Film

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Film

Postprzez Piłat w 25 Sie 2014, 19:18

W końcu wybrałem się do kina na najnowszą Godzille. Czekałem na ten film jak piętnastolatka na okres...
Ogólnie rzecz ujmując potwór sam w sobie wyszedł zaje*iście. Stara, japońska Godzilla w nowej skórze. Ale sam film trochę nudnawy... Trwa dwie godziny z czego walki potworów stanowią łącznie z jakieś 10-15 minut, więc szału nie ma... Ogólnie rzadko widać cokolwiek, bo starano się grać światłem i cieniem (szczególnie cieniem co owocowało tylko tym że gówno widać). Fabuła całkiem sensowna, chociaż strasznie się ciągnie - nie ma w niej niczego zaskakującego, bądź intrygującego... Oprawa dźwiękowa całkiem przyzwoita. Momentami bardzo klimatycznie. Jednak najbardziej brakowało mi rozwałki w stylu oldschoolowej Godzilli...

Po wyjściu z kina zapamiętałem trzy rzeczy z tego filmu:
1) Głównego bohatera który ciągle się dziwi;
2) Generała który uważał zrzucenie atomówek za uniwersalne rozwiązanie każdego problemu;
3) Oddział żołnierzy targający na plecach głowicę jądrową.

Podsumowując:
Gdyby ten film wyszedł trzy lata temu, zapewne zrobiłby wrażenie szczególnie w 3D. Dziś jednak miał stanowczo za mało do zaoferowania. Ogólnie mało Godzilli w tej Godzilli. Większość czasu będziemy patrzeć na poczynania bohaterskich Amerykańców. Do kina pójść warto ale tylko na 3D. W innym wypadku lepiej obejrzeć w domu - szkoda pieniędzy.

Ocenia: 6.5/10

https://www.youtube.com/watch?v=Y9NAdVHXme8
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Reklamy Google

Re: Film

Postprzez scigacz1975 w 29 Sie 2014, 21:28

Transcendencja - powiem szczerze obejrzałem go z wielką przyjemnością. Co prawda opinie są podzielone i tyle samo bardzo złych co bardzo dobrych. Jednak dla mnie daje do myślenia, a w wielu przypadkach ludzie piszący opinie nie mają bladego pojęcia czym może być globalna sieć informatyczna i jak jej można użyć stosując odpowiednie algorytmy.
http://www.filmweb.pl/film/Transcendencja-2014-670682#


Za ten post scigacz1975 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive margarita.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Film

Postprzez Pangia w 29 Sie 2014, 23:53

Czyli w skrócie: „Szklana pułapka 4.0” bez łubudu?
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Film

Postprzez scigacz1975 w 30 Sie 2014, 11:02

Nie - raczej wizja przyszłości i pytanie co lepsze. Ale bez odpowiedzi, bo tę każdy z nas ma inną i musi podjąć ją sam.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Film

Postprzez Terminus w 01 Wrz 2014, 20:34

"Orzeł" (1958r. reż. L. Buczkowski)
Przy okazji 1 IX "tradycyjnie" kilka stacji ponownie pokazało ten film.
I krew mnie zalewa jak pomyślę, że wtedy można było nakręcić tak świetnie zrealizowany film wojenny, inscenizacyjnie dorównujący momentami późniejszemu niemieckiemu "Das Boot".
A dzisiaj k ..... a? Bitwa Warszawska i Czas honoru seria XXIV gdzie obsada "Na Wspólnej" walczy z obsadą "K jak Kac"...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Film

Postprzez Papa Mobile w 02 Wrz 2014, 21:43

khm khm, odświeżyłem sobie kino stare kino ;) kino kiedy miałem naście lat i oglądałem to z kaset video
„Et aux horions, l’on verra qui a meilleur droit" — Jeanne d’Arc
Image

Za ten post Papa Mobile otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive dorian.
Awatar użytkownika
Papa Mobile
Tropiciel

Posty: 395
Dołączenie: 23 Sie 2007, 13:54
Ostatnio był: 06 Wrz 2023, 19:11
Miejscowość: Campus Pagani
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 133

Re: Film

Postprzez Adam w 02 Wrz 2014, 21:58

Termi, to stara szkoła aktorska. Gliński, Machulski, Pawlik i wielu wielu innych to byli mistrzowie w swoim fachu.

Ja też odświeżyłem swoją filmotekę i zabrałem się za obie części Psów (praca w archiwum i te ciągłe palenie akt :caleb: ), "Miodowe lata" oraz za krótki serial "Pokój 107", traktujący o studentach, jednak wtedy można było stworzyć super klimatyczny film bez niepotrzebnych bluzg. Całe życie będę żałował, że nie urodziłem się na początku lat 70...
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Film

Postprzez Pangia w 02 Wrz 2014, 22:07

Adam napisał(a):zabrałem się za obie części Psów (praca w archiwum i te ciągłe palenie akt :caleb: )

– Stopczyk, co wy tam palicie?
– Ja? Klubowe Radomskie. Ale jak pan major woli, to Franz ma Camele.

Piękny film. Czasem leci na TVP Kultura, czasem na TVP HD.
O, a ja se dzisiaj jeszcze zrobię nockę i obejrzę Brudnego Harry'ego. W tych samych godzinach, co pierwszy „Mistrz kierownicy ucieka”, ale powtórka tego drugiego będzie za dwa dni (o 1:30…), a tego pierwszego na TCM za 2 tygodnie, którego Multimedia się pozbyła z kablówki :/

Szlag, dzięki, Adam, za poprawkę. Tak to jest, jak człowiek się nie upewni dwa razy, zanim czegoś nie napisze. Dzieci, nie róbcie tego w domu.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Adam.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Film

Postprzez atikabubu w 10 Wrz 2014, 11:57

Nowy trailer Star Wars World of Tanks Fury :caleb:

Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 01 Sty 2024, 01:00
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: Film

Postprzez Wiewi0r w 10 Wrz 2014, 17:42

Ati, nie starłorsy, tylko smugowe po prostu, potrzebne dla dobrego celowania. :D

Ciekawie się zapowiada, ale jedno zastrzeżenie (mam nadzieję że zbędne) - niech osią fabuły filmu wojennego będzie wojna, a nie wątek miłosny... :facepalm:
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Film

Postprzez Przemek77 w 11 Wrz 2014, 08:09

Terminus napisał(a):A dzisiaj k ..... a? Bitwa Warszawska i Czas honoru seria XXIV gdzie obsada "Na Wspólnej" walczy z obsadą "K jak Kac"...

Chyba "Czas Humoru" :D

"Bitwa Warszawska" nie była jeszcze taka strasznie zła - taki typowy patetyczny "hoffmanizm" do obejrzenia przy niedzielnym rosole z rodziną.
Wymienić część obsady przede wszystkim - zapijaczony antytalent Szyc tak pasuje do roli "młodego patrioty" a Urbańska do aktorstwa w ogóle, że aż się flaki przewracają - i dałoby radę.

Fakt faktem - polskie kino dryfuje obecnie w okolicach dna. Napaliłem się swego czasu na "Drogówkę" Smarzowskiego, którego lubię za "Wesele" - ale okazała się bardziej wulgarną i mocniejszą kopią "Układu zamkniętego", w dodatku film irytuje i wkurza - a nie po to oglądam filmy aby się wnerwiać.

Z okazji ważnej daty - polecam obejrzeć sobie "Lot 93" - bardzo mocny, dobry i autentyczny film.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Dzien Swira

Postprzez Nieznajomy X w 19 Wrz 2014, 21:16

Oglądałem. Zajebioza film. Nie dość, że zabija śmiechem to niesie przy tym głębki przekaz na temat Polski i Polaków.

Najlepsze było jak mścił sie na tej gościówie z psem:

-Co pan robi pod moim oknem??
-No jak to? Nie widzi pani? Sram sobie.

Albo jak przywalił tej gościuwie w parku (też z psem zresztą):

Gościówa-O jezu! Ludzie! Zabił mnie! Zabił!

I jeszcze modlitwa ludzi pod koniec filmu.

-"Boże, prosimy cię, upie*dol sąsiada mego i rodzinę jego..."

Czy jakoś tak, mogłem trochę poprzekręcać.
Ale to było coś w ten deseń.
Polecam ten film, każdemy człowiekowi, który potrafi podejść do niektórych rzeczy z dystansem :D
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 5 gości