Wiara

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Wiara

Postprzez Kudkudak w 04 Cze 2016, 14:55

trolololo napisał(a):Władza
Krucjaty?- Wcześniej panowali tam Arabowie, dopiero jak przyszli Turcy, i zaczęli prześladować chrześcijan i żydów, to zwołano krucjatę.


:E :E :E :E :E :E :E :E :E :E :E :E :E :E :E :E :E

Image
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Reklamy Google

Re: Wiara

Postprzez Red Liquishert w 04 Cze 2016, 15:06

Istotnie. Chrześcijanie dobre wujki uratowali biednych Arabów od złych Turków. Są nawet katoliccy święci, którzy są święci, bo w imię Boże nabijali arabki na pale. Ratowali je od Turków. Wiecie. Żeby ich nie sięgneli.

Ten temat jest definitely easy to delete :u3:
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: Wiara

Postprzez trolololo w 04 Cze 2016, 15:59

Dobra, źle to sformułowałem:
Faktem jest że część (a w zasadzie prawie wszyscy :caleb:) rycerstwa i inni szli na krucjaty aby się wzbogacić na plądrowaniu. Ale w założeniach miało to tylko przegonić Turków z tamtej ziemi. A mylę się jak mówię że Arabowie tolerowali "niewiernych" z zachodu? Oni widzieli w tym przede wszystkim biznes. Taki pielgrzym musi się gdzieś zatrzymać, coś zjeść, coś wydać. Na ogół im nie przeszkadzało, że taki "infidel" przychodzi się tam modlić. A jak przyszli Turcy Seldżuccy, to zakazali wstępu do miasta, i zaczęli prześladowania na tamtych ziemiach. A że część rycerstwa paliła i mordowała to cóż, nie wina samej religii. Czasem cierpieli nawet tamtejsi Chrześcijanie. Czyli jak zwykle - poszło o kasę. :ati:

@Edit
Nawet jak już doszlismy że to jest jeden wielki szajs i zlepka innych religi to i tak to jest przecież potrzebne bo jakby te liczące 1 miliard stado baranów dowiedziało się że są kretynami i wierzyli w coś takiego to by był chaos i masakra no i musi istnieć jakaś przeciwaga dla tych oszołomów muzułmańskich.
Pomijając twoją interpunkcje:
"Stadem baranów" nazywasz ludzi starających się żyć zasadą "Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe? :u3:
Poza tym "Zlepka innych religii" - Mówimy tu o potopie, który zalał MEZOPOTAMIE, więc jakby o tym nie wspomnieć? Tak samo z innymi "Starymi" dziejami. Są to podania wzięte z tamtego rejonu, a ludzie się mieszli.
Myślisz że tego powszechnie nie wiadomo? To żyłeś w błędzie. Jeszcze piszesz że
musi istnieć jakaś przeciwaga dla tych oszołomów muzułmańskich.
Myślisz że wszyscy z nich to tacy co by się tylko wysadzali? I myślisz że tylko Chrześcijanie mają im to za złe? I tylko część Biblii ma historie zapożyczone z innych kultur, a dokładnie wczesne podania ze Starego Testamentu. Mówisz że to głupie. CO jest głupie? Historia Izraela? Żywot Jezusa? Dodatkowo piszesz że to "dzisiaj obciach, i ludzie nie są tak głupi jak kiedyś" Nie przyznajesz się że kochasz rodziców "obciach"? Jeszcze cię zdziwię ( bo myślę że jesteś tym co uważa że nauka zastępuje Boga): Poznając świat, a szczególnie jego początki nie sposób uciec od religii, czy filozofii. Zgodnie z zasadą względności wszechświat w ogóle nie powinien powstać, i wiem że może to być na razie niewiedza, że może jeszcze to odkryjemy, ale ja uważam że można wierzyć w Boga i Naukę jednocześnie.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Wiara

Postprzez Red Liquishert w 04 Cze 2016, 16:46

"Stadem baranów" nazywasz ludzi starających się żyć zasadą "Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe?


To jest ku*wa tak śmieszne, że aż smutne :E Jeśli więcej niż 50% ludzi wierzących w cokolwiek żyje zgodnie z tą zasadą, to Ci stawiam Jima Beama :E

Nasz nowokolega miał chyba na myśli "Stado baranów" rzucających księżulom na tacę chore pieniądze, szorujących kolanami po podłodze w kościele raz w tygodniu, by potem opie*dolić Cię równo za plecami :u3:
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: Wiara

Postprzez Gryf w 04 Cze 2016, 18:13

trolololo napisał(a):@Edit
Nawet jak już doszlismy że to jest jeden wielki szajs i zlepka innych religi to i tak to jest przecież potrzebne bo jakby te liczące 1 miliard stado baranów dowiedziało się że są kretynami i wierzyli w coś takiego to by był chaos i masakra no i musi istnieć jakaś przeciwaga dla tych oszołomów muzułmańskich.
Pomijając twoją interpunkcje:

"Stadem baranów" nazywasz ludzi starających się żyć zasadą "Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe? :u3:


Coś im to staranie tak srednio wychodzi. Caly ten dekalog to tylko ładne pachnące opakowanie dla calego gówna i bestialstwa zawarteg ow chrześcijaństwie. Klepią paciorek (i co z tego) po to aby przypadkiem nie spłonąć w piekle ale i tak przed kościołem będą cię obgadywać bo nie dałeś na tace czy inaczej sie ubierasz czy cholera jasna cokolwiek. A watykan? Szkoda słow. Moim zdaniem ŻĄDEN z tych wysoko postawionych urzedników kościelnych nie wierzy w boga tylko udaje na pokaz bo jednak skoro dochrapali sie takich pozycji to muszą mieć coś pod kopułą a tacy to w swoje własne bajki by nie wierzyli. Był też taki papież Leon którys tam chyba który powiedział coś w stylu "Ileśmy zarobili na tej bajce o Chrystusie..." coś w ten deseń. Ehh szkoda słów lecimy dalej

Poza tym "Zlepka innych religii" - Mówimy tu o potopie, który zalał MEZOPOTAMIE, więc jakby o tym nie wspomnieć? Tak samo z innymi "Starymi" dziejami. Są to podania wzięte z tamtego rejonu, a ludzie się mieszli.
Myślisz że tego powszechnie nie wiadomo? To żyłeś w błędzie.
Czekaj bo nierozumiem. Przecież według tych dyrdymał to potop zalał wszystko w cholere a nie tylko mezopotamie. Wiadomo jak takie coś serio sie zdarzyło i wstrzasneło pewnie wszystkimi co tam żyli to warto to uzyć pisząc taki bestseler jak biblia nie? Że to taki gniew boży że tyle osób zabił bóg bo coś tam. Też bym to wpisal na ich miejscu. Zresztą to nie usprawiedliwia tego że żydziochy zerżneły większość rzeczy z innych religii ten Mojzesz cały służył na dworze faraona czyli wszystko wiedział o ich obrzędach i tak dalej z których tez sporo brali a że Egipt był wielką cywilizacją to mieli kontakt z nie tak strasznie odległą mezopotamią więc stamtąd tez zzynał jak leci nie? [/qoute]


Jeszcze piszesz że
musi istnieć jakaś przeciwaga dla tych oszołomów muzułmańskich.
Myślisz że wszyscy z nich to tacy co by się tylko wysadzali? I myślisz że tylko Chrześcijanie mają im to za złe? I tylko część Biblii ma historie zapożyczone z innych kultur, a dokładnie wczesne podania ze Starego Testamentu. Mówisz że to głupie. CO jest głupie? Historia Izraela? Żywot Jezusa? Dodatkowo piszesz że to "dzisiaj obciach, i ludzie nie są tak głupi jak kiedyś" Nie przyznajesz się że kochasz rodziców "obciach"? Jeszcze cię zdziwię ( bo myślę że jesteś tym co uważa że nauka zastępuje Boga): Poznając świat, a szczególnie jego początki nie sposób uciec od religii, czy filozofii. Zgodnie z zasadą względności wszechświat w ogóle nie powinien powstać, i wiem że może to być na razie niewiedza, że może jeszcze to odkryjemy, ale ja uważam że można wierzyć w Boga i Naukę jednocześnie.


Nie nie wszyscy by się wysadzali i uważam że nawet jak sie nie zgadzam z rzeczami co ta chora religia ma tam nagadane to jednak dziedzictwo kultrowe Arabów i innych cywilizacji które przyjeły islam (turki) jest bardzo interesujące ich architektura i sztuka wgl jest piękna moim zdaniem o wiele bardziej od europejskiej te wzory i tak dalej to jest naprawdę niesamowite ale i tak dla mnie to banda idiotów i gdyby tak coś się stało że ktoś by obalił chrześcijaństwo super mocnymi dowodami to by nie było przeciwwagi dla nich i by mogli już wogóle zalać cały świat. Co jest głupie to się nie będę powtarzał bo nie lubie tego robić. Nie mówie że sie nie przyznaje do swoich rodziców. Chociaż dla mnie to i tak nie jest tak że z góry musimy kogoś kochac i szanować bo jest narzucone. Na szacunek trzeba zasłużyć i na pewno nie kocham moich rodziców bo po prostu są i mnie urodzili bo równie dobrze mogli to zrobić inni ludzie. Dokładnie 7 miliardów innych osób. Kocham ich bo są wspaniałymi ludźmi z którymi mam wiele wspólnego. Mylisz się nie mówię że nauka zastępuje boga. Nie neguje tego że coś więcej istnieje bo po prostu nie jesteśmy w stanie tego udowodnić i myślenei na 100% że coś jest albo nie ma jest głupie bo przecież NIE WIADOMO. Znaczy rozumiem ludzi którzy myślą że każda religia to gówno i też tak sądze ale nie można zaprzeczać że coś nieosobowego i nieogarniętego gdzieś istnieje bo jak już mówiłem CHOLERA WIE. Ehh i sory jak źle użyłem te quote ale słabo znam się na pisaniu w tych bbcodach.
Gryf
Kot

Posty: 32
Dołączenie: 17 Lut 2015, 17:35
Ostatnio był: 07 Cze 2018, 22:36
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 3

Re: Wiara

Postprzez trolololo w 04 Cze 2016, 18:49

@Red - To są ludzie którzy wierzą w Księdza, nie w Boga. Jak się wierzy, to się do tych zasad stosuje, nie? Wiem że są tacy ludzie, no ale co zrobisz?
@Gryf -
Coś im to staranie tak srednio wychodzi. Caly ten dekalog to tylko ładne pachnące opakowanie dla calego gówna i bestialstwa zawarteg ow chrześcijaństwie.
Stop. Jakiego bestialstwa? Palenie wiedźm i heretyków było tylko i wyłącznie zabiegiem POLITYCZNYM.
Klepią paciorek (i co z tego) po to aby przypadkiem nie spłonąć w piekle ale i tak przed kościołem będą cię obgadywać bo nie dałeś na tace czy inaczej sie ubierasz czy cholera jasna cokolwiek.
Patrz co piszę do Red-a

A watykan? Szkoda słow. Moim zdaniem ŻĄDEN z tych wysoko postawionych urzedników kościelnych nie wierzy w boga tylko udaje na pokaz bo jednak skoro dochrapali sie takich pozycji to muszą mieć coś pod kopułą a tacy to w swoje własne bajki by nie wierzyli. Był też taki papież Leon którys tam chyba który powiedział coś w stylu "Ileśmy zarobili na tej bajce o Chrystusie..." coś w ten deseń. Ehh szkoda słów lecimy dalej


Przesadzasz że żaden, może jacyś są, ale na pewno nie wszyscy. A co do Papieża - Nie ma dowodów na to że to powiedział. Ale faktem jest że niektórzy wykorzystają posady w Kościele dla swej korzyści. (Patrz chociażby Rodrigo Borgia), ale walka z tym była jednym z celów reformacji.

Przecież według tych dyrdymał to potop zalał wszystko w cholere a nie tylko mezopotamie.

Tylko że Mezopotamia i Egipt to był ówcześnie cały cywilizowany świat. A reszta? Głównie "dzikie" Ludy i plemiona.

ten Mojzesz cały służył na dworze faraona czyli wszystko wiedział o ich obrzędach i tak dalej z których tez sporo brali a że Egipt był wielką cywilizacją to mieli kontakt z nie tak strasznie odległą mezopotamią więc stamtąd tez zzynał jak leci nie?
Mojżesz był Księciem Egiptu, ale wiara Judaistyczna zaczyna się nie od Mojżesza, lecz od Abrahama. Mojżesz tam się znalazł, bo Izrael podbili Egipcjanie.

Nie neguje tego że coś więcej istnieje bo po prostu nie jesteśmy w stanie tego udowodnić i myślenei na 100% że coś jest albo nie ma jest głupie bo przecież NIE WIADOMO. Znaczy rozumiem ludzi którzy myślą że każda religia to gówno i też tak sądze ale nie można zaprzeczać że coś nieosobowego i nieogarniętego gdzieś istnieje bo jak już mówiłem CHOLERA WIE.
A jak ja mówiłem - Mówiąc o stworzeniu świata nie sposób w pewnym momencie nie przejść do filozofii/religii, a fizycy nazywają to co sprawiło że została zachwiana równowaga "Tajemniczą" siłą sprawczą, może kiedyś ją odkryjemy. A więc się w tej kwestii się zgadzamy.

Swoją drogą- Judaizm był pierwszą religią która zakłada to że ziemia jest w próżni.
ziemię zawiesza nad nicością - HIOBA 26:7

Można też znaleźć zapisy o tym że jest okrągła.

Po dłuższym namyśleniu się - Terminus jednak ma racje. (Jak zwykle zresztą) Taka dyskusja raczej nie ma sensu - CAŁY ten temat zatacza przez 117 stron koło!
Deszczyk pada , RAM mi zjada...

Za ten post trolololo otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gryf.
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Wiara

Postprzez Gryf w 04 Cze 2016, 19:03

trolololo napisał(a):
Przecież według tych dyrdymał to potop zalał wszystko w cholere a nie tylko mezopotamie.

Tylko że Mezopotamia i Egipt to był ówcześnie cały cywilizowany świat. A reszta? Głównie "dzikie" Ludy i plemiona.



A Chiny? Czy jeszcze nie było

ten Mojzesz cały służył na dworze faraona czyli wszystko wiedział o ich obrzędach i tak dalej z których tez sporo brali a że Egipt był wielką cywilizacją to mieli kontakt z nie tak strasznie odległą mezopotamią więc stamtąd tez zzynał jak leci nie?
Mojżesz był Księciem Egiptu, ale wiara Judaistyczna zaczyna się nie od Mojżesza, lecz od Abrahama. Mojżesz tam się znalazł, bo Izrael podbili Egipcjanie.
No tak ale wtedy miał okazję na takie zapożyczki bo miał do tego dostęp


Swoją drogą- Judaizm był pierwszą religią która zakłada to że ziemia jest w próżni.
ziemię zawiesza nad nicością - HIOBA 26:7

Można też znaleźć zapisy o tym że jest okrągła.


A o tym nie wiedziałem fajna ciekawostka tylko że to równie dobrze mógł być ślepy strzał mogli powiedzieć że ziemia jest kwadratowa albo że wisimy unoszeni przez jakieś boskie światło wyżej jest raj a niżej piekło czy coś a oni po prostu trafili najwidoczniej.

[/quote]

A sory (EDIT) zapomniałem o bestialstwach. Ja mówiłem czysto o bilbii nie o instytucji. W sensie, wymordowanie całej populacji praktycznie i wszystkich zwierząt (co bogu zawiniły) bo nie słuchali się boga. Jak wyszli na ląd (Noe i reszta ekipy) to on zażądał OFIARY ze zwierzęcia jeśli mnie pamięć nie myli. To co za mało mu było te powiedzmy 3 miliardy żyć (zwierząt i ludzi chociaż pewnie o wiele więcej licząc te wszystkie zwierzęta)
A tego było dużo więcej.


EDIT2 No i jeszcze Indie chyba były jakieś tam ludy już chyba Wedy były spisane jak były te akcje tam gdzie mówimy
Gryf
Kot

Posty: 32
Dołączenie: 17 Lut 2015, 17:35
Ostatnio był: 07 Cze 2018, 22:36
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 3

Re: Wiara

Postprzez trolololo w 04 Cze 2016, 19:39

Jak wyszli na ląd (Noe i reszta ekipy) to on zażądał OFIARY ze zwierzęcia jeśli mnie pamięć nie myli.

Nie zażądał - Noe sam mu ją dał

To co za mało mu było te powiedzmy 3 miliardy żyć
Ło matko matuchno! 3 MILIARDY to liczba mieszkańców globu za (chyba) renesanu, a co dopiero odległej starożytności.

Cywilizacje Indusu i Chiński były na, co prawda wyższym poziomie niż tacy koczownicy, ale w porównaniu z tymi znad
Tygrysu i Eufratu - Dopiero się rozwijały

A w kwestii zwierząt - Te czujące kataklizm i widząc wzbierającą wodę najzwyczajniej w świecie pouciekają

Ogólnie Potop był w obszarach morza śródziemnego - Otworzyła się wtedy cieśnina Bosfor, czy inny Giblartar (oj, prawie to samo :caleb:), a właśnie tam było to połączone z wielodniową ulewą. Jeszcze wracając do cywilizacji to nawet o sobie nie wiedziały - Przecież nawet Rzymianie robili spis ludności w CAŁYM świecie, jak to mówili o swoim państwie.

A o tym nie wiedziałem fajna ciekawostka tylko że to równie dobrze mógł być ślepy strzał mogli powiedzieć że ziemia jest kwadratowa albo że wisimy unoszeni przez jakieś boskie światło wyżej jest raj a niżej piekło czy coś a oni po prostu trafili najwidoczniej.


Nie chce mi się przepisywać, ale łap:
:

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.christianblog.com/blog/brandon86/he-hangeth-the-earth-upon-nothing/&ei=Tg4jT8KFIYOg-waD9eTSCA&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=10&ved=0CHIQ7gEwCQ&prev=/search%3Fq%3Dhangeth%2Bthe%2Bearth%2Bupon%2Bnothing%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DbWE%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26prmd%3Dimvns
- Wiem że z translatora, ale trudno, tekst jest bardzo zrozumiały.

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=7888

Minuta szukania w sieci. Ale z pewnością jest tego więcej, jakby zacząć szukać w Biblii, szczególnie w Starym Testamencie, ale oryginalnie po Hebrajsku (np. Owoc Poznania jest często tłumaczony na Jabłko, wyraz wieloznaczny) ... no, ale nie znam Hebrajskiego :/


Ale tak jak pisałem, czy ta kłótnia ma sens? Wszakże Nikt nie obalił, ani nikt nie potwierdził Biblii we 100%. Uważam że jest to trochę bez sensu, temat zatacza koła.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Wiara

Postprzez Mito w 04 Cze 2016, 21:01

1. Pierwsza zasada cywilizacji ludzkiej: sku*wysyny są wszędzie. Ksiądz może być sku*wielem, moher jakiś też, ale może być nim też szef, nauczyciel, znajomy, współpracownik, kasjer, urzędnik, ktokolwiek - i wątpię, żeby w Kościele odsetek takowych dużo odbiegał od reszty społeczeństwa. Tylko że bardzo fajnie się rozdmuchuje przewinienia instytucji której się nie lubi, szczególnie, gdy się ma sporo za uszami (reporterzy, media, politycy).

2. "Polowania na wiedźmy" były działaniem o tle politycznym, prawda. Ale tak samo, jak z Inkwizycją, dzisiaj jest to znacznie wyolbrzymione względem tego, co właściwie się w przeszłości działo.
Można odpowiedzialnością za to obarczyć parę rzeczy. To, że Kościół za czasów IIWŚ był tępiony obu okupantów, a po niej także przez komunistów (a komunizm "oficjalnie" skończył się u nas 25 lat temu, czyli stosunkowo niedawno) i wszystko, co zostało przez władze wpojone na temat Kościoła pozostało w czerepach obecnie starszych już pokoleń, które to myślenie przekazały swoim dzieciom i w pewien sposób negatywne odniesienie do tej instytucji pozostało w mentalności polskiej, przynajmniej nie całej. Albo to, że zasady wyznawane przez Kościół przeszkadzają też obecnym władzom - kiedy religia twierdzi, że nie należy uczestniczyć w "wyścigu szczurów", że nie wolno zdeptać kogoś niżej w hierarchii od ciebie, kiedy mówi ona, że działania wielu polityków są niedopuszczalne. No i znikąd pojawia się tysiąc pińcet pseudohistoryków lub pseudoreporterów mówiących, jaki to Kościół nie jest zły i jakiej to mrocznej przeszłości nie ma. W sumie to ludzi mówiących, że Kościół prześladował każdego i wszędzie widzę zupełnie jak takich starych, zgrzybiałych dziadów, którzy ciągle powtarzają że "za komuny było LEPIJ". Obracają rzeczywistość o 180 stopni.

3. Papież - sku*wysyny lubią zajmować wysokie miejsce w hierarchii, właściwie czegokolwiek. Reszta - jak wcześniej, jest ich tyle samo i się to rozdmuchuje.

4. To, że ktoś tutaj w tym temacie na 100% wcześniej o tym dyskutował, nie oznacza wcale że my nie powinniśmy. Można powiedzieć, że każdemu człowiekowi w pewnym momencie zbiera się na takie rozważania. Inna sprawa, że przychodzi jeden taki stary grzyb, który już te dyskusje ma dawno za sobą i już go nie obchodzą, albo drugi taki młody krasnal, który jeszcze nie zaczął się na te tematy zastanawiać i jeszcze go nie obchodzą - i oboje mówią, że temat X razy poruszany i nie ma o czym gadać i czas usunąć temat. Tak, może jeszcze każdego, kto napisał w nim posta zbanować.
To zupełnie tak, jakby powiedzieć drugiego września klasie pierwszej podstawówki, że nie będziemy się uczyć alfabetu, bo poprzednie X klas pierwszych już ten temat poruszało i nie ma o czym gadać.
Zwyczajnie każdy będzie ten temat w końcu poruszał i dojdzie do własnych wniosków - albo też skonfrontuje je z innymi. Jak komuś się nie podoba, to nie zaglądać.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image

Za ten post Mito otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive trolololo.
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Wiara

Postprzez Universal w 05 Cze 2016, 13:19

trolololo napisał(a):Ło matko matuchno! 3 MILIARDY to liczba mieszkańców globu za (chyba) renesanu, a co dopiero odległej starożytności.

Bynajmniej. W czasach renesansu to miliarda nawet nie było.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludno%C5% ... C5%9Bwiata
Przyrost ludności przyspieszył przy okazji rewolucji przemysłowych i agrarnej, co miało wpływ na zwiększenie populacji, wydłużenie życia i urbanizację. I parę innych rzeczy. Ale to nie był też aż taki wzrost, i nie odbyło się to nagle.
:

Image

Ale w ogóle po co z typem dyskutujesz. Jego posty dają mi raka.

Mito napisał(a):Można odpowiedzialnością za to obarczyć parę rzeczy. To, że Kościół za czasów IIWŚ był tępiony obu okupantów, a po niej także przez komunistów (a komunizm "oficjalnie" skończył się u nas 25 lat temu, czyli stosunkowo niedawno) i wszystko, co zostało przez władze wpojone na temat Kościoła pozostało w czerepach obecnie starszych już pokoleń, które to myślenie przekazały swoim dzieciom i w pewien sposób negatywne odniesienie do tej instytucji pozostało w mentalności polskiej, przynajmniej nie całej.

Z pustego i Salomon nie naleje, wspaniałego Kościoła i antychryst kompletnie nie obrzydzi. Kościół w dużej mierze sam to kuku sobie zrobił, co druga strona skrzętnie wykorzystuje (maskując przy tym własne ułomności).
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Wiara

Postprzez trolololo w 08 Wrz 2016, 17:13

A właśnie, kiedyś chciałem poruszyć ten temat. Dlaczego człowiek wierzący tak często po śmierci Bliskiego ma kryzys wiary? Czy w wierze nie chodzi min. O to że "nie zadręczaj się, pomięć zmarłym się należy, ale nie powinno się z tego powodu staczać, Zajmij się żywymi", czyż nie :?:

Edit: A tamet post gdzie zniknął?
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Wiara

Postprzez Alchemik w 08 Wrz 2016, 17:20

Trolo, ten post był botem.
A ludzie o których piszesz pewnie się zadręczają i mają kryzys wiary, bo do końca sami nie wiedzą czy po śmierci spotkają bliskich, czy może to wszystko wielka ściema. Na dodatek, jeżeli bliski umarł ''przedwcześnie'', to mają pretensje do swojego Boga. Wątpliwości rodzą strach, który jest najstarszym ludzkim uczuciem. Stąd zwątpienie. Ale nie zawsze tak jest, bo na przykład znajoma po śmierci rodzica zaczęła być bardziej religijna.
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości