Kolekcje modeli metalowych

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Kolekcje modeli samochodów

Postprzez Mila w 12 Mar 2016, 21:04

Ja bardzo dawno temu zbierałem modele czołgów świata. Z gazetki, ale uważam, że warto było. Teraz na półce, każdy ukryty w plastikowej obudowie, 48 modeli stoi i czasami przykuwa oko, by posiedzieć, popatrzeć. Nawet gazetki o danym modelu i jego historii, poczytać. :)
A jeśli chodzi o Twój temat, to bardzo fajne autka. Brat dawno dawno temu miał kilka modeli aut, ale niestety gdzieś zaginęły. Podziwiam Twoją kolekcję. ^^
Awatar użytkownika
Mila
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 28 Cze 2014, 16:30
Ostatnio był: 16 Lut 2019, 20:01
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 13

Reklamy Google

Re: Kolekcje modeli samochodów

Postprzez Pangia w 12 Mar 2016, 21:14

Ja nie mam się czym chwalić. Co to tam, kioskowe resoraki na długość palca (albo i nie) i nieco większe modele, którymi jednak nie lubiłem się bawić za gówniaka, bo nie mieściły się na pasie na dywaniku z ulicami. Kiedyś miałem tego dużo więcej, ale zdarzało mi się je niechcący niszczyć (głównie poprzez rozdeptanie), część poszła do lokalnego przedszkola jako podarek, bo „miałem za dużo”. A z tych, co mi się bardziej podobają, to jest tam jakiś Pontiac GTO, jakieś Porsche 550 Spider (z kołem z innego, zniszczonego resoraka, bo była niedoróbka i odpadało), kilka Garbusów (w tym kabriolet i Bus T1), a tych w nieco większej skali to dwa Polonezy Caro Plus i kilka modeli zza wschodniej granicy (jakiś Gaz w wersji taksówkarskiej, bodajże M20 Pobieda w wersji kabriolet, ZAZ-968M).
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Kolekcje modeli samochodów

Postprzez adin w 12 Mar 2016, 22:48

HitFan napisał(a):Szkoda, że nikt więcej z obecnych na forum nie zbiera/nie chce się pochwalić kolekcją modeli. Miło by było zobaczyć nawet jakiś KAP :)

Kilka modeli mam (choć sporo sprzedałem, np. Bentley Speed 8 #7 [do tej pory płaczę po nocach za nim :( ] czy Nissan Skyline GT-R (R34) JGTC 'Xanavi; oba 1/18 od Autoarta).
Znajdę trochę czasu to cyknę co zostało.
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: Kolekcje modeli metalowych

Postprzez HitFan w 13 Mar 2016, 00:20

Mila napisał(a):Ja bardzo dawno temu zbierałem modele czołgów świata. Z gazetki, ale uważam, że warto było. Teraz na półce, każdy ukryty w plastikowej obudowie, 48 modeli stoi i czasami przykuwa oko, by posiedzieć, popatrzeć. Nawet gazetki o danym modelu i jego historii, poczytać. :)

Z chęcią bym zobaczył tą kolekcję, wrzuć tutaj :)

Mila napisał(a):A jeśli chodzi o Twój temat, to bardzo fajne autka. Brat dawno dawno temu miał kilka modeli aut, ale niestety gdzieś zaginęły. Podziwiam Twoją kolekcję. ^^

Miło słyszeć, dziękuję :D

Pangia napisał(a):Ja nie mam się czym chwalić. Co to tam, kioskowe resoraki na długość palca (albo i nie)

Masz na myśli stare modele z Ruchu? Wiem, że teraz są bardzo rzadkie, więc jest się czym chwalić :)

Pangia napisał(a):A z tych, co mi się bardziej podobają, to jest tam jakiś Pontiac GTO, jakieś Porsche 550 Spider (z kołem z innego, zniszczonego resoraka, bo była niedoróbka i odpadało), kilka Garbusów (w tym kabriolet i Bus T1), a tych w nieco większej skali to dwa Polonezy Caro Plus i kilka modeli zza wschodniej granicy (jakiś Gaz w wersji taksówkarskiej, bodajże M20 Pobieda w wersji kabriolet, ZAZ-968M).

A masz je jakoś wyeksponowane, np. na półce, czy gdzieś zakopane leżą?

adin napisał(a):Kilka modeli mam (choć sporo sprzedałem, np. Bentley Speed 8 #7 [do tej pory płaczę po nocach za nim :( ]

Mam kumpla, który szaleje za tym Bentleyem Speed 8 :D

adin napisał(a): czy Nissan Skyline GT-R (R34) JGTC 'Xanavi; oba 1/18 od Autoarta).
Znajdę trochę czasu to cyknę co zostało.

Z chęcią zobaczę te AutoArty 1/18. Wykonanie pewnie na nieziemskim poziomie :)

Miło, że ktoś się odezwał i czekam na dalsze odpowiedzi.
Pozdrawiam :)
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 15 Lut 2022, 20:18
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Re: Kolekcje modeli metalowych

Postprzez adin w 13 Mar 2016, 02:02

Mam kumpla, który szaleje za tym Bentleyem Speed 8 :D

Zależy którym rocznikiem i którym "numerkiem" ;) Dla mnie właśnie #7 z '03 jest najpiękniejsza.
http://www.racingsportscars.com/track/photo/Le%20Mans.html

btw. ten Bentley i JGTC zostały sprzedane :mad:
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: Kolekcje modeli metalowych

Postprzez Pangia w 13 Mar 2016, 02:27

HitFan napisał(a):Masz na myśli stare modele z Ruchu? Wiem, że teraz są bardzo rzadkie, więc jest się czym chwalić :)

Nie, w różnych sklepach były kupowane. Nie znam się na tej tematyce, ale mi się podobają i ogólnie są dość ładne. Nie są jakoś szczególnie dokładne, ale wyglądają całkiem solidnie i nie mają zupełnie plastikowych kółek, a opony rzeczywiście są z jakiejś gumy. :)

HitFan napisał(a):A masz je jakoś wyeksponowane, np. na półce, czy gdzieś zakopane leżą?

Część jest ukryta po pudełkach, kilka, jak teraz sobie przypomniałem, zabrał sobie siostrzeniec (bo mu się podobały, a nie będę przecież 3-latkowi zabawek odmawiał), na moim biurku stoją Polonezy, ww. Gaz i Zaporożec, Warszawa 223 i Moskwicz 423N, a reszta samochodzików zaparkowała na półce na ścianie.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Kolekcje modeli metalowych

Postprzez kocur21 w 14 Mar 2016, 04:04

Takie tam, nudziło się w wojsku ponoć wujowi -.- Mają ponad 20 lat, przeżyły parę przeprowadzek, pożar, dzieci też się bawić czymś musiały i tak wyglądają teraz:

:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


Niestety gąsienice, koła i inne elementy szlag trafiło, czwarty model (też mosiężny to był chyba M48 Patton) też szlag trafiło.
I'm online always. Really, if you do not believe, check!
Intel I5 4460 (4 x 3.2 Ghz), DDR4 16 GB, GeForce GTX 1660 OC 6G, 4 x 1 TB , zasilacz 500 W
Awatar użytkownika
kocur21
Stalker

Posty: 100
Dołączenie: 02 Sie 2010, 12:37
Ostatnio był: 20 Sty 2023, 00:53
Miejscowość: Zadupie/Podświat/Żagań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 23

Re: Kolekcje modeli metalowych

Postprzez Terminus w 02 Kwi 2016, 21:57

Jakby to kogo interesowało to w Media Markt widziałem z synem kolekcję deAgostini metalowych modeli aut z rynku rosyskiego, czyli wszelkiego rodzaju GAZy, UAZY, Wołgi, Moskwicze w tym jakieś cudeńka typu motocykl z budą dla inwalidów (Simpson?) czy autobus policyjny dla ekipy dochodzeniowej. Bartek kupił GAZa Gazelę w wersji furgonetka do przewożenia pieniędzy.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Kolekcje modeli metalowych

Postprzez Pangia w 02 Kwi 2016, 22:39

Nie odkryłeś Ameryki, Termi, bo ja je już widziałem i zgłaszałem chyba jeszcze w zeszłym roku ;)
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Kolekcje modeli metalowych

Postprzez HitFan w 26 Cze 2016, 19:00

W kolekcji pojawił się nowy model!
Jest to Peugeot 205 T16 E2, który zwyciężył w zaciekłym boju o mistrzostwo w finale ery
500-konnych potworów, kierowców bohaterów i mnóstwa śmiertelnych wypadków. A do tego największego postępu technicznego w dziejach WRC

Miniaturka przedstawia samochód z rajdu Tysiąca Jezior 1986, który wygrał fin, Timo Salonen. Producentem jest IXO dla wydawnictwa Eaglemoss. W zakupie kolejny raz pomógł mi jeden z użytkowników motoshowminiatura. Z tego miejsca dziękuję.
Model wykonano całkiem schludnie. Co prawda nie ustrzegł się od typowych gazetkowych niedoróbek, ale w ogólnym rozrachunku, na półce, wygląda bardzo fajnie ;)
Image Image
Po więcej historii, opis modelu oraz komplet zdjęć bez podstawki zapraszam na bloga: Ostatni mistrz grupy B
Pozdrawiam gorąco!

Dziś prezentuję kolejny model, który odkupiłem od kolegi pako3110 z forum motoshowminiatura.pl. Jest to Lancia Stratos HF w barwach AlItalia z rajdu Monte Carlo 1977, który wygrała załoga Sandro Munari / Silvio Maiga. Wykonany został przez Minichamps. To mój pierwszy egzemplarz tego producenta i muszę przyznać, że wykonanie jest bardzo dobre, pomimo kilku lat na karku, które ma miniatura. Szeroki opis, oraz galerię zdjęć modelu odkręconego od podstawki znajdziecie na blogu we wpisie: Pierwszy rajdowy prototyp (Piękno klasyki #3)
Image Image
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 15 Lut 2022, 20:18
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Re: Kolekcje modeli metalowych

Postprzez HitFan w 03 Sie 2016, 23:29

Ponownie zachęcam do podzielenia się swoimi zbiorami.
Naprawdę nikt tutaj nawet Kultowych Aut Peerelu nie zbierał? Zdjęcie półki z nimi wygląda bardzo ciekawie ;)
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 15 Lut 2022, 20:18
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Re: Kolekcje modeli metalowych

Postprzez Wave w 04 Sie 2016, 21:04

Ile trzeba wysypać simoleonów za jakiś w miarę dobry model Quattro S1?
Just playing around with SDL.

Making unusual shapes and a little tonned fractals by powerful tool called Photoshop. ;)
Awatar użytkownika
Wave
Stalker

Posty: 90
Dołączenie: 18 Lut 2016, 22:22
Ostatnio był: 29 Kwi 2023, 09:48
Miejscowość: great frequency
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 21

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości