Porównanie Książki a Gry Metro 2033

Re: Porównanie Książki a Gry ,,Metro 2033,,

Postprzez Kretson w 02 Lip 2010, 01:42

No sorry, ale spójrzmy choćby na stacje WOGN w grze i w książce. Przecierz tam NIC nie jest podobne!
Kretson
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 28 Kwi 2010, 19:36
Ostatnio był: 17 Lip 2010, 19:48
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: PMm
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Porównanie Książki a Gry ,,Metro 2033,,

Postprzez utak3r w 04 Lip 2010, 13:39

...No i? Powtórzę - IMO to bardzo dobrze, że jest zmienione.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Porównanie Książki a Gry ,,Metro 2033,,

Postprzez Normandia w 13 Sie 2010, 17:27

Książkę przeczytałem już jakiś czas temu więc nie wszystko dokładnie pamiętam. Zgadzam się że słusznym było pozmienianie niektórych fragmentów jednak według mnie pozmieniali nie to co trzeba przez co gra straciła sporo na klimacie. Zacznijmy od tego że Artem wyruszył z WOGN-u ze starym AK-47 a nie jakąś samoróbką, chwilę później akcja w tunelu zupełnie bez sensu. O ile dobrze pamiętam pierwsza poważna strzelanina z udziałem Artema była u faszystów. Nie sztuką jest zrobić grę w której dużo się strzela, a tu chwilami trzeba strzelać bardzo dużo, sztuką jest zrobić grę gdzie nie strzela się prawie wcale a mimo to gracz boi się wychylić za kolejny narożnik. Co do wyjścia na powierzchnię na początku gry podejrzewam że nie chodzi o to na samym wstępie, bo pokazanie tego nawet miało sens, ale wyjście z Burbonem już nie za bardzo. Kiedy Artem pierwszy raz w książce wychodził na powierzchnię dostał specjalny kombinezon, a tu wychodzimy sobie tak jak staliśmy i to jeszcze jak ktoś słusznie zauważył w dzień co w książce było niemożliwe. Śmierć Burbona, spotkanie i podróż z Chanem, wyprawa do biblioteki, no i sam cel tej wyprawy totalnie bez klimatu. Brakowało mi akcji z mieszkańcami stacji za zawalonym tunelem, w książce dość długi wątek a w grze tylko wzmianka. Ogólnie to gra wygląda jak by była robiona na szybkiego. Powycinali fragmenty z książki żeby było szybciej i zlepili to w całość. No i jeszcze na koniec akcja lub jak kto woli wizja na wierzy jak bym w Max Pain'a (mam nadzieję że dobrze napisałem) grał. Na koniec to że czarni chcieli zabić Artema, kompletna bajka. Nie będę się bawił w punktację bo nie ma to sensu powiem tylko że gra wypada bardzo słabo na tle książki, ale jest to moja prywatna ocena...
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Normandia
Stalker

Posty: 169
Dołączenie: 25 Maj 2009, 21:16
Ostatnio był: 09 Cze 2013, 20:10
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Re: Porównanie Książki a Gry ,,Metro 2033,,

Postprzez WodZu w 22 Sie 2010, 21:18

Autorzy mieli prawo zmienić trochę przebieg fabuły oraz kilka faktów. W końcu dzieło 4agames jest OPARTE na motywach przedstawionych w książce. Z jednej strony to dobrze, z jednej źle. Przykładowo - miło, że Chan pokazał nam anomalie, a nie miło mi z tego powodu, że biblioteka nie przyniosła takich wrażeń jak w lekturze. Ciężko jest stwierdzić co lepsze - gra czy książka.
Już niedługo: FEAR 3
Awatar użytkownika
WodZu
Stalker

Posty: 110
Dołączenie: 14 Gru 2009, 23:58
Ostatnio był: 13 Gru 2011, 19:55
Miejscowość: Polska stolica parowozów
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 4

Re: Porównanie Książki a Gry ,,Metro 2033,,

Postprzez Paq w 23 Sie 2010, 11:02

Gdyby zrobili wszystko jak w książce to w tę grę grali by nieliczni.Nie czytałem książki ale gra mnie w ciągła.


P.S
To jest tak jak ze Wiedźminem gra inna film inny książka inna.W grze i filmie były znane imiona bohaterów ale przez 1-2 rozdział potem ,,znikali''.
Awatar użytkownika
Paq
Stalker

Posty: 52
Dołączenie: 05 Lip 2010, 14:37
Ostatnio był: 16 Paź 2010, 09:11
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: -3

Re: Porównanie Książki a Gry ,,Metro 2033,,

Postprzez Bambosz107 w 23 Sie 2010, 11:10

O właśnie, Wiedźmin książka i gra to dobrze pasują. Jedno i drugie jest tak kapitalne, że kilkanaście nocek zarwałem. Gra musi się różnić trochę od książki, bo inaczej ci, którzy jej nie czytali mogliby się poczuć lekko zagubieni. Brak narratora byłby odczuwalny.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Porównanie Książki a Gry ,,Metro 2033,,

Postprzez Normandia w 25 Sie 2010, 22:06

Jeśli chodzi o wiedźmina to pierwotnie miał on być oparty o sagę Sapkowskiego, ale twórcy zarzucili ten pomysł tworząc nową historię w zasadzie w grze Wiedźmin nie ma zbyt wiele, poza oczywiście bohaterami, z książkowego pierwowzoru. W grze Metro 2033 opierano się ściśle na książce i może zmiany dokonane przez twórców gry były by i ciekawe gdyby nie wycieli grubo ponad połowy z pierwowzoru. Jak już pisałem wcześniej robili grę na szybkiego, przynajmniej tak to dla mnie wygląda...
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Normandia
Stalker

Posty: 169
Dołączenie: 25 Maj 2009, 21:16
Ostatnio był: 09 Cze 2013, 20:10
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Re: Porównanie Książki a Gry ,,Metro 2033,,

Postprzez kondoslaw w 26 Sie 2010, 01:03

Ja najpierw przeszedłem grę a później zafascynowany przeczytałem książkę, co mogę powiedzieć - przed przeczytaniem lektury gra wydawała mi się dobra, mimo że odczuwalne była za duża ilość strzelania co stawało się po prostu nudne przez co grę udało się przejść tylko raz. Natomiast po przeczytaniu książki zauważyłem więcej niedociągnięć tej gry. Nie chodzi o dokładne odwzorowanie fabuły, a o takie rzeczy jak choćby zauważone przez kolegów wyjście na powierzchnię Artema wraz z Burbonem bez kombinezonów i dodatku w dzień. Takich przykładów jest więcej. Gra jest za nudna, samo chodzenie (rzadko samemu) po metrze w określonym przez twórców stronę. Mogli to jakoś urozmaicić.
Gra jest słaba, ale za książkę Glukhovskiemu należy się :wódka:

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
kondoslaw
Stalker

Posty: 114
Dołączenie: 26 Lis 2009, 18:58
Ostatnio był: 05 Lis 2014, 21:32
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 5

Re: Porównanie Książki a Gry ,,Metro 2033,,

Postprzez XRobercik32X w 26 Sie 2010, 18:46

Mam dokładnie takie same odczucia co kondoslaw najpierw grałem w grę a potem przeczytałem książkę. Przed przeczytaniem książki gra wydawała się fajna ale po przeczytaniu zmieniłem zdanie gra ma się nijak do książki wiele osób mówi że gra powinna być inna, ale ja tak nie uważam. Wystarczyłoby żeby dodali troszkę więcej akcji i wszystko było by super. Lecz niestety tak się nie stało. Co nie znaczy że gra jest słaba pawda?
Awatar użytkownika
XRobercik32X
Kot

Posty: 37
Dołączenie: 25 Sie 2010, 14:59
Ostatnio był: 01 Maj 2016, 16:45
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 0

Re: Porównanie Książki a Gry ,,Metro 2033,,

Postprzez Argemen w 26 Sie 2010, 22:31

Wy naprawdę nie potraficie tego zrozumieć? Gry i książki to zupełnie inne rzeczy, wątpię, żeby wciągnęła was jakakolwiek gra, w której nic by się nie działo. W grach masz być bohaterem, a w książkach śledzisz losy bohatera. I o ile w książkach niepotrzebne jest dużo akcji, to w grach tak. Chcielibyście przez całą grę strzelać tylko 5-6 razy? Wątpię, więc zanim zaczniecie wytykać wszystkie różnice między książką a grą to się trochę zastanówcie...
I had wan teh interwebs!
Awatar użytkownika
Argemen
Stalker

Posty: 160
Dołączenie: 01 Sty 2010, 16:40
Ostatnio był: 02 Gru 2018, 13:05
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 4

Re: Porównanie Książki a Gry ,,Metro 2033,,

Postprzez XRobercik32X w 27 Sie 2010, 01:39

Mylisz się Argemen sądzisz że gra w której strzela się 5 czy 6 razy jest nudna? A co mi powiesz o przygodówkach też są nudne bo się w nich nie strzela? Nie bądź śmieszny dobra gra to nie taka w której strzela się do wszystkiego co się rusza a jeśli ty tak sądzisz to pogratulować gustu :facepalm: A może gdyby gra metro byłaby podobna do książki wyszłoby jej to na lepsze nie sądzisz? Osobiście chciałbym zagrać w grę w której strzela się tylko 5-6 razy a reszte czasu spędzać na rozmowach, wyborach moralnych i np. podróżach bo metro 2033 właśnie o tym jest o podróży głównym celem Artema jest dotaecie do Polis lecz niestety w grze ta podróż została przedstawiona jako krwawa jadka coś zupełnie innego i gorszego niż w książce

P.S
Sam lepiej się zastanów nad tym co piszesz
Awatar użytkownika
XRobercik32X
Kot

Posty: 37
Dołączenie: 25 Sie 2010, 14:59
Ostatnio był: 01 Maj 2016, 16:45
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 0

Re: Porównanie Książki a Gry ,,Metro 2033,,

Postprzez Paq w 27 Sie 2010, 08:21

Z tego co tu przeczytałem to Argemen ma rację nie chciał bym grać w grę że tylko gadasz z kolesiami, bez żadnych obaw ,,spacerujesz'' po metrze, wychodzisz na powierzchnię nic nie robiąc.Od czasu do czasu mnie coś zaatakuje,na pewno nie kupił bym takiej gry.
Awatar użytkownika
Paq
Stalker

Posty: 52
Dołączenie: 05 Lip 2010, 14:37
Ostatnio był: 16 Paź 2010, 09:11
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: -3

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości