Najlepszy Stalker

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Kto był najlepszym Stalkerem?

Strielok
216
69%
Szrama
38
12%
Diegtiarow
61
19%
 
Razem głosów : 315

Re: Najlepszy Stalker

Postprzez MrZbuk w 21 Kwi 2011, 16:20

Według mnie najlepszy jest CoP. Grafika dużo lepsza od poprzednich części. Fabuła również nie najgorsza. Żeby tylko STALKER 2 był lepszy od CoP.

Za ten post MrZbuk otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative KoweK.
Awatar użytkownika
MrZbuk
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 21 Kwi 2011, 16:17
Ostatnio był: 03 Maj 2011, 21:50
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: -2

Reklamy Google

Re: Najlepszy Stalker

Postprzez Afrose w 21 Kwi 2011, 16:42

Off-topic

Chyba ci sie tematy pomyliły.
Tu codzi o najlepszego bohatera.
Awatar użytkownika
Afrose
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 04 Lis 2010, 16:10
Ostatnio był: 16 Lip 2019, 18:35
Miejscowość: Stacja "PROSPEKT MIRA"
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 54

Re: Najlepszy Stalker

Postprzez Neavy w 21 Kwi 2011, 20:47

Striełok. Był legendą. Wykiwał Monolit, Czyste Niebo i wyłączył Mózgozwęglacz.
Potem Diegtiarov, nie wiem czego ale taki fajny, ukryty agent. :P
A na końcu Szrama. No starał się chłopak, poleciał za Strełokiem do elektrowni, pomógł Czystemu Niebu... i i tak Striełok przeżył, i znowu udał się do CEJ, Czyste Niebo zostało zniszczone a on sam... zwariował? zmonolitował? zginął?
Image
Awatar użytkownika
Neavy
Stalker

Posty: 61
Dołączenie: 29 Mar 2011, 20:44
Ostatnio był: 14 Paź 2012, 14:52
Miejscowość: Okolice Lublina
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Najlepszy Stalker

Postprzez Afrose w 28 Kwi 2011, 17:43

Moim zdaniem Szrama. Czemu ?
Znał zone na własną ręke. Tak jak Striełok ale jakoś najemnik mi bardziej do gustu wpadł.
Fajnie wyglądał z wintarem i w płaszczu.
Noi (dzięki nam graczom) doszedł do elektrowni, pomógł najemnikom, dla czystego nieba chyba zrobił tyle, że powinien dostać zato nobla stalkera.
Rozwalił renegatów choć umnie po jakiś 2 dniach znowu byli lepsi od czystego nieba.....
Poprostu SZRAMA górą hehe.
Awatar użytkownika
Afrose
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 04 Lis 2010, 16:10
Ostatnio był: 16 Lip 2019, 18:35
Miejscowość: Stacja "PROSPEKT MIRA"
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 54

Re: Najlepszy Stalker

Postprzez satan696 w 28 Kwi 2011, 18:26

Stawiam na Szrame :
- Dar od zony
- Umiejętnosci porównywalne z umiejętnościami Striełoka.
- Nieznane są jego losy ( imo on przeżył bo i Striełok przeżył a mieli równe szanse i może jeszcze o nim usłyszymy).
- Sam też musiał znac spory kawał zony skoro oprowadzał wycieczki (on też miał amnezje wiec wszystkiego nie znamy).
Podsumowanie : Spokojnie mógł przebic Striełoka bo nic o nim niewiemy przed CN a jedyne co wiemy to, to że trzyma się na uboczu i dalej niewiadomo skądma ten dar ( Jak na mnie spokojnie moze byc to wynik eksperymentów przeprowadzanych w zonie , co może oznaczac ze Striełok nie był pierwszy. )

ps: sry za błedy ale mam problem z c

Za ten post satan696 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Idilyon.
Awatar użytkownika
satan696
Stalker

Posty: 63
Dołączenie: 26 Gru 2010, 23:25
Ostatnio był: 23 Cze 2013, 17:37
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 2

Re: Najlepszy Stalker

Postprzez Dovchenko w 03 Maj 2011, 17:18

Striełok.
Świetny wojownik, nie dał się popaprańcom Monolitu, nie uciekł, gdy pod Mózgozwęglaczem atakowały go widmowe mutanty, trepów miał w d***e, nie pozwolił samemu Spełniaczowi Życzeń ch**a z siebie zrobić i jeszcze zniszczył Zonę. Słowem, stalker.
Kogóż to z nas tonący nie wiózł wrak, któż z nas zaprzeczyć może - że ułomny?
Kogóż nie łudził oślepiony ptak, kogóż w bezludzie nie wiódł pies bezdomny?

A przecież wciąż przyciąga strefa ogrodzona, i ogrodzona nie bez celu chcemy wierzyć;
To nie my w Zonie - to nam odebrana Zona,nam ją niepewnym, ale własnym krokiem mierzyć
Póki nadziei gorycz wreszcie nie pokona.

Za ten post Dovchenko otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Szarlej.

Dovchenko
Wygnany z Zony

Posty: 113
Dołączenie: 16 Kwi 2011, 21:15
Ostatnio był: 16 Kwi 2012, 17:25
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 6

Re: Najlepszy Stalker

Postprzez Pijawol w 03 Maj 2011, 20:01

Diegtiariow. Dlaczego? Najlepiej się dowiecie oglądając najlepsze zakończenie Zewu Prypeci - bardzo pomógł mieszkańcom Zony. Co takiego zrobił?

- Zniszczył legowisko odrażających Pijawek w Zatonie, dzięki czemu jest bezpieczniej.
- Pomógł ekspedycji naukowej profesorów Oziorskiego i Hermana, dzięki której powstały przełomowe leki i środki medyczne.
- ( wg mnie ) Osłabił Bandytów w rejonie Zatonu, dzięki czemu można podróżować i nie martwić się zbytnio, że jacyś goście ukradną Twoje łupy, a ciebie zabiją.
- Stawił czoła śmiercionośnym mutantom w Janowie i zabił najgroźniejsze z nich. Teraz przeważnie używa się nazwy nie Janów, lecz Zagłębie Artefaktów - łatwa szansa na pieniądze.

Strielok i Szrama są wg mnie na równo. Strielok moim zdaniem był świetnym Stalkerem, lecz jedynym jego "osiągnięciem dla wszystkich" było wyłączenie emitera, znanego jako "Mózgozwęglacz". Dzięki czemu otworzył drogę do Serca Zony - CEJ. Resztę w większości robił dla siebie i swojej "Grupy Strieloka". Szrama chciał powstrzymać Stieloka przed zdestabilizowaniem Zony, lecz zginął lub stał się żołnierzem Monolitu.
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1277
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 07 Kwi 2024, 17:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Najlepszy Stalker

Postprzez Kubasolo w 03 Maj 2011, 20:13

Diegietariov zrobił najwięcej dla zony...
Image
Awatar użytkownika
Kubasolo
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 01 Maj 2011, 14:53
Ostatnio był: 16 Maj 2011, 20:54
Miejscowość: Zona/WaWa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 2

Re: Najlepszy Stalker

Postprzez [IGNIS] w 07 Maj 2011, 18:22

zagłosowalem na szrame. ale tak naprawde to nie strielok byl powodem emisji tylko szrama i czyste niebo ktorzy hcieli go powstrzymac.bylbym wdzieczny za :wódka:
chcę tylko jednego - aby w stalkerze 2 mozna bylo dolaczyc do monolitu
ps.
AVE MONOLIT!!!

Za ten post [IGNIS] otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Szpagin, djcycu, Wunderwaffe, Gwizdek, Juraszka, stalker3467.

[IGNIS]
Wygnany z Zony

Posty: 7
Dołączenie: 07 Maj 2011, 17:35
Ostatnio był: 16 Maj 2011, 18:02
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: -116

Re: Najlepszy Stalker

Postprzez djcycu w 15 Maj 2011, 17:46

Striełok a dlaczego? Przecież to on razem z handlarzami rozpracował największe sekrety zony i to on przyczynił się do pomocy wojskowym z operacji Tor Wodny. To on im powiedział co się stało i to on doniósł o tym co się właściwie w tej zonie dzieje. Diegtiarov tak naprawdę to cienka lipka była a Striełok to stalker z krwi i kości który nieraz rozwalił niejedną pijawkę, armie wrogich stalkerów, żołnierzy, monolitowców i czego dusza zapragnie. Poza tym był w centrum kilka razy i SAM ze swoimi towarzyszami odkrył drogę tam... Nie wspomnę o otwarciu przejścia do centrum oraz uratowania wielu stalkerów przed emiterem nad Jantarem.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Najlepszy Stalker

Postprzez Realkriss w 17 Maj 2011, 09:00

Striełok, bo z tą postacią najbardziej się zżyłam przechodząc SoC, przygody i dylematy Striełoka są dla mnie najciekawsze. Zwłaszcza na końcu rozgrywki, kiedy trzeba postacią dokonywać wyborów. To taki trochę bohater romantyczny.
Następnie Szrama, który jest typem bezwzględnego najemnika, ale również ciekawa postać i w gruncie rzeczy tragiczna, oszukana przez Czyste Niebo.
Najmniej lubię Diegtariowa, może dlatego, że we wszystkich częściach wojsko to moja nieulubiona frakcja? Zrobił dużo dla Zony i grało się nim fajnie, ale to zawsze wojskowy, który głównie wykonywał rozkazy Nie miał w sobie tej wolności i desperacji, co Striełok.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Najlepszy Stalker

Postprzez Idilyon w 25 Maj 2011, 11:11

Realkriss napisał(a):Striełok, bo z tą postacią najbardziej się zżyłam przechodząc SoC, przygody i dylematy Striełoka są dla mnie najciekawsze. Zwłaszcza na końcu rozgrywki, kiedy trzeba postacią dokonywać wyborów. To taki trochę bohater romantyczny.
Następnie Szrama, który jest typem bezwzględnego najemnika, ale również ciekawa postać i w gruncie rzeczy tragiczna, oszukana przez Czyste Niebo.
Najmniej lubię Diegtariowa, może dlatego, że we wszystkich częściach wojsko to moja nieulubiona frakcja? Zrobił dużo dla Zony i grało się nim fajnie, ale to zawsze wojskowy, który głównie wykonywał rozkazy Nie miał w sobie tej wolności i desperacji, co Striełok.


Hm,chcę się głównie odnieść do dwóch kolejnych postaci,chociaż o Striełoku coś powiem od siebie :)

Striełok.Prawdziwy stalker,weteran,koleś który sobie w kaszę nie daje dmuchać,ale wie kiedy się wycofać. Liczy się dla niego zysk,ale głównie poznanie prawdy,którą kryje Zona,a także prawdy o sobie.Zna się na stalkerskim rzemiośle jak mało kto. Zależnie jak zostanie przez nas pokierowany,może otrzymać "nieprawdziwą prawdę",nie zdając sobie z tego sprawy - dlatego moim zdaniem zakończenia ze Spełniaczem są tragiczne. Jest to moim zdaniem najciekawsza postać. Poza tym chyba jako jedyna postać pojawia się we wszystkich częściach gry.

Szrama. Najemnik,weteran także. Ten gość nie jest zbytnio sympatyczny,nawet niespecjalnie dziękuje naukowcom z Czystego Nieba za pomoc na początku. Robi rzeczy dla siebie. Dlaczego tak myślę? Mam wrażenie,że pomaga Czystemu Niebu tylko dlatego,że to może go uratować,w innym wypadku miałby na to
:

wyje*ane :P
. O ile CN próbuje ocalić Zonę,mimo że jest zaślepione,oni próbują zrobić coś dla uratowania ludzi i zatrzymania emisji,a nie dla uratowania siebie. Tak w ogóle nie wiem czy mam rację,ale gram w SoC po raz drugi i zwróciłem uwagę,że w wiadomości od Striełoka do Ducha jest informacja o tym,że "najemnik o orzechowych oczach i sporej bliźnie na twarzy zabił Kła,pozwoliłem mu uciec" czy jakoś tak :P Myślę,że może chodzić o naszego Szramę. Dałbym mu ostatnie miejsce w tym konkursie.

No i zostaje jeszcze major. Nie mogłem się zdecydować,kto lepszy. Diegtiarow czy Striełok? Ostatecznie wybrałem Striełoka,chociaż majora również bardzo polubiłem. To człowiek odważny,służbista,były stalker,a więc również weteran Zony,ale jednak człowiek z krwi i kości:pomaga ludziom nie tylko dla zysku,ale i dla samej pomocy. Takie odczuwam wrażenie. Odczuwam także wrażenie że jest to człowiek znacznie bardziej inteligentny od Striełoka czy Szramy. Na początku miałem niemiłe wrażenie z tego samego powodu co Kriss. A jednak,kiedy został mi pokazany kawałek śledztwa (tudzież posunąłem się w fabule),zmieniłem jakoś punkt widzenia. W tej części to żołnierze byli ofiarami,a wolni stalkerzy byli w pewnym sensie oprawcami - "Dobrze,że żołnierza zaprowadzono do bunkra,bo tutejsi stalkerzy by go chętniej zastrzelili" - czy jakoś tak. I się nie dziwię w pewnym sensie. Jednak fakt,że sami byliśmy żołnierzem w przebraniu jakoś wpływał na punkt widzenia...Przynajmniej ja to poczułem.
Priszło wriemia. Ja wiżu twajo żełanije.
Twaja cjel zdjes. Idi ka mnie.
Twoj puć zawierszajetsa czieławiek. Idi ka mnie.
Twajo żełanije skora ispołnitsy.
Idi ka mnie. Ty abritiosz to, szto zasłużywajesz.

Za ten post Idilyon otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
Awatar użytkownika
Idilyon
Kot

Posty: 46
Dołączenie: 10 Maj 2011, 20:34
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 22:59
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 3

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości