Seriale amerykańskie

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez magnowako w 02 Sty 2019, 12:22

moja ulubiona 3 to mr robot, west world i the 100
magnowako
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 02 Sty 2019, 11:24
Ostatnio był: 13 Maj 2019, 13:14
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez tom3kb w 02 Sty 2019, 12:51

Mr Robot obejrzałem tylko 1 sezon, fajny ale to miała być zamknięta całość, a tu teraz 4 ma być ostatnim dopiero :) jakoś do pozostałych nie chce mi się zasiąść.
The 100 też lubię.
Westworld zdeczka przekombinowany przez te przeskoki czasowe, nigdy nie wiadomo czy to co się dzieje to teraz, kiedyś itd. I weź to sobie układaj na końcu dopiero, a już w drugim sezonie to przegięcie.
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez KOSHI w 05 Sty 2019, 13:58

W Westworldzie zagubiłem się chyba na 5 odc. :E Stryjeczny brat ojca mojego menża ale w 53r. podmienili dokumenty i wogule to był replikant... O co kaman? Tera se myknąłem Parfum. Generalnie bazuje to na filmie i książce Pachnidło, którego nie obejrzałem, bo jakoś mnie zmęczył albo nie miałem dnia. Szwabska produkcja więc ten świergot czasami ciężko się słucha, ale serial bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Świetna ścieżka dźwiękowa, dużo wątków, retrospekcji, rozwinięta historia z tymi zapachami chociaż wyolbrzymiona ogromnie. Mi się podobał. Może dlatego, że nie widziałem filmu. Niektóre inne rzeczy wydawały się też naciągnięte, za dużo też jakiś takich depresyjnych klimatów,dzięki czemu serial skręca w jakiś dramat / obyczajówkę, ale ogólnie git. Jeden z lepszych z Netflixowego szitu ostatnio.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Cromm Cruac w 07 Cze 2019, 22:42



Właśnie skończyłem po bitych 5 godzinach i mogę śmiało powiedzieć: MIAZGA :!:
Może i czasami niezbyt dokładny historycznie (w końcu to telewizja) ale klimat pierwsza klasa. W pełni zasłużone najwyższe noty na IMDB.
Pozycja obowiązkowa dla każdego fana Sztaklera
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez KoweK w 08 Cze 2019, 14:24

No ja właśnie obejrzałem i nie rozumiem zachwytów. Tzn. rozumiem jeżeli nikt nic nie oglądał nt. Zony, ale jak ktoś ma temat brzydko mówiąc przeruchany to kolejna pozycja o tym samym nie robi większego wrażenia. Ale fakt - klimat ZSRR oddali znakomicie.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Cromm Cruac w 08 Cze 2019, 14:58

Ja mam temat przeruchany a na mnie wrażenie zrobiła. Może dlatego, że nie jest to zimny film dokumentalny podający suche fakty a raczej pokazujący to od ludzkiej strony. W dodatku świetnie zagrany. No nie mów, że pierwszy odcinek gdzie pokazują jak pracownicy (nie)radzą sobie z katastrofą nie ruszył cie w ogóle. Ja, mimo, że doskonale wiedziałem co się stanie, bo przecież czytałem i oglądałem na ten temat wszystko, to i tak siedziałem jak na szpilkach. Najbardziej podobało mi się jak pokazali największe zagrożenie - promieniowanie. A raczej to, że go nie pokazali i można się tylko domyślać jego obecności z tego jaki ma wpływ na ludzi. Ten wyraz niedowierzania i zaskoczenia na twarzach strażaków kiedy zaczynają padać jak muchy był dla mnie po prostu wstrząsający.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez KoweK w 08 Cze 2019, 15:13

Panie, mi chodzi o to, że nie rozumiem, dlaczego serial ląduje jako top1 wszechczasów. Produkcja wg mnie jest bardzo dobra i nie nudzi mnie jej oglądanie (to największy plus :D), ale do arcydzieła jednak jej trochę brakuje.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Cromm Cruac w 08 Cze 2019, 16:55

Napisałeś, że nie rozumiesz zachwytów więc uznałem, że ci się nie podobał. A top 1 pewnie dlatego, że ma tylko 5 odcinków i nie da się go spie*dolić jak te insze po 8 sezonów gdzie pierwsze 2-3 są OK a potem jeb.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez KOSHI w 09 Cze 2019, 22:13

Kromciu, ale dlaczego jak czytam o zje*anym 8 sezonowym serialu to mam wrażenie, że miałeś na myśli Grę o Sedes? :E Nigdy nie byłem jakimś mega fanem GoT, ale to, co odje*ali w 8 sezonie to zagina nawet czasoprzestrzeń intelektualną Plancka - Borysa. Winter is coming! pie*dolą o tym lodowym zbóju 7 sezonów jaki on jezd pro uber koks a tu jeb i taki huy... :pogarda: Te bitwy też takie chaotyczne. Pierwsza po ciemku (prądu brakło na planie?), druga bez sensu dewastacja a zakończenie to już jakaś kpina. Nie zdziwiłoby mnie nawet jakby na końcu wystąpiła Villas. Do bitwy o Helmowy Jar czy walki Entów to nawet te bitwy nie mają startu. Już chyba bitwa o Lodowy mur mi się lepiej podobała z 7 sezonu. Czarnobyl dobry serial. Nie idealny bo widziałem lepsze, ale dobrze zrobiony, super się ogląda i wciąga. Największe wrażenie zrobił na mnie chyba odc. 4. Ogólnie znałem z grubsza jak to wszystko wyglądało więc tu nie było zaskoczenia, ale zgrabnie to zrealizowali w 5 odc bez przeciągania i zbędnego dupcenia. Z ciekawszych to jeszcze Miłość, śmierć i roboty od Netflixa była git. Nawet nie myślałem, że zrobią coś dobrego po tylu kaszanach ale zacne te animacje i to w różnych technikach porobione i różną kreską. Trochę mi to przypominało konwencję z Black Mirror, bo też odc. nie są ze sobą powiązane i różne tematycznie. Polecam. Parę odc. naprawdę na wysokim poziomie.
Image

Za ten post KOSHI otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Cromm Cruac.
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez tom3kb w 09 Cze 2019, 23:00

A co do Black Mirror to właśnie pojawił się 5 sezon, tylko 3 odcinki ale jeszcze nie obejrzałem.
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez KOSHI w 28 Cze 2019, 07:32

Z ostatnich seansów:

Gomorra - o neapolitańskiej mafii. Ogólnie nie zgorszy serial, ale zrobili z tego telenowelę. O ile taki Narcos 3 sezony był kapitalny, to tutaj jest jednak nierówno. Są lepsze odc. i takie zamulacze, że masakra. Podobno 4 sezon to już rak oczu Ja dotarłem gdzieś do połowy 2 sezonu i sobie odpuściłem, bo się zaczęło przynudzanie. 1 sezon może poza 2 odc. o wyborach jest naprawdę ciekawy. Początek 2 też ok a potem zaczynają się smuty jak próbują dzielić Neapol po rozbiciu Savastano. Co jeszcze na plus - fajne hip hopowe kawałki i muza Mookadelic, dobrze grający Ciro i Pietro. Na Genarro nie mogłem patrzeć od przemiany tak mnie typ wku*wiał swoją grą. Ogólnie to mafia pokazana w serialu w typie parę ważnych person a reszta gówniarze w dresach na skuterach jakoś słabo wygląda i mało wiarygodnie...

Ślepnąc od świateł - nie mogłem się przekonać po tym, jak mi ktoś tam puszczał jakieś urywki. Chyba pokazywał mi te słabsze. Wziąłem się jednak za oglądanie i nie żałuję. Serial b. dobry, ale nie bez wad. Co na plus:

-świetne aktorstwo. Maluch, Piorun, Jacek, Dario, Stryj zagrali kapitalnie. Czarek też dał radę. Niektóre teksty miazga.
-fajna muza elektroniczna we wstawkach
-zajebiaszcze intro do serialu z tą wodą i idealnie dopasowana piosenka (Joy Division?). Jak zawsze prawie intro przewijam tak tutaj tego nie robiłem

Co na minus:

-wiele osób mówi, że Kuba zagrał drewniano. Może i jego rola miała tak wyglądać, nie wiem, ale szału nie ma. Momentami to jakby czytała Ivona te kwestie. Gra aktorska też jakaś dziwna, drętwa.
-za dużo wulgaryzmów. Zwłaszcza u Daria przegięli z dialogami
-zakończenie jest wg. mnie z dupy totalnie. Jest jakaś tam fabuła a 2 ostatnie odc. to jakaś amatorka. Miota się bohater bez składu i ładu
-wizje Kuby też kiepskie. O ile te w tropikach to jeszcze da się oglądać to te w Prypeci to jest jakieś nieporozumienie. Jakieś potwory z mackami, opuszczone piwnice, niebo zalewające się czernią ala emisja, typy ubrane na Mad Maxa... Nie wiem co to miało być. Wyszedł jakiś nie do*ebany Tarkowski. Aż oczy bolały jak się na to patrzało.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez tom3kb w 28 Cze 2019, 08:50

Czwarty sezon Gomorry wynudził mnie strasznie, jedynie finał dobry. No ale to za mało na tyle odcinków. Wiadomo też, że 5 powstanie.
Ps. O Cirim robią pełnometrażowy film.
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości