Ciekawe linki/artykuły/fotografie

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Ciekawe linki/artykuły/fotografie

Postprzez Universal w 04 Paź 2016, 14:43

Microtus napisał(a):To biorąc takie rzeczy pod uwagę nie ma co wymagać od ludzi którzy w szybkim tempie skrzykują sie bo przeczytali coś na FB czy w gazecie wyborczej.

Jest co wymagać, niezależnie od tego gdzie to przeczytali. W życiu nie ruszymy z miejsca, jeśli hołota niezależnie od proweniencji będzie działać impulsywnie. Staram się to zwalczać u siebie (boli), staram się to wskazywać innym (innych rzadko boli).
Microtus napisał(a):No logika godna Arystotelesowej. Tyle że wśród tych 2 tyś aborcji może znaleźć się każda kobieta, która bedzie miała poprostu pecha, wiec dotyczy to moim zdaniem wszystkich kobiet.

Jasne, ale nie tu kładłem akcent. Chodziło mi o to, że przeciwnicy projektu robią z tego coś na kształt ustaw norymberskich, jakby dotyczyło to wszystkich w praktyce, nie tylko w teorii.
Microtus napisał(a):
Universal napisał(a):Mnie satysfakcjonuje obecny kompromis. Bo miałem do czynienia z mocno upośledzonymi dziećmi i wątpię czy podjąłbym się trudu ich wychowania. "Czarne dziecko", jak niektórzy straszą mulatami zrodzonymi z gwałtów dokonanych przez "uchodźców", zaakceptowałbym dużo prędzej. Ale "aborcja na życzenie" jest barbarzyńska, po prostu, a do tego dąży spora część środowiska inicjującego protesty.

No to aborcji nie, ale dzieci urodzone i porzucone z niepełnosprawnościa to kto adoptuje?[...]

Nie zacytuję całości, bo za długie, ale: sam widzisz, że nie deklaruję się jako zwolennik (prawie) całkowitego zakazu aborcji. Siedzę okrakiem między dwiema postawami - z jednej strony "świętość życia" (abstrahując od wątków religijnych, uogólniam to w tym momencie), z drugiej - rozumiem eugeników. Bo tak, z upośledzonego psychicznie dziecka prawie na pewno "nic nie będzie". Dokonań, wnuków, w miarę beztroskiego życia - jedynie cierpienie. Chociaż czy na pewno? Są tacy, którzy twierdzą, że niepełnosprawne dzieci "otworzyły im oczy". Drugą stroną monety jest to, na ile na starość czterdziesto- czy pięćdziesięcioletnie warzywo będzie ich cieszyć, kiedy sami będą wymagać opieki.
Microtus napisał(a):[...] segregacja i nadludzie to wcale nie tylko naziści i Hitler.

I szkoda, że ludzie o tym zapominają lub zwyczajnie nie wiedzą.
Microtus napisał(a):Nie rozumiem też, całej spiny środowiska katolickiego na aborcję a w drugiej kolejności na in vitro. Jak dla mnie to każdy chyba ma swoje sumienie i odpowie przed Bogiem.

A ja chyba rozumiem. To trochę jak przypatrywanie się morderstwu - niby nie masz nic wspólnego, ale hipotetycznie możesz zapobiec. Jestem prawie pewien, że to wynika właśnie z takiego punktu widzenia.
Microtus napisał(a):A jak ktoś masturbacje uprawia nałogowo to normalnie seryjny morderca połówek dzieci. Koieta co miesiąc od 13 roku zycia morduje potencjale dzieci...

Zarzucałeś mi "arystotelesową logikę", ta? :P To podchodzi pod inne przykazanie i cały czas odwołują się do tego, że życie powstaje w momencie wejścia plemnika w komórkę jajową...

Przypomniało mi się szumlewiczowe "ustawą znieść biedę". Ustawą znieść aborcję, ustawą znieść "ciemnogród", ustawą naprawić uczniów szkół, ustawą wyplenić korupcję itd.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Reklamy Google

Re: Ciekawe linki/artykuły/fotografie

Postprzez xionc w 04 Paź 2016, 14:53

Dla mnie sens ruszania tego co mamy bo kompromisem tego nazwać nie można to bzdura, ktoś będzie chciał się wyskrobać to to zrobi jak nie tu to za granicą. Ale po co tu robić drugi Salwador? Poroni i prorok na karku. A wszyscy wiedzą że niezbadane są wyroki boskie i sądów rejonowych :D
Za gwałt rozdano wyroki w zawieszeniu :p Pozdrawiamy Elbląg

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
Ostatnio edytowany przez xionc, 04 Paź 2016, 14:55, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Ciekawe linki/artykuły/fotografie

Postprzez Terminus w 04 Paź 2016, 14:54

Microtus napisał(a):Nie rozumiem też, całej spiny środowiska katolickiego na aborcję a w drugiej kolejności na in vitro.


Wiesz problem w tym, że to "środowisko katolickie" które masz na myśli to tak naprawdę tyleż głośny co wąski margines polskich katolików. Niestety żyje on w symbiozie z politykami i sporą częścią "starego episkopatu", który przyzwyczaił się do tego, że ma władzę i wpływy. W polskim kościele od dłuższego czasu trwa wewnętrzna "wojna", gdzie z jednej strony są różni "lefebryści" pokroju Frondy i RM a drugiej "moderniści" czyli Dominikanie czy Tygodnik Powszechny.
To o co teraz jest awantura, to dzieło skrajnego skrzydła, którego pomysłów jak pokazują statystyki nie popiera większość wiernych.
Ja np. jestem przeciwnikiem aborcji, choć z innych względów niż tylko religijne, ale uważam te próby zmiany ustawy za kompletny absurd i niebezpieczny precedens - w tym zgadzam się z tezami z linkowanych wyżej artykułów - jak się wychyli wahadło zbyt mocno w jedną stronę to wróci. I będzie boleć. Bardzo.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Ciekawe linki/artykuły/fotografie

Postprzez Microtus w 04 Paź 2016, 15:39

Universal napisał(a):Jest co wymagać, niezależnie od tego gdzie to przeczytali. W życiu nie ruszymy z miejsca, jeśli hołota niezależnie od proweniencji będzie działać impulsywnie. Staram się to zwalczać u siebie (boli), staram się to wskazywać innym (innych rzadko boli).

Nie do końca zrozumiałeś, moim zaniem społeczeństwo jest głupie i lepiej nie będzie. To problem kształcenia moim zdaniem i jest coraz gorzej. W mojej pracy większość czasu marnuje odpowiadając ludziom na głupie pytania, bo im sie nie chce czegos przeczytać. Dotyczy to niestety zwłaszcza urzędników państwowych...

Universal napisał(a):A ja chyba rozumiem. To trochę jak przypatrywanie się morderstwu - niby nie masz nic wspólnego, ale hipotetycznie możesz zapobiec. Jestem prawie pewien, że to wynika właśnie z takiego punktu widzenia.

No ok tylko co uznajemy za życie. I czemu akurat wejście plemnika w komórke jajowa, skoro jak pisałem mnóstwo zarodków obumiera po kilku dniach od zapłodnienia. Dzieje sie to ze wzgledu na wiele czynnikow jak choćby złe umiejscowienie w macicy lub wogóle poza nią, chorobę, stres, infekcje itd. Jeśli chodzi o ideologię i logike naukową to ja bym był za tym by ustalić powstanie życia w momencie wykształcenia sie ośrodka nerwowego i ukształtowanie plodu, czyli ok 8 tygodni.Wtedy zarodek zaczyna być nazywany płodem i jak dla mnie jest to sensowna granica dla ustalenia, że to już czująca "coś" istota, która zaczyna wykonywać ruchy jakiekolwiek. Płód mierzy wtedy 3-5 cm i waży ok. 5 gram. Jeżeli już o jakichś granicam można mówic to dla mnie ta jest dobra.
Ja akurat jestem zwolennikiem aborcji. Czemu?
1) prawo nie chroni kobiet - to co pisał Xionc, za gwałt mozna dostac zawiasy... przestępstwa seksualne są błaho traktowane. Jest pewne przyzwolenie społeczne i nie ma co sie odrzegnywac, że nie. Najlepszy przykład to instrukcje dla kobiet opublikowane przez komende poliscji w Lublinie. Jak nie pamietacie poczytajcie.
2) nie mamy stystemu radzenia sobie z dziećmi przuconymi, niechianymi. Polskie domy dziecka to XIX wiek, Wychodząc z domu dziecka w wieku 18 lat "wychowanek" - piekna nazwa, dostaje w zależności od stażu w domu, maks 11 tyś zlotych i uwaga 500 zł miesiecznie na utzymanie. Bez mieszkania i rodziny sobie poradź.
3) Wielu ludzi w tym kraju nie powinno mieć dzieci a na pewno nie chce ich mieć. Jak pomyślę co te dzieci przechodzą, to naprawdę aborcja jest w takim przypadku często aktem łaski. Dołóżcie jeszcze teraz perspektywe 500+ i biznesplany meneli na dzieci i chlanie za friko. Dzieciak przeżyje bo beza niego nie ma zapomogi ale fajnie to on miał nie będzie.


Universal napisał(a):
Microtus napisał(a):A jak ktoś masturbacje uprawia nałogowo to normalnie seryjny morderca połówek dzieci. Koieta co miesiąc od 13 roku zycia morduje potencjale dzieci...

Zarzucałeś mi "arystotelesową logikę", ta? :P To podchodzi pod inne przykazanie i cały czas odwołują się do tego, że życie powstaje w momencie wejścia plemnika w komórkę jajową....

To akurat z mojej strony Ironia.

Universal napisał(a):Przypomniało mi się szumlewiczowe "ustawą znieść biedę". Ustawą znieść aborcję, ustawą znieść "ciemnogród", ustawą naprawić uczniów szkół, ustawą wyplenić korupcję itd.

My żyjemy ku*wa w ciemnogrodzie, dopóki ludzie są w satanie za pomoca mediów, łgać w żywe oczy społeczeństwu, nic sie nie zmieni. PiS to piekny przykład jak się nie robi polityki. Oni politycznie nie istnieją.
Robia fakt to samo co poprzednicy, kręcą swoje lody, ale nie umieją tego robic w białych rękaiwczkach.
To sie zemści na nich okrótnie, dziwia mnie tylko sondaże wyborcze i fakt, że nowoczesna ma 25% nie robiąc nic.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Ciekawe linki/artykuły/fotografie

Postprzez Universal w 04 Paź 2016, 16:57

Microtus napisał(a):Nie do końca zrozumiałeś, moim zaniem społeczeństwo jest głupie i lepiej nie będzie. To problem kształcenia moim zdaniem i jest coraz gorzej. W mojej pracy większość czasu marnuje odpowiadając ludziom na głupie pytania, bo im sie nie chce czegos przeczytać. Dotyczy to niestety zwłaszcza urzędników państwowych...

Zrozumiałem, ale mimo wszystko trzeba próbować. Parę osób udało mi się względnie "naprostować". Nie warto z tego robić oczywiście życiowej misji, ale nie umiałbym całkowicie odpuścić. Nie znaczy to, że przyjęli moje, "jedynie słuszne", poglądy, ale chociaż przestali opierać się na jednym źródle.
Microtus napisał(a):[...]prawo nie chroni kobiet - to co pisał Xionc, za gwałt mozna dostac zawiasy... przestępstwa seksualne są błaho traktowane[...]

Microtus napisał(a):[...]nie mamy stystemu radzenia sobie z dziećmi przuconymi, niechianymi[...]

Microtus napisał(a):Wielu ludzi w tym kraju nie powinno mieć dzieci a na pewno nie chce ich mieć. Jak pomyślę co te dzieci przechodzą, to naprawdę aborcja jest w takim przypadku często aktem łaski.

To zamiast przywalić gwałcicielowi ostrym wyrokiem i "wyhodować" ostracyzm społeczny (swoją drogą nie wiem gdzie widziałeś przyzwolenie) to lepiej przyzwolić na skrobankę? Zamiast stworzyć system to lepiej wprowadzić wolną aborcję? Lepiej łyżeczkować niż edukować? Nie dogadamy się. Ja wolę zmienić oponę (gruntowne reformy), Ty proponujesz naklejenie łaty na super glue (aborcja). Już abstrahując od tego, że "500+ hoduje meneli", bo to tania zagrywka. Poziom "katofaszyzmu" czy "Razem to bolszewia". Stać Cię na więcej. Rasowych alkoholików jest 600-700 tysięcy, 500+ bierze ~2,3 miliona. Z czego wśród alkoholików wielu jest starych kawalerów i starych panien, którzy samotnie mieszkają w jakiejś melinie, bo trochę się tego na ulicach spotyka.
Microtus napisał(a):My żyjemy ku*wa w ciemnogrodzie, dopóki ludzie są w satanie za pomoca mediów, łgać w żywe oczy społeczeństwu, nic sie nie zmieni.

Kto nie łga? Zależy też co masz na myśli przez "ciemnogród", bo można to zastosować i do GaPoli, i do KryPoli, prawie pełne spektrum - od tzw. "ciemnogrodu" po "w ch*j oświeconych".
Microtus napisał(a):PiS to piekny przykład jak się nie robi polityki. Oni politycznie nie istnieją.

Jeśli oni politycznie nie istnieją, to czy istnieje PO, .N, Kukiz, PSL, SLD, Razem, Korwin i reszta planktonu? Czy może oprócz państwa teoretycznego mamy też partie teoretyczne? :suchar: Zadziwiające, że mimo iż mamy do czynienia z takim politycznym paździerzem, nadal nie ma sensownej konkurencji.
Microtus napisał(a):Robia fakt to samo co poprzednicy, kręcą swoje lody, ale nie umieją tego robic w białych rękaiwczkach.

Czy PO potrafiła to nie jestem pewien. Też parę aferek zaliczyli - hazardowa, stoczniowa, Amber Gold + OLT, zegarki, miliony przepie*dolone na dziwne inwestycje, jakieś afery taśmowe itd. PSL podobnie - Elewarr, Bury, kolejne taśmowe i inne. Za takt i ostrożność prędzej chwaliłbym potomków PZPR :D
Microtus napisał(a):To sie zemści na nich okrótnie, dziwia mnie tylko sondaże wyborcze i fakt, że nowoczesna ma 25% nie robiąc nic.

Podziel to na pół (frekwencja). I dodaj swoje słowa o ludziach ogłupionych przez media. Ja dodam to z początku, o nieczytaniu.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Ciekawe linki/artykuły/fotografie

Postprzez Microtus w 04 Paź 2016, 18:26

Universal napisał(a):
Zrozumiałem, ale mimo wszystko trzeba próbować. Parę osób udało mi się względnie "naprostować". Nie warto z tego robić oczywiście życiowej misji, ale nie umiałbym całkowicie odpuścić. Nie znaczy to, że przyjęli moje, "jedynie słuszne", poglądy, ale chociaż przestali opierać się na jednym źródle.


No ja idealizm porzuciłem dawno... Ludzi nie zmienisz, możesz się skręcić a zawsze będzie to samo. To prosty schemat, częśc ludzi to debile i tego nie da sie przeskoczyć. Są intelektualnie w tyle i nawet edukacja im inteligencji specalnie nie doda. Mógłbym podawac przykłady ale zwyczajnie mi sie nie chce. I zawsze jak myslę, że nie spotkam wiekszego idioty, daje sie zaskoczyć ponownie.

Universal napisał(a):
To zamiast przywalić gwałcicielowi ostrym wyrokiem i "wyhodować" ostracyzm społeczny (swoją drogą nie wiem gdzie widziałeś przyzwolenie) to lepiej przyzwolić na skrobankę? Zamiast stworzyć system to lepiej wprowadzić wolną aborcję? Lepiej łyżeczkować niż edukować? Nie dogadamy się.

Nic takiego nie napisałem, że zamiast, dla mnie nie powinno się zaostrzać ustawy ze wzgledu, że nie mamy własnie takich regulacji prawnych.

Universal napisał(a): Już abstrahując od tego, że "500+ hoduje meneli", bo to tania zagrywka.
Poziom "katofaszyzmu" czy "Razem to bolszewia". Stać Cię na więcej. Rasowych alkoholików jest 600-700 tysięcy, 500+ bierze ~2,3 miliona. Z czego wśród alkoholików wielu jest starych kawalerów i starych panien, którzy samotnie mieszkają w jakiejś melinie, bo trochę się tego na ulicach spotyka. [/quote]
ZObaczysz, mój drogi, że stanie się to faktem, poczekajmy kilka lat. Dla mnie nasze społeczeństwo nie dorosło do czegoś takiego. Na razie za mało minęło, żeby mieć twarde dane ale szczerze, ja patologie widzę i żyje obok niej. Widze nachlane mamusie i tatusiów, z dziadkami też nachlanymi. Nie trzeba móiwć o menelii, Ci nie sa zdolni zazwyczaj do prokreacji. Mi chodzi bardziej o fakt, że jak rodzinka z 3 dzieci co ledwo wiaże koniec z końcem i chleja (przykład autentyczny), dostaje teraz 1000 złotych, to dla nich jedyną i w sumie jakby nie patrzyć pragmatyczną opcja jest trzasnąć jeszcze ze dwójkę. 2000 na czysto plus cos doobią i można smalić dalej. Tatuś z tej rodziny pożyczał odemnie kasę oczywiście na wieczne nie oddanie. Mówił, że ne maja na chleb czy ryż a potem nawalony chodził. Przestałem dawać to oczywiście zostałem zbesztany, że ch*j jestem. Dałem mu wcześniej stary komputer to wyobraź sobie, że zadzwonił do mnie za pół roku, że mu się zepsuł i co teraz zamierzam zrobić. Takich ludzi nie jest mało uwierz mi...

Universal napisał(a): Jeśli oni politycznie nie istnieją, to czy istnieje PO, .N, Kukiz, PSL, SLD, Razem, Korwin i reszta planktonu? Czy może oprócz państwa teoretycznego mamy też partie teoretyczne? :suchar: Zadziwiające, że mimo iż mamy do czynienia z takim politycznym paździerzem, nadal nie ma sensownej konkurencji.


To jest moim zdaniem przejaw czegos co funkcjonuje równiez na Polskich uczelniach. Młodzi ludzi może i zdolni, trafiają pod skrzydło "polityków/naukowców" jako asystent czy doktorant. Tylko mentor to tuman i cwaniak, i choćby ten młody był zaje*isty to dostanie taka szkołę, że wyjdzie na przektęta/cwaniaka albo zrezygnuje szybko.
Życie, do polityki pchaja sie zazwyczaj ludzie cwani a idealistów możesz policzyc na placach jednej ręki. natomiast nowe ruchy, które sie maja pojawic nie mają pieniędzy ani sponsorów. Dołóz do tego grupy interesariuszy, którzy maja w kieszeni polityków i nie zalezy im na jakichkolwiek zmianach. Oni dołożą też wszelkich staran, żeby nikt nowy nie wypłynał.

Universal napisał(a):
Microtus napisał(a):Robia fakt to samo co poprzednicy, kręcą swoje lody, ale nie umieją tego robic w białych rękaiwczkach.

Czy PO potrafiła to nie jestem pewien. Też parę aferek zaliczyli - hazardowa, stoczniowa, Amber Gold + OLT, zegarki, miliony przepie*dolone na dziwne inwestycje, jakieś afery taśmowe itd. PSL podobnie - Elewarr, Bury, kolejne taśmowe i inne. Za takt i ostrożność prędzej chwaliłbym potomków PZPR :D.

Potrafili bo rządzili 8 lat, PiS nie wróżę drugiej kadencji.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Ciekawe linki/artykuły/fotografie

Postprzez Universal w 04 Paź 2016, 18:33

Microtus napisał(a):Ludzi nie zmienisz, możesz się skręcić a zawsze będzie to samo. To prosty schemat, częśc ludzi to debile i tego nie da sie przeskoczyć. Są intelektualnie w tyle i nawet edukacja im inteligencji specalnie nie doda.

Owszem, część ludzi to debile - duża część. I nie mam zamiaru edukować starych, tylko młodych, systemowo. Starych spisuję na straty. Nie zadziałałoby to idealnie, oczywiście, bo nauczyciele to też częściowo beton i ustawą się ich nie zmieni, jestem tego świadom.
Microtus napisał(a):Na razie za mało minęło, żeby mieć twarde dane ale szczerze, ja patologie widzę i żyje obok niej. Widze nachlane mamusie i tatusiów, z dziadkami też nachlanymi.

Czy to jest reprezentatywny przykład? Ja znam całkiem normalną rodzinę, która dostaje 1500 i nie chleje. I też nie uznaję tego za całość obrazu.
Wiem, że spie*dolonych na umyśle, mówiąc wulgarnie, jest wielu, ale nie widzę tej tendencji którą sugerujesz.
Microtus napisał(a):Potrafili bo rządzili 8 lat, PiS nie wróżę drugiej kadencji.

"Opozycja" usilnie próbuje im w tym pomóc. Póki nie pojawi się realna konkurencja nie skreślałbym PiS-u tak szybko.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Ciekawe linki/artykuły/fotografie

Postprzez Wiewi0r w 04 Paź 2016, 21:09

Macie na rozluźnienie pośladów:

Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!

Za ten post Wiewi0r otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Microtus.
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Ciekawe linki/artykuły/fotografie

Postprzez Microtus w 05 Paź 2016, 11:11

Universal napisał(a):Owszem, część ludzi to debile - duża część. I nie mam zamiaru edukować starych, tylko młodych, systemowo. Starych spisuję na straty. Nie zadziałałoby to idealnie, oczywiście, bo nauczyciele to też częściowo beton i ustawą się ich nie zmieni, jestem tego świadom.

To stary, z tym jest jeszcze gorzej, reforma szkolnictwa jaka by nie była u nas, nie zmieni systemowego podejscia do dziecka. W szkole dziecko ma sie słuchać a nie robic problemy.

Universal napisał(a):Czy to jest reprezentatywny przykład? Ja znam całkiem normalną rodzinę, która dostaje 1500 i nie chleje. I też nie uznaję tego za całość obrazu.
Wiem, że spie*dolonych na umyśle, mówiąc wulgarnie, jest wielu, ale nie widzę tej tendencji którą sugerujesz.

Dlatego mówiłem o tym, że cieżko powiedzieć czy to trend na dużą skale. Jednak skoro podejmuje sie pewne działania zapobiegawcze musi to wynikać nie z marginalnych rzeczy a problem przyjmuje pewną skalę. Kontrole 500 plus
Znalazłem jeszcze informacje, że np: w Gorzowie na 700 rodzin objętych pomoca socjalna (te kontroluje sie w pierwszej kolejności) 50 jest już objeta dozorem wydatkow - pracownik kupuje im jedzenie dla dzieci.
To jest ciekawe, bo mamy już dodatkowy koszt wynikający z dodatkowej roboty pracownika socjalnego.
Dorzuć do tego kontrole, ktore trzeba robić bo Polak-Cwaniak pobiera 500 z jest z dziećmi w Anglii czy Holandii.
Na dwa miliony wyjechane z kraju będzie tego sporo...

Co do tego, że znasz dobre rodziny, to i ja znam całkiem niezłe. Jednak mam dziecko i prowadzam je do przedszkola państwowego i widze naprawde różne przypadki, nie zawsze fajne. I takie rzeczy sie widzi.

Universal napisał(a):"Opozycja" usilnie próbuje im w tym pomóc. Póki nie pojawi się realna konkurencja nie skreślałbym PiS-u tak szybko.

Coś tam sie wykokosi jeszcze, o to raczej sie nie ma co martwić. jednak czy to będzie opcja której będzie mozna zaufać to szczerze wątpie. Poznałem obie strony tej imprezy jedni przeginają w jedna storne drudzy w drugą, centrum nie ma. Lewica nie istnieje - może poza Zandbergiem ale to też populista. Prawicy prawdziwej w Polsce nie ma, bo nie licze zjebów z ONR i młodzierzy wszechpolskiej.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Ciekawe linki/artykuły/fotografie

Postprzez Alchemik w 12 Paź 2016, 16:16


Ani to śmieszne ani to muzyka, to wrzuciłem tu.
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

Re: Ciekawe linki/artykuły/fotografie

Postprzez Tajemniczy w 20 Paź 2016, 22:20

Rosjanie odkryli ślady bytności nazistów na Arktyce
http://pikio.pl/odkryto-tajna-nazistows ... yce-video/
Jest też film i rzeczywiście są niemieckie kanistry na benzynę, niemiecka amunicja...
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Ciekawe linki/artykuły/fotografie

Postprzez Universal w 21 Paź 2016, 12:49

https://twitter.com/tomiekawakami13

W poniedziałek blokujemy wejścia do metra we wszystkich miastach Polski #CzarnyProtest

W pierwszej chwili: debil/idiotka. W drugiej: niewyrafinowane, ale skuteczne. Nie wiem, czy to w sumie bardziej by się nie nadawało do śmiesznych linków, ale można to wykorzystać edukacyjnie, jako dowód na brak dociekliwości ludzkiej :E
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości