Teorie spiskowe

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Teorie spiskowe

Postprzez impulse_101 w 06 Sie 2010, 15:53

Zamachy z 9 wrzesnia 2001r. na WTC oraz inne "ikony" USA według oficialnych zródeł zostały przeprowadzony przez serie skoordynowanych ataków samobójczych islamistycznego ugrópowanie Al-Kaidy. Końcowym efektem tych wydarzeń była inwazja sił NATO na bliskim wschodzie, przejęcie kontroli nad Afganistanem i Irakiem oraz rozpoczęcie globalnej walki z terroryzmem. W skrócie to by było na tyle jeśli chodzi o ogólnoświatowa przyjętą wersje wydarzen którą wszyscy znamy..

Równolegle do tej wersji istnieje kontrowersyjna teoria kóra twierdzi żę zamachy z 11 wrześnie wcale nie zostały przeprowadzone przez islamskich terrorystow lecz byla to robota na zlecenie rzadu USA majaca wywołać szok w Amerykanskim (i światowym) spoleczenstwie które ze strachu udzieli aprobaty dla dzialań militarnych na bliskim wschodzie.
Nie będę wypisywać wszystkich szczególowych argumentów tej teori bo po pierwsze zajełby z dobre 3-4 strony a po drugie nie chcę zanudzić na samym poczatku tematu :wink: Podam tylko ten argument który moim zdaniem jest fundamentem do dalszej analizy tej teori, natomiast reszte znajdziecie w linka poniżej lub "dogooglujecie sobie".
O ile na pierwszy rzut oka teoria ta wydaje sie absurdalna (kto by poswiecil tyle istnien ludzkich?!) to jednak po glębszej analizie historii świata można zauważyc że taktyka falszywej flagi byla stosowana bez wiekszych zahamowani i przynosiła oczekiwane efekty.
Zacznijmy od tego czym jest taktyka falszywej falagi:
False flag lub false flag operation (dosłownie fałszywa flaga) – tajna operacja prowadzona przez rząd, korporacje lub inne organizacje. Nazwa wywodzi się z militarnej koncepcji false colors, czyli operacji wykonanej w obcych (narodowych) barwach. Operacje False flag nie są ograniczone do działań wojennych, ale mogą występować również w czasie pokoju. Często celem jest obarczenie winą kogoś innego np. wrogiego państwa, organizacji albo grupy etnicznej. Wiecej info TUTAJ

Technike fałszywej flagi rzad USA stosowal wczesniej w inny swiatowych konfliktach, o to kilka przykładów do których władze USA oficialnie sie przyznały:
Operacja Northwoods lub Northwoods – był to kryptonim tajnej operacji pod fałszywą flagą, zaproponowany przez rząd Stanów Zjednoczonych w 1962 roku. Zakładał przeprowadzenie przez CIA lub inne agencje rządowe ataków terrorystycznych w miastach USA; ataki te miały zwiększyć publiczne poparcie dla planowanej wojny przeciwko Fidelowi Castro na Kubie. Jeden z wariantów planu proponował rozpętanie kampanii terroru kubańskiego na obszarze Miami, innych miast Florydy, a nawet w samym Waszyngtonie... Wiecej info TUTAJ

Operacja zakladała m.in. porwanie samolotów z amerykanskim obywatelami na pokladzie! . A oto kolejny przykład użycia przez USA techniki falszywej falgi do manipulowania opinia ludzka, tym razem w wojnie wietnamskiej:
Incydent w zatoce Tonkijskiej - [...] 2 sierpnia 1964 r., niszczyciel USS Maddox , podczas wykonywania patrol, został zatopiony przez trzy okrety torpedowe Północnego Wietnamu Navy Wiecej TUTAJ.

Efektem tej insynuacji bylo popracie kongresu i spoleczenstwa do podjecia dzialan militarnych w wietnamie. Po zakonczeniu wojny stany zjednoczone przyznaly sie ze owy "incydent" nigdy nie mial miejsca.

Taktyka fałszywej falgi była stosowana również w dawniejszych czasach:
-Pożar Reichstagu - podpalenie gmachu III Rzeszy przez Hitlera w celu przejacia władzy.
-Podpalenie Rzymu przez Nerona - Neron obarczył winna za pożar chrzescijan tym samy zyskując przychłność obywateli rzymskich na ich eksterminacje.
Jak widać po krótkiej analizie histori koncepcja zamachow z 9/11 zleconych w celu zmanipulowania opinia publiczna wcale nie wydaje się już tak abstrakcyjna.

Calość teori spiskowej ma o wiele szerszy charakter i sięga poczatku XX wieku skończywszy na obecnych relacjach między USA, Chinami oraz Rosja.
Polecam obejrzec imo bardzo intrygujący wywiad z Aaronem Russo, czlowiekiem który miał bliskie kontakty osobami odpowiadajacymi za "globalny spisek":

Linki do calosci wywiadu:

Tu natomiast znajdziemy krótki dokument w jezyku angielski (jak ktoś znajdzie z napisami to prosze o info :P ) przemawiający za teoria mówiaca ze 9/11 jest "robota wewnetrzna" rzadu:

Całosc materiału:

Jestem osobą raczej sceptyczną jeśli chodzi o sensacje tego typu i osobiscie nie bardzo wiem co sądzic na ten temat. Niektóre argumenty są naprawde mocne jednak nie chcę stać się osobą manipulowaną przez jedną ze ston Narazie mam oczy szeroko otwarte i gromadze informacje. Dodałem ten temat zeby sprawdzic jakie wy macie opinie w tej kwestii..
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Reklamy Google

Re: Teoria spiskowa 9/11

Postprzez Terminus w 06 Sie 2010, 16:09

Jest jeden komentarz do takich teorii: PARANOJA.
Kto używa do rozbicia orzecha czołgu? Są prostsze i tańsze środki do wywołania konfliktu, przekonania społeczeństwa do słuszności swoich racji niż aranżowanie takiej akcji. W Rosji gdy rozpętano 2-gą wojnę czeczeńską przypuszczalnie GRU wysadziło bloki mieszkalne. A nie rosyjskie centra finansowe czy Dumę. Podobnie zakładając, że CIA byłoby równie zbrodnicze i bezwzględne jak GRU to by wysadzili jakiś apartamentowiec a nie centru handlowe swojego kraju co odbiło się fatalnie na Wall Street i handlu...
Zresztą co ja tłumaczę. Już chyba każdy element tego zamachu został wyjaśniony. Co kto gdzie i kiedy. A argument paranoików na to jest zawsze takie, że "rząd kłamie" i to jest "spisek". Takim samym prawem ja mówię, że oni są chorzy psychicznie.
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive atikabubu.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Teoria spiskowa 9/11

Postprzez plunio7 w 06 Sie 2010, 16:11

Dokumenty dotyczące operacji, zostały opublikowane w sieci, w formie kompletnej (z min. tytułową stroną), przez Archiwum Bezpieczeństwa Narodowego 30 kwietnia 2001 roku [za wikipedią]


To odnośnie operacji Northwoods. Myślisz, że byliby na tyle głupi, by trochę ponad 4 miesiące przed zamachami opublikować taki dokument?
Awatar użytkownika
plunio7
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 06 Paź 2008, 21:49
Ostatnio był: 02 Lip 2022, 20:09
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 21

Re: Teoria spiskowa 9/11

Postprzez impulse_101 w 06 Sie 2010, 17:29

Terminus napisał(a):Jest jeden komentarz do takich teorii: PARANOJA.
Kto używa do rozbicia orzecha czołgu? Są prostsze i tańsze środki do wywołania konfliktu, przekonania społeczeństwa do słuszności swoich racji niż aranżowanie takiej akcji. W Rosji gdy rozpętano 2-gą wojnę czeczeńską przypuszczalnie GRU wysadziło bloki mieszkalne. A nie rosyjskie centra finansowe czy Dumę. Podobnie zakładając, że CIA byłoby równie zbrodnicze i bezwzględne jak GRU to by wysadzili jakiś apartamentowiec a nie centru handlowe swojego kraju co odbiło się fatalnie na Wall Street i handlu...
Zresztą co ja tłumaczę. Już chyba każdy element tego zamachu został wyjaśniony. Co kto gdzie i kiedy. A argument paranoików na to jest zawsze takie, że "rząd kłamie" i to jest "spisek". Takim samym prawem ja mówię, że oni są chorzy psychicznie.


Wlasnie przez ten typowy dla paranoikow charakter argumenty nie zawsze sa wiarygodne i stad moja ostroznosc w ocenie. Jednak wypada wysluchac i ich strony. Robienie z ich wariatow moze byc rowniez taktyka USA majaca zatuszowac sprawe wiec z ocena poczytalnosci trzeba ostroznie. Co do samego wyboru lokalizacji zamachu to moglo chodzic o rozmach i afere na caly swiat. Pamietajmy ze rosjanie bawili sie na swoim podworku a USA bez swiatowej aprobaty moglaby miec znacznie utrudnione zadanie. Zreszta kwestia priorytetow, moze dla sprawy byli w stanie poswiecic WTC? Pamietajmy ze wiedzac o zamachu byli wstanie zarobic nawet na nim, musialbym sprawdzic jak wygladaly indexy gield do roku przed zamachem. Pozatym koszt budowy WTC oscylowal w granicach 50mln $ a odszkodowanie wynioslo 7mld.
Jakos ten argument z "oplacalnoscia" tego przedsięwzięcie pomimo ze logiczny nie trafia do mnie :P


plunio7 napisał(a):
Dokumenty dotyczące operacji, zostały opublikowane w sieci, w formie kompletnej (z min. tytułową stroną), przez Archiwum Bezpieczeństwa Narodowego 30 kwietnia 2001 roku [za wikipedią]


To odnośnie operacji Northwoods. Myślisz, że byliby na tyle głupi, by trochę ponad 4 miesiące przed zamachami opublikować taki dokument?


Pierwsze przecieki byly juz co prawda w 1997 ale faktycznie troche za bliska data oswiadczenia w stosunku do zamachu, mozna by uznac to za argument przeciwko teori spiskowej :D Jednka nie zmienia to faktu ze USA planowalo dokonac zamachu zwalajac wine na Kube i dla pewnosci lepiej drazyc temat dalej.
Image

Za ten post impulse_101 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive dorian.
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Teoria spiskowa 9/11

Postprzez Alchemik w 21 Maj 2011, 00:47

http://cia.media.pl/krytyka_teori_konspiracyjnych
Nie wiem czy już ten artykuł był, ale sobie poczytajcie.
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

Re: Teoria spiskowa 9/11

Postprzez dorian w 21 Maj 2011, 06:56

impulse_101:
Równolegle do tej wersji istnieje kontrowersyjna teoria kóra twierdzi żę zamachy z 11 wrześnie wcale nie zostały przeprowadzone przez islamskich terrorystow lecz byla to robota na zlecenie rzadu USA majaca wywołać szok w Amerykanskim (i światowym) spoleczenstwie które ze strachu udzieli aprobaty dla dzialań militarnych na bliskim wschodzie.


Chyba ten temat już kiedyś był (dawno), albo podobny, linki do filmów j.n. już chyba kiedyś też podawałem, ale skoro nie ma:

Loose Change wer.PL

Wołoszański o spiskowej teorii ataku na WTC

Proponuję obejrzeć, zwłaszcza ten pierwszy. To, co w nim opisują to są ponoć tzw. "niewygodne fakty".
Wnioski w związku z tym nasuwają się same.
Ostatnio edytowany przez dorian 01 Paź 2011, 12:50, edytowano w sumie 4 razy

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Teoria spiskowa 9/11

Postprzez kis104 w 21 Maj 2011, 07:09

Nie nudzą was te teorie spiskowe? Jest tyle problemów, a wam sie chce myśleć kto przeprowadził zamach. Kto jest winny? Strażnicy na lotnisku dali dupy, albo "bramki" nawaliły.Chociaż faktem jest, że teorie spiskowe chodzić za nami bedą po każdej katastrofie. Po każdej. Smoleńsk, JFK, WTC, Osama (tu akurat nie katastrofa, ale...) i inne wydarzenia.
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 12 Paź 2020, 11:22
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Re: Teoria spiskowa 9/11

Postprzez szm w 21 Maj 2011, 09:22

Osama (tu akurat nie katastrofa, ale...)


Jak dla kogo.

Wracając do teorii... Czeczenia to jednak trochę inny kaliber, moim zdaniem. Ot, zbuntowana rosyjska republika. Można ją nawet rozpatrywać jako wewnętrzną sprawę Rosji. Z Afganem i Irakiem jest trochę inaczej. Afganistan i Irak to ropa. Afganistan i Irak to bliski wschód. Saddam dość dobrze dogadywał się z Europą zachodnią, to było wbrew interesom amerykańskim.
Oczywiście to nie znaczy, że zamach był amerykańską prowokacją. Mógł nią być, ale i nie musiał. I obawiam się, że nigdy się tego nie dowiemy.
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 30 Mar 2024, 14:42
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Teoria spiskowa 9/11

Postprzez Lucjusz w 21 Maj 2011, 10:52

Według mnie zdecydowana większość teorii spiskowych to prowokacje mająca na celu skompromitowanie tych kilku prawdziwych. Po prostu chodzi o to, żeby samo hasło "teoria spiskowa" kojarzyło się z paranoją. I tak jest, teraz to większość ludzi nie uwierzy nawet jak by się im przedstawiło niezbite dowody. Bo jak tu wierzyć gdy większość spisków okazała się "kosmicznymi jajami"?
Co do 9/11 to wątpię, żeby USA przeprowadziły zamach sami na siebie. Prędzej wiedzieli o zamachu ale nie zareagowali bo to było im na rękę. A teraz, żeby odwrócić od tego uwagę sami brukowcom podrzucają teorie z d.py.
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Teoria spiskowa 9/11

Postprzez Szpagin w 21 Maj 2011, 11:31

Wszyscy miłośnicy teorii spiskowych mają wspólną cechę. Są cholernie twardogłowi. Mój kumpel wierzy, że lądowania na Księżycu sfingowano. Raz próbowałem go przekonać, że się myli. Odparłem każdy jego argument, podawałem przykłady scen, które nie mogły być nagrane na Ziemi. A on? "Wierzysz w te kłamstwa? Wyprali ci mózg!" itd. Chyba nie uwierzyłby, nawet gdyby wysłać go na Księżyc.
Oto logika zwolenników teorii spiskowych. Wszystko, co nie zgadza się z ich teorią jest kłamstwem (nawet jeśli jest zgodne z nauką), a specjaliści opłaceni przez NASA i rząd amerykański. A jak jakiś (pożal się Boże) "ekspert" wystąpi w filmiku z żółtymi napisami i przedstawi swoje "teorie" będące obrazą logiki i całkowicie ignorujące naszą wiedzę, to uznaje się to za prawdę.
Poza tym, zawsze myślałem, że Oni robiliby wszystko, by tuszować prawdę, a takie teorie nie wychodziły na światło dzienne. Skoro jednak o tym wiemy, to chyba teorie są bzdurą
Image

Za ten post Szpagin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Alchemik.
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Teoria spiskowa 9/11

Postprzez djcycu w 21 Maj 2011, 12:37

Tylko że w Rosji zamachy na dwa bloki mieszkalne też były sprawką rządu by wybuchła wojna z Gruzją. Tak samo tutaj było by w końcu po raz kolejny ruszyć na Afganistan i to z jakże wielką siłą! Wszyscy ich popierali i wysłali wojska w tym nasze... Rosja zawsze be ale USA cacy... Wielu jest w błędzie. Oba te kraje to kraje obłudne walczące jak nie o władzę to o pieniądze. Amerykanie cały czas sprawiają wrażenie że chcą podbić te kraje by przejąc pola naftowe. Takie same scenki widać było z Wietnamem kiedy USA znów wepchała pazury... A tak nawiasem... W pentagonie nikt nikt nie ucierpiał bo wszyscy byli w innym skrzydle no a jakichś większych części z samolotu pasażerskiego też tam nie znaleziono...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Teoria spiskowa 9/11

Postprzez scigacz1975 w 21 Maj 2011, 15:23

Te wszystkie teorie spiskowe czytam z przymrużeniem oka, co jednak nie przeszkadza mi mieć 100% przekonania o obłudzie i makiawelicznych machinacja naszych pseudo-sojuszników zza wielkiej wody. A ich wpychanie łap do Iraku, Libii, Afganistanu itp. przypomina mi kryzys monachijski i to w jakże bezczelny, bezprawny sposób 3 kraje (Rzesza, Anglia i Francja) naruszyły suwerenność i swobodę 4 kraju czyli Czechosłowacji (Sudety). I powiem wam że na moje oko nic się nie zmieniło.

Za ten post scigacz1975 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive nismoztune.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości