Polityka

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Polityka

Postprzez Universal w 14 Lip 2011, 18:22

No dobra, nie mają wolności słowa. Tylko nie rozumiem, co takowa daje, oprócz satysfakcji. Pitolimy tutaj a i tak żaden nie wystartuje w wyborach, by być chociaż krok bliżej wypełnienia tego, o czym dyskutuje.

Ta... I na tym polegał błąd komunistów. Gdyby nie zakazywali nawijania i wyjazdów poza Żelazną Kurtynę, wciąż by trwali. Bo jeśli można wybierać, to nigdy wszyscy nie wybrali by jednej opcji...

Mam to gdzieś, czy ktokolwiek się z tym zgadza. Wiem swoje i foch.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Reklamy Google

Re: Polityka

Postprzez Adam w 14 Lip 2011, 18:24

Według mnie, Rosja zmieniła jedynie hymn, flagę i terytorium, pozostałe nawyki sprzed 1991 roku goszczą do dziś.

Terminus ma rację, nie wszyscy "dyktatorzy" otrzymywali zasłużone kary, ale nie mylmy dyktatorów ze zbrodniarzami.


Uni, bo człowiek nigdy nie doceni dobrobytu, ani czasów, w jakich aktualnie koegzystuje.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Polityka

Postprzez djcycu w 14 Lip 2011, 18:29

Co im daje cenzura? Propagandę jak to im nie dobrze. Ludzie są oszukiwani ale ci którzy są słabi i naiwni pójdą za tym co mówi rząd. U nas masz spekulantów bo ci wolno mówić o tym i o tym a za tym idzie możliwość rozbębnienia sprawy poza granice kraju. Tam działa silnie zorganizowana agentura która trzyma wszystko w tajemnicy i jakiekolwiek posunięcia czy coś innego objawiane są w światu gdy są widoczne i śmierdzące na odległość. Weź nasz kochany Smoleńsk. Nikt nic ci nie powie co widział bez uprzedniej konsultacji ze służbami a jeśli nawet powiedzieli to zawczasu to biegli zmieniać zeznania (Przykładami są zeznania Pliusnina i Ryżenki zmieniane chwilę potem oraz zeznania Wiśniewskiego)... Ciekawa sprawa wiąże się jeszcze z Katyniem np kiedy pojechałbyś spytać ludzi co tam mogli dziadkowie ich widzieć lub sami weterani (jeszcze kilka lat temu jak żyli) to nikt ci nie powiedział nic! I mówili że jak powie to w nocy może być puk puk...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Polityka

Postprzez Universal w 14 Lip 2011, 19:35

No dobra, propaganda. Ale przeczytaj, co napisałem.
Universal napisał(a):nie rozumiem, co takowa daje, oprócz satysfakcji


Kreml popełnia błąd poprzedników od kilkuset lat - nie pozwala mówić. A gdzie indziej się pozwala a i tak wciąż ci sami ludzie kręcą kołowrotkiem. Zresztą, z tym wypuszczaniem poza granice to bym nie przesadzał - Zachód i tak wie swoje i choćby Kreml nie wiadomo co podawał do mediów, zachodnie agencje i tak będą ich mieli pod lupą, bo w to, co podają media, nikt poważny zwyczajnie nie uwierzy. Media i propaganda są dla nas, maluczkich, tłumu szaraków.

I znowu żem pomieszał... :facepalm:
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Polityka

Postprzez Terminus w 14 Lip 2011, 20:14

@jalkavaki:
Anthony Bevor: WALKA O HISZPANIĘ 1936-1939
Kompleksowo i obiektywnie.

Pokazuję tylko, że przy władzy absolutnej nie ma żadnej kontroli społeczeństwa nad rządzącym. Ma wojsko ma władzę.

A propos bieżącej polityki: z prawdziwym zażenowaniem wysłuchałem dzisiaj w radiu spotu "nie-wyborczego" PiS, w którym rzekoma absolwentka prawa skarżyła się na to, że nie potrafi znaleźć pracy, poradzić sobie w życiu...

DO kogo jest to adresowane? Do ludzi, którzy nie potrafią sobie w życiu poradzić i tęsknią za PRL-em kiedy to partia/państwo zapewniało i wskazywało każdemu pracę? Komuna się skończyła w 89r. a oni dalej tkwią w tamtej mentalności...
Premier ma Ci pracę znaleźć? Prezydent?

Potwierdzają tylko to co zawsze mówiłem o elektoracie tej partii: ludzie sfrustrowani znajdujący w tej partii nadzieję na jakiś wyśniony rewanż na tym którym się w życiu udało...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Polityka

Postprzez djcycu w 14 Lip 2011, 20:56

Terminus... Chodzi o to że wszystko wymaga studiów i po latach tej ciężkiej nauki nie ma pracy w zawodzie który się studiowało. Dodatkowo praca fizyczna jako tako jest i to dużo ale w większości nikt nie wypłaca w terminie albo płaci tak mało że ludzie nie chcą tak pracować bo to jak obóz pracy (pracowałem w takim obozie gdzie mnie opierdzielano za to że pytałem o zaległą o 2 miesiące wypłatę). Ponadto płace się nie zmieniają a ceny owszem... Dla przykładu: za rządów PiS mieliśmy benzynę za 3.80 a teraz za 5.15... Czym zawiniłem? To po co nam taki rząd który nie umie gospodarować pieniędzmi? Przecież nam w pracy nikt jakoś szczególnie jak w krajach zachodnich nie nadpłaca (blokuję tym wasze porównanie do Grecji jak w innym temacie). Teraz żeby choć trochę lepiej żyć to ja muszę zapieprzać od 5 do 18 i czasu na życie mi brakuje... Czy to tak ma być? Stąd PiS próbuje chyba ludzi na to wyłapać że niby zaradzą... I myślę że w 10% by się im udało bo to co robili kiedyś jest lepsze niż to co robi PO teraz! Kryzys? Jaki kryzys?! Mój kolega jest teraz w USA na stałe i mi mówił iż w okresie całego tego kryzysu tak strasznie nie mieli jak to bagatelizowano. To tylko w Polsce tak jest! Nawrócę na Smoleńsk... Kto mądry inwestuje w remont samolotu wartego 800 000$ aż 20 000 000$ w nieautoryzowanej firmie!
Ostatnio edytowany przez djcycu, 14 Lip 2011, 21:04, edytowano w sumie 1 raz
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kumpel111.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Polityka

Postprzez Terminus w 14 Lip 2011, 21:01

djcycu: Nie musisz mi tłumaczyć jak trudne i popaprane potrafi być dorosłe życie.
Tylko powiedz mi jaki sens ma takie biadolenie jak w tych spotach?
Jak mi inwestor nie płaci za projekt pół roku to mam stać z kartką i się żalić: "Panie premierze nie zapłacili mi".
"Panie Premierze niech pan coś zrobi ze światowym kryzysem po już nie mam inwestorów zza granicy", czy inne podobne?

Chociaż może stanę z kartką: "Panie premierze Miller, Premierze Kaczyński czemu zmarnowaliście najlepszy czas na reformy Polski i jak macie czelność jeszcze się po tym pokazywać publicznie"?
Ostatnio edytowany przez Terminus, 14 Lip 2011, 21:06, edytowano w sumie 1 raz
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Polityka

Postprzez djcycu w 14 Lip 2011, 21:06

Tylko ile ty zarobisz a ile taki przysłowiowy "robol"... On nie ma czasu na czekanie bo go te całe podatki i odsetki potem zeżrą! A poza tym politycy są jak dupa od srania i powinni raczej takie bezprawie tępić a nie jemu sprzyjać! Skoro pracodawca nie płaci pasuje to jakoś załatwić wprowadzając mądre ustawy dla ludzi a nie złodziei! W przypadku upadku firmy taki pracodawca zwolniony jest z wypłaty bo firma upadła... Co wtedy? Czy ktoś wytrzyma presję? 2mc pracy i bez wypłaty?
Ostatnio edytowany przez djcycu, 14 Lip 2011, 21:08, edytowano w sumie 1 raz
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Polityka

Postprzez Terminus w 14 Lip 2011, 21:08

Widzisz. Czasem zarobię dużo, czasem nic. Ale jak jest mi ciężko to nie pójdę demolować kancelarię Premiera pod wodzą prezesa związku zarabiającego tyle co prezes KGHM, bo nikt się mną nie przejmie.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Polityka

Postprzez djcycu w 14 Lip 2011, 21:11

Powiem ci tylko tyle że twoje siedzenie przed komputerem czy innych sprzętach nijak ma się do mojej pracy gdzie przez 28 + 18 godzin (weekend w cenie mniej więcej jednej z twoich prac) muszę zapieprzać z kawami i herbatami po weselach... Więc dla ciebie takie rzeczy to drobiazg a dla mnie sprawy najwyższej wagi bo jestem OBYWATELEM a nie robolem.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Polityka

Postprzez jalkavaki w 14 Lip 2011, 21:13

Proszę Cię Djcycu. Studia i ciężka nauka? Dawniej owszem. Obecnie może na niektórych kierunkach. Teraz to byle głąb co to potrafi odpalić googla i na przemian wciskać ctrl+c i ctrl+v może szczycić się magistrem. Oczywiście po 5 latach ostrej zabawy przerywanej co pół roku ostrym 4xZ. Studia i dyplomy strasznie się zdewaluowały. Teraz gdziekolwiek rzucić kamień tam magistra trafisz.
A bolączką jest brak wyspecjalizowanych rzemieślników. Dlatego majster, stolarz, brukarz, tynkarz, czyli powszechny "robol, fizol itp." zarabia kilkakrotnie więcej niż taki magister po socjologii, marketingu czy podobnym równie abstrakcyjnym kierunku, który nie może sobie znaleźć pracy (bo zwyczajnie rynek pracy takich nie potrzebuje) i ląduje w Biedronce lub jakimś butiku.
I wielkie pretensje do nie_wiadomo_kogo, że on dyplom ma a pracy dla niego nie ma. To trzeba było śledzić rynek pracy i wybrać sobie taki kierunek, po którym byłby zawód, albo schować ambicje "yntelygenta" i uczyć się zawodu.
Dla przykładu: za rządów PiS mieliśmy benzynę za 3.80 a teraz za 5.15... Czym zawiniłem?

Rozwaliłeś mnie na łopatki. Za rządów AWS chleb kosztował jakieś 50gr. Teraz 2 - 2,5 zł. Znaczy za AWS było lepiej?
Ostatnio edytowany przez jalkavaki 14 Lip 2011, 21:20, edytowano w sumie 2 razy
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.

Za ten post jalkavaki otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KoweK.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Polityka

Postprzez djcycu w 14 Lip 2011, 21:18

No sorry ale ile lat minęło od PiS --> PO a jaka jest różnica w cenie! Śmieszne bo paliwo jest potrzebne a choćby na dojazd do pracy. Wszystko drożeje a płace te same? To ja nie pytam co będzie jak Euro wprowadzą... Będzie jak na Słowacji gdzie kto był cwany to sobie ceny zawyżał.

Studia to miałem na myśli że się wymaga to takie i takie a potem swoje wyjdzie. Nie jestem za produkcją krawaciarzy tylko tak napisałem by wyjaśnić a co do CTR+C i CTRL+V to chyba tylko na turystyce i rekreacji gdzie potem roboty nie znajdziesz... A wiem bo na filologii czy geodezji twoje solucje z CTRL nie pomagały nijak...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Dżuz.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości