowaniem właśnie na tej kolbie. w efekcie połamał się plastikowy gwint w korpusie i puściła długa śruba, która biegła przez całą kolbę. Ot, taki feler konstrukcyjny. :E

- RISy na strzelbie będą Ci tylko przeszkadzać, a rękawice strzępić na niewygładzonych krawędziach podczas przeładowywania.

- No i na koniec te nieszczęsne bebechy. Nie ma, co się łudzić, modele strzelb z metalowymi częściami wewnętrznymi nie zamykają się w cenie od 0 do 350 zł, a raczej od 1200 do 1800 zł. Proponuję Ci raczej samemu spróbować poszukać sposobu na samodzielne wykonanie najważniejszych elementów. Dzięki temu Twoje cudeńko zyska również na masie. ;)

Jeśli miałbym teraz wybierać z tego, co podałeś, skłaniałbym się ku Cymie. Wygląda na dobrą bazę pod przeróbki.

Za ten post lukebuka otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
lukebuka
Tropiciel

Posty: 247
Dołączenie: 09 Gru 2011, 17:21
Ostatnio był: 23 Gru 2017, 20:18
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 44

Re: AIRSoft

Postprzez Universal w 01 Sty 2016, 20:25

To tylko przykłady, jeśli masz w mniej-więcej podobnym budżecie jakąś inną propozycję wartą uwagi, to pewnie ją bym wziął, jako poleconą.

- nie chcę właśnie kolby, bo raz: ciężar, dwa: poręczność. Nawet nie myślałem o ewentualnym upadku :P
- RISów też nie chcę, są niekoszerne na larpach, a w razie potrzeby latarkę czy coś mogę przyczepić na izolkę
- no jednak się łudziłem, przynajmniej do pewnego czasu, że znajdzie się sztuka z metalowymi flakami

Z tym ostatnim rozważam kilka opcji - druk 3d, szukanie metalowych części w innych replikach (np. zepsutych) czy dorobienie u jakiegoś, nie wiem, tokarza, czy kogoś w tym stylu. Ewentualnie ojca poprosić, czy by mi nie pomógł doszlifować, powycinać itp. z blachy tego i owego. Z cylindrem tylko będzie problem i tłoku właśnie się boję - w AGMie on właśnie poszedł, w miejscu gdzie jest bodajże połączony z korpusem, jeśli dobrze pamiętam. A musi się przecież ślizgać, więc albo wsadzę go np. w metalową koszulkę - wtedy będzie ślizg i będzie się trzymać, albo będę musiał wymieniać każdorazowo na nówkę z innej repliki czy cuś.

Znajomy doradza AGMa i kupowanie nowych dawców w razie potrzeby, ale nie uśmiecha mi się taki układ.

W tej cymie trochę martwią mnie FPSy, szczerze mówiąc, bo chciałem tę pompkę nie tyle na cqb, co na larpy, czyli jako główną replikę - taka gieta jest kiepska w postapo czy stalkerze.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: AIRSoft

Postprzez lukebuka w 01 Sty 2016, 21:41

Za to nie masz przynajmniej tego debilnego magazynka wystającego z dołu. ;)
Awatar użytkownika
lukebuka
Tropiciel

Posty: 247
Dołączenie: 09 Gru 2011, 17:21
Ostatnio był: 23 Gru 2017, 20:18
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 44

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości