Strój stalkera w realu

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Dex w 11 Lut 2018, 22:43

Witam!

Pytanko, czy ktoś z Was będzie na tegorocznym Pyrkonie? Jestem nowy, to znaczy stary a nowy bo nie byłem zarejestrowany na forum ale nim zona pochłonęła po całości to zaglądałem tutaj nie raz szukając różnych wskazówek. Będę "cospley'ował" pierwszy raz i jestem ciekaw czy trochę osób z forum się wybiera na Pyrkon.

Pozdrawiam!

Dex.

Za ten post Dex otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive GajgerW.
Awatar użytkownika
Dex
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 06 Maj 2017, 13:08
Ostatnio był: 07 Maj 2018, 06:42
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Wave w 12 Lut 2018, 02:59

Jeżeli pojawi się LSkiper, to i ja się pojawię. ;)
Just playing around with SDL.

Making unusual shapes and a little tonned fractals by powerful tool called Photoshop. ;)

Za ten post Wave otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive LSkiper.
Awatar użytkownika
Wave
Stalker

Posty: 90
Dołączenie: 18 Lut 2016, 22:22
Ostatnio był: 29 Kwi 2023, 09:48
Miejscowość: great frequency
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 21

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Bykec w 12 Lut 2018, 08:55

W tamtym roku na facebooku w grupie S.T.A.L.K.E.R.- Polska czy na Stalkeropedia atencyjne pijawki (polecam obie grupy na fb) ludzie pisali że się wybierają. Miała być jakaś wioska stalkerska, sam nie wiem o co chodzi ale pewnie było fajnie. W tym roku myślę że też będą jechali, post o pyrkonie pojawia się z miesiąc, dwa miesiące wcześniej.
Pomogłem?
Tak? To kozak mile widziany.
Awatar użytkownika
Bykec
Kot

Posty: 47
Dołączenie: 01 Lis 2014, 20:43
Ostatnio był: 10 Wrz 2019, 10:50
Miejscowość: Ełk
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Grzechu300 w 12 Lut 2018, 12:19

Stalkerzy są na praktycznie każdych konwetnach, na Pyrkonie/Falkonie jest ich chyba najwięcej więc na pewno ktoś będzie. Jakbyś potrzebował ekipy na Falkon to pisz, na Pyrkonie nie wiem czy będziemy - ale tak czy inaczej sporo stalkerów na pewno będzie.


Wykopałem ostatnio fotkę jednego z najstarszych setów szpejowych, ale myślę że i tak w miarę ok. I oczywiście zapraszam na fanpage https://web.facebook.com/stalkerpeus/

Image
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Iwaszka w 12 Lut 2018, 13:23

Image

Nie to nie jest bandyta

Ja pewnie będę ale nie jako stalker, a jeśli to nie jak z gry bo dla mnie ta wizja to siara akurat XD
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Dex w 12 Lut 2018, 19:05

To miło słyszeć, że "ekipaż" stalkerów będzie :) No ja to z tym przebraniem to kombinuje jak koń pod górę. Początkowo chciałem faktycznie robić coś oko w oko jako postać z gry ale... Zmieniłem koncepcję (nie cierpię igły i nici, wolę majsterkowanie). Fandom spory więc warianty dowolne. No ale jednak nie chcę aby to był typowo "zielony ludzik" A jednak przypominał stalkera. Więc zacząłem kombinować atrapę aparatu powietrznego. Z gaśnicy samochodowej xD

Image

Ważne że lekkie bo jak się człowiek obwiesi jak choinka a to maj będzie to zacznie się topić. Jeszcze takie pytanie. Dlaczego taśma do "wiązania magazynków" akurat niebieska?

Dex.
Awatar użytkownika
Dex
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 06 Maj 2017, 13:08
Ostatnio był: 07 Maj 2018, 06:42
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Iwaszka w 13 Lut 2018, 14:51

Nie wiąż taśmy na magach to stuleja xD teraz każdy tak robi. Kolor nie ma większego znaczenia bywały różne, czasem oznaczali se tak magi z różnym typem ammo smugacze i zwykłe, albo pełne płaszcze itp.

Taśma jest spoko jak łączysz dwa magi, ale jak masz pojedyńcze to nie oznaczaj bo to brzydko wygląda i nie ma sensu jak co drugi to ma :p
Jak masz deko to i tak samo w sobie jest miodne, a klasyka wygląda najlepiej.
Dla przykładu moje GHK które ładnie się samo postarzyło.

Wszystkie dodatki w postaci bandaży na chwycie, jakiś taśm w dziwnych miejscach to wymysły gier, to tylko obniża ergonomię i pasuje co najwyżej do luźnego świata fallouta a stalker jednak arsenał ma bardziej przy ziemi i na co tak oszpecać broń która sama w sobie jest pancerna :D
Image

Image


Co do butli tlenowej całkiem spoko, dał bym tylko inną farbę, typowa zieleń, zgniłą wojskową bo ta trochę taka za jaskrawa, ale to tylko moje zdanie :D
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Dex w 13 Lut 2018, 22:03

Tak się domyślałem, że kolorowe taśmy na blachach to oznaczenia amunicji. To znaczy nigdy nie widziałem praktycznego takiego oznaczenia bo magazynki na ćwiczebną np FX są częściowo z niebieskiego tworzywa. Jako oznaczenie. Ale konkretnie mi chodziło o łączenie dwóch magazynków razem. Zwróciłem uwagę, że "moda" na niebieską i zastanawiało mnie skąd to się wzięło. Możliwe, że z potrzebnej prowizorki, bo akurat taka była, to związał dwie blachy niebieską :D

Raczej będę rezygnował z tego pomysłu bo szczerze w AKMs-ie kolby nie rozłożę wtedy bez odpięcia podłączonego magazynka. A poza tym zona to nie front. Z tą farbą to wyboru za dużo nie miałem. Brałem to co znalazłem w pracy. Faktycznie jakaś typowa oliwkowa by bardziej pasowała ale w końcu to urządzenie zostać miało teoretycznie "skonstruowane" przez pradawnych stalkerów z zony z tego co znajdą. Tu na zdjęciu jest wszystko skręcone pod przymiarkę tylko. Jeszcze będę odpowiednio kosmetyką się zajmował.

Ten AKMs GHK ładnie "zmęczony". Z racji pracy i hobby mam już trochę do czynienia z ostrą, ale Twojej bym nie odróżnił. Szacuneczek!

Dex.
Awatar użytkownika
Dex
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 06 Maj 2017, 13:08
Ostatnio był: 07 Maj 2018, 06:42
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Universal w 13 Lut 2018, 22:11

Bo wziął części z ostrej :suchar:

Sugeruję przejechanie po obiekcie suchym pędzlem zamoczonym w akrylu. Butlę najpierw czymś podrap (metalowa szczota?) tu i ówdzie, zwłaszcza na krawędziach i w miejscach podatnych na "naturalne" wytarcie, a potem biel, czerń i brąz. Wszystko, rzecz jasna, suchym pędzlem. I da radę, w zależności od precyzji. Ewentualnie na finiszu bezbarwny (pół)matowy lakier, by zabezpieczyć, bo bez tego może być krucho. A jeśli chciałbyś zaryzykować, to osobiście zastanowiłbym się nad "usmarkaniem" tego gdzieniegdzie butaprenem i po wstępnym przeschnięciu uciuraniu w piachu, żeby pozostały ślady zabrudzeń. Potem, znowu, zetrzeć do prawie czysta, z umiarem. Z grubsza podobny plan mam na przyszłe tygodnie.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez djcycu w 14 Lut 2018, 02:52

Universal napisał(a):Butlę najpierw czymś podrap (metalowa szczota?) tu i ówdzie, zwłaszcza na krawędziach i w miejscach podatnych na "naturalne" wytarcie, a potem biel, czerń i brąz. Wszystko, rzecz jasna, suchym pędzlem. I da radę, w zależności od precyzji. Ewentualnie na finiszu bezbarwny (pół)matowy lakier, by zabezpieczyć, bo bez tego może być krucho.

Pędzą konie po betonie czyli ja bym radził umiejętnie to porysować tarciem o betonową posadzkę czy tam ścianę. Nie smarować żadnym bezbarwnym lakierem. Pozwolić by lekko zardzewiało, to nada nieco finezji i odzwierciedli trochę realia. Czy ktoś widział stalkerów którzy konserwują otarcia na broni/sprzęcie? Ja nie bo osobiście nie widziałem żadnego Stalkera :suchar:
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Grzechu300 w 14 Lut 2018, 11:42

Chyba najnaturalniej otarcia będą wyglądały jak włożysz butlę do jakiegoś wytrzymałego pudła razem z różnymi metalowymi śmieciami i zaczniesz porządnie trząść. A z rdzą bym nie przesadzał, bardziej to do postapo pasuje niż do stalkera.
djcycu napisał(a):Czy ktoś widział stalkerów którzy konserwują otarcia na broni/sprzęcie?

Myślę że każdy, komu sprzęt na co dzień służy i ratuje dupę raczej by o niego dbał. :P
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Universal w 14 Lut 2018, 11:51

Półmat nie będzie się świecił jak psu jaja (jak połysk) ani nie będzie nienaturalnie zmatowiały. Ewentualnie można po tym przejechać drobnoziarnistym papierem. Jeżdżenie tym po betonie wcale nie będzie najbardziej optymalne. A farba bez tego może po prostu za szybko zejść.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości