Seriale amerykańskie

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Allistdead w 06 Mar 2012, 20:29

Amerykańskie seriale? Oglądam od czasu do czasu CSI. Kiedyś tez podobał mi się Stargate ale bez Mac Gywera to już nie to samo. Ale najbardziej z amerykańskich seriali lubiłem i lubię: "Świat według Bundych". Al Bundy rządzi! Jeno Ferdek lepszy! Ileż to ja wybuchów śmiechu zaliczyłem przy tym serialu. Aż się łezka w oku kręci na samo wspomnienie. Szkoda że już go nie puszczają, choć parę lat temu leciała powtórka. Może za parę kolejnych znów ją puszczą?
Awatar użytkownika
Allistdead
Stalker

Posty: 103
Dołączenie: 05 Sty 2012, 02:05
Ostatnio był: 19 Lis 2013, 07:31
Miejscowość: Wrocław
Kozaki: 15

Reklamy Google

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Tajemniczy w 06 Mar 2012, 20:34

Świat według Bundych
Czwórka Bundych oraz ich pies to przeciętna amerykańska rodzina, której dochód schodzi jednak poniżej
przeciętnej. Jedyną stale pracującą osobą w rodzinie jest Al, głowa rodziny, który pracuje w sklepie obuwniczym. Gdy otwierają się drzwi domu i staje w nich Al, niemalże zawsze można usłyszeć: Dziś do sklepu weszła taka gruba baba.... Do jego ulubionych czynności należy picie budweisera oraz posiedzenia w ubikacji. Peggy, małżonka Ala, większość dnia spędza przed telewizorem, zajadając się tonami popcornu i czekoladek. Ich pociechy, Bud i Kelly, rozwijają się w trakcie kolejnych serii. Buda ogólnie można scharakteryzować jako macho, którego nie chce żadna dziewczyna, a Kelly jako puszczalską, niezbyt rozgarniętą blondynkę. Towarzyszem rodziny Bundych jest ich pies, Buck. Dużą rolę w serialu spełniają także sąsiedzi Bundych - Marcy z mężem Steve'em, a później z kolejnym Jeffersonem Darcym. Rodzina Bundych jest bardzo przywiązana do kilku przedmiotów, do których zaliczyć można starego dodge'a w garażu, kanapę, na której zasiadają członkowie rodziny, aby spoglądać w kolejny niezwykle ważny przedmiot – telewizor. Bundym nieraz w oczy zagląda głód czy inne problemy związane z brakiem pieniędzy. Oni jednak nie przejmują się tym, a po prostu znajdują rozwiązanie problemu (np. przeprowadzenie się do hipermarketu), które obfituje w wiele dowcipnych sytuacji. Serial budził niemałe kontrowersje, głównie w Stanach Zjednoczonych. Łamał niektóre tabu, a także bezlitośnie wyśmiewał każdego i wszystko, co tylko się dał

Jak dla mnie legendarny wręcz serial. Co jakiś czas jest puszczany na Polsacie co bardzo mnie cieszy. Jest mnóstwo specyficznego humoru przy którym nawet rodzimi Kiepscy i Ludzie Chudego się chowają :E .

Za ten post Tajemniczy otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive The Witcher, Allistdead, Tormentor.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Kontroler w 06 Mar 2012, 22:21

Ja oglądam:

The Walking Dead - http://www.filmweb.pl/serial/Walking+De ... 010-547035

Ekranizacja kultowego komiksu pod tym samym tytułem. Serial opowiada o grupie ludzi starającej się przeżyć w świecie opanowanym przez zombie. Dowodzi nimi policjant Rick Grimes.


The Vampire Diaries - http://www.filmweb.pl/serial/Pami%C4%99 ... 009-502112

Po niemal półtora wieku Stefan Salvatore powraca do swojego rodzinnego miasteczka. Poznaje tam Elenę. Jej twarz do złudzenia przypomina wampirzycę, która uczyniła go nocnym łowcą. Do miasteczka powraca również brat Stefana - Damon. Niezwykły plan, który Damon zamierza wprowadzić w życie odkryje tajemnice z przeszłości oraz pociągnie za sobą wiele ofiar, gdyż powiedzenie "dążyć do celu po trupach" traktuje on wyjątkowo dosłownie. Oprócz Eleny, Stefana i Damona poznajemy również innych mieszkańców miasteczka Mystic Falls. Jeremy, młodszy brat Eleny, którego rozpacz po tragicznej stracie rodziców popycha w kierunku narkotyków. Matt, który pomimo iż nie może zaakceptować faktu, że jego związek z Eleną rozpadł się, nadal stara się być jej przyjacielem. Bonnie, która przypadkiem odkrywa iż ma zdolności magiczne. Caroline, beztroska blondynka, która choć nikogo i niczego nie potrafi traktować poważnie, w skrytości ducha marzy by stać się kimś lepszym, aby zasłużyć na miłość. Tyler, który choć wychowany został w szanowanej rodzinie nie potrafi okazywać szacunku zarówno własnej dziewczynie, jak i kolegom. W żyłach każdego z nich płynie krew ich przodków, którzy w 1864 roku znali wampirzycę Katherine i braci Salvatore.


True Blood - http://www.filmweb.pl/serial/Czysta+krew-2008-399264

Historia Sookie Stackhouse, barmanki żyjącej w Louisianie, która potrafi czytać w ludzkich myślach. Pewnego dnia jej życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy Wampir Bill, wchodzi do miejsca jej pracy -dzieje się to w dwa lata po tym, jak wampiry "wychodzą z trumien" w publicznej telewizji.


Smallville - http://www.filmweb.pl/Tajemnice.Smallville

W 1989 roku olbrzymi deszcz meteorytów spada z nieba na mieszkańców Smallville w Kansas. Niszczy większość miasta i zabija sporą ilość ludzi. Dwanaście lat później, proces gojenia ran po katastrofie pozostawił w mieście strach i sekrety. Z popiołów tragedii pewien nastolatek (Tom Welling) próbuje odszukać prawdę o swojej przeszłości i znaleźć miejsce w życiu. Posiadając ponadnaturalne zdolności, stara się pomagać ludziom w potrzebie. Nazywa się Clark Kent.


Fringe - http://www.filmweb.pl/serial/Fringe%3A+ ... 008-467127

Serial telewizyjny opowiadający o agentce FBI Olivii Dunham (Anna Torv), która zostaje zmuszona do połączenia sił ze zinstytucjonalizowanym naukowcem, drem Walterem Bishopem (John Noble) i jego synem, niepokornym geniuszem Peterem Bishopem (Joshua Jackson). Tylko wspólnie mogą rozwiązać tajemnicę serii zdarzeń związanych ze zjawiskami paranormalnymi.


Supernatural - http://www.filmweb.pl/serial/Nie+z+tego ... 005-225833

Dean i Sam od dzieciństwa przygotowywani byli do misji, która stanowi sens ich życia. Jednak to już przeszłość. Teraz Sam chce studiować prawo, żyć spokojnie i normalnie. I tak się dzieje do chwili, kiedy jego starszy brat, Dean (Jensen Ackles), zjawia się z niepokojącymi wiadomościami: ich ojciec, człowiek, który od 22 lat walczył ze złem, zniknął. Aby go odszukać i pomóc ludzkości pokonać złe siły, bracia muszą ścigać to, na co on polował... a Sam będzie zmuszony powrócić do życia, które, miał nadzieję, na zawsze zostawić za sobą.


Polecam wszystkim również tą stronę: http://grupahatak.pl/
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez xionc w 06 Mar 2012, 22:44

W naszym wspaniałym kraju, zielonej wyspie na mapie Europy znany jako "Bez przebaczenia" :facepalm:
Image
Popolecam i daje znak jakości xionca.
Generalnie zalecam dać sobie spokój z polskim lektorem i oglądać po ang, do nabycia w Amazon.com
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez runa w 06 Mar 2012, 22:53

Mentalista
Tytułowym bohaterem serialu jest Patrick Jane (Simon Baker), który pracuje jako niezależny prywatny detektyw i konsultant w Kalifornijskim Biurze Śledczym. Wcześniej, dzięki niezwykłemu talentowi obserwacji i dedukcji, udawał on medium wykorzystując naiwność innych ludzi. Jednak gdy seryjny morderca Red John zabił jego żonę i córkę postanowił porzucić dotychczasowy zawód i pomagać policji. Stosując swoje zdolności oraz wykorzystując takie metody jak sugestia, hipnoza czy manipulacja potrafi rozwiązać najróżniejsze sprawy kryminalne.
Detektyw Monk
Serial opowiada o byłym policjancie, Adrianie Monku, który cierpi na nerwicę natręctw, od czasu brutalnego zamordowania jego żony. Choroba ta polega na tym, że chory na nią może obsesyjnie obawiać się czegoś, co dla innych jest rzeczą normalną. W pracy, jako detektyw, jest geniuszem. Posiada doskonałą pamięć wzrokową, oraz umiejętność zauważania nawet najmniejszych śladów i kojarzenia ich ze sobą. W pracy pomaga mu jego pielęgniarka Sharona, która nie tylko opiekuję się Monkiem, ale również jest jego bliską przyjaciółką, pocieszycielką i terapeutką.
Futurama
Philip Fry jest 25 letnim dostawcą pizzy. Jego życie zmierza donikąd. Zamraża się w 2000 roku i budzi się dopiero po upływie 1000 lat w Nowym Yorku. W przyszłości ma nową szansę, żeby coś ze swoim życiem zrobić. Spotyka wielu przyjaciół i wraz z nimi rozpoczyna nową pracę, w firmie Planet Express Corporation. Jest to korporacja kurierska dostarczająca paczki do pięciu części galaktyki...
Logic can take you from A to B, but imagination can take you anywhere.
Awatar użytkownika
runa
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 12 Lut 2012, 13:21
Ostatnio była: 22 Lis 2015, 18:56
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 67

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Isza w 08 Mar 2012, 13:37

Na pierwszym miejscu u mnie jest już wspomniany film The walking Dead – po prostu lubię filmy w klimacie zombie. Przyznam , że akcja filmu czasami się dłuży i jest kilka niedociągnięć związanych z fabułą ale jeżeli komuś ten serial spodobał się od pierwszego odcinka to da radę przymknąć na wszystko oko.

Gra o tron
„Bezwzględna walka o władzę, intrygi i zdradzieckie sojusze, walki polityczne i obsesje erotyczne. Przemoc, krew i zasady honoru, których złamanie grozi śmiercią... lub zwycięstwem. „
Źródło : iitv.info




Magia kłamstwa (Lie to Me)

„Serial pokazujący życie zawodowe Dr.Cala Lightman i jego kolegów. Grupa zadaniowa ma za zadanie \"rozszyfrowywanie\" uczuć ludzkich wyrażanych mową ciała. Przyjmują oni sprawy FBI, policji.”
Źródło : iitv.info

" Nie wiem czemu żołnierz idzie do ataku ... ale idzie"
Awatar użytkownika
Isza
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 17 Wrz 2011, 01:53
Ostatnio była: 06 Maj 2015, 12:42
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 35

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Glaeken w 08 Mar 2012, 13:57

Teraz seriali jest bardzo dużo, kanałów cała masa, a kiedyś przed poniższymy zasiadało pół Polski bo leciały w najlepszym czasie antenowym, i patrzyliśmy na ten cały przepych i glamour z zazdrością ;)
:












Ostatnio edytowany przez Glaeken, 08 Mar 2012, 14:20, edytowano w sumie 1 raz

Za ten post Glaeken otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pangia.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 15 Mar 2023, 21:32
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Michu w 08 Mar 2012, 14:19

Obecnie oglądam: The Walking Dead. Zawsze chciałem jakiegoś DOBREGO (kreacje, budżet) filmu o Zombie, a dostałem serial. Mimo, że w drugim sezonie strasznie dużo gadania i czasem gra aktorska zawodzi to ciekawie się ogląda bo poza tym zombie apokalipsa odwzorowana jest na piątkę. Sporo mocnych scen i trzymających w napięciu, Dramat - Horror, jak ktoś lubi takie klimaty to gorąco polecam.



Natomiast moim ulubionym serialem był, jest i będzie LOST. Niektórzy go nie rozumieją, i nie chodzi mi tutaj o osoby które nie ogarniają paru kwestii bo były tam niedociągnięcia, ale o osobach które zatrzymały się na drugim sezonie i chcieli serialu o ucieczce z wyspy, przetrwaniu - co sugerował pierwszy i właśnie drugi sezon, który przyciągnął masę ludzi do siebie. Później rozciągnął się na piękną historię, dosłownie epicko zrealizowaną i nawet nie mam słów że Hamerykańce potrafili coś takiego stworzyć. To trzeba obejrzeć, zrozumieć i polubić. Mimo iż jestem niewierzący, a historia jest właśnie o wierze, odkupieniu, to było to coś niesamowitego co obejrzę jeszcze nie raz, a już mam za sobą dwa razy obejrzany cały serial.

@Soviet - zakończenie było już przez reżyserów wiadome w pierwszym sezonie i pierwszym odcinku, tak samo jak cała historia. Serial byłby zwyczajnie płytki gdyby miał tylko opowiadać o tym jak się tam rozbili i chcą przetrwać.
Ostatnio edytowany przez Michu 08 Mar 2012, 14:47, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Soviet w 08 Mar 2012, 14:42

LOST to klasyczny amerykański serial, który ssie. Świetny pierwszy sezon, obiecywanie, że wszystko zostanie logicznie wyjaśnione. Potem zwęszyli kasę i zaczeli klepać odcinki jeden po drugim i mnożyć bezsensowne wątki. Gdy oglądalność zaczęła spadać wymyślili zakończenie z dupy.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Cromm Cruac w 08 Mar 2012, 14:45

The Walking Dead = tragedia. Pierwszy sezon jeszcze zniosłem chociaż przez te nielogiczności fabuły szlag mnie trafiał. Nienawidzę kiedy traktuje się widza jak idiotę bez pamięci i serwuje mu się wykluczające (lub bzdurne) treści w dwóch różnych odcinkach jakby nie pamiętał co było tydzień temu. Drugi sezon to już totalna nuda, nie przetrwałem.

True Blood było niezłe na początku ale jak już zaczęli wydziwiać z Fairies (beznadziejnie przetłumaczone jako Wróżki) to mi się przestało podobać. Chyba twórcy sami stwierdzili, że to bez sensu bo po 30min zrezygnowali z tego wątku i nie pojawił się on więcej.

Lost nie był taki zły. Przydługawy chwilami ale chociaż trzymał poziom. No może poza chyba 3 sezonem. Ale zakończenie to rzeczywiście wydalone na siłę.

Z ostatnio obejrzanych:
Homeland
Myślałem, że mam już dość tematyki 9/11 i terrorystów ale się myliłem. Serial wciągnął i pod koniec serii siedziałem jak na szpilkach.

Luther
Nie amerykański i już to kwalifikuje go, żeby go polecić.

Terra Nova
Serial roi się od przygłupawych, pseudonaukowych teorii ale da się oglądać. Jako zamulacz czasu w pociągu da radę.

V
Remake serialu z lat 80. Omijać z daleka. Gadopodobni obcy infiltrują ziemskie społeczeństwo od dziesięcioleci i mimo gadziego DNA i tylko sztucznej ludzkiej powłoki mogą mieć dzieci z ludzkimi kobietami. No proszę was bardzo... To tak jakby Terminator mógł być tatusiem :)


@Glaeken, nie waż mi się zaliczać Robina z Sherwood do hamerykańskich seriali :P To serial angielski wyprodukowany przez ITV.

EDIT
Byłbym zapomniał: Boardwalk Empire czyli prohibicja, mafia i Tommy guny. Genialny Steve Buscemi w roli głównej. No i Martin Scorsese jako producent i reżyser pierwszego odcinka.
Ostatnio edytowany przez Cromm Cruac 08 Mar 2012, 14:55, edytowano w sumie 2 razy
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Kpuc w 08 Mar 2012, 14:46

Dr. House, Stargate, Dexter, LOST, Bunndy, Hustle, Simpsonowie, Fawlty Towers, The Walking Death, Prison Break, Randall & Hopkirk - te seriale oglądam lub obejrzałem w całości.

Tutaj jest mały spis: http://serialebrytyjskie.blox.pl

Polecam: Dextera, Zagubionych, Oszustów, Hotel zacisze i Skazanego na śmierć.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Glaeken w 08 Mar 2012, 15:12

Ponoć świetny jest serial sci-fi o nazwie Firefly ale u nas chyba nie był jeszcze emitowany, niestety pod koniec 1 sezonu został zamknięty. Oglądałem parę odcinków i rzeczywiście wywarł dobre wrażenie, może ktoś oglądał większość i może powiedzieć więcej. U nas na dvd trafił film pełnometrażowy uzupełniający serial o nazwie Serenity.


@Cromm: mae culpa... rzeczywiście pełnokrwisty brytyjski serial ;)
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 15 Mar 2023, 21:32
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości