Kilka przemyśleń

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Kilka przemyśleń

Postprzez kaczor_1991 w 24 Mar 2015, 15:31

Witajcie :)

Sam nie wiem gdzie to wrzucić, ale chyba w tym dziale będzie na to najlepsze miejsce.

Każdy ma jakieś sprawy które go drażnią, jakieś spostrzeżenia wobec otaczającego świata którymi chciałby się podzielić... Postanowiłem się uzewnętrznić i rzucić kilkoma swoimi większymi myślami. Dlatego założyłem bloga na którym pozwalam swoim myślom płynąć :)

Na razie są dwa posty rzucone na próbę:
1. "Znowu nie ma co oglądać w telewizji" - czy wy czasem też macie wrażenie, że na jaki kanał nie włączyć tylko jakaś mutacja trudnych spraw, reklamy albo jakieś rozśpiewany talent-crap-show?

2. "człowiek rodzi się z natury zły?" - jak to jest że ciągnie nas do zła i kiedy tylko czujemy się bezkarni pozwalamy mu wyrwać się z klatki?

adres: http://statysta.blogspot.com/

Byłbym wdzięczny za wszelkie komentarze co to tego co poprawić w blogu od strony technicznej a jeżeli teksty w jakikolwiek sposób Was poruszą - zapraszam do komentowania :)
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!

Za ten post kaczor_1991 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive tt44, Tajemniczy, Mito.
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Reklamy Google

Re: Kilka przemyśleń

Postprzez Tajemniczy w 24 Mar 2015, 16:05

Dla mnie blog świetny, kontynuuj.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Kilka przemyśleń

Postprzez Pangia w 24 Mar 2015, 16:06

Trzeba było sobie dać linka do bloga w podpis jak Bozia przykazała, bo za reklamę się płaci :tm:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive agata.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Kilka przemyśleń

Postprzez Mito w 24 Mar 2015, 17:26

Doobre!

Ale ja też mam własne przemyślenia: ;)

Ad.1:
To jest po prostu jeden ogromny spisek, mający na celu maksymalne ogłupienie obywateli i tym sposobem "ukierunkowanie" rezultatów naszej kochanej demokracji. Właśnie ze środkami masowego przekazu (i szkolnictwem) na czele. Na szczęście obecnie wśród młodzieży Internet tak całkiem przypadkiem nieco niweluje ten efekt.
A dlaczego to oglądamy? No spójrzmy na nasz obecny świat, w którym trzeba liczyć kasę od pierwszego do pierwszego, często można zostać wydalonym z pracy za krzywe uśmiechnięcie się, a na dodatek generalnie nasze społeczeństwo dzieli się na cichych, biednych Kowalskich i na samolubnych, bogatych bufonów-złodziei z megafonami przyrośniętymi do pysków. Nic dziwnego, że po całym dniu ciężkiej pracy, problemów finansowych i wkurwień człowiek chce się odstresować - a wtedy po co sięga? Po ciężką, trudną do zrozumienia lekturę czy po coś lekkiego, z czego można się pośmiać? W sumie nawet instynktownie sięga się po to drugie. I komedie stają się coraz popularniejsze, więc stacje wstawiają je tak, aby więcej osób mogło je oglądać, przez co stają się jeszcze popularniejsze... I tak w koło Macieju.
A dlaczego sięgamy po "paradokumenty"? Ja uważam, że to takie pierwotne ludzkie instynkty. Ciekawskość, wścibskość, inaczej tego się nie da nazwać. Podałbym tutaj przykład "wioskowy" - kobiety zawsze między sobą plotkowały, wścibiały nosa w nie swoje sprawy i ogólnie "A ten Marian z sąsiedniego bloku się spotkał z Anną z przedmieść, na pewno oddaje się mu za narkotyki", bądź inne temu podobne. No i teraz do woli możemy patrzeć na ludzkie tragedie, nieszczęścia, kłótnie itp. itd. w "Trudnych sprawach", "Dlaczego ja?", "Szpital", "Szkoła" itd, a robimy to, bo instynktownie nas do tego ciągnie :/.
A jest jeszcze inna sprawa, że na końcu każdego odcinka jest happy end - złoczyńcy ukarani, dobrzy ludzie uratowani, wszyscy żyją długo i szczęśliwie i każdy widz dostaje bonus +5 do wiary w sprawiedliwość za każdy obejrzany odcinek. A co każdy normalny człowiek czuje, kiedy sprawiedliwości stanie się zadość? ;)

Ogólnie, to dobrze żeś z tym wyskoczył, bo jakoś tak tydzień temu pisałem rozprawkę nt. tego, czy reality show to "hit, czy kit?" i jeszcze nie zapomniałem, co mi łaziło po głowie. :D

Ad.2:
No, dobrze to ująłeś. :) Tylko nie zgodziłbym się z
Prawo bez względu na to czy świeckie czy religijne narzuca nam łańcuchy które musimy mieć narzucone żeby przetrwać...
Świeckie? Niekoniecznie. Prawo świeckie raczej łatwo obejść, szczególnie w obecnych, demokratycznych czasach. Nawet (szczególnie) u nas jest taka ilość szwindli i przekrętów, z których to powodów mamy katastrofy, złodziejstwo na miliony, ofiary, nawet śmiertelne, że nie da się ich zliczyć, a jednak mimo to nikt właściwie za to nie zostaje ukarany. A nawet jeśli, to często są to po prostu śmieszne kary finansowe. A za kradzież kajzerki idzie się do więzienia...
Kiedyś było: "Kto ma szablę, ten ma władzę", teraz jest: "Kto ma kasę, ten ma władzę"... Chore :/
Przynajmniej religie robią wszystko, co mogą, aby jakoś zatrzymać nasze zdziczanie się - dają ideały, a kary/nagrody przez nie gwarantowane są nie do ominięcia...


Ale blog bardzo fajny, pytanie: Czy zamierzasz informować o nowych fragmentach?
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Kilka przemyśleń

Postprzez kaczor_1991 w 24 Mar 2015, 21:56

Na chwilę obecną przede wszystkim kilka poprawek stylistycznych do obecnych postów i dopiero potem zacznę zbierać materiały na kolejne posty. Ale skoro padło 50 wyświetleń to chyba można pomyśleć nad kolejnymi tematami ;]

Jeśli admini forum nie mają nic przeciwko mogę rzucić tutaj raz na jakiś czas info o nowym poście... Ale najłatwiej chyba będzie jak wrzucę na blogu jakąś opcję subskrypcji ;]
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Re: Kilka przemyśleń

Postprzez Tajemniczy w 24 Mar 2015, 22:05

Mito napisał(a):A dlaczego sięgamy po "paradokumenty"? Ja uważam, że to takie pierwotne ludzkie instynkty. Ciekawskość, wścibskość, inaczej tego się nie da nazwać. Podałbym tutaj przykład "wioskowy" - kobiety zawsze między sobą plotkowały, wścibiały nosa w nie swoje sprawy i ogólnie "A ten Marian z sąsiedniego bloku się spotkał z Anną z przedmieść, na pewno oddaje się mu za narkotyki", bądź inne temu podobne. No i teraz do woli możemy patrzeć na ludzkie tragedie, nieszczęścia, kłótnie itp. itd. w "Trudnych sprawach", "Dlaczego ja?", "Szpital", "Szkoła" itd, a robimy to, bo instynktownie nas do tego ciągnie :/.

A ja dodam swoją - dla mnie część ludzi ogląda to też aby się dowartościować. Jest sobie taka Grażyna i Janusz, mieszkają sobie w jakimś mieszkaniu w bloku, z kredytem na karku, mają jakiegoś tam starego rzęcha po 2 Niemcach który jeździ od mechanika do mechanika i przy takim serialu może się dowartościować bo widzi że "e, pacz jaki debil w tym serialu, matka go z domu wywaliła a on se kredyta jakiego wzioł i samochód kupił i spłacić nie może, paczaj jaki debil".

Za ten post Tajemniczy otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mito.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Kilka przemyśleń

Postprzez doomer77 w 24 Mar 2015, 22:31

Po ciężkiej pracy można odstresować się na różne sposoby, telewizyjna papka nie jest jedynym.
A papka pojawiła się z dwóch powodów.

Pierwszym jest pieniądz. Najpierw sprawdzono, czy telewidz łyknie coś, co można zrobić dwa razy szybciej, za dwa razy mniejsze pieniądze i z dwukrotnie mniejszą ekipą. Łyknął. Najpierw z ciekawości (i większość po chwili wyłączała), a potem bo nie miał już nic innego. Telewizja wydaje dwa razy mniej a zarabia tyle samo. Widz łyka, bo już nie ma nic innego, więc standardy można ciągle zaniżać. Kółko się zamyka.

Drugi powód - mnogość kanałów. Kiedyś mieliśmy dwa, potem cztery. Dla każdej stacji starczyło scenarzystów, aktorów, kompozytorów itd. Teraz polskojęzycznych stacji jest znacznie więcej, angielskie też się mnożą jak króliki. A twórców "na poziomie" jest wciąż tyle samo. No i w efekcie mamy teleturnieje dla debili, tok szoły dla matołów i serwisy informacyjne dla analfabetów. Programy edukacyjne robione przez kretynów dla kretynów i dokumenty robione przez psychicznych dla oszołomów.

Niestety ilość głupoty w społeczeństwie jest na takim poziomie, że zawsze na taką papkę będzie zapotrzebowanie. To tym bardziej przykre, że ta głupota mieszka obok nas :/
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Re: Kilka przemyśleń

Postprzez Grzechu300 w 24 Mar 2015, 22:33

kaczor_1991 napisał(a):2. "człowiek rodzi się z natury zły?" - jak to jest że ciągnie nas do zła i kiedy tylko czujemy się bezkarni pozwalamy mu wyrwać się z klatki?

Ten temat został przewałkowany miliard razy, ale rozumiem, że każdy lubi dorzucić coś od siebie. W końcu każdy jest egoistą, i lubi połechtać swoje ego, myśląc, że to coś zmienia. W końcu, ja też tu coś dorzucam. ;)

Człowiek jest zły. Zły i egoistyczny. Problem w tym, że ten egoizm jest... dobry. Chcemy czy nie, zaspakajamy swoje potrzeby, nieważne jak bardzo altruistyczne by one nie były. Dajesz bułkę bezdomnemu? Łechtasz swoje ego, czujesz się lepszy od innych. Przynosisz kwiaty dziewczynie? Sprawia jej to radość, a jeżeli ona jest szczęśliwa, to de facto ty też.

Każdy z nas jest "neutralny zły". Najważniejsze, aby nie być sku*wysynem.

Jestem realistą - i chyba to jest moje największe przekleństwo.
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Kilka przemyśleń

Postprzez Mito w 24 Mar 2015, 23:25

Wracając do TiVi - warto jeszcze dodać pewną rzecz nt. Familiady - głównym jej problemem jest to, że wcale się nie liczy w niej wiedza. Im więcej ludzi wybrało pewną odpowiedź, tym wyżej jest ona punktowana dla graczy. Ergo - jest to konkurs przeciętności, bo najprzeciętniejsze odpowiedzi są najlepiej punktowane. Czyli następna zbijaczka poziomu mądrości w narodzie.

I jeszcze sprawa filmów - chociaż nie tylko w telewizji, jednak wszelkie kryminały bądź Sci-Fi stają się nielogiczne... i niesamowicie płytkie. Przykład?
Jakiś czas temu u znajomego natrafiło mi się na Kryminalne Zagadki CSI w telewizji. No to z ciekawości zacząłem oglądać. Niesamowita akcja: Jest sobie basen. A obok basenu, w kałuży leży trup w garniturze, a koło niego są jakieś kable. Ale żeby one chociaż leżały. Ale nie, one nie zamierzają. Latają we wszystkie strony jak pracujące bicze, a rzygają pierunami i iskrami tak, że wybuchające świetlówki w innych filmach to przy tym świeczki, a największe burze to iskierki. (nie no OK, kilkaset tyś. volt mogłoby tak poczynić) No i kurde wpada oddział i szefu mówi: "Znaleźć mi źródło zasilania!". Wszyscy rozbiegają się wokół, no OK. Ale już przestało być OK, kiedy panna blondyneczka w szpileczkach przyniosła, trzymając samymi koniuszkami palców, z okrzykiem "Znalaaaazłaaaam!"........ AKUMULATOR SAMOCHODOWY. No ku*wa, jak tylko podniosłem się z podłogi i otarłem łzy śmiechu, okazało się, że miała rację i to był ten akumulator. Umarłem.
I od tej pory poprzysiągłem sobie, że już NIGDY nie obejrzę żadnego CSI, NCIS czy LAPD i tak w ogóle nie tknę nawet żadnego telewizyjnego serialu kryminalnego. NIGDY.
I z tego co słyszałem, to da się tam znaleźć całe mnóstwo takich podstawowych błędów, przy których ktoś znający się na tym (z rzeczywistego wydziału kryminalnego) zapewne zrobiłby takiego facepalma, że nakryłby się nogami.

Są jeszcze Hollywoodzkie filmy. Jak ktoś ma złudzenie, że w nowych filmidłach zagościła logika, zalecam terapię filmem "Strażnicy Galaktyki". Nazwa - z dupy, fabuła - z dupy, szczegóły - z dupy, poszczególne decyzje - z dupy... mam wymieniać dalej? Lepiej sami obejrzyjcie. Jedyny atut tego filmu to efekciarstwo (i tak statki są paskudne). A głębszą od tego fabułę mają przedstawienia kukiełkowe...

Po prostu jesteśmy karmieni samym szajsem - to dotyczy też żywności.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Kilka przemyśleń

Postprzez Wiewi0r w 24 Mar 2015, 23:40

@ up @ op

Już Jean Jacques Rousseau postulował, że człowiek jest z natury dobry, a potem współpracował z rewolucjonistami. :caleb:
Człowiek musi być egoistą - by dbać o własne potrzeby oraz altruistą - ponieważ tego "wymaga" życie stadno-społeczne. Idąc dalej, możemy podciągnąć relatywizm moralny ("największe sku*wysyństwo" - Zoltan Chivay) - co oznacza zło? Z drugiej strony - podstawowe kodeksy etyczne w kulturach całego świata są podobne, czyli jakiś porządek jest.
Dalej - mamy eksperyment więzienny Zimbardo (nie do końca udany metodologicznie, ale jest), świadczący o tym, że człowiek ciągnie do władzy nad drugim człowiekiem, i bez kontroli będzie jej nadużywał...

Temat rzeka.

A paradokumenty zdarza mi się bardzo rzadko oglądać. Jako komedię, dramat, tragedię... :P Ciekawe której stacji sąsiad mój udostępnił swój dom - kręcili przez kilka dni, a potem jeszcze robili dokrętki. Nawet, na jeden dzień, przemianowano ulicę na Słoneczną. :)
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Kilka przemyśleń

Postprzez kaczor_1991 w 25 Mar 2015, 14:00

Ale się temat rozkręcił :D

I tu jest z tymi paradokumentami problem - że jedni je traktują jak komedię, a drudzy jako śmiertelną prawdę...
Zresztą to ma też drugie dno. Wszelkie serwisy informacyjne zarzucają nas właściwie samymi złymi informacjami. Człowiek jeśli zbiera wiedzę o świecie wyłącznie z teledzienników dochodzi w pewnym momencie do zdania, że cały świat jest właściwie strefą wojny a wyjście z domu po zmroku w najlepszym przypadku skończy się byciem okradzionym, zgwałconym i pobitym... Czysta depresja murowana... I żeby nie być gołosłownym te wnioski wysuwam na przykładzie własnej rodziny, gdzie szanowny wujek jak się dowiedział że jestem gdzieś na mieście wieczorem to zaraz dzwonił z opierdzielem jak ja tak mogę ryzykować i że mam zaraz wracać do domu bo inaczej zaraz mnie tam ktoś pewnie napadnie...
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Re: Kilka przemyśleń

Postprzez Tajemniczy w 27 Mar 2015, 13:49

Jak to mówią Amerykanie good news is a bad news. Zawsze tak jest że w telewizji dłużej się utrzymują złe informacje. Zawsze nieszczęście, występek, zło jest bardziej medialne, no bo co dłużej się utrzyma w telewizji, wywołuje rozmowy, badania, wywiady, kontrowersje?. To, że gdzieś na świecie wybuchła nowa wojna/ dokonano zamachu, czy to, że ktoś dokonał epokowego odkrycia? To, że pijany ksiądz zaliczył samochodem rów, czy to, że bogaty biznesmen bezinteresownie pomógł rodzinie po pożarze? To, że pijany ojciec pobił do nieprzytomności roczne dziecko bo płakało, czy to, że odnieśliśmy sukces w jakiejś dziedzinę nauki?
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości