Wasze samochody i nie tylko

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez BJ Blazkowicz w 25 Sty 2015, 00:34

Image

E36 318iS 140km 1992r. Korbotronic :suchar:
Image
Voiton laulut soi ainiaan!

Za ten post BJ Blazkowicz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pangia, Gość.
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 13 Sty 2023, 21:57
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Reklamy Google

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez DarthAvalon w 27 Sty 2015, 00:53

...................
Ostatnio edytowany przez DarthAvalon 28 Lip 2016, 15:16, edytowano w sumie 2 razy

Za ten post DarthAvalon otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Najemnik.
Awatar użytkownika
DarthAvalon
Stalker

Posty: 95
Dołączenie: 09 Lut 2013, 22:56
Ostatnio był: 08 Gru 2020, 02:53
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 36

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez Herezja w 28 Sty 2015, 09:19

To może ja się khe khe pochwale tym czym jeździ żonka.

http://otomoto.pl/mazda-demio-z-niemiec ... 31567.html Tylko, że posiadamy z rocznika 1999.

Od siebie dodam, że nie rozumiem czemu ludzie kupują w Polsce Fiat Seicento. Fiat z tego samego rocznika ma podobna cenę ale znacznie uboższe wyposażenie i ogólnie jest do dupy (wiem bo mieliśmy). Jakość wykonania, wyposażenie i przestronność jest po stronie Mazdy i to w skali kilkukrotnej. Mazda jest jedynie troszkę dłuższa (około 30 cm) ale dysponuje naprawdę niezłym wspomaganiem więc i tak lepiej się nią po mieście jeździ a i bez problemu kobieta nim zaparkuje w wąskiej uliczce. Części dostępne są w podobnej cenie tylko, że o wiele rzadziej je trzeba kupować a silnik już w ogóle jest wieczny. Spalanie ma podobne. Obecnie posiadamy Mazdę 1,3 a Fiata mieliśmy 1,1 i o dziwo z baku równie szybko paliwo znikało. Dodam może, że mamy w domu małe dziecko i wybierając się do np teściowej nie mogliśmy zabrać wszystkich szpargałów + psa a teraz wszystko się mieści i jeszcze sporo miejsca zostaje a samochodzik nadal jest drobny i zwinny.
Awatar użytkownika
Herezja
Łowca

Posty: 490
Dołączenie: 19 Sty 2014, 15:58
Ostatnio był: 17 Paź 2021, 13:05
Kozaki: 71

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez Najemnik w 04 Mar 2015, 22:43

Postanowiłem zmienić samochód. Z Mercedesa na... Peugeota.
Mercedes niestety był w stanie tragicznym. Tylko było czekać, aż się rozpadnie.
Na następny samochód miałem ograniczony budżet, więc padło na Peugeota 207 z 2007 roku. Między samochodami 10 lat różnicy. Silnik w peżocie mniejszy, bo tylko 1.4 HDI, ale, że samochód lżejszy, to się lepiej zbiera. Na początku musiałem przyzwyczajać się do przedniego napędu, bo ostatni raz przednionapędówką chyba podczas nauki jazdy jeździłem.
Co tu można powiedzieć w samochodzie. Przesiadka była trochę dziwna. Z samochodu wykończonego skórami i drewnem, przesiadłem się do samochodu... zwykłego. No ale nic nie skrzypi, nic nie stuka. Brakuje mi wielu udogodnień, które miałem w Mercedesie, ale już się przyzwyczaiłem.
Do tego samochód zdecydowanie na moją kieszeń. Czy to mowa o spalaniu, czy to mowa o częściach.
Co do prowadzenia. Wspominałem, że przesiadka z tylnonapędówki na przednionapędówkę wymagała przyzwyczajenia. No ale pomijając wygodę- peżo się chyba lepiej prowadzi. Na więcej sobie nim pozwalam bez strachu, że wylecę z drogi czy... że się rozpadnie.
Co tu więcej gadać, wrzucę zdjęcie, ot co.
:

Image

I coś dla Rexia
:

Image
16:19 Edka: Strach się odezwać, wszystko chu*owe i wszyscy brzydcy.
Awatar użytkownika
Najemnik
Tropiciel

Posty: 281
Dołączenie: 28 Lut 2009, 02:41
Ostatnio był: 09 Wrz 2023, 18:24
Miejscowość: Gopnikowo
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 261

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez Pangia w 05 Mar 2015, 00:18

Trochę ryzykowny zakup. Jesteś pewien, że nie był masakrowany jako eLka? :D Rzadko, bo rzadko, ale diesle również się tam zdarzają (głównie przez fakt, że jeździ się nim zupełnie inaczej niż benzyną, a w WORD-ach jest głównie benzyna 1.4).
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez Najemnik w 05 Mar 2015, 00:33

Tak, jestem pewny. Wiem, jak się jeździ poeLkowym samochodem i to jest niebo a ziemia. Do tego mam jeszcze historię samochodu i sprawdzałem po VINie także jego historię.
Po za tym nie sądziłem, że gdzieś w Polsce się na Peugeotach uczą. W dieslu. Przecież o wiele taniej wychodzi gaz. :)
16:19 Edka: Strach się odezwać, wszystko chu*owe i wszyscy brzydcy.
Awatar użytkownika
Najemnik
Tropiciel

Posty: 281
Dołączenie: 28 Lut 2009, 02:41
Ostatnio był: 09 Wrz 2023, 18:24
Miejscowość: Gopnikowo
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 261

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez Mila w 05 Mar 2015, 21:45

Ja jestem posiadaczem Volkswagena Polo '95 (mój rocznik ><) 1.4 v8, 60KM. Zdjęcie dorzucę później, ale ogólnie nie ma się czym chwalić. Lakier bezbarwny z mej Maliny schodzi, wygląda jak trędowaty, albo poparzony. Ogólnie uważam, że Polówki są dobre, podobają mi się, aczkolwiek mój egzemplarz jest w... takim o, stanie. Odziedziczony po bracie, który nie potrafił o niego zadbać. Szkoda mi to auto szrotować, ale myślę, że ktoś by to jeszcze kupił. Silnik działa, chociaż nie tak jak kiedyś, już nie ma tej mocy co dawniej. No i blachy... Ale to nie dziwota, bo nie cynkowane. Ogólnie przymierzam się do zakupu 6N2, tej polifotwej. Miałem decydować się na Audi A3, ale jednak zostanę przy Polo. Chociaż poliftowy mniej mi się podoba, niż stara, dobra 6N. ^^
Awatar użytkownika
Mila
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 28 Cze 2014, 16:30
Ostatnio był: 16 Lut 2019, 20:01
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 13

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez xionc w 12 Mar 2015, 00:47

E39 bejb
Image
Image
Image

Za ten post xionc otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive djcycu, GTR, Pangia, BJ Blazkowicz.
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez caleb59 w 19 Kwi 2015, 20:50

Volkswagen Polo IV, 1.4 TDI, 2002r., 203000km:

Image Image Image Image
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |

Za ten post caleb59 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wheeljack, BJ Blazkowicz, Najemnik, GTR, Tajemniczy, Pangia, MatrixSTR, dorian, Xen, CONAN.
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez BJ Blazkowicz w 20 Kwi 2015, 21:50

ImageImageImage

Letnia Ciżma :E
komora silnika nie jest jeszcze tak dopieszczona jak bym tego chciał, muszę wywalić ten wieśniacki stożek i zamontować oryginalny filtr ale to dopiero jak dostanę oryginalną gumę łączącą przepustnicę z przepływomierzem (obecna jest raz że popękana, dwa że skrócona i nie sięga mi przepływomierz do obudowy filtra).
Na lato zakupiłem alusy od E60, deczko mi wystają ale wyglądają w sam raz :P
Image
Voiton laulut soi ainiaan!

Za ten post BJ Blazkowicz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive xionc.
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 13 Sty 2023, 21:57
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez xionc w 20 Kwi 2015, 22:12

Oja, ale poważnie jak ty skręcasz na felgach z takiem ET?
Nie lepiej było poszukać dedykowanych styling 22 albo styling 24? To raz.
Dwa, wyrzuć ten stożek bo co on tam w ogóle robi? Ale to już wiesz.
Trzy, fakt guma przepływomierza to masakra, to też wiesz.
Uzupełnij halogeny. albo załóż twarzowe zaślepki.
Zakup ori kołki do mocowanie obudowy chłodnicy zamiast trytytek i odpowietrznik zamiast tej rasowej śruby.
i poka środek!!!
Aha zderzak tył empała jesst?
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez BJ Blazkowicz w 20 Kwi 2015, 22:23

Skręca się ciężko, fakt, lekko przyciera przy maksymalnym wychyleniu ale rzadko zawracam naprawdę ciasno.
Halogeny są w planach, na razie wisi kaczka dla odwrócenia uwagi, zderzak z tyłu ma m-pakowa dokładkę.
Trytytki prawdopodobnie pozostaną na razie bo nie wiem czy nie będę zmieniał chłodnicy, śruba też bo mam odpowietrznik ale poprzedni właściciel roz*ebał gwint od odpowietrznika i cieknie nawet dokręcony, a śruba o dziwo trzyma.
Felgi kupiłem za 200zł wiec prawie za darmo więc nie będę wybrzydzał a nawet mi się podobają. Poza tym styling 22 czyli motorsporty kosztują krocie, strasznie bym je chciał ale finanse nie pozwalają.
Zdjęcia wnętrza wrzucę jutro, nie ma co oglądać, w środku brak jakiejkolwiek elektryki.
Image
Voiton laulut soi ainiaan!
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 13 Sty 2023, 21:57
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości