Strój stalkera w realu

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Universal w 07 Sie 2015, 12:29

Ano w pełnej tylko się upocisz i wku*wisz. Minimum to pełnotwarzowa z paskami z tyłu głowy, ale sam chyba zrezygnuję z Buldoga (tylko go najpierw dokończę, muszę szkła wymienić na poliwęglanowe :caleb:) i kupię właśnie jakąś półmaskę elegancką. Przemalować zawsze można. Tylko to też kwestia ponad stówy :/ Mam maskę PDF/EO-19 i muszę ją trochę przerobić bo jest pęknięta na potylicy, też występuje w grze. Jak wymyślisz jak się w tym nie pocić, albo coś wyhaczysz, daj znać - jest klimatyczna, ale zakładanie jej nawet na wiosnę to samobójstwo.

Kaptur to nie problem. Idź do lumpeksu, większość najniższe ceny ma w piątki, czasem w poniedziałki, weź jakąś bluzę w odpowiednim kolorze i potem odpruj kaptur. Ewentualnie odetnij wraz z kawałkiem "pleców", będzie łatwiej przymocować do kamizelki, choćby ściegiem na okrętkę - choć wygląda to nieco chałupniczo :P Resztę bluzy będziesz mógł do czegoś użyć, a całość dostaniesz za parę złotych.

Kombinezon możesz dostać za stówę na stronach asg (olive za 130) lub ten z Allegro przefarbować - tylko przy zmianie koloru Ci nie pomogę, bo nic na ten temat nie wiem, efektu nie mogę zagwarantować. Względnie możesz najpierw moczyć to w wybielaczu, a jak straci kolor to wtedy pofarbować.

I pochwal się potem efektem, bo sam kiedyś planuję to ogarnąć.

PS Zamiast Reactora możesz kupić chest riga. http://gunfire.pl/product-pol-115220572 ... zarna.html - mam tę, jest w miarę wygodne. Za 40 zł mają oliwkową. http://gunfire.pl/product-pol-115219344 ... wkowa.html - ta też wygląda przyzwoicie. O, albo kombinezon dostaniesz w lumpie.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Reklamy Google

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Tebi w 07 Sie 2015, 13:10

Znalazłem kombinezony mechaników - angielskie, są oliwkowe wiec chyba będą dobre tylko problem w tym że jest jedno częściowy (no chyba ze w 2 częściowym też chodziło o to że nie ma oddzielnych części tylko o to że są w sobie zawarte). Muszę zobaczyć i znaleźć 2 częściowe - o ile takie są (ja 2 częściowe rozumie jako osobno bluza i spodnie jeżeli źle to wyprowadź mnie z błędu). Rozumiem że kombinezon z definicji jest połaczeniem ale skoro są 2 częściowe to już sam nie wiem o co chodzi :D Kombinezonu 2częsciowego nie mogłem znaleźć są granatowe ale tylko jednoczęściowe. Co prawda autor tamtego pisał że można kupić jednoczęściówki bw ale zdaje mi się że będzie w nich bardzo ciepło a na konwentach chodzenie bez możliwości ściągnięcia czegokolwiek przez cały dzień będzie co najmniej irytujące. Co do maski to raczej takiego sposobu nie ma :D Chyba że zrobisz swobodny przepływ powietrza - wywalając ochronę tam gdzie wkładasz filtropochłaniacz - wtedy niszczysz maske. Jednak mimo tego guma to guma, na słońcu się grzeje i taki jest jej urok :D Osobiście nosił bym ją w torbie i zakładał do ew zdjęć. Z tym kapturem to kurde nie pomyślałem, dobry pomysł jak będę miał kombinezon to tak zrobię. Wpierw zajmę się kombinezonem no i dopiero potem pomyślę o całym szpeju. Jak będę miał ogarnięte to się pochwale nie ma co :D

Zastanawiam się jeszcze jak jest ubrany Miś z Książki Gołkowskiego 'Ołowiany świt', 'Drugi brzeg' i 'Droga do nikad'. Niby jest on samotnikiem - z tego co zrozumiałem.
Ostatnio czytałem sobie ten 2 tytuł i miał on płachtkę i maskę którą nakładał podczas niebezpieczeństwa - z tego wynika że miał on jakiś mudnur i potem zakładał ochronę w razie czego. Tylko że to jest książka a nie gra wiec trzeba ustalić do czego się odwołuje przy robieniu kombinezon.
Tebi
Kot

Posty: 37
Dołączenie: 07 Sie 2015, 10:00
Ostatnio była: 11 Wrz 2016, 22:09
Kozaki: 2

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Wiewi0r w 07 Sie 2015, 15:38

@ Up Miś jest ubrany tak, jak Meesh na zdjęciach stalkerskich pozuje.
Jak choćby tu:

Image
Czyli odziany w ruski demobil, wszystko dosztukowane byle było, i "obwieszony jak choinka" :suchar:

W istocie nawet w opisie "Świtu" jest napisane, że to kombinezony-samoróbki (w przeciwieństwie do SEVY), więc każdy powinien wyglądać inaczej. A, że nie wygląda - grafik kraje, jak mu tekstury staje i w grze jest jeden model.

Poza tym, popieram - róbcie i wrzucajcie fotki.
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!

Za ten post Wiewi0r otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tebi.
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Tebi w 07 Sie 2015, 15:55

Dobra czyli można rzucić wodzę fantazji :D Dobra jak zrobie to wrzucę.
Tebi
Kot

Posty: 37
Dołączenie: 07 Sie 2015, 10:00
Ostatnio była: 11 Wrz 2016, 22:09
Kozaki: 2

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Grzechu300 w 07 Sie 2015, 18:26

Universal napisał(a):Kombinezon możesz dostać za stówę na stronach asg (olive za 130)

Bez przesady - oliwkowe bundeswery kosztują do 30 zł (kupiłem za 18). Tylko uwaga - nadają się tylko i wyłącznie do zdjęć i cosplayu. Jeżeli ktoś używa szpeju również do urbexu i wypraw survivalowych to może zapomnieć o jednoczęściówce.

Tebi napisał(a): tylko nie ma kaptura

Najmniejszy problem. Szyłem ostatnio do swojej oliwkowej kurtałki kaptur i ochraniacze, banalna sprawa. Podrzucę tu zdjęcia jak będę miał czas.
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Tebi w 07 Sie 2015, 19:32

Własnie chce zrobić cosplay :3 Przybliżysz dlaczego wg ciebie nie są dobre? Pewnie dlatego że ciepło? Biegałem w takim na paintballu i najgorzej nie bylo.
Tebi
Kot

Posty: 37
Dołączenie: 07 Sie 2015, 10:00
Ostatnio była: 11 Wrz 2016, 22:09
Kozaki: 2

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Grzechu300 w 07 Sie 2015, 20:04

Strasznie niewygodne, przynajmniej w moim mniemaniu. Na dłuższe wędrówki się nie nadaje. Dzień marszu i myślałem że skisnę. Obciera, krępuje nieco ruchy i głupio jest ściągać cały kombinezon, gdy chcesz się odlać. ;)

Do cosplayu jak najbardziej. Do stalkerzenia - nie radzę.
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez lehoslav w 07 Sie 2015, 20:05

Największą wadą kombinezonu w codziennym życiu wydaje mi się problem ze stawianiem klocka.

Grzechu300 napisał(a):głupio jest ściągać cały kombinezon, gdy chcesz się odlać.


Niemieckie kombinezony mają dwa zapięcia w zamku, więc akurat z sikaniem nie ma kłopotu ;)
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Universal w 07 Sie 2015, 20:49

@Grzechu300 - dziwne, jak sprawdzałem, dzisiaj, kombinezony bundeswehry na allegro, to pokazywało mi tylko niebieskie :o

Wystarczy pójść do krawcowej, coby wszyła zamek na dupie i z przodu, jeśli nie ma. Zresztą kombinezon można przeciąć na pół, czy jakkolwiek inaczej - to i tak tylko baza, podatna na wszelkie wymarzone sobie przeróbki. Mam w planach zrobić samotnika - spodnie, bluza, wszystko obszyć ładownicami lub taśmami molle, zmarnować, żeby wyglądało na starsze i bardziej zniszczone, naszyć łaty, zalać kawą i sokiem z buraków. Może we wrześniu się uda. Miałbym ideolo bazę na larpa. A potem tylko kupić kałasznikowa.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Tebi w 07 Sie 2015, 21:28

W tej kategorii masz tego w multum tylko wybierać - pomiń op1 http://allegro.pl/listing/listing.php?b ... KOMBINEZON .
Swoją drogą to chyba kupie sobie płachtę op1 żeby jako część wyposażenia. Ja tam kałasza nie lubie dlatego mam strzelbę tylko trzeba ją jakoś nazwać ... xd

***

Myśleliście coś nad samym szpejem?
Ja mam zamiar nosić coś takiego:
Na wierzchu ew w torbach:
- Maska p-gaz.
- Replika Shotguna,
- Replika granatu,
- Amunicja do strzelby w specjalnym pasku,
- Dozymetr DP-66,
- Latarka
- Kamizelka + ładownice,
- Plecak + w plecaku to co poniżej:
- Pudełko 'na artefakty' - nosił bym tam kilka źródełek typu busola Adrianowa.
- Jakieś konserwy, chlebek wojskowy lub MRE.
- Indywidualny Pakiet Przeciwchemiczny
- Jakaś lekturka - Ołowiany świt? :D

Ciężkie by to było, nawet bardzo ciężkie ale do cosplay'u na 1 dzień można się poswiecić :)
I chyba to tyle nie wiem co jeszcze można by nosić. Wy coś o tym myśleliście?

Co do kombinezonu uznałem że przejadę się do jakiegoś demobilu i tam coś na siebie wezmę.

Uwagi moderatora:

Przyczepiam się do podwójnego posta i oszczegam. -Uni
Tebi
Kot

Posty: 37
Dołączenie: 07 Sie 2015, 10:00
Ostatnio była: 11 Wrz 2016, 22:09
Kozaki: 2

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Wiewi0r w 09 Sie 2015, 22:44

Drogi Nowicjuszu Tebi: Pierwsze primo - posty się edytuje, a nie dubluje - grzecznie radzę, zanim Uni abo inny mod się przyczepi. :P

Secundo: tutaj Gołkowskiego :meesh: można chwalić tylko na prywatnych ołtarzykach, schowanych w piwnicy albo sekretnym pokoju za szafą. :suchar:
I tak serio - chce ci się tachać konserwy? Jakby reszta ważyła za mało. :caleb:

Co do stroju - teoretycznie (a w teorii dobry jestem :caleb: ) wolna amerykanka - w demobilu będzie demobil. Ale na necie będzie taniej i już wstępnie podniszczone ;)
Ewentualnie "na cebulę": możesz iść przymierzyć, który rozmiar na Ciebie pasuje, a potem szukać po sieci.

@ Uni - chcesz specjalnie brudzić? Pożycz mi na miesiąc do chodzenia po mieszkaniu, pochlapię Ci herbatą za friko. :suchar:
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Tebi w 09 Sie 2015, 23:21

Ok, zaczynajmy.

Dobra, założyłem niedawno tutaj konto więc możesz mnie nazwać 'nowicjuszem' co odebrałem trochę pogardliwie ale nie ma się co dziwić po tym jak wyglądały moje poprzednie posty.

Double post - Następnym razem użyje opcji 'edytuje'. Nie mogę już skasować tamtego posta więc zostanie.

O Gołkowskim nic nie mówić? Niby dlaczego? Wiem że tu się trzyma wersji 'komputerowej' ale poza tym też można czasami przeczytać książkę... Nie mówię że tylko Michała ale całą resztę z serii 'stalkerowskich'. Po prostu mi się podoba jakimś psycho-fanem nie jestem, a jest to po części związane z tematyką forum wiec mogę o tym pisać.

Zawsze jedną konserwę można wziąść :D Zrezygnowałem z DP-66 na rzecz jakiegoś pocket dozka typu terry lub biely wiec jest trochę kg mniej.

Heh jak ja lubie pomysły na cebulę :D Właśnie zamierzałem tak zrobić jeżeli ceny były by znacząco większe :p
Jeżeli chodzi o ich wygląd to niektóre nawet za 20 zł mają stan bdb/db.
Tebi
Kot

Posty: 37
Dołączenie: 07 Sie 2015, 10:00
Ostatnio była: 11 Wrz 2016, 22:09
Kozaki: 2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości