Najlepsze gry wyścigowe wg. was

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Najlepsze gry wyścigowe wg. was

Postprzez Nieznajomy X w 03 Mar 2015, 23:06

Jakie są wasze ulubione gry o samochodach? Zawsze jarałem się somochodówkami i z racji że to dość duża gałęź branży gier, potanowiłem poświęcić jej temat. Jestem ciekaw jakie są wasze ulubione samochodówki, a nóż może dowiem się o jakiejś ciekawej gierce w którą nie grałem :)

Moje podium to:
1.Need for Speed: Most Wanted z 2005r.
2.Need for Speed: Underground (pierwsza część) (2003)
3.Need for Speed: Shift (pierwsza część) (2010)

Fajnie grało mi się również w NFS: Carbon (2006), NFS: Hot Pursuit (2010) oraz Flatout 2, którego niedawno kupiłem w biedrze za dyche :D
Po za tym zjebistą grą jest Colin McRae: Dirt 2, grałem tylko w demo, ale jak załatwie pełną wersję to będę mógł coś więcej na ten temat powiedzieć ;)
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Reklamy Google

Re: Najlepsze gry wyścigowe wg. was

Postprzez Plaargath w 03 Mar 2015, 23:54

- Richard Burns Rally. I tylko Richard Burns Rally. Nigdzie indziej nie widziałem takiej fizyki. (Choć słyszałem, że w rFactor 2 i Asetto Corsa też jest dobrze, ale nie miałem okazji w to jeszcze zagrać.)
- Dawno temu za siedmioma górami, za siedmioma lasami, jak wyszedł Colin dwójka, to sporo frajdy na tym miałem. Jak wygrałem Grecję na expercie to czułem się jakbym Olimp zdobył. Choć już wtedy zaczynał mnie drażnić stopień odrealnienia.
- A jeszcze dawniej temu, zagrywałem się namiętnie Network Q RAC Rally Championship (ten z 1993). Ta gra obok Flashback'a będzie dla mnie zawsze naj. Kurde, jak to wyszło to był szał pał i świst pi*d. Po "Grand Prix Curcuit" Accolade'a (1987), w którego grałem jeszcze na Herculesie, czy pierwszym Test Drive (też bardzo miłe wspomnienia) to był szok. Wycieraczki? Śnieg? Opad szczeny. Pamiętam, najpierw chodziłem do kolegi grać, ale przegrać nie było jak, bo nikt nie miał tyle dyskietek, żeby 90MB zmieścić, hehe :D Potem dostałem od rodziców w prezencie i trzaskałem w to ile się dało. Bardzo miłe wspomnienia (oryginalną płytę mam do dziś). Heh, odpaliłem to w zeszłym roku, kloc straszny, ale naprawdę było miło. Pomyśleć, że dalej pamiętałem, jak trasy przebiegają...

Mogę doceniać walory wizualne gier, które wymieniłeś, czy innych pojawiających się dość często ścigałek/rajdówek, ale ilekroć w coś takiego pyknę, to jednak mnie odrzuca. Zdecydowanie nie dla mnie. Mam "proste" oczekiwania - ma być realistycznie, to i wybór jest mizerny.

EDIT:
A, zapomniałem jeszcze o "Stunts" z 1990. Też był fun.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Re: Najlepsze gry wyścigowe wg. was

Postprzez Kpuc w 04 Mar 2015, 00:29

Xbox
-Forza 2

Xbox360
-Forza 3
-Forza 4
-Forza Horizon

Xbox One
-Forza Horizon 2

PlayStation 2
-Gran Turismo 4
-Burnout 3

PlayStation 3
-Gran Turismo 5

PC
-CMR 3/4/5
-Dirt 1/2
-NFS Most Wanted z 2005r.
-NFS Underground 1/2
-NFS Carbon
-NFS ProStreet
-Richard Burns Rally
-Mercedes benz world racing
-Test Drive Unlimited
-Grid 2
-Split Second
-Blur
ED.
-FlatOut
-Live For Speed
-Toca Race Driver 3


Jeżeli chodzi o pc to tylko kilka tytułów, dobrych gier było sporo a pamięć zawodzi.
Ostatnio edytowany przez Kpuc 05 Mar 2015, 09:09, edytowano w sumie 2 razy
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Najlepsze gry wyścigowe wg. was

Postprzez adin w 04 Mar 2015, 09:45

Z symulacji: Live For Speed, iRacing, netKar Pro, stare Nascary od Papyrusa, Richard Burns Rally
Z arcade: seria Colin McRae Rally (do 3 włącznie), wczesne NFS (do Underground 2), Tourist Trophy :P
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: Najlepsze gry wyścigowe wg. was

Postprzez Nieznajomy X w 04 Mar 2015, 14:14

Zapomniałem o Brount Paradise The Ultimate Box na PC. Tak gdzieś do 50% bawiłem się przednio, jak miałem 60% kariery z hakiem to mi się znudziło przechodzenie kolejnych wyścigów i tylko się bawiłem w jeździe dowolnej a potem skasowałem.
Za to najwięcej katowałem Need for Speeda Most Wanteda z 2005 roku i pogrywam do dziś.
Gram też nadal od czasu do czasu w NFS Shifta, ale tylko pierwszą część, bo druga gdzieś mi nie podchodzi, nie ma tego specyficznego klimatu co w jedynce.
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Najlepsze gry wyścigowe wg. was

Postprzez Kudkudak w 04 Mar 2015, 16:14

Cóż, kierowca ze mnie jak z cygana pracownik, więc to chyba normalne, że odnalazłem się idealnie w świecie Carmageddon :kotek:
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Najlepsze gry wyścigowe wg. was

Postprzez Plaargath w 04 Mar 2015, 16:27

Właśnie, zupełnie zapomniałem o "Quarantine" (1994) (z którego zerżnięto pomysł na Carmageddona).
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Re: Najlepsze gry wyścigowe wg. was

Postprzez Kałach w 04 Mar 2015, 16:46

1. Need for Speed: Most Wanted - za ciekawe miasto, pościgi i przede wszystkim za czarną listę :)

2. Forza Horizon 1/2 - Za wspaniały klimat festiwalu muzyczno wyścigowego, podkreślany świetną muzyką.

3. F1 (od 2010 do teraz) - za realizm najlepszej klasy wyścigowej, taki PES wśród wyścigówek.

Polecam też
FlatOut 2
NFS Carbon
NFS Hot Pursuit 2010
Ridge Racer Unbounded
Image
Awatar użytkownika
Kałach
Stalker

Posty: 109
Dołączenie: 06 Sty 2013, 13:39
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 11:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 27

Re: Najlepsze gry wyścigowe wg. was

Postprzez GTR w 04 Mar 2015, 17:15

Kałach napisał(a):3. F1 (od 2010 do teraz) - za realizm najlepszej klasy wyścigowej, taki PES wśród wyścigówek.

Przecież to arcade jak sku*wesyn :E

Ogólnie to rFactor, Live For Speed, wszystkie gierki od SimBina (czyli seria GTR, RACE 07 i najnowszy Race Room Racing Experience) i Assetto Corsa... aktualnie najbardziej czekam na Project C.A.R.S. bo każdy szanujący się fan symulatorów wie, że ta produkcja rozbije całą konkurencję ;)

Z takich half-simów to seria Forza, Gran Turismo na PS (grałem tylko w 4 część, ale była miodna - może niedługo sprawię sobie PS3 bo w odróżnieniu od X360 nie trzeba kupować jakiejś gównianej kierki za 1k ojro, tylko można pośmigać na poczciwej G27)

Z full arcadówek to wszystkie NFS-y, te F1 (2013 ogrywam czasami na padzie na konsoli, nie jest tak źle), Dirty i to chyba tyle. Aa, no i pierwszy Test Drive Unlimited był też świetny. Dwójki nie lubię bo nie ma FFB.

Plaargath napisał(a):Nigdzie indziej nie widziałem takiej fizyki. (Choć słyszałem, że w rFactor 2 i Asetto Corsa też jest dobrze, ale nie miałem okazji w to jeszcze zagrać.)

rFactor 2 to kropka w kropkę pierwsza część, ale AC ma miodną fizykę. W RBR nie grałem ale masa osób poleca, więc może pora... :P
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo

Za ten post GTR otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Ebi.
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 373
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Lut 2023, 19:39
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 71

Re: Najlepsze gry wyścigowe wg. was

Postprzez Route w 04 Mar 2015, 17:25

-FlatOut 2 - za możliwość zrobienia fajnej rozpierduchy i wyrzucenia kierowcy przez przednią szybę :D Zagrywam do dziś.
-Toca Race Driver 3 - za multum typów wyścigów i samochodów - chyba w żadnej innej grze nie ma wyścigów ciężarówek ( z tego co wiem ).
-Colin McRae ( obydwie serie, Rally i Dirt ) - za świetnie zrealizowane rajdy samochodowe, sam pykam teraz w pierwszą część ( po 11 latach przerwy :D ).
-Need For Speed Underground 2 - za naprawdę świetną grywalność i ( jak dotąd ) największe możliwości tuningowania wozów. Fakt, w Carbonie, ProStreecie i Undercoverze był autosculpt ( czy coś takiego ), ale ilość części do modyfikacji ( szczególnie zderzaków ) zbytnio mnie nie usatysfakcjonowała.
-Burnout Paradise - za największe poczucie prędkości, jakie dotychczas spotkałem w grze wyścigowej, do tego chyba najlepszy soundtrack gry wyścigowej - Guns N' Roses, Alice In Chains, Adam & The Ants, Junkie XL, Airbourne, Kerli, no i wszystkie utwory z gatunku muzyki klasycznej wraz z moją ukochaną Wiosną Vivaldiego... mógłbym wymieniać bez końca.
-Life For Speed - zdecydowanie najlepszy symulator w jaki grałem, naprawdę czuć podsterowność i nadsterowność, ale żeby nie było, to RBR też jest na mojej liście ( jak ktoś wie, gdzie się w niego legalnie zaopatrzyć, to niech mi podeśle PW ).
Chyba tyle, jak coś sobie przypomnę, to dopiszę osobno.
Route
Stalker

Posty: 153
Dołączenie: 13 Lut 2015, 17:28
Ostatnio był: 18 Lip 2016, 16:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 36

Re: Najlepsze gry wyścigowe wg. was

Postprzez Nieznajomy X w 04 Mar 2015, 17:27

Kałach napisał(a):1. Need for Speed: Most Wanted - za ciekawe miasto, pościgi i przede wszystkim za czarną listę :)

Ale który. nowy czy stary? :)
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Najlepsze gry wyścigowe wg. was

Postprzez Plaargath w 04 Mar 2015, 17:36

GTR napisał(a):W RBR nie grałem ale masa osób poleca, więc może pora

Jak najbardziej, nie ma na co czekać. Tym bardziej, że regularnie co roku wychodzi uczciwa paka modziwa do RBR. W każdym razie stanowczo odradzam aktualnie dostępne ENB do RBR, zgroza, są fatalne.
Route66 napisał(a):jak ktoś wie, gdzie się w niego legalnie zaopatrzyć, to niech mi podeśle PW

Ja dorwałem na allegro za kilkanaście złotych.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.

Za ten post Plaargath otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Route.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości