Film

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Film

Postprzez Herezja w 01 Lut 2015, 20:26

Sam film ujdzie ale epatowanie tą bohaterskością amerykanów to już mi się bardzo dawno przejadło.
Awatar użytkownika
Herezja
Łowca

Posty: 490
Dołączenie: 19 Sty 2014, 15:58
Ostatnio był: 17 Paź 2021, 13:05
Kozaki: 71

Reklamy Google

Re: Film

Postprzez Iwaszka w 01 Lut 2015, 20:32

Nie było źle przecież, tak jak pisałem bohatersko było ale z innej strony - bez pieprzenia o ojczyźnie i onanizacji Wujka Sama. Film nie podkreślał w żadnym momencie, że to wielka armia USA. To Brad Pitt był tutaj łącznikiem całej drużyny , w zasadzie tylko on był "nieustraszony" i trzymał stado w całości.
:

Reszta by spier*oliła wtedy gdy siadł im czołg. Tak samo było gdy młody miał zastrzelić Niemca co się poddał, było widać walkę między pozbawionym skrupułów i nienawidzącym Niemców Pittem, a młodym żółtkiem któremu się wydaje, że w tej wojnie można jeszcze zrobić coś dobrego

Na pewno nie był to chamski patos taki jak w produkcjach typu Helikopter w Ogniu itp.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Film

Postprzez Adam w 01 Lut 2015, 20:43

Niedawno leciała obsypana nagrodami (mój ojciec stwierdził, że dali te nagrody, żeby szybciej wyjść z kina) "Koralina i tajemnicze drzwi". Z całego filmu zaintrygował mnie Bobiński, który na klacie miał medal dla likwidatorów katastrofy w Czarnobylu :E
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Film

Postprzez dorian w 03 Lut 2015, 03:21



Mocny film.

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Film

Postprzez impulse_101 w 13 Lut 2015, 11:09

Ten Fury to dla mnie film o niczym, jest czołg i jacyś goście no i sobie w nim jeżdżą, koniec filmu. Nie fabuly nie ma jakiegos celu do którego akcja zmierza, żeby jeszcze byly pokazane wybitnie tragedie wojny i wewnętrzne przeżycia bohaterów. Fabuła nie istnieje.
Image

Za ten post impulse_101 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Herezja.
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Film

Postprzez remigiuszgroch w 13 Lut 2015, 12:46

samurajjka napisał(a):Jeden z lepszych: 50 twarzy Greya


Najgorsze jest to, że widzę tysiące osób, które się raźno zapisują do grupy na Facebooku "na pewno ide w walentynki na 50 twarzy Greya"...
remigiuszgroch
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 13 Lut 2015, 12:41
Ostatnio był: 26 Lut 2015, 11:59
Ulubiona broń: Martha
Kozaki: 0

Re: Film

Postprzez Wiewi0r w 13 Lut 2015, 18:52

Z takimi trollingami to na kwejka.

Birdman
Historia aktora, który mimo upływających lat nie potrafi się pozbyć etykietki superbohatera, żyjąc w cieniu granej przez siebie postaci. Wyreżyserowanie sztuki na Broadwayu ma być szansą na wyrwanie się z pętli skojarzeń.

Same plusy: całkiem miłe poprowadzenie akcji, świetne kompozycja i zdjęcia "bez cięć", muzyka (te perkusje), i podwójne zakończenie - pierwsze, do przewidzenia w ciągu seansu, i drugie, otwarte na szerookie interpretacje.

Mimo nominacji do Oscara, dobry film. :caleb:
To było parę dni temu, a dzisiaj:

Gone Girl
Zaczyna się jak w CSI - znika żona, mąż coś ma za uszami, ale coś nie gra. A następnie w połowie filmu, cytując Dakanna, "ogromny ch*j pie*dolnął mnie w twarz z prędkością światła". Co ciekawe (to chyba dobrze w thrillerze?), nie ostatni, choć ten pierwszy był zdecydowanie najsilniejszy w odbiorze.
Interesująca historia.:

Końcówka, to spojrzenie Ros Pike w roli psychopatki, która już nie musi niczego udawać - dreszcze przechodzą. Zdecydowanie wygrała to starcie, wkopując Nicka (Afflecka) w prawdziwe życiowe gówno. Dodatkowo, nie możemy w pełni ocenić Nicka, gdyż dysponujemy niemal wyłącznie "jej prawdą" przedstawioną na ekranie. Wróć - Nick nie jest tak zły, jak jest przedstawiony; ale w retrospekcjach widzimy wyłacznie ukartowane, przemyślane przez Amy obrazki z życia ich małżeństwa.

Pokaz tego, że opinia publiczna jest ważniejsza niż dowody. Wydali u nas książkę, na której oparty był scenariusz?
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Film

Postprzez Realkriss w 14 Lut 2015, 08:50

Tak. Ma tytuł "Zaginiona dziewczyna".
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Film

Postprzez KOSHI w 16 Lut 2015, 12:29

Z okazji Walentynek miałem przyjemność obejrzeć 50 twarzy Greya. Ludzi w kinie oczywiście w ch*j, komplety po 300 osób, ścisk niemożebny w poczekalni, ale dobra jest, dostałem bileta, to poszedłem, darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Film mi się ogólnie podobał, choć na filmwebie ocena niska. Książki nie czytałem, więc się nie wypowiem, jakie są różnice, ale podobała mi się muzyka. Film był też dość sprawnie nakręcony więc powiem tak - nie męczyłem się w kinie tą historią, wyszedłem po seansie zadowolony, 8/10 mogę dać. Nie jestem masonem, który wysokie oceny rezerwuje filmom z serii 1 na 20 lat albo stawia 1 wszystkiemu, co mu nie podejdzie. Jedynie co, to rozczarowało mnie zakończenie. Wypisz wymaluj sytuacja z tego hiciora: :E

JAK KTOŚ NIE ZNA KSIĄŻKI, A CHCE OBEJRZEĆ, TO OSTRZEGAM, ŻE RZECZ DOTYCZY OSTATNIEJ SCENY

:



pie*dolić zresztą Greya, bo to i tak film o niczym. Dużo bardziej zainteresował mnie Chappie twórcy Dystrykt 9, który ma się niebawem ukazać. Już wiem, że na pewno na niego pójdę, bo fajnie się zapowiada i do tego występować w nim będą ludzie z Die Antwoord.



Poza tym zapowiadano też kolejny film Boyla, którego nazwy nie pamiętam, ale też zapowiada się wyśmienicie i czuć w nim będzie klimat Sunshine na końcówce. Także będzie na co chodzić do kina, co mnie niezwykle cieszy.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Film

Postprzez Terminus w 23 Lut 2015, 15:48

Jako że w Małej Polsce ferie, to byliśmy z pociechą na dwóch filmach "dla dzieci":

Pingwiny z Madagaskaru
Baranek Shaun


No i zdecydowanie wygrał ten drugi. Dlaczego:
- tradycyjna animacja nie "trzyde", którego teraz pełno a wszystkie te filmy wyglądają w sumie tak samo.
- zero dialogów!!! Tak: w Baranku nikt nic nie mówi. Za to nastrój świetnie ilustruje ścieżka muzyczna. W związku z tym nie dało się filmu zarżnąć polskim dubbingiem.
- angielski humor, któremu niestety w niektórych momentach było bliżej do Benny Hilla niż Monty Pythona, ale sprawił, że także rodzice się nie nudzili na filmie.
- różne smaczki, easter eggi, nawiązania kulturowe, których w Pingwinach zabrakło.

W Pingwinach niestety zabrakło tego szaleństwa, które było w serialu TV. I szczerze mówiąc było kilka w nim lepszych odcinków niż film kinowy. Zabrakło jak dla mnie pomysłu ma większą formę, więc tradycyjnie zwiedzamy świat a przynajmniej te jego miejsca, które skojarzy przeciętny Amerykanin. Do tego wrzućmy sztampowy zły charakter i film gotowy.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Film

Postprzez Pangia w 23 Lut 2015, 16:21

Hmmm… Temat o filmie i brak informacji o tym, że „Ida” zgarnęła Oscara za film nieanglojęzyczny? Moja matka strasznie się piekli za dowcip Pawlikowskiego, że teraz (tj. w momencie, w którym to mówił) cała ekipa filmowa leży gdzieś przed telewizorem upita do nieprzytomności. Ot, zwykły, typowy cięty dowcip z dystansem do siebie, nie pierwszy i nie ostatni.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Film

Postprzez adin w 24 Lut 2015, 03:26

Temat o filmie i brak informacji o tym, że „Ida” zgarnęła Oscara

Film jakich tysiące na świecie - i co w związku z tym?

Sądując opinię w 'internacie' to Lewiatan winien dostać tą "nagrodę". No ale nic, wszak od dawna wiadomo że największą markę robią opinie widzów a nie jakiejś grupki wzajemnej adoracji. A poza tym, "od wczoraj", dla krajów zachodnich ruskie są "beee".
A jakie opinie nt. tych produkcji są - każdy może znaleźć.
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości