Wiara

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Wiara

Postprzez Omnibus w 13 Paź 2013, 10:35

Nudzi mi się, a więc także się pobawię w tym temacie.
Słońce jest stworzone przez Boga i to on uczynił tę gwiazdę taką by dawała nam światło, ciepło jedzenie itd.

Mam pełną świadomość, że czepiam się, oraz, że nic nie wyniknie z mojej dogłębnej analizy podobnych "oświeconych", ale co mi tam: Jakiś materialny dowód, przesłanka, że powstało ono w takowy sposób?
W "planie Boga" jest zapisane wszystko co dobre i o co się modlimy. Jeśli modlimy się np. o śmierć kogoś innego to Bóg na 100% nas nie wysłucha. Bóg zna przyszłość ;)

Jeśli jakaś modlitwa się nie spełniła, a wiemy że jest dobra to módlmy się dalej. Bóg zobaczy że naprawdę tego potrzebujemy i wtedy zmieni swój "plan". Jeśli będziemy "natarczywi" to Bóg zmieni plan.

Wszechmoc i wszechwiedza to atrybuty wykluczające się. Jeśli Bóg jest wszechwiedzący, to z góry wie, że zamierza, korzystając ze wszechmocy, zmienić bieg zdarzeń. To oznacza, iż nie może zmienić zdania, oraz powstrzymać się od działania, co przeczy pierwszej cesze.

To je moja odpowiedź do tego dziadka. Niech ten Pesci go poinformuje o tym forumie i moim poście. Gdy się dowie, będzie musiał poznać adres foruma. Skoro logicznie myśli, to jeśli pomodli się dwa razy do niego, to jedna modlitwa się spełni i otrzyma od niego w myślach adres "forum.stalker.pl".

lol.
Na końcu gościu poprosił żeby Bóg zabił widownię/siebie. TO JEST WYSTAWIANIE BOGA NA PRÓBĘ, czego on sam nie toleruje! I po co miałby zabić tę widownię, po to tylko żeby udowodnić paru zatwardziałym... idiotom że istnieje?

Zero rzetelnych argumentów. Dodawanie określenia "idioci" zupełnie niepotrzebne.
A oprócz tego, skromna lista "argumentów":http://www.godlessgeeks.com/LINKS/GodProof.htm

36. ARGUMENT FROM INCOMPLETE DEVASTATION
(1) A plane crashed killing 143 passengers and crew.
(2) But one child survived with only third-degree burns.
(3) Therefore, God exists.

39 ARGUMENT FROM NONBELIEF
(1) The majority of the world’s population are nonbelievers in Christianity.
(2) This is just what Satan intended.
(3) Therefore, God exists

40 ARGUMENT FROM POST-DEATH EXPERIENCE
(1) Person X died an atheist.
(2) He now realizes his mistake.
(3) Therefore, God exists

41 ARGUMENT FROM EMOTIONAL BLACKMAIL
(1) God loves you.
(2) How could you be so heartless to not believe in him?
(3) Therefore, God exists.

53 ARGUMENT FROM HISTORY
(1) The Bible is true.
(2) Therefore, the Bible is historical fact.
(3) The Bible says that God exists.
(4) Therefore, God exists.
Ostatnio edytowany przez Omnibus, 13 Paź 2013, 14:47, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Reklamy Google

Re: Wiara

Postprzez RadekNioch w 13 Paź 2013, 10:55

Nie podałem argumentów tylko wnioski z nich ;) a jest ich zbyt dużo żeby o nich opowiadać, i tak przecież je wyśmiejecie.

Z mojego punktu widzenia Bóg jest zbyt niepojęty żebyśmy mogli zrozumieć jego istotę i moc. Bóg nie musi powstrzymywać się od działania i zmieniać zdania bo wie że wszystko co robi jest dobre.

Określenie idioci było potrzebne. Dodam, iż w moich wypowiedziach ma być to stwierdzenie faktu a nie obelga/wyzwisko.

Jeszcze dowód na to że Bóg stworzył Słońce - to raczej nie dowód, ale chyba nie uważasz że świat powstał w wyniku Wielkiego Wybuchu.

Za ten post RadekNioch otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative The Witcher.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: Wiara

Postprzez Omnibus w 13 Paź 2013, 11:08

Jeszcze dowód na to że Bóg stworzył Słońce - to raczej nie dowód, ale chyba nie uważasz że świat powstał w wyniku Wielkiego Wybuchu.

Hipoteza o wiele bardziej prawdopodobna. Zresztą posiada wiele wersji, wielu fizyków dodało pewne ciekawe "obserwacje". A teraz pomyślmy. Mamy 5 dowodów św. Tomasza z Akwinu. żaden z nich nie jest poważnym argumentem, a pierwsze trzy opierają się o "dowód z regresu/przyczyny sprawczej. Kiedyś nie było nic, a teraz mamy coś, a "samemu" nic się nie mogło stać ( pamiętajmy, że argumenty mają kilkaset lat).
Wszechświat, jest niezmiernie skomplikowany. No i fajnie. Przyjmijmy, że On oto stworzył świat, w bliżej nieznany sposób. No i jest problem. Coś tak skomplikowanego, jest w stanie stworzyć istota, będąca conajmniej równie skomplikowana. I w tej sytuacji, gdzie nic nie robi sie samo nasuwa się pytanie: Kto stworzył Boga?
Określenie idioci było potrzebne. Dodam, iż w moich wypowiedziach ma być to stwierdzenie faktu a nie obelga/wyzwisko

Wyzwisko, stwierdzenie faktu nieważne. Nadal niepotrzebne określenie ujawianiające najwyżej "święte oburzenie", czy też domniemaną wyższość.
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: Wiara

Postprzez Wunderwaffe w 13 Paź 2013, 11:45

Kto stworzył Boga?

Nikt nie stworzył Boga, bowiem Bóg nie został stworzony. Bóg po prostu JEST. Istniał od zawsze.
Image

Za ten post Wunderwaffe otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive RadekNioch.
Awatar użytkownika
Wunderwaffe
Łowca

Posty: 480
Dołączenie: 06 Mar 2012, 20:43
Ostatnio był: 04 Lis 2018, 20:43
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 187

Re: Wiara

Postprzez BJ Blazkowicz w 13 Paź 2013, 12:54

Czyli po prostu nikt nie umie wymyślić jakiegoś wiarygodnego kłamstwa. Dziękuję, dobranoc.
Image
Voiton laulut soi ainiaan!

Za ten post BJ Blazkowicz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kudkudak, vandr, The Witcher, Omnibus, Pijawol.
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 13 Sty 2023, 21:57
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: Wiara

Postprzez RadekNioch w 13 Paź 2013, 13:56

Wyzwisko, stwierdzenie faktu nieważne. Nadal niepotrzebne określenie ujawianiające najwyżej "święte oburzenie", czy też domniemaną wyższość.


Ja też jestem idiotą jak większość ludzi na świecie (w mniejszym/większym stopniu), nie pisałem nic o tym więc po co ta hipoteza "wyższości".

Czyli po prostu nikt nie umie wymyślić jakiegoś wiarygodnego kłamstwa. Dziękuję, dobranoc.


Nic podanego tutaj nie jest kłamstwem, bowiem nie wiemy jak było naprawdę i według mnie nikt tego nie udowodni i z prawdziwym happy/unhappy-endem spotkamy się po śmierci.

P.S. Zauważyłem ciekawe zjawisko. W historii tego tematu ciągle były jakieś przestoje, aż ktoś walnął coś nowego co obraża chrześcijan/ateistów i cały czas piszemy o tym samym. Po co to?
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: Wiara

Postprzez Soviet w 13 Paź 2013, 14:00

Mamy do czynienia z klasycznym tematem sinusoidalnym, podobnie jak topic o broni. Jeśli tak bardzo ci to przeszkadza to nie rozumiem dlaczego sam zacząłeś drążyć temat :).
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Wiara

Postprzez RadekNioch w 13 Paź 2013, 14:02

Odpowiedziałem na kolejny atak ateisty.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: Wiara

Postprzez Soviet w 13 Paź 2013, 14:05

Po co?
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Wiara

Postprzez RadekNioch w 13 Paź 2013, 14:06

Żeby zrozumiał że facet na filmiku po prostu dał się przekonać propagandzie.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: Wiara

Postprzez Soviet w 13 Paź 2013, 14:08

Na pewno po twoich wybitnych argumentach zarówno BJ jak i pan na filmiku zmienili swój światopogląd o 180 stopni. Great success.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Wiara

Postprzez RadekNioch w 13 Paź 2013, 14:10

Trzeba próbować :)
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości