Co was w...pienia

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Co was w...pienia

Postprzez djcycu w 22 Lis 2017, 11:54

Z tymi objazdami ma akurat rację. Rok temu jechałem w konwoju z ojcem dużymi ciężarowymi lawetami. Wywróciła się wywrotka więc droga zablokowana a policja zamiast wyznaczyć objazd czy nas wyprowadzić to olała temat tłumacząc by jechać prosto i potem lewo, prawo, lewo, lewo... I co ja z tego wiem jak jestem tam pierwszy raz a na nawigacji nie jestem w stanie określić miejsca wypadku bo to ominąć? Tacie się akurat zablokował hamulec więc się rozdzieliliśmy, ruszył po 10 minutach. Ja pojechałem przez miasto łamiąc oczywiście przepisy tonażowe bo na ślepo przecież nie wiem gdzie jechać a nawigacja ciągle będzie mnie zawracać. To by mogło skutkować konkretnym mandatem ale na szczęście się udało. Tata pojechał zupełnie inną drogą i na przełamaniu zahaczył kantem platformy lawety o samochód który wiózł na przyczepie. Efekt? Pogięty dach na nowiutkiej osobówce! Tak się właśnie kończy takie olewanie kierowców. Niby osobówką pół biedy bo zawsze i wszędzie sobie poradzisz ale weź takim 20 metrowym żelastwem jedź, uszkodź coś a potem za to płać... Szczęście, że kontrola jakości na rozładunku nic nie wykryła bo dach był pokryty folią ochronną. Tym udało się szkodę zamaskować.

Mnie zaś wkurza dzisiejsze podejście do ludzi czyli "nie mój problem, mi dobrze a ty sobie radź". Pasuje chyba do każdej dziedziny życia, głównie tych sytuacji gdzie można wylecieć na bruk lecz resztę to yebie. Grunt że pieniążki mają.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Stalker Rambo.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Reklamy Google

Re: Co was w...pienia

Postprzez KOSHI w 22 Lis 2017, 13:42

Roszczeniowe podejście? Ale o co ku*wa kaman? :E Tłumany nie potrafią zrobić normalnego objazdu i normalnie tego zorganizować to się chłop wku*wia i co w tym dziwnego? Może wpierdolmy ten temat w kosz bo strach tu cokolwiek pisać. Wszyscy źli, straszni i brzydcy... Lepszy przykład. Psiarnia zrobiła kiedyś mega objazd drogą przez wieś jak dawno temu skądś wracałem. Droga taka, gdzie 2 osobówki ledwie się mijały. Zamiast tiry puścić inną trasą to wje*ali wszystkich na jedną drogę. :facepalm: Efekt - zablokowana cała droga na odc. paru km, ileś tam ciężarówek w rowach, porozpierdalane płoty i kupa obdartych aut. 2 godz. cudowania, mijania się na żyletki i jeżdżenia po korzeniach i krawężnikach tak na marginesie. Cud, że auto całe się ostało.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Co was w...pienia

Postprzez Stalker Rambo w 22 Lis 2017, 18:04

djcycu napisał(a):Mnie zaś wkurza dzisiejsze podejście do ludzi czyli "nie mój problem, mi dobrze a ty sobie radź". Pasuje chyba do każdej dziedziny życia, głównie tych sytuacji gdzie można wylecieć na bruk lecz resztę to yebie. Grunt że pieniążki mają.


Dokładnie. Od kilku dni zmagam się z takim podejściem. W zastępstwie jestem obecnie na stanowisku "kierowniczym", a już mnie wszyscy dookoła wkur... Nawet moi kumple, z którymi współpracuję, nagle zaczęli mieć wszystko w dupie. Mam dużo na głowie, a jeszcze muszę ich niańczyć. Prośby nie pomagają. Mam wydawać rozkazy i straszyć karami? Jak zmienię się w CH#JA, to kiepsko będzie wyglądała dalsza współpraca, gdy zejdę z zastępstwa.
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 08 Cze 2022, 18:27
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Co was w...pienia

Postprzez lehoslav w 22 Lis 2017, 21:03

Dwa lata temu jechałem na drugi koniec Polski i tak z 20-30 km od celu zauważyłem, że drogowskazy na mój cel podróży są przekreślone, ale nie ma żadnych znaków wskazujących objazd. Jechałem więc dalej normalną trasą i w końcu w jakiejś wiosce trafiłem na barierki, droga zamknięta z powodu remontu. Idę do spożywczego i pytam, czy jest jakiś objazd. Okazuje się, że jest i to prowadzący przez wieś. Pytam, dlaczego nie ma znaków. Okazało się, że remontowana droga jest powiatowa, a objazd jest możliwy tylko drogą gminną. Ale jakby powiat wyznaczył objazd drogą gminną, to by odpowiadał finansowo przed gminą za ewentualne uszkodzenia tej drogi. Sama droga była niedostosowana do takiego natężenia ruchu i obciążenia, więc uszkodzenia były bardzo prawdopodobne. Zdecydowano się na rozwiązanie iście salomonowe: nie wyznaczono oficjalnego objazdu.
Klimat jak z Rejsu. A droga była naprawdę na Ostrołękę.
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Re: Co was w...pienia

Postprzez Poldzer w 23 Lis 2017, 13:37

Potwierdzam, też raz jechałem na Ostrołęke zero znaków i nagle za zakrętu wyłonił się las... Koparek na moście !!

Za ten post Poldzer otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wave.
Awatar użytkownika
Poldzer
Legenda

Posty: 1014
Dołączenie: 02 Paź 2013, 17:17
Ostatnio był: 06 Sty 2023, 13:41
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 239

Re: Co was w...pienia

Postprzez Pangia w 26 Lis 2017, 21:18

E tam. Z Gliwic jak się próbuje wyjechać na DK94, to drogowskazy cały czas pokazują DK94 i kierunek Strzelce Opolskie, po czym zza zakrętu i takiej niewielkiej górki wyrasta ci zakaz zawracania i bramki autostradowe. :E
Tak samo raz jechałem przez takie wioski, wracając z trasy (cisnąłem z Krasiczyna w stronę Rzeszowa i dość dobrym kompromisem jest jechać na Pruchnik, żeby dostać się do Łańcuta i DK94 – za dużo czasu się traci na powrocie do Przemyśla i szukaniu A4). I tak samo – nagle droga zamknięta, objazd niewyznaczony. Ale widzę, że asfalt wylany, droga pusta, więc się zatrzymałem, rozsunąłem sobie znaki i przejechałem. Po drugiej stronie zrobiłem to samo i pojechałem, a żaden z robotników nawet nie odważył się zwrócić mi uwagi.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Co was w...pienia

Postprzez Poldzer w 26 Lis 2017, 21:29

Ciesz się, że świeżą wylewke nie trafiłeś :)
Awatar użytkownika
Poldzer
Legenda

Posty: 1014
Dołączenie: 02 Paź 2013, 17:17
Ostatnio był: 06 Sty 2023, 13:41
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 239

Re: Co was w...pienia

Postprzez Józio w 03 Gru 2017, 02:09

SEJW DO MAJNKRAFTA MI SIĘ ZJ*BAŁ, A TAK DŁUGO NAD NIM PRACOWAŁEM :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
JESTEM PEDAŁEM
Awatar użytkownika
Józio
Tropiciel

Posty: 334
Dołączenie: 30 Lis 2014, 15:04
Ostatnio była: 23 Lut 2024, 23:56
Miejscowość: Moje hobby: obciąganie kutasów
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 105

Re: Co was w...pienia

Postprzez Gro3a w 28 Gru 2017, 01:17

A mnie wpienia, że po raz kolejny miałem wypadek nie z mojej winy. Gówniarz nie opanował swojego szrota za rondem i zjechał na mój pas. Efekty widać - obie podłużnie oberwały, urwany wahacz, rozbita skrzynia i carisma najprawdopodobniej idzie na złom :/
Image Byłem w szpitalu na badaniach i mogę powiedzieć, że jestem cały, ale trochę poobijany. Zobaczymy co powie rzeczoznawca, ale nie jestem dobrej myśli. Niektórzy kierowcy mają benzynę we krwi, ale brak im oleju w głowie.
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...

Za ten post Gro3a otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Poldzer, GajgerW, Mruk.
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: Co was w...pienia

Postprzez quanticox w 18 Sty 2018, 11:04

Szybę rozj... na autostradzie. je*ło zdrowo od jakiegoś katamarana... Wymiana pewnie kilka tysi. Szlag!
Awatar użytkownika
quanticox
Stalker

Posty: 155
Dołączenie: 02 Lut 2014, 00:46
Ostatnio był: 05 Lip 2023, 23:41
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 30

Re: Co was w...pienia

Postprzez GTR w 18 Sty 2018, 11:57

Trza było kupić Astre G to byś pińcet zapłacił :sidor:

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo

Za ten post GTR otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wave, KoweK.
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 373
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Lut 2023, 19:39
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 71

Re: Co was w...pienia

Postprzez Iwaszka w 18 Sty 2018, 13:15

Kryptowaluty a co za tym idzie podwyżka topowych grafik...
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości