Polityka

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Polityka

Postprzez Omnibus w 19 Gru 2014, 23:52

Ale i z ekonomistami byłby problem. Balcerowicz, Petru, Gilowska, Gwiazdowski, Rybiński - każdy pierdzieli co innego, a każdy oficjalnie ma stanowisko, poważanie i dorobek. Osobiście wybrałbym chyba Gwiazdowskiego, chociaż ponoć on nie chce... Zresztą profesury pozdobywali debile (o doktoratach i magisterkach nie wspominając)

Chętnie bym to zobaczył. Szczególnie na przykładzie Rybińskiego. Niewielu jest z takimi kwalifikacjami.
W końcu nie każdy potrafi stworzyć fundusz inwestycyjny, w którym po dwóch latach3/4 kapitału inwestorów znikło jak w kamforze. I nie każdy jest w stanie od kilkunastu lat rzucać niesprawdzone prognozy ekonomiczne, zmieniając poglądy prawie w cyklach kwartalnych, utrzymując stanowisko naukowca i medialnego eksperta...
A rządy profesorów to pomysł chory, od podszewki, o czym wie każdy, kto jakiegoś miał okazję dłużej spotykać. Tytuły i życie w ośrodkach odizolowanych od rzeczywistości zrobiły większości większa siekę we łbach niż "30 lat picia wódy", a jako środowisko reprezentują to wszystko, co już w parlamencie i rzadzie mamy. Choć nadal zdarzająsię tacy, którzy nadają temu tytułowi jakieś znaczenie.
BBWR - ludzie którzy uczciwie pracują zostają przedstawieni jako kandydaci.

Eeeee...
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Reklamy Google

Re: Polityka

Postprzez Nieznajomy X w 20 Gru 2014, 00:13

Universal napisał(a):
Szagart napisał(a):każdy ma prawo do własnego poglądu bardziej lub mniej przychylnego naszym własnym.

A gówno prawda, jak ktoś śmierdzi, to trzeba go skłonić, by się umył. Taka przenośnia, nie do traktowania całkowicie dosłownie.

Umyj się z kapitalistycznej propagandy, bo śmierdzisz :caleb:

Universal napisał(a):
Nieznajomy X napisał(a):Jestem za lewicą. No i co? Wolno mi.

Nie :caleb:

Gówno prawda.

Universal napisał(a):Równość nie istnieje w praktyce. Zawsze znajdują się czynniki wyróżniające - kolor włosów, waga, umięśnienie, talenty. One wpływają na wiele różnych sfer i chorym pomysłem jest wprowadzanie równości na siłę. Bo dobrowolnie to jej nikt nigdy nie wprowadzi w pełni. A niepełna to nie równość.

Klasyfikujesz ludzi jak pierdo*ony Hitler.
Wszyscy są równi jako ludzie.
Trzeba być kompletnym imbecylem, żeby mówić, że równość nie istnieje w praktyce. Przez takie właśnie pierdo*enie naród polski jest podzielony.

Universal napisał(a):Państwo nie zapewni wzorowego działania gospodarki - potrzeba prywatnych inicjatyw. W państwowym przedsiębiorstwie to politruk/dyrektor pełni rolę właściciela i to on doi pracowników, jeśli o to chodzi. Natomiast właściciel będzie zawsze rządzić swoją spółką lepiej, niż komisaryczny nadzorca, któremu nie zależy na istnieniu spółki, bo nie jest z nią związany. Nie włożył pracy w jej powstanie, utrzymanie na rynku i kooperację z innymi podmiotami. Nie wywalczył pozycji i prestiżu, tylko rządził przez pewien czas i dostał na koniec odprawę. I najczęściej nie ponosi żadnych konsekwencji błędnych działań.

Trzeba odpowiedzialnych ludzi rządzących państwem i kontrolujących interesy prywaciarzy wykorzystujących ludzi do niewolniczej niemal pracy za psie ochłapy. :mad:

Uniwersal napisał(a):Żeby było jasne - nie jestem przeciwny tzw. "zasiłkom" bezwarunkowo. Ale widziałbym je raczej w formie bardzo nisko oprocentowanych (poziom inflacji?) pożyczek, które potem, po podjęciu pracy, byłyby odciągane od pensji w formie niewielkich, korzystnych rat. Tak, żeby nic nie było "za darmo", żeby czuło się odpowiedzialność.

Tu się zgodzę.

A ultraprawicą najwyższego szczebla jesteś Ty.

UWAGA:
To mój ostatni post w tej dyskusji. I tak nic do was nie dotrze, więc co się będę wysilał. Widzę że propaganda obecnego rządu przerobiła was konkretnie i staliście się ślepi. Na tym forum nie ma choćby jednej osoby z poglądami podobnymi do moich więc nie możemy się zmierzyć na poważnie. "Nec Hercules contra plures" Cóż... Wesołych Świąt życzę!
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Za ten post Nieznajomy X otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59, Universal, Krzyk19, Omnibus, Stalker120,
Negative Gość, Mito, Tajemniczy, agata, Grzechu300.

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Polityka

Postprzez scigacz1975 w 20 Gru 2014, 00:38

Omnibus napisał(a):A rządy profesorów to pomysł chory, od podszewki, o czym wie każdy, kto jakiegoś miał okazję dłużej spotykać. Tytuły i życie w ośrodkach odizolowanych od rzeczywistości zrobiły większości większa siekę we łbach niż "30 lat picia wódy", a jako środowisko reprezentują to wszystko, co już w parlamencie i rzadzie mamy. Choć nadal zdarzająsię tacy, którzy nadają temu tytułowi jakieś znaczenie....


Kogo jak kogo ale Ciebie o czytanie bez zrozumienia raczej bym nie posądzał


scigacz1975 napisał(a):...człowiek z długoletnim doświadczeniem w zarządzaniu, np. jakiś dyrektor czy prezes, ale tylko z udokumentowaną pozytywną działalnością...


przecież piszę wyraźnie LUDZIE Z DOŚWIADCZENIEM - nie wiedza akademicką.

Pracuję w marketingu 15 lat, chociaż nigdzie się go nie uczyłem. To co wiem wynika z mojego doświadczenia. Czasami mam, np. przez wakacje, studentów marketingu, którzy pracują ze mną 2-3 miesiące, po czym stwierdzają że tyle nie nauczyli się przez 3 czy 4 lata studiów. Praktyka czyni mistrza.

Za ten post scigacz1975 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Adam.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Polityka

Postprzez Universal w 20 Gru 2014, 00:40

Adam napisał(a):Uni, nie rób ze mnie jakiegoś psychofana PO proszę, bo nim nie jestem. :E

Nie to miałem na myśli :E
Adam napisał(a):Nie ma jakiś kursów dokształcających z głosowania? [...] ten naród nadal tego nie pojmuje?

Ten naród jest zdurniały.
scigacz1975 napisał(a):Najchętniej widział bym coś na wzór BBWR - ludzie którzy uczciwie pracują zostają przedstawieni jako kandydaci.

A czy akurat BBWR nie był "reżimowy"? :suchar: Natomiast uwaga co do prezydenta itp. - jakoś wolałbym system prezydencki, gdzie po prostu prezydent jest głową państwa i głową rządu, oraz skupia w swoim ręku władzę wykonawczą, z kolei Sejm i Senat władzę ustawodawczą, bez takiego rozbicia jak jest dziś. To wersja minimum, bo w wersji maksimum to "vivat rex!" :caleb:
Omnibus napisał(a):[...]
W końcu nie każdy potrafi stworzyć fundusz inwestycyjny, w którym po dwóch latach3/4 kapitału inwestorów znikło jak w kamforze. I nie każdy jest w stanie od kilkunastu lat rzucać niesprawdzone prognozy ekonomiczne, zmieniając poglądy prawie w cyklach kwartalnych, utrzymując stanowisko naukowca i medialnego eksperta...

Toteż tylko rzucałem nazwiskami które kojarzę :D Z nich wszystkich nie jestem jakoś negatywnie nastawiony tylko do Gwiazdowskiego, ale uprzedzam, że bardzo się nim nie interesowałem.
Nieznajomy X napisał(a):Umyj się z kapitalistycznej propagandy, bo śmierdzisz :caleb:

Ja już sam nie wiem - troll, czy nie. Rekurencja motzno, czy proste słowa. Internet sprał mi mózg, za dużo widziałem :/ Co było zobaczone, to nie może być odzobaczone :tm:
Nieznajomy X napisał(a):Klasyfikujesz ludzi jak pierdo*ony Hitler.
Wszyscy są równi jako ludzie.
Trzeba być kompletnym imbecylem, żeby mówić, że równość nie istnieje w praktyce. Przez takie właśnie pierdo*enie naród polski jest podzielony.

Lololo, sam pierdo*isz :E Nie dałeś żadnego argumentu poza Godwinem. Poza tym przed Hitlerem już wcześniej mnóstwo osób klasyfikowało ludzi. Sam klasyfikujesz, uznając odgórnie, że kapitalizm jest zły, wobec czego kapitalista jest zły. I nieważne, czy prowadzi działalność charytatywną... Tak czy inaczej - człowiek z natury posługuje się stereotypami, przyporządkowuje pewne obiekty do pewnych kategorii. Wymyślili to mądrzejsi ode mnie. A klasyfikować ludzi będę, bo nie da się zrównać debila z inteligentem inaczej, niż mordując jednego z nich. Choć i wtedy pozostanie wspomnienie po nieboszczku.
Nieznajomy X napisał(a):Trzeba odpowiedzialnych ludzi rządzących państwem i kontrolujących interesy prywaciarzy wykorzystujących ludzi do niewolniczej niemal pracy za psie ochłapy. :mad:

Bla, bla, bla. Skąd ich weźmiesz? Oczywiście, kontrola jest potrzebna. Ale nie jak w łagrze. Muszą istnieć mechanizmy, na podstawie których będzie można się w miarę swobodnie poruszać. Kto tu, mój drogi, traktuje ludzi jak idiotów i ich klasyfikuje? Uważasz, że ludzie są zbyt głupi na uczciwe prowadzenie firmy, lub narzucasz swoją opinię, że przedsiębiorczość degeneruje i z każdego robi krwawego kapitalistę żrącego dzieci na śniadanie? :suchar:
Nieznajomy X napisał(a):A ultraprawicą najwyższego szczebla jesteś Ty.

Wierz mi lub nie - to dla mnie najwyższy komplement.
Nieznajomy X napisał(a):I tak nic do was nie dotrze, [...] Widzę że propaganda obecnego rządu przerobiła was konkretnie i staliście się ślepi. [...]Na tym forum nie ma choćby jednej osoby z poglądami podobnymi do moich więc nie możemy się zmierzyć na poważnie

Tu jest takie stężenie beki, że zastanawiam się poważnie nad wrzuceniem tego na jakichś akapowych mistrzów :E :E :E #kmwtw
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.

Za ten post Universal otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Nieznajomy X.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Polityka

Postprzez impulse_101 w 20 Gru 2014, 20:43

Równość w socjalizmie miałaby polegać na tym ze te 90% biednych ludzi nagle zaczęłaby zarabiać dużo więcej? W sensie ze to biedocie się polepszy, dobrze rozumiem Nieznajomy X?
Ok ok można być religijnym i w ogóle ale wierzyć w to ze tak samo jak Jezusowi udało się cudowne rozmnożenie chleba tak samo wam uda się nagle z 10% rozdać tak aby tym 90% się poprawiło naprawdę wymaga wiary której nie jeden moher by pozazdrościł. Oczywiście można by odebrać zwyczajnie tym 10% kasę tak żeby 100% było biednych a wiec równych sobie ale przecież tak zacnemu strojowi jak socjalizm chodzi o polepszanie ludzkich bytów a nie pogarszanie, mam racje Nieznajomy X?
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Polityka

Postprzez Nieznajomy X w 20 Gru 2014, 21:03

Tak. Jeśli robotnik zarabia 1300zł a prezes 40000zł to jakby prezes zarabiał 10000 to ilu pracownikom żyło by się lepiej a prezes nadal żyłby dostatnio (choć już nie jak król - złote klamki™) a pracownicy żyli by jak ludzie a nie jak zwierzęta.

O ku*wa! Miałem już nie pisać w tym temacie, więc szybko uciekam bo jak się xince, szmusie i agatki zlecą to mnie opie*dolą do kości :E
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Za ten post Nieznajomy X otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59.

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Polityka

Postprzez Terminus w 21 Gru 2014, 09:29

Żadnemu. Wszyscy byliby na bruku a firma zamknięta.
Za 10k nie warto być prezesem a jak znajdziesz "chętnego" zwykle pociotka wójta to firma i tak patrz jak wyżej.

Klasyfikujesz ludzi jak pierdo*ony Hitler.
Wszyscy są równi jako ludzie.
Trzeba być kompletnym imbecylem, żeby mówić, że równość nie istnieje w praktyce.

Pewnie coś jest na rzeczy, bo Hitler był socjalistą :E
Image

Równi to jesteśmy na cmentarzu i ponoć w Niebie ale Ty i tak jesteś ponoć niewierzący, więc nie licz, że gdziekolwiek tej równości doświadczysz, bo nigdy i nigdzie na tym świecie w praktyce jej nie było. W prawie można zapisać wszystko co się chce, że ludzie są równi, że wszyscy mają po 185cm wzrostu, są blondynami a kobiety mają min. 90cm obwodu biustu. I co z tego? Nic.
Na tym forum nie ma choćby jednej osoby z poglądami podobnymi do moich więc nie możemy się zmierzyć na poważnie.

BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAAAA!
Masz rację to nie klub lewicowych onanistów i mamy różne poglądy i na ogół potrafimy o nich dyskutować. O czym chcesz dyskutować z osobą o takich samych poglądach? Będziecie siedzieć, zachwycać się sobą i trącać czułkami? :E
Problem z Tobą jest taki, że zarzucasz wszystkim dookoła zaślepienie, otumanienie, brak otwartości na inne poglądy. Czyli wszystkie przypadłości jakie Cię trapią. Potrafisz założyć, że nie masz racji?
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Rumcajs, lehoslav, Universal,
Negative Nieznajomy X.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Polityka

Postprzez djcycu w 21 Gru 2014, 20:47

A ja wypalę tak z dupy... Ludzie wiedzą na kogo głosować i głosują. Wielu się na "słusznej" partii sparzyło i już nie głosowało na nich... Problem jest zaś taki że "słuszna" partia ma dalej poparcie. Tylko ku*wa skąd... I to jest właściwa odpowiedź czyli skąd oni mają poparcie? Papier przyjmie wszystko.

Co do wypłat to jest też prześmiesznie. Rządzący (łącznie z samorządami) rozdają sobie jakieś premie na odchodne, jakieś pięciocyfrowe wynagrodzenia za pierdoły a my fizyczni? Czy ktoś z was dostał jakąś premię na odejście z firmy? Nie? I tu kolejne pytanie... Czy my kuźwa nie napędzamy tego kraju? Oczywiście! Więc dlaczego my jako ludzie którzy pomagają tu temu burdelowi prosperować dostajemy najbardziej po dupie a tamci za wtopy i kłamstwa przyznają sobie niebotyczne premie?

Dawać na zasadnicze wynagrodzenie po 3 000 złotych politykom (tak jak mi kierowcy 1 500 + diety). Resztę dorabiali by za zasługi i dobro dla państwa. Widzieli byście jakby wyglądał rząd wtedy, jak zmieniała by się Polska... A tak to dostanie minimum 15 000 plus liczne premie i ma w dupie ciebie, ciebie, mnie oraz ciebie tam z tyłu...

Dziękuję...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Polityka

Postprzez Tajemniczy w 21 Gru 2014, 21:08

Albo zrobić jak w Szwajcarii - bycie politykiem to wolontariat, robisz za frajer. Ale wtedy to u nas w Sejmie by wiatr po korytarzach hulał i jaki to kraj Szwajcaria a jaki Polska...

Za ten post Tajemniczy otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mito, Krzyk19.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Polityka

Postprzez Krzyk19 w 21 Gru 2014, 21:29

Oj nie przesadzaj, zawsze znalazła by się osoba wyznająca słuszną ideologię, która chętnie by się tam wprowadziła.
Krzyk19
Tropiciel

Posty: 347
Dołączenie: 25 Sty 2014, 19:48
Ostatnio był: 02 Sty 2018, 11:38
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 53

Re: Polityka

Postprzez impulse_101 w 21 Gru 2014, 21:41

Wysieliby zacisnąć pasa i żyć z samych łapówek ale i tak by nam średnią zawyżali.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Polityka

Postprzez Tajemniczy w 21 Gru 2014, 22:18

Ale część by na pewno poszła w kibieni bo by się skończyły pensje za siedzenie na d*pie w Sejmie, czytanie gazetki i od czasu do czasu wciskania dwóch guziczków czy udzielania wywiadów jakiejś redakturce z tefałena czy innego polsata :caleb: .
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości