Seriale amerykańskie

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez KOSHI w 05 Mar 2018, 12:05

A to nie wiedziałem. Na Netflixie są chyba 3 bodajże. Mindhunter - bry... 2 odc. widziałem i tak było smętnie, że dałem se siana. Unabomber chyba będzie w ch*j lepszy,
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Reklamy Google

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez tom3kb w 05 Mar 2018, 12:10

Oglądałem i Mindhuntera i Unabombera. Mi bardziej podszedł pierwszy bo lubie takie tematy, no i może przez to, że o Kaczyńskim się już naoglądałem dużo jakichś filmów dokumentalnych to wiedziałem co i jak :)
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez jedrek777 w 05 Mar 2018, 17:23

Ja obejrzałem cały sezon Mindhuner i był to zaje*isty serial. Naprawdę świetny, idealnie wpasował się w moje gusta. Nie ma tam biegania i strzelania, ale to nie o to tam chodzi. Klimat gęsty, że można nożem kroić, a każdy z psycholi ma tak cudownie popieprzone w głowie, że tylko chce się usłyszeć jego historię. Polecam gorąco.

Za ten post jedrek777 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive tom3kb.
Awatar użytkownika
jedrek777
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 24 Lut 2013, 23:09
Ostatnio był: 05 Cze 2023, 18:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 42

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Gatzek w 05 Mar 2018, 20:24

@tom3kb jesli szukasz jakiegoś filmu w kosmosie to polecam serial "The Expansion".

Edit: Tak, własnie o ten serial chodzi :) Mam nadzieję, że 3 sezon będzie jeszcze w tym roku. Wg mnie to jeden z najlepszych seriali w stylu space-opera.
Ostatnio edytowany przez Gatzek, 05 Mar 2018, 21:09, edytowano w sumie 1 raz
Gatzek
Kot

Posty: 31
Dołączenie: 03 Kwi 2014, 16:03
Ostatnio był: 14 Sie 2020, 10:22
Kozaki: 2

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez tom3kb w 05 Mar 2018, 20:56

@Gatzek
Jeśli chodzi o The Expanse, to oglądałem oba sezony i czekam na kolejne :)
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Cromm Cruac w 05 Mar 2018, 23:27

Mindhunter - niektórzy uważają, że przegadany. Ale za to jak cudownie. Doskonałe dialogi, co ciekawe wzięte z prawdziwych przesłuchań seryjnych morderców. Ci zostali genialnie sportretowani przez grających ich aktorów. To nie żadna śmieszna Piła 50 czy Hanibal Lecter 33. Może i mało się w serialu dzieje ale wszystko o czym tam TYLKO opowiadają zdarzyło się naprawdę i to czyni go naprawdę przerażającym.

Expanse, bardzo dobry wg. mnie. Solidne hard SF bez zbytnich bulszitów.

Altered Carbon - no oglądam ale na razie bez rewelacji. Obejrzałem dopiero 3 odcinki i stwierdzam, że jak na razie fabuła sprowadza się do poniewierania gławnym gierojem na prawo i lewo. Łomot jaki zbiera główny bohater ma poziom wręcz epicki. Jeśli tak dalej pójdzie to do końca sezonu nie będzie już gdzie malować nowych siniaków na jego gębie :E

Black Sails - Czarna Perła (sic!) sama w sobie. Zresztą pisałem o nim 3 lata temu ale wtedy pies z kulawą nogą się nim nie interesował. Szkoda, że się skończył ale może to i dobrze, że nie zrobili z niego tasiemca.

Z nowości (dla mnie) to polecam nieamerykański Babylon Berlin - przełom lat 20-30 zeszłego wieku, tuż przed dojsciem nazistów do władzy. Dekadencki Berlin i szpiegowsko kryminalne zagadki. Przypomina mi klimatem Breslau z kryminałów Krajewskiego. Tak bym sobie wyobrażał ich ekranizację.


Dark - następny od Dojczów. Przypominający nieco klimatem Stranger Things ale i Twin Peaks. Pomysł może i nie nowy ale ciekawie rozwiązany. Dużo zabawy w gdybanie co się tak naprawdę stało i kto jest kim.


Uch, ale się rozpisałem :E
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Stalker Rambo w 06 Mar 2018, 04:53

rockowaGrazka142 napisał(a):Polecam wszystkim, którzy nie oglądali :)


Oglądam na bieżąco, ale o ile pierwszy sezon mnie wgniótł w fotel, to drugi i trzeci już nie koniecznie. Wkurza mnie, że zrobili z Lucyfera narcystycznego idiotę. W pierwszym sezonie było czuć, że on jest kimś, inteligentny i nieodpuszczający. Teraz tylko chodzi i krzyczy jaki to on nie jest ważny... i tylko JA, JA, JA...

Jak ktoś lubi cyberpunk to polecam "Altered Carbon".
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 08 Cze 2022, 18:27
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez KOSHI w 06 Mar 2018, 20:46

Babylon - może być zacne. O Darku słyszałem, że daje radę. Kuzyn widział i mówi, że obleci ino te szwabskie ryje cinżko się oglonda. Tera ogląda Kroniki Frankensteina czy jakoś tak. Klimat Tabu ponoć i też gites. A z tym Carbonem to mnie zmartwiłeś. Mam nadzieję, że nie spie*dolą jak Westworld, gdzie z nie głupiego pomysłu wyszła kiszka.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez tom3kb w 06 Mar 2018, 21:24

Dark jest spoko, nie myślałem, że szkopki mogą zrobić taki fajny scifi. Nawet to niemieckie szwargolenie nie przeszkadza jak człowiek ogląda z lektorem.

Kroniki Frankensteina pietwszy sezon na prawde ok. Drugi jakiś dziwny. Ja dopiero po połowie 2 sezonu załapalem ;) o co w nim biega bo miałem długą przerwę w oglądaniu.
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Stalker Rambo w 07 Mar 2018, 20:30

KOSHI napisał(a):A z tym Carbonem to mnie zmartwiłeś. Mam nadzieję, że nie spie*dolą jak Westworld, gdzie z nie głupiego pomysłu wyszła kiszka.


Mi się spodobał, choć jak to w każdym serialu bywa, czasem są ciekawsze, czasem nudniejsze odcinki. Podobno serial na podstawie książki, ale nie czytałem, więc ciężko mi porównać. Zresztą już dawono przestałem do siebie porównywać książki filmy i gry.
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 08 Cze 2022, 18:27
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez KOSHI w 08 Kwi 2018, 21:55

Wyngiel ze ślonska łobejrzany. Fajne scenerie, niezła muzyka, temat o upowłokowianiu teź ciekawy jeśli chodzi o SF. Szczególnie podobał mi się hotel Kruk i Poe. Główny Takeshi drętwy, że masakra, za to kitajec czyli wcześniejsza wersja spoko zagrał. Do tego kilka fajnych momentów rozwałek, pukawek i pancerzy. Miłe to dla oka, ale fabularnie przez 6 odc. międlenie tego samego, dopiero następne coś tam nam przybliżają z uniwersum. Finałowy odc. szmira prosto z holiwzwód czyli łubu dubu made in USA. Można obejrzeć, ale z chyba niezłej książki (zacząłem czytać) zrobili przeciętny, ładnie nakręcony serial. Szkoda. :/

Kroniki Frankiego - nie przebiłem się. 1 odc. i se odpuściłem. Jakoś drętwo. Zresztą o 2 sezonie krąży fama, że się rozjechał i jakieś pierdy wyszły, więc może i lepiej, że se odpuściłem...

Wataha - klasa. 2 sezon jeszcze lepszy. Nie sądziłem, że to będzie coś znośnego.

Piraci - utknąłem w połowie 2 sezonu i na tym się zakończy oglądanie tego. Zbyt monotonnie, zbyt obyczajowo i politycznie, a za mało piracko. Chyba wolałbym, jakby to poszło bardziej w stronę Piratów z Karaibów, niż problemów egzystencjalnych Nassau...

Dom z papieru - jestem po 2 sezonie i ... kupa. Jak 1 trzymał jakiś poziom i miał napad ręce i nogi, tak w 2 ze 3, moze 4 odc. pierwsze są grube a potem równia pochyła. Jakieś romanse kurła, rozterki egzystencjalne i pastisz kina akcji. zje*ali na całej linii, a bzdura goni bzdurę plus przewidywalne zakończenie. Z mocnej 8 spadła na motzno naciągane 7, ocierając się momentami o czwóreczkę.

Tabula rasa - potencjał był, ale tempo rozkręcania się dramat. Jak dla mnie żaden szał, typowy przeciętny horrorek do obejrzenia i zapomnienia. Poza tym aktorzy tak dobrani, że oczy bolom.

Requiem - 6 odc. ale warto. Klimat buduje się z odc. na odc. Podoba mi się klimat miasteczka, które coś ukrywa znany z innych produkcji typu Miasteczko Salem (wampirów nie ma jak by co...), Red Rock West, Harry Angel itp. Finał przewidywalny z małym twistem. Ocenę nie ma rewelacyjną, ale wg. mnie dużo lepszy od Tabula Rasa.

The 100, Z Nation i jakieś bzdety o 7 osobach co powstały z grobu i muszą żyć pośród ludzi ukrywając się nawet nie komentuje. Wyjebka poszła po kilkunastu minutach.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Universal w 09 Kwi 2018, 10:54

KOSHI napisał(a):Wataha - klasa. 2 sezon jeszcze lepszy. Nie sądziłem, że to będzie coś znośnego.

Jeszcze lepszy? Przecież pierwszy był chu*owy, bronił się wizualnie, ale nie fabularnie. Podobnie jak Pakt. Nie wiem, HBO do wszystkich produkcji zatrudnia scenarzystów z autyzmem? Pomijając, że to nie amerykański serial :suchar:
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości