Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy jesteś za prawem do posiadania broni w Polsce?

Tak
121
62%
Nie
59
30%
Mi to obojętne
16
8%
 
Razem głosów : 196

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Terminus w 31 Mar 2014, 19:15

Cóż Cię powstrzymuje Pangia?


Tak na marginesie opowieści jak to "fajnie mają w USA": kolega z biura właśnie wrócił z kolejnego 2-tyg. biznesowego wyjazdu do Stanów. Opowiadał taką zabawną historię: mieszkali w Pensylwanii (nie pamiętam miasta) w dobrym hotelu. Po drugiej stronie ulicy był market. Potrzebowali kupić jakieś drobiazgi to stwierdzili, że te 50-100 m się przejdą na drugą stronę drogi. W recepcji poradzili im, żeby lepiej dla własnego niebezpieczeństwa nie szli. Ewentualnie niech wezmą samochód i podjadą te parę metrów.

Cóż. W takim kraju widać bez broni ani rusz.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Pangia w 31 Mar 2014, 19:26

Terminus napisał(a):Cóż Cię powstrzymuje Pangia?

Fakt, że nie defekuję pieniędzmi.
Terminus napisał(a):W recepcji poradzili im, żeby lepiej dla własnego niebezpieczeństwa nie szli

Zapewne recepcjonista był równie przewrażliwiony jak ty. Równie dobrze mógłbyś to usłyszeć w każdym polskim mieście w tzw. „podejrzanej dzielnicy”.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Method w 31 Mar 2014, 19:38

Wunderwaffe napisał(a):
- polowań (myślistwo)

W tym przypadku nie mam zarzutów.

Przecież myśliwi mają pozwolenie na swoją broń, oczywiście używanie tylko na polowaniach, broń i amunicja na codzień zamknięta w sejfie. Im nie potrzeba ogólnego dostępu do broni, gdyby go użyli w innych celach niż polowanie mieliby "drobne" problemy. ;)

Przykład Terminusa strasznie zawiał hipokryzją, no ale- nie byłem w tym hotelu, nie wiem. Może Pensylwania to jakieś miasto w Somalii? A może recepcjonistce chodziło że grubi amerykanie wszędzie jeżdżą autami i nie chciała aby przybysze się aż tak wyróżniali?
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Terminus w 31 Mar 2014, 19:53

Hipokryzja? Somalia? "Grubi amerykanie" "przewrażliwiony recepcjonista" ?

:facepalm:

Wystarczyło powiedzieć, że wg waszych obserwacji w czasie wielokrotnych pobytów w USA, ta opowieść jest niereprezentatywna dla tego kraju...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Method w 31 Mar 2014, 20:19

Na wizach studenckich byłem dwa razy. Broń "na widoku" nosili tylko policjanci, ochrona, tego typu służby. Nigdy nie widziałem by cywil niósł broń w rękach, nigdy mnie nie napadli (choć oczywiście "podejrzane" dzielnice meksykańców czy czarnych omijałem), "jakoś przeżyłem" chodząc z buta. Ale ze mnie farciarz, oszukałem przeznaczenie. :E

Hipokryzją jest dla mnie wystawianie "reprezentatywnych dla tego kraju" opinii na podstawie porady jakiegoś boya hotelowego w jakimś nieznanym miasteczku w Pensylwanii. :E
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Terminus w 31 Mar 2014, 20:22

A teraz wskaż mi proszę, gdzie napisałem, że ta opowieść jest "reprezentatywna dla tego kraju".
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Method w 31 Mar 2014, 20:27

Wytnę dwa wyrazy, bo widać skleroza dopada:
Terminus napisał(a):W recepcji poradzili im, żeby lepiej dla własnego niebezpieczeństwa nie szli. Ewentualnie niech wezmą samochód i podjadą te parę metrów.

Cóż. W takim kraju widać bez broni ani rusz.

Czyżby to słynne Terminusowanie się zaczęło? :E

:arrowd: Nie to Termi nie zmieniaj już postów, przepraszam Cię, nie chciałem "wygrywać" dyskusji, to Twoje zadanie :( Znajdź jakiś fajny argument w swoich źródłach i go tutaj napisz, nie niszcz pięknych forumowych tradycji Terminusowania. :(
Ostatnio edytowany przez Method, 31 Mar 2014, 20:35, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Terminus w 31 Mar 2014, 20:29

Nieważne. Oczywiście masz rację.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez dorian w 31 Mar 2014, 21:51

Tak się sam z SB zacytuję:
Przecież to oczywiste jest, że zależy to od danego kraju, czyli swobód obywatelskich w imię demokracji i wolności obywatela od dawien dawna ustalonych, zależy to imo od stopnia przestepczości w danym kraju, ras kulturowych w nim występujących, , podejścia prawa do prywatności i swobody obywatela...porownanie posiadania broni u nas, a USA to jakbyś porównał hulajnogę do bolida f1...To jest zupełnie inny kraj, inna kultura, inni ludzie, inne prawo wywodzące sie od stawiania Indianom wody ognistej za milczenie i nie działanie..u nas płoty i siatki przed obejściem danego domu są normalne, a np. w USA TO NIE ZA BARDZO WIEDZĄ O CO Z TYM CHODZI, sory za Capslock..

Nie wiem, nad czym tu się rozwodzić.

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Iwaszka w 01 Mar 2015, 14:10

Broń nie powinna być dla każdego, ale też nie powinna być dostępna tylko i wyłącznie dla grubych wujków ze znajomościami - tak jak to często jest w naszym kraju.
Co prawda ostatnio coraz więcej młodych ludzi dostaje pozwolenia i jest to na plus - bo na zawodach widać już coś innego niż starych pryków c nie mają co z kasą robić.

W naszym kraju przede wszystkim popieprzone sa rodzaje pozwoleń.
Do niedawna myśliwi nie mogli mieć boczniaków (paranoja) choćby do dobijania zwierzyny...
Broń dla myśliwego nie może mięć rodowodu wojskowego - czyli jeśli chcesz łupać z Mosina, M14 itp. trzeba obchodzić przepisy i walczyć z wiatrakami...

Dlaczego odgrzewam temat?
Otóż sam powoli przystępuję do tej procedury i już się boję. Nie dość, że wszystkie badania i papierologia pochłaniają łącznie około tysiaka polskich złotych, to jeszcze załatwienie tego wszystkiego to dobry rok czekania (chyba, że ktoś nie pracuje i nie uczy się i ma ciągle wolne ;p).
Tak samo wybór rodzaju pozwolenia doprowadzał mnie do szału. Kryteria mam tylko jedne:
-Dostać pozwolenie
-Zakupić oryginalne M14
-Przerobić na XM25
-Postrzelać kilka razy w roku dla treningu
-Mieć w szafie w razie W (i nie mam tu na myśli sytuacji codzienno - obronnych, tylko powazniejsze sprawy, typu eskalujący konflikt na wschodzie)

W tym wypadku wybrałem pozwolenie myśliwskie - tylko w takim środowisku mam jakiekolwiek znajomości, a poza tym jest w miarę uniwersalne bo i polować można i w zwodach startować i w domu trzymać.
Jedyny szkopuł to zarejestrować na nie M14 - trzeba będzie iść wybulić rusznikarzowi za "zmiany w konstrukcji" co by nie było to rozpatrywane jako broń z "wojskowym rodowodem" - jednym słowem łapówa... ;)
Zobaczymy jak to wyjdzie.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Plaargath w 01 Mar 2015, 15:10

Po tym co tu napisałeś:
:

Po pierwsze ubolewał bym nad brakiem ostrego M60VN na terenie Poznania i okolic. Zmuszony faktem zadowolenia się konstrukcją Rosyjską - siła wykradł bym PKM'a z centrum szkolenia wojsk lądowych w Poznaniu.
Oczywiście zawiązał bym czerwoną opaskę na czole i obwiesił się pasami amunicji tak, że ledwo bym powłóczył nogami.
Z mojego telefonu puszczał bym sobie na głos hmmm... Rocky Theme? (Rambo było by z byt oczywiste).

Po drugie ubolewał bym nad brakiem jakiś konkretnych celów do odje*ania, można by wystrzelać jakiś wrogów z przed lat ale to frajerzy nie warci takiego zachodu. Do rozpoczęcia apokalipsy nie zdążył bym pewnie się przemieścić gdzieś daleko więc biegał bym jak oparzony po Poznaniu krzycząc prowokacyjne hasła prowokując chu*owe subkultury do konfrontacji.
Jak by przypadkiem zabrakło żywych celów o wrogim nastawieniu to zniszczył bym se jakąś galerię handlową i wywołał jakiś spektakularny wybuch.

Później o ile bym zdążył z sterroryzowanego Tesco zabrał bym butelkę taniego szampana "Miszel" i udał bym się w jakieś wysokie miejsce, najlepiej z bliskimi osobami.
Obalił bym trunek, stłukł szkło na szczęście i pewnie podchmielony wypowiedział bym jakąś durną kwestię "I'll be back", po czym skoczył bym z wysokości chcąc zaznać przed śmiercią lotu.

OPCJA 2 (Realna - ostatni dzień ale tylko dla mnie):
Pożegnał bym się z najbliższymi.
Postarał bym się zdobyć jakąkolwiek broń palną o w miarę dużej sile ognia i konkretnym zapasie amunicji (napaść konwojenta?).
Spróbował bym okraść jakiś bank, kasę zakopać i przesłać namiary odpowiedniej osobie.
Jak by się udało to można było by potem porozdupcać jakiś cweli.

Żałował bym, że to tylko 1 dzień, mając chociażby tydzień albo miesiąc można by było zrobić coś spektakularnego na skalę globalną :P

nie jestem pewien czy powienieneś dostać pozwolenie. ;)
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.

Za ten post Plaargath otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Dżuz, Iwaszka.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez kaczor_1991 w 01 Mar 2015, 15:13

Ktoś kto chce kogoś skrzywdzić i tak znajdzie sposób by zdobyć broń. Brak pozwolenia na posiadanie broni tylko utrudnia obronę niewinnym ludziom. A już sam fakt że dana osoba może mieć broń sprawi, że potencjalny napastnik/złodziej/gwałciciel zastanowi się raz więcej przed napadem.
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!

Za ten post kaczor_1991 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Stalker Rambo.
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości