Strój stalkera w realu

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Atamanka w 02 Mar 2015, 21:59

Stalkerzy, pytanie mam, może ktoś będzie mógł mi pomóc? Szykuję stalkerski cosplay na Pyrkon i postanowiłam zrobić aparat tlenowy. Wytargałam maskę z rurą ze starego, górniczego aparatu ratowniczego. W komplecie były butle tlenowe, niestety zbyt ciężkie żeby można było swobodnie nosić je przez trzy dni. Postanowiłam zrobić imitacje butli tlenowych z plastikowych butelek, widziałam takie na jednym ukraińskim forum. Niestety mam problem, musiałabym te butelki jakoś usztywnić, ale nie bardzo mam pomysł czym. Próbowałam z masą papierową, ale średni efekt. Myślałam jeszcze o żywicy, ale cóż, nie znam się... Może ktoś robił coś podobnego?
Awatar użytkownika
Atamanka
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 14 Lis 2014, 16:31
Ostatnio była: 03 Sty 2018, 15:03
Miejscowość: Śląsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 19

Reklamy Google

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Plaargath w 03 Mar 2015, 01:04

Hmm, nigdy sobie nie usztywniałem, ale może po prostu napompować w cholerę bardo zimnego powietrza?
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez BlackShaman w 03 Mar 2015, 21:24

Możesz wkręcić wentyl rowerowy w korek i napompować lub spróbować sody z octem lub proszku do pieczenia z wodą.
Za dzieciaka takie chemiczne granaty z jajek do kinderków robiło się :E
Awatar użytkownika
BlackShaman
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 23 Mar 2013, 15:02
Ostatnio był: 04 Gru 2021, 12:21
Miejscowość: Żory
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 14

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Universal w 03 Mar 2015, 23:04

A jakby wziąć dwie odpowiednio docięte rury PCW? Sztywne i lekkie. U dołu dokleić (cyjanoakryl?) denko, u góry jakąś plastikową kulkę czy bombkę. Potem klejem na gorąco wypełnić wszystkie braki, dociąć nożem (np. tym łamanym) i pomalować. Powinno to być lżejsze niż jakiekolwiek napełnianie tych butelek - no i nie będzie przeciekać.

ImageImage

Image

A Pyrkon... zastanawiałem się, ale nie wiem, czy jest tam cokolwiek mnie interesującego :/
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez BratBe w 10 Mar 2015, 21:41

No to może i ja się w końcu pochwalę :P
Pierwszy post, ale sądzę, że w miarę konkretny.
Mieszanina szpeju wschodniego jak i polskiego plus trochę prowizorki ;)
Image

Za ten post BratBe otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive BlackShaman, Mila, Pijawol.
BratBe
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 26 Paź 2014, 16:50
Ostatnio był: 25 Mar 2015, 17:26
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Grzechu300 w 27 Mar 2015, 22:50

A zarzucę. Stara fotka, szpej już nieaktualny.

Image
Ostatnio edytowany przez Grzechu300, 14 Cze 2015, 18:08, edytowano w sumie 1 raz
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Kamo w 03 Kwi 2015, 19:36

Pany, nie wie ktoś czym można pomalować gumową maskę p.gaz?
Si vis pacem para bellum!
Awatar użytkownika
Kamo
Stalker

Posty: 52
Dołączenie: 28 Sty 2014, 15:54
Ostatnio był: 15 Paź 2015, 14:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 4

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Universal w 03 Kwi 2015, 19:51

A dokładnie umyta i odsyfiona? :P

Będzie problem, bo maska jest zbyt elastyczna. Z tego co wiem, najlepiej nada się chlorokauczuk. Lub, jak radzi Google, najpierw farbką Humbrola, a potem sprayem na poprawkę i dla konserwacji. Na cokolwiek się zdecydujesz, daj znać potem o efektach, przyda się. 1, 2
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez BlackShaman w 03 Kwi 2015, 22:04

Zwykłe farby odpadają. Albo nie będą schnąć lub zaczną się łuszczyć.

Znalazłem teraz na jednym forum wędkarskim post gdzie koleś poleca markery firmy "Spike-It" Poniżej jego post. Niestety dużą powierzchnię będzie trudno pomalować.

Jeśli chodzi o sprawdzone to zdecydowanie polecam markery firmy Spike-It. Są to specjalne markery przeznaczone do gum. Używam ich od kilku lat i nic się nie rozmazuje - może lekko bledną z upływem czasu, ale guma pomalowana nimi wyglada tak, jakby była w takich kolorach oryginalnie - kolor wnika w gumę, ale się nie rozmazuje. Teraz widzę, że nawet zrobili już wersję zapachową:
http://www.cabelas.com/bass-panfish-wal ... rs-2.shtml
Ja używam jeszcze tych bez zapachu, ale spisują sie bez zarzutu.
Awatar użytkownika
BlackShaman
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 23 Mar 2013, 15:02
Ostatnio był: 04 Gru 2021, 12:21
Miejscowość: Żory
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 14

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Kamo w 04 Kwi 2015, 20:01

Próbowałem już rożnymi farbami modelarskimi i efekt jest nietrwały, odchodzą nawet po zabezpieczeniu lakierem bezbarwnym. Z markerami mogło by się udać, tylko że z tego co na szybko znalazłem w google wynika że mają zbyt intensywne kolory. Na masce chciał bym uzyskać efekt kamuflażu więc potrzebował bym czerni, ciemnego brązu i oliwki. Mam jeszcze trochę wolnego więc przez święta pokombinuje i jak znajdę rozwiązanie to wrzucę efekt.
Si vis pacem para bellum!
Awatar użytkownika
Kamo
Stalker

Posty: 52
Dołączenie: 28 Sty 2014, 15:54
Ostatnio był: 15 Paź 2015, 14:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 4

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez BlackShaman w 19 Kwi 2015, 17:55

Próbował ktoś z was farbować kombinezon,bluzę zrobioną z poliestru 65% i bawełny 35% ?
Szukam jakiegoś czarnego kombinezonu lecz nic w swoim rozmiarze i nie potrafię znaleźć. Wpadłem więc na pomysł by zafarbować olivkę lecz czytam,że te barwniki do tkanin mają skuteczność do 50% tworzywa i jeszcze nie do wszystkich.
W planach jest kombinezon powinności psz-9md. Maska już ukończona i powoli zabieram się za kamizelkę.
Awatar użytkownika
BlackShaman
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 23 Mar 2013, 15:02
Ostatnio był: 04 Gru 2021, 12:21
Miejscowość: Żory
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 14

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Universal w 19 Kwi 2015, 19:05

A też nad tym dzisiaj myślałem. Tyle, że nie na stalkera, a do lasu i nie na czarno, a w jakiś pseudoleśne kamuflażowe cętki. Oryginalność i (oczekiwana) skuteczność w jednym :caleb:

Jeśli nie masz żadnego kombinezonu, to spróbuj niemiecki bundeswehry - kosztuje grosze (ok. 15-20 złotych, choć widziałem na Allegro za mniej), jest w 100% z bawełny, więc powinien się łatwo przefarbować. Jest niebieski, więc łatwiejszy do zabarwienia. http://jakuszyc.pl/jak-farbowac-tkaniny/ - taką instrukcję znalazłem. To raczej te barwniki. Wyjdzie więc jakieś dziesięć za cztery saszetki barwnika z przesyłką i 23-25 za kombinezon z przesyłką. Łącznie zamkniesz się w 35 zł za pofarbowany mundur, którego jedyną wadą będzie teoretycznie materiał (w sensie, że łatwo go będzie uszkodzić w lesie). Bo cztery saszetki przy wydajności na 0,5kg materiału każda, powinny Ci to zafarbować na mocno nigeryjski, a każda więcej powinna "oczerniać" :suchar: jeszcze bardziej. Tak na chłopski rozum.

A do aparatu tlenowego sugeruję wypróbowanie mojego pomysłu z rurami PCW kilka postów wyżej :P
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 7 gości