Stalker.pl już grało!

Re: Stalker.pl już grało!

Postprzez Digger w 07 Mar 2010, 12:20

Po tych kilku godzinach jestescie w stanie powiedziec czy gra jest krotka?
Digger
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 12 Gru 2009, 18:29
Ostatnio był: 03 Sty 2019, 22:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Stalker.pl już grało!

Postprzez SpRiTeo w 07 Mar 2010, 12:34

To ja może z innej beczki. Jak prezentuje się AI przeciwników? Jak ludzi, a jak mutantów? Wymiana ognia jest wyrównana, czy tak jak w CoD lecimy siekając kolejne kompanie wroga? Czy mutanty są trudne do pokonania?
Awatar użytkownika
SpRiTeo
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 24 Sty 2010, 21:24
Ostatnio był: 25 Lut 2011, 18:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 0

Re: Stalker.pl już grało!

Postprzez TUK w 07 Mar 2010, 12:57

Gra będzie dość droga od 100zł do 175 (przybliżenie)

Mam nadzieję, że gra Posiada klimat, tak?


Ciepło ogniska zaspokaja wszelakie zmysły
Łączone muzycznie pomieszczenia w radości od myślenia
Kojące dymy eksplozje Atrakcje granaty i frakcje.
:

Więc jeśli pragniesz do czegoś dojść,
Ty jesteś twórcą, ukształtować musisz to,

1125
Awatar użytkownika
TUK
Stalker

Posty: 92
Dołączenie: 30 Maj 2008, 22:57
Ostatnio był: 29 Sty 2013, 10:01
Miejscowość: Folksdojcz
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 3

Re: Stalker.pl już grało!

Postprzez copytco w 07 Mar 2010, 13:26

Kuballa44, nic mi na ten temat nie wiadomo, nie grzebaliśmy w plikach z grą, ale sam fakt modowania jest raczej wątpliwy i... niepotrzebny. ;)

Digger, wydaje mi się, że rozgrywki starcza na około 10 godzin, plus odkrywanie innego zakończenia.

SpRiTeo, AI prezentuje się całkiem dobrze, wróg potrafi zajść od tyłu, flankować, a także sprytnie wykorzystywać elementy otoczenia. Czasami zdarzają się małe błędy jak wejście jednego przeciwnika w drugiego, ale to może raz i nie koniecznie ze strony AI. ;)

TUK, klimat jest wyczuwalny i gęsty. Nie da się zaprzeczyć, że główną rolę budowania klimatu odgrywa tu grafika, a ta jest po prostu super - i na DX10, i na 11. Mrok przeplata się ze światłem tworząc Godray'e jakich jeszcze nie widziałem. Całe metro zbudowane jest też bardzo realistycznie i w taki sposób, jaki można sobie wyobrazić czytając książkę.
copytco
Felietonista

Posty: 110
Dołączenie: 04 Sie 2007, 13:55
Ostatnio był: 10 Sty 2022, 22:26
Ulubiona broń: --
Kozaki: 12

Re: Stalker.pl już grało!

Postprzez KoweK w 07 Mar 2010, 13:33

Kuballa44 napisał(a):Gra modowalna czy nawet nie ma co gadać?

Za wcześnie by o tym mówić. Trzeba poczekać, mam nadzieję, że jakiś rusek stworzy fajne narzędzia. ;)

Digger napisał(a):Po tych kilku godzinach jestescie w stanie powiedziec czy gra jest krotka?

W ciągu tych 4 godzin przeszliśmy chyba 1/3 gry. Nie wiem dokładnie ile tam było rozdziałów, bo gra jest na nie podzielona.

SpRiTeo napisał(a):Jak prezentuje się AI przeciwników?

AI ludzi jest naprawdę w porządku. Możemy się skradać, ukrywać w ciemnościach, reagują na światło, dlatego mamy możliwość gaszenia oraz niszczenia oświetlenia. No i mamy noże do rzucania. :) Bardzo spodobały mi się odgłosy postaci podczas walki, np. "We've got injured!" "Flank him!" etc. ;) Szkoda, że nie mieliśmy możliwości włączenia rosyjskich głosów.

Co do mutantów... to po prostu tępe bestie, idą i tylko atakują, walka z nimi nie jest jakaś super-ciekawa - to czysta rozwałka.

TUK napisał(a):Mam nadzieję, że gra Posiada klimat, tak?

Posiada, jak najbardziej. :) Gra jest może i liniowa do bólu, ale klimat ma, do tego momenty rodem z F.E.A.R.'a go potęgują.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Stalker.pl już grało!

Postprzez utak3r w 07 Mar 2010, 16:06

copytco napisał(a):ale sam fakt modowania jest raczej wątpliwy i... niepotrzebny. ;)


Copyt, nie bądź atikabubu. Po pierwsze, KAŻDA gra jest modowalna :P Po drugie, nie wiem, skąd owe wątpliwości. A na koniec... "niepotrzebny"?? No to już sorry, ale... hm, przemilczę :P W tej grze BARDZO się przyda możliwość modowania - uwolnić fabułę, zmienić AI i jazda :)

Uwagi moderatora:

Czego?! ;> - atikabubu
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Stalker.pl już grało!

Postprzez Kontroler w 07 Mar 2010, 18:40

Aha czyli wnioskuję, że będą ciasne i wąskie korytarze jak w doom3 i nie będzie można zwiedzać świata jak w stalkerze?
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Stalker.pl już grało!

Postprzez utak3r w 07 Mar 2010, 19:30

Są i tunele i powierzchnia Moskwy. Tunele zbyt ciasne to nie są - w końcu to metro ;)
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Stalker.pl już grało!

Postprzez Inkwizytor w 07 Mar 2010, 21:40

Dwa pytania odnośnie sprzętu Pierwsze czy arsenałem będą swojskie bronie jak np. zmodyfikowany kałach czy twórcy mocno puścili wodze fantazji dając jakieś futurystyczne bronie. I drugie czy istnieją rożne kombinezony, chełmy itp. czy przez całą grę w jednym wdzianku chodzimy. A i czy sprzęt można jokoś modyfikować i jak prezentuje się handel?
Inkwizytor
Kot

Posty: 42
Dołączenie: 11 Sty 2010, 21:58
Ostatnio był: 21 Maj 2012, 19:49
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 2

Re: Stalker.pl już grało!

Postprzez KoweK w 07 Mar 2010, 22:02

Inkwizytor napisał(a):Pierwsze czy arsenałem będą swojskie bronie jak np. zmodyfikowany kałach czy twórcy mocno puścili wodze fantazji dając jakieś futurystyczne bronie.

Bronie są raczej normalne. Jaki sprzęt jest dostępny u handlarza pokażemy w nadchodzącym video, jeśli zostanie oczywiście zaakceptowane.

Inkwizytor napisał(a):I drugie czy istnieją rożne kombinezony, chełmy itp. czy przez całą grę w jednym wdzianku chodzimy.

Raczej nie. Aczkolwiek, może gdzieś dalej w grze dostajemy lepszy sprzęt... nam udało się zdobyć noktowizor. :)

Inkwizytor napisał(a):A i czy sprzęt można jokoś modyfikować i jak prezentuje się handel?

Co do modyfikacji, to nie wiem, ale tutaj też raczej nie. Walutą w handlu są naboje, bronie normalnie kupujemy, oprócz tego możemy zakupić też apteczki oraz wymienne filtry do maski gazowej.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Stalker.pl już grało!

Postprzez Windmaker w 08 Mar 2010, 00:25

To ja zadam takie pytanie - czy wiadomo coś jak w praktyce wyglądają wymagania gry jakie musi spełnić blaszak, aby wyciągnąć jak najwięcej z gry - czyli prawie max detali? Pytam się bo mam np. i7, 6 GB ramu i Gtx-a 285 i jestem ciekaw co na nim wyciągnę - bo dx-a 11 nie ruszę to wiem.

A ogólnie co do klimatu to czy można liczyć na takie smaczki jak choćby w SoH-u w Agroprpomie (pamiętny kontroler w podziemiach) - czyli na trzymające w napięciu momenty w grze? No i co do filmowości - to jakby porównać do nie wiem CoD-a 4 MW to wypada lepiej czy gorzej - pomijając w CoD-zie nawalankę.
"Stałem się śmiercią; niszczycielem światów" - Julius Robert Oppenheimer
"Wojna jest sztuką, ma więc swoich artystów i mistrzów"

>>> SmartAge.pl - Portal ludzi ciekawych świata <<<
Awatar użytkownika
Windmaker
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 21 Wrz 2008, 16:26
Ostatnio był: 22 Maj 2019, 15:46
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Stalker.pl już grało!

Postprzez copytco w 08 Mar 2010, 00:53

Windmaker, z takim sprzętem odpalisz DX10 w maksymalnych detalach. :) Co do scenek - wszystko, co być mogło w miarę i ze smakiem oskryptowane, oskryptowane zostało. Rozgrywka przypomina MW, ale tu bardziej czuć klimat.
copytco
Felietonista

Posty: 110
Dołączenie: 04 Sie 2007, 13:55
Ostatnio był: 10 Sty 2022, 22:26
Ulubiona broń: --
Kozaki: 12

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość