Filtry i maski p.gaz stare używane

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Filtry i maski p.gaz stare używane

Postprzez curara3 w 04 Gru 2016, 04:09

Witam! od jakiegoś czasu przeszukiwałem posty po różnych forach na temat starych filtrów i masek p.gaz. i muszę przyznać że większość informacji jest albo niekompletnych albo błędnych nawet na tym forum! Np:
1. Filtry FP-5 pasują do masek MC-1 oraz do słonia.
2. Filtry do słonia są b.szkodliwe.. Wiadomo azbest miały i azbest jest szkodliwy ale w przeciągu godziny czy 2 godzin oddychania przez nią nie dostaniesz raka.(lepiej rak za kilka lat niż umrzeć od jakiś oparów. Pozytum na końcu pojemnika jest filtr cz.stałych) Filtry do słonia które miałem rzeczywiście chroniły przez długi okres przed rozpuszczalnikami typy nitro, benzyna, benzen i oparami farb chloro-kauczukowych, amoniakiem, rozpuszczalnikami typu EC,terpentyny, oraz gazu SO2. Z tym miałem styczność (nieznany stopień stężenia w powietrzu, czas pracy od 1-2h)
3. Filtry do mc-1/słoń hmm czy są zdatne? To zależy od przechowywania. Filtry FP-5 są dobrze zabezpieczone. Niestety filtry FP-5 mają wadę (może filtry z terminem przydatności nie podlegają tej regule) jeżeli filtr jest podgrzany do powyżej temp. 45-50C wydziela drażniące opary. Jest to spowodowane prawdopodobnie użytym klejem do filtra pyłów. Zdjęcia z rozbierania filtrów FP-5 prześle jak zgram z tel.

Przetestowałem wile masek i wiele filtrów. Robiłem własne filtry (Nie które chroniły lepiej od firmówek). Pracowałem w lakierni, drukarni, przemyślę chemicznym i odlewniczym. Wszystkie filtry (oprócz specjalistycznych) zawierają to samo. Filtr cz.stałych i węgiel aktywny.
curara3
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 04 Gru 2016, 03:26
Ostatnio był: 04 Gru 2016, 04:09
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Filtry i maski p.gaz stare używane

Postprzez Wave w 04 Gru 2016, 16:06

Filtropochłaniacze* ( :u3: ) FP-5 to gwint natowski, więc nie pasuje idealnie do radzieckich, sprawdzałem i połączenie jest dość biedne, są szczeliny. Poza tym, filtropochłaniacz do słonia staje się szkodliwy w wyniku uszkodzeń mechanicznych, bo sam azbest jest uzupełnieniem sprasowanej celulozy umieszczanej pomiędzy poszczególnymi warstwami filtrującymi.
Just playing around with SDL.

Making unusual shapes and a little tonned fractals by powerful tool called Photoshop. ;)
Awatar użytkownika
Wave
Stalker

Posty: 90
Dołączenie: 18 Lut 2016, 22:22
Ostatnio był: 29 Kwi 2023, 09:48
Miejscowość: great frequency
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 21


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt66 oraz 10 gości