Jaką książke kupić?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Jaką książke kupić?

Postprzez PRZEMEK ŁOWCA w 16 Kwi 2016, 21:28

Witam. Chciałem prosić forumowiczów o radę w wyborze książki do kupna. Chciałem się was zapytać, jaką książkę mi polecacie, jaka was zaintrygowała itp. Interesują się fantastyką, post apokaliptyką i historią(The Walking Dead, Metro, seria S.T.A.L.K.E.R., Dzieci Arbatu, uzbrojenie itp. Jeżeli znacie jakąś ciekawą książkę, to zachęcam do składania propozycji :D

PS. Mam już wszystkie Metra Głuchowskiego, więc to odpada.
Jesteśmy Szturmowcami. Żyjemy Razem, Walczymy Razem i Umieramy Razem. Swoje życie poświęciliśmy Służbie.
,,Pogadamy później. Podczas emisji dostaję szczękościsku"- Porucznik Podorozny
„Nie ma rozpaczliwych sytuacji. Są tylko zdesperowani ludzie”.- Heinz Guderian
POWIEDZMY SOBIE UCZCIWIE : Podobnego S.T.A.L.K.E.R.A jak te 3 części już nie będzie. Trzeba zdławić w sobie ten ból i przyjąć to do wiadomości, że S.T.A.L.K.E.R. 2 MOŻE NAS ZAWIEŚĆ.
Możesz stracić wiarę w innych, ale nigdy w samego siebie- Optimus Prime
Ci ludzie pustyni miotający meblami kuchennymi to prawdziwe sku*wysyny matki natury. - Opis Burerów.
Awatar użytkownika
PRZEMEK ŁOWCA
Tropiciel

Posty: 205
Dołączenie: 03 Paź 2014, 20:18
Ostatnio był: 10 Lis 2022, 00:22
Miejscowość: Pralnia Samoobsługowa Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 32

Reklamy Google

Re: Jaką książke kupić?

Postprzez Pangia w 16 Kwi 2016, 21:32

Ostatnie trzy książki, jakie przeczytałem, to „Tak sobie myślę…” J.Stuhra i biografie swoich mężów od D.Wałęsy i M.Tusk – historii raczej tam nie ma, chyba że zainteresują cię jakieś tam opowieści na temat kulis powstawania nowej Polski po '89.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Jaką książke kupić?

Postprzez Universal w 17 Kwi 2016, 14:46

Takie to "kulisy" jak wywiad-rzeka z Kiszczakiem. Makijaż i odpowiednie oświetlenie (dobór tematów), trochę retuszu (autoryzacja) i mamy portret na zamówienie (pean).

"Ostatni brzeg", N. Shute. Zajdel. Kroniki Amberu Żelaznego. Coś, czego polecić nie mogę, ale sam jestem względnie zainteresowany, czyli Przygranicze Kornewa. Z tematów okołohistorycznych Zychowicz dla "otwarcia oczu" - i nie myślę tu o jedynie słusznej koncepcji, jakoby II RP musiała upaść, ale również o krytycznym podejściu do nieumiejętnie pisanych historii alternatywnych. "Proces brzeski" - Maciej Nowak.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Jaką książke kupić?

Postprzez PRZEMEK ŁOWCA w 17 Kwi 2016, 17:56

Dzięki chłopaki, naprawdę. :E Gdybyście jeszcze coś znaleźli, to walcie
Jesteśmy Szturmowcami. Żyjemy Razem, Walczymy Razem i Umieramy Razem. Swoje życie poświęciliśmy Służbie.
,,Pogadamy później. Podczas emisji dostaję szczękościsku"- Porucznik Podorozny
„Nie ma rozpaczliwych sytuacji. Są tylko zdesperowani ludzie”.- Heinz Guderian
POWIEDZMY SOBIE UCZCIWIE : Podobnego S.T.A.L.K.E.R.A jak te 3 części już nie będzie. Trzeba zdławić w sobie ten ból i przyjąć to do wiadomości, że S.T.A.L.K.E.R. 2 MOŻE NAS ZAWIEŚĆ.
Możesz stracić wiarę w innych, ale nigdy w samego siebie- Optimus Prime
Ci ludzie pustyni miotający meblami kuchennymi to prawdziwe sku*wysyny matki natury. - Opis Burerów.
Awatar użytkownika
PRZEMEK ŁOWCA
Tropiciel

Posty: 205
Dołączenie: 03 Paź 2014, 20:18
Ostatnio był: 10 Lis 2022, 00:22
Miejscowość: Pralnia Samoobsługowa Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 32

Re: Jaką książke kupić?

Postprzez Pangia w 17 Kwi 2016, 19:10

Seria o Panu Samochodziku :u3:
Ale nie no, serio, kiedyś parę książek przeczytałem (to, co było w lokalnej bibliotece) i nawet mi się podobało, a za gówniaka tym bardziej nie byłem bibliofilem.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Jaką książke kupić?

Postprzez vandr w 17 Kwi 2016, 20:19

ja ostatnio przeczytałem to i zostałem rozje*any.

https://www.karakter.pl/ksiazki/to-osle ... ne-swiatlo
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Re: Jaką książke kupić?

Postprzez jedrek777 w 26 Kwi 2016, 19:10

Seria o Przygraniczu jest spoko, ale polecam czytać książki po kolei bez przerw, bo autor bardzo często wraca do wątków z poprzednich części, a różnych nazwisk, pseudonimów i organizacji jest od groma, dlatego radzę zaopatrzyć się w całą serię i dopiero potem czytać bo można się pogubić ;) Mnie osobiście w tej sadze ujął świat z takim charakterystycznym rosyjskim klimatem oraz fajne połączenie fantasy z elementami postapo.
A skoro lubisz historię i fantastykę to spróbuj czegoś od Komudy albo Piekary, jeśli jeszcze ich nie czytałeś.
Awatar użytkownika
jedrek777
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 24 Lut 2013, 23:09
Ostatnio był: 05 Cze 2023, 18:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 42

Re: Jaką książke kupić?

Postprzez Woland w 15 Maj 2016, 18:06

Kroniki Czarnej Kompanii warte uwagi oraz powinien Sapkowski ci się spodobać (wszystko co napisał w zasadzie).

Za ten post Woland otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Aoryst.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Jaką książke kupić?

Postprzez Aoryst w 28 Maj 2016, 22:20

A ja polecam "Wyprawę Łowcy", dziecko spod pióra 3 twórców fantasy, m.in: dobrze znanego Georga R.R Martina. Książka ciekawa, napisana spójnym językiem, gładkie prowadzenie akcji. Jeśli lubisz poczytać co nieco w klimatach sci-fi i przejadło Ci się czytać o wymoczkowatych herosach, to polecam serdecznie. Wszelkie kryminały o Edwardzie Popielskim czy Eberhardzie Mocku spod pióra Marka Krajewskiego też będą dobrym wyborem. Nawet jeśli nie lubisz kryminałów, to docenisz opis przedwojennego Lwowa bądź Breslau, dawnego Wrocławia.

Za ten post Aoryst otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive PRZEMEK ŁOWCA.
Aoryst
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 03 Kwi 2016, 13:26
Ostatnio był: 16 Cze 2019, 14:44
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 7

Re: Jaką książke kupić?

Postprzez CIUHCIUH w 09 Paź 2016, 18:24

Polecam CRYSIS ESKALACJA - fajne: http://www.insignis.pl/ksiazki/crysis-eskalacja
CIUHCIUH
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 03 Maj 2016, 10:30
Ostatnio był: 12 Paź 2016, 14:57
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Walker 9x18
Kozaki: -1

Re: Jaką książke kupić?

Postprzez Alchemik w 09 Paź 2016, 18:50

Fantastyka powiadasz... A horror może być? :P
http://sklep.okultura.pl/thomas-ligotti-teatro-grottesco.html
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

Re: Jaką książke kupić?

Postprzez grzegorzgrzegorz w 11 Paź 2016, 13:02

Mimo że tematyka trochę czasowa to jednak dorzucę od siebie że warto bliżej poznać książkę pod tytułem Inwazja Jaszczurów. Nie będę linkował do konkretnych stron, po prostu każdy zainteresowany sobie znajdzie. Polecam książkę bo niby to s-f, takie klimaty a jednak coś innego

Za ten post grzegorzgrzegorz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KOSHI.
grzegorzgrzegorz
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 06 Wrz 2016, 11:48
Ostatnio był: 10 Lis 2016, 15:28
Kozaki: 2

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości