S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Kontroler w 14 Sie 2010, 10:37

Jasna d*pa i nowy silnik graficzny, ciekawe jak gra będzie się prezentować od strony audio-wizualnej. Może w tej części w końcu, będzie rozwiązana tajemnica najemników i monolitu...
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Tajemniczy w 14 Sie 2010, 10:47

Dobrze by było gdyby stalker 2 był kontynuacją zewu prypeci bo tak każdy stalker to inny wątek
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Bambosz107 w 14 Sie 2010, 10:56

Inny wątek? CS to prequel SoC, a CoP to sequel SoC, więc to 1, spójny wątek.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Skreedi w 14 Sie 2010, 11:02

Panowie, w przyszłym tygodniu GamesCom tak więc może dowiemy się czegoś więcej (na pewno już coś tam skleili i mogliby powiedzieć). Co do gry to najbardziej martwi mnie "wieloplatformowa technologia" - AI pewnie znacznie spadnie i gra będzie trochę uproszczona... jest jednak promyk nadziei, że GSC weźmie przykład z 2K Czech i zrobią każdą wersję oddzielnie. Cóż, czekam i mam nadzieję, że ta nowa technologia to XRay 2.0 (co jak co ale oświetlenie w tej grze zawsze robiło na mnie ogromne wrażenie... :P)
FOLLOW ME ON Twitter

Czekam na Lost Alpha... ale chyba się nie doczekam... :d
"They'll know, Helghan belongs to the Helghast..."
Skreedi
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 03 Paź 2009, 21:48
Ostatnio był: 18 Cze 2016, 11:42
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: -3

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Szpagin w 14 Sie 2010, 11:19

Wezmą wszystko, co było najlepsze w poprzednich częściach: klimat z SoC, grafikę z CS, stabilność i gameplay z CoP - to idealna gra według mnie. Poza tym, tworzenie gry na konsolę może oznaczać, ze to wersja PC będzie tą podstawową, a konsolowe do niej dostosowane.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Alvarin w 14 Sie 2010, 11:28

Szpagin napisał(a):Wezmą wszystko, co było najlepsze w poprzednich częściach: klimat z SoC, grafikę z CS, stabilność i gameplay z CoP - to idealna gra według mnie. Poza tym, tworzenie gry na konsolę może oznaczać, ze to wersja PC będzie tą podstawową, a konsolowe do niej dostosowane.


konsole mają mniejszą moc i możliwości a jak będą robić na wszystko to trzeba będzie wyrównać do najsłabszych. Co to oznacza? Że to wersje konsolowe będą wersjami podstawowymi, a nam, poczciwym pecetowcom dodadzą co najwyżej obsługę myszy i dodatkowe tekstury...

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez StalkerCiastek w 14 Sie 2010, 11:32

Z tego co widzę większości nie podoba się, że gra wyjdzie na konsole. To samo na innych forach. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. GSC zobaczyło jaki dochodowy jest Stalker i chcą poszerzyć grupę odbiorców. Tylko kosztem czego? Grafika szczerze mówiąc mnie mało obchodzi. Mój komputer i tak jest słaby. Może do 2012 będę miał nowego PC albo konsole. To aż dwa lata. Ale czym będzie wtedy Stalker? Skoro ma być bardziej przystępny to pewnie będzie łatwiejszy. Np. Gothic 4. Tam dodano mnóstwo ułatwiaczy w postaci kompasu wskazującego cel misji. Stara gwardia zawyła, bo tego nigdy nie było, że to będzie za łatwe itd. Jak to rozwiązali autorzy? Dodali poziom trudności "Gothic" który usuwa to wszystko. Czyli gra robi się tak trudna jak powinna być. Może GSC też tak zrobi? Nie wiem jedyne co wiemy o dwójce jest to, że gra wyjdzie za dwa lata (jak nie później). I prawdopodobnie do Stalker 2 też będą powstawać dodatki. Na pewnej ruskiej stronie jest wywiad z GSC.
Co do teorii, że CryEngine ma być nowym silnikiem. Bzdura! Wiecie ile taki silnik kosztuje?

Alvarin niżej -> Teoretycznie tak. Ale chłopaki z GSC nie są chyba na tyle głupi żeby strzelić sobie w nogę? Chociaż w sumie fani kupią wszystko ze "Stalker" w tytule. Poczekamy, zobaczymy.
Ostatnio edytowany przez StalkerCiastek, 14 Sie 2010, 11:40, edytowano w sumie 1 raz
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Alvarin w 14 Sie 2010, 11:35

Odpowiedni poziom trudności usuwający ułatwienia. Tylko wiesz czemu stalker nie sprzedał się tak dobrze na zachodzie? Bo jest zbyt skomplikowany, zbyt złożony. Zwłaszcza jeżeli wycelują także w Amreykę ze sprzedażą (a do tego pewnie dążą chcąc wydać też na konsole)to w grze będą nie tylko ułatwienia, ale i straszne uproszczenia rozgrywki, żeby dzieci neo po drugiej stronie oceanu nie pogubiły sie w gąszczu opcji...

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Axideus w 14 Sie 2010, 11:40

Ciekawostka. Stalker 2 :) . Mam nadzieje że tym razem GSC zrobi go jak należy :wink: . Ciekawe co z wątkiem fabularnym, grafiką, stabilnością itd. Mam nadzieje że GSC szybko spisze prawdopodobne zmiany jakie zaszły w grze :P .
Image

Za ten post Axideus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gnuśny Wasyl.
Awatar użytkownika
Axideus
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 30 Lip 2010, 00:27
Ostatnio był: 21 Lis 2015, 17:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 46

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez KoweK w 14 Sie 2010, 12:26

Alvarin napisał(a):no bo właściwie to nie pełniaki tylko add-ony... Trochę za mało zmian i za krótkie, żeby można było je określić pełnoprawnymi następcami...

No i nowy silnik to też za mało... :) Nie wiem skąd się biorą tacy ludzie, co uważają CS/COP za add-ony. :facepalm: ADDON WYMAGA PODSTAWKI GRY. Te gry nie wymagają, więc tutaj dyskusja powinna się zakończyć i przestać wciskać ludziom kit. Swoją drogą, to COP jest dłuższy od SOC'a, przynajmniej dla mnie. :) I mówię tutaj o grze bez modów.

Jeżeli gra będzie na obecne konsole, to naprawdę nie oczekujcie cudów... będzie max uproszczona pod pada, o menu ekwipunku właściwie zapomnieć już możemy, o A-Life tym bardziej. Ale z tego, co mi wiadomo, to już w produkcji są konsole następnej generacji i może na nie STALKER 2 będzie dostępny... Ktoś tu napisał o kolekcjonerce - jeżeli wydawcą będzie CDProjekt to będzie na pewno.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Wheeljack w 14 Sie 2010, 12:31

Kowek, CS i CoP to samodzielne dodatki. :P
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1918
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 13 Wrz 2023, 13:49
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 722

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Nyguz w 14 Sie 2010, 13:06

To nie są dodatki. To są CZĘŚCI gry :D
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.

Za ten post Nyguz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KoweK.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości