Wasze samochody i nie tylko

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez GTR w 14 Kwi 2014, 15:39

Fajny maluszek. Co w nim chcesz robić? Ot, odremontować tylko, czy jakaś gleba, felgi, lakier nowy itd?
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 373
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Lut 2023, 19:39
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 71

Reklamy Google

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez Wave w 14 Kwi 2014, 16:23

Żadnych gleb i innych needforspeedów. Zabytek ma być zrobiony jak przystało na zabytek - w pełen oryginał. Taka oryginalna wisienka wyglądałaby wspaniale.
Wave


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez klawisz w 14 Kwi 2014, 16:29

Wave napisał(a):Żadnych gleb i innych needforspeedów. Zabytek ma być zrobiony jak przystało na zabytek - w pełen oryginał. Taka oryginalna wisienka wyglądałaby wspaniale.

Nie zgadzam się. Przykład Borka. Klasyczny ale gleba z felgą robią robotę.

Image

Image

Za ten post klawisz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive GTR, RezaxLP.
Awatar użytkownika
klawisz
Retired

Posty: 684
Dołączenie: 16 Lis 2004, 14:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 18:38
Miejscowość: Sopot
Kozaki: 87

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez Pangia w 14 Kwi 2014, 17:20

Image
http://www.youtube.com/watch?v=jG2KMkQL ... tu.be&t=5s
To koło klasyka nie stało. Styl felg jeszcze może by dał radę, ale nie w wielkości kół od Stara. Nie mówiąc o przyzwoitym ograniczeniu i tak nieprzesadnej dynamiki jazdy Poloneza z silnikiem 1.5 na takich klocach.
Klawisz, dziadu, nie kasuj se ujemnych kozaków, lud widzi i lud pamięta :caleb:

Wracając do tematu, ojciec Mazdę zostawił w komisie i kupił Seata Ibizę 1.4 z 2005 roku. Czarny, z przyciemnianymi tylnymi szybami, klima, elektryczne szyby. Wsteczny haczy i nie chce odbijać, co w połączeniu z najidiotyczniejszym możliwym rozwiązaniem tej kwestii (R przed „1” tj. po lewej i trzeba wcisnąć gałkę w dół, żeby wrzucić bieg – jakby po prostu nie mógł być tam, gdzie powinien być, czyli za piątką) powoduje, że bardziej opłaca się przepchać auto do tyłu niż się męczyć ze skrzynią. Ojciec mówi, że jemu nic nie haczy – pewnie dlatego, że ma dwa razy większą łapę ode mnie ;) Miejsca podobnie, co w Maździe, co prawda wygodniej się wsiada, ale drzwi otwierają się jak w jakimś dostawczaku, cholernie ciężkie jak na auto klasy B (jeździłem kiedyś Ducato, to jakieś porównanie mam). 50 kilometrów po zakupie z auta odpadł kawałek sprężyny od amortyzatora. Ale co ja tam wiem, przecież to auto na pewno jest warte 14000 złotych. K♥rwa, z moim ojcem to gorzej niż z dzieckiem. W dodatku dał się nabrać na najstarszy trik sprzedawców („jak pan nie kupuje, to tu już jedzie ktoś z Przemyśla/Tarnowa/Warszawy/Londynu Lądku-Zdroju po to auto”). Ale dobra, chce to ma, tylko niech później nie narzeka. Znaczy, znając go, to choćby z auta wypadł silnik, to powie, że tak ma być i będzie zbyt dumny, żeby się przyznać, że coś jest nie tak.
A mówiłem mu: kup se A4, zostanie ci przynajmniej dwa z tych 15 tysięcy i nawet, jak będzie coś do roboty, to nie będzie problemu. Nie, bo młode auto się będzie mniej psuło. :facepalm:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive lukasz638.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez RezaxLP w 14 Kwi 2014, 22:47

GTR napisał(a):Co w nim chcesz robić? Ot, odremontować tylko, czy jakaś gleba, felgi, lakier nowy itd?

Felgi, lakier, tapicerkę, mechanikę.... nietknięty to chyba tylko lewarek zostanie :E
Wave napisał(a):Żadnych gleb i innych needforspeedów. Zabytek ma być zrobiony jak przystało na zabytek - w pełen oryginał. Taka oryginalna wisienka wyglądałaby wspaniale.

Co do gleby tylko stan dróg jest argumentem przeciw. 99r to daleko mu do zabytku (to są ostatnie wypusty maluchów produkowane na pałę, na sztukę bez spasowania) zresztą nawet nie myślałem ni chwili o stanie oryginalnym.
klawisz napisał(a):Nie zgadzam się. Przykład Borka. Klasyczny ale gleba z felgą robią robotę.

Borek 1sza klasa i mniej więcej o to mi chodzi, tylko 100% metal bez plastiku. I nie dałbym 500 zł za listwe nad swiatła :E
RezaxLP
Kot

Posty: 39
Dołączenie: 07 Lut 2014, 00:06
Ostatnio był: 27 Lip 2016, 11:45
Miejscowość: Inowrocław
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 28

Re: Odp: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez marcel w 15 Kwi 2014, 00:40

@Pangia,
Wsteczny pod jedynką mają wszystkie niemieckie auta (tj z koncernu Volkswagena). Mój ojciec od lat jeździ Seatem, tesciowa ma VW Polo, kuzyn Golfa i wszędzie skrzynia wygląda właśnie tak. Idzie sie przyzwyczaić, choć faktycznie nie jest to najszczesliwsze rozwiązanie.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
>>> Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput. <<< ~ Ernest Scribbler
marcel
Opowiadacz

Posty: 436
Dołączenie: 31 Lip 2007, 17:48
Ostatnio był: 29 Paź 2020, 15:47
Kozaki: 193

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez utak3r w 15 Kwi 2014, 02:03

Przyzwyczaja się bardzo szybko. Często się przesiadałem ze Skody (służbowej) do Forda (prywatnego) i na odwrót - co pociąga za sobą właśnie tę zmianę. Naprawdę nie ma z tym problemu.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez Pangia w 15 Kwi 2014, 12:55

To pewnie te nowsze, znajomek ma Felicię 1.6 ( :P ) to tam jest normalny układ biegów.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez utak3r w 15 Kwi 2014, 13:34

No, mówiłem o Fabii ;)
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez GTR w 15 Kwi 2014, 14:12

RezaxLP napisał(a):Borek 1sza klasa i mniej więcej o to mi chodzi, tylko 100% metal bez plastiku. I nie dałbym 500 zł za listwe nad swiatła :E
No i gitara, takie podejście mi się podoba. ;) Dbaj, modyfikuj, a być może kiedyś będzie głośno o twoim projekcie, jak i o tobie. :)
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 373
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Lut 2023, 19:39
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 71

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez Pangia w 15 Kwi 2014, 14:59

Nie będzie :tm: W szkole ktoś ma tak właśnie zrobionego Malucha: czerwony, z poszerzonymi błotnikami i śmiesznymi kółeczkami rozmiar 13" o szerokości chyba coś koło 190, nigdy się tam specjalnie nie przyglądałem. Tak, jak zresztą nikt inny – jak były dni otwarte, to pod względem przyciągniętej uwagi przegrał z białą Xsarą 1.4, za pomocą której koleś próbował nieco zagrzać opony, co ostatecznie z pomocą kilku pobocznych osób, które złapały za błotniki i trochę podniosły ośkę mu się udało :P Nie mówiąc już o beemce, która narobiła tyle dymu, że ktoś po policję chciał dzwonić. A ostatnio jak był jakiś konkurs w szkole na prezentację swojego auta, to nawet wyróżnienia nie dostał, w porównaniu do Trabanta 1.1 z rozbitym na sarnie błotnikiem, posiadanego przez znajomego z klasy.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez RezaxLP w 15 Kwi 2014, 22:24

@Pangia
Maluch poszerzony bo tak czy wynika to ze zmian mechanicznych np(swap albo tarcze)? Palił gumę? Poboczni potem zbierali la części z la citroena? :E ByMyWy...Nie wiem czemu zawsze przyciągnie uwagę... szczególnie jak ma naklejki M power(wtedy jest pro najmocniejszą furą w mieście nawet jak jest to e36 1.6 w gazie :D)Trabant jest równoznaczny z Maluchem wg mnie.A wygrywa bo tj Trabant, a nie głupi polski kaszlok :/
RezaxLP
Kot

Posty: 39
Dołączenie: 07 Lut 2014, 00:06
Ostatnio był: 27 Lip 2016, 11:45
Miejscowość: Inowrocław
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 28

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości