Zona - refleksje i poglądy

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Zona - refleksje i poglądy

Postprzez Piłat w 20 Sty 2011, 17:46

Floper Szczur napisał(a): I dlatego popieram Monolit. Tylko oni utrzymują równowagę. Poświęcają swoje życie dla Zony maja swój cel a Zona daje im swoje dary(Mutanty ich nie atakują, wole walki) i pokazuje że może żyć w pokoju z ludźmi którzy nie chcą zrobić jej krzywdy.


Tu niestety nie zgodzę się z Tobą przyjacielu.
Monolit nie walczy dla Zony, lecz dla Spełniacza Życzeń. Wielbią go, czczą, słyszą jego głos i wykonują jego rozkazy wierząc że służąc mu zostaną spełnione ich najskrytsze marzenia. Dla nich Zona to jedynie obszar, na którym ma władzę "Wszechwiedzący Monolit", którego trzeba bronić przed "złymi ludźmi". A każdy z doświadczonych Stalkerów wie, czym jest Spełniacz Życzeń, więc wnioski są proste.
Członkowie Monolitu są trochę jak zombie. Robią coś nieświadomie; wykonują cudze rozkazy, które wyryte są w ich psychice. Są święcie przekonani, że działają w słusznej sprawie, lecz ich świat to tylko wielka iluzja Spełniacza Życzeń i ludzi, którzy Spełniacz stworzyli.

Za ten post Piłat otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Specnaz77.
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Reklamy Google

Re: Zona - refleksje i poglądy

Postprzez gibek w 21 Sty 2011, 06:10

Zona to pole względności. Reszta świata jest jakby kłamliwym lustrem, które rysuje nieodpowiednią osobowość przed nim stojącego. Zona jest właśnie azylem dla każdego kto miał styczność z zewnętrznym światem. Ona naprawdę odkrywa prawdę o człowieku, odziera z szat kłamstw narzuconych przez programowane społeczeństwo. Jest także nadzieją dla zagubionych ludzi, daje możliwość integracji z otoczeniem czyli poczucie przynależności.
Może być także stanem psychicznym, miejscem istniejącym tylko w ludzkiej świadomości.
Jest nie do ogarnięcia, jak tajemnica życia
gibek
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 03 Lut 2010, 13:50
Ostatnio był: 25 Lut 2013, 16:40
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: -3

Re: Zona - refleksje i poglądy

Postprzez Andrzeju w 21 Sty 2011, 11:50

Dla mnie Zona jest miejscem oderwania, wyciszenia. Należy ją szanować bo to tylko od niej zależy nasz los. Jednak jestem także zdania że nie powinna się rozszerzać. Naszą Powinnością jest dbanie o stałe granice strefy, aby to w co się wplątaliśmy dotyczyło jedynie wybranej grupy. To taka moja refleksja ;)
| AMD Athlon II X2 240 2.8 >> 3.03 |
| MOBO Gigabyte M61PME-S2P |
| Gigabyte HD 4650 1GB DDR2 128 bit ATI OC //
| HDD Samsung 500GB |
| Realtek HD Audio Device |
| 3GB RAM DDR2 667MHz |

Za ten post Andrzeju otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Piłat.
Andrzeju
Kot

Posty: 35
Dołączenie: 21 Sty 2011, 01:26
Ostatnio był: 03 Kwi 2011, 21:05
Miejscowość: Anomalia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 4

Re: Zona - refleksje i poglądy

Postprzez Piłat w 21 Sty 2011, 18:15

Andrzeju napisał(a):Jednak jestem także zdania że nie powinna się rozszerzać. Naszą Powinnością jest dbanie o stałe granice strefy, aby to w co się wplątaliśmy dotyczyło jedynie wybranej grupy. To taka moja refleksja ;)


Pięknie powiedziane przyjacielu.
Zona jest z pewnością cudem na ziemi, lecz kiedy zacznie się rozrastać pochłaniając coraz to większe połacie ziemi, stanie wtedy nie tylko zagrożeniem dla świata, lecz miejscem dostępnym dla jeszcze większej liczby ludzi, a co za tym idzie przestanie być tym cudem.
Osobiście uważam, że frakcje w Zonie to absurd – lecz skoro już są powinny robić coś pożytecznego, a rolą "Powinności" winno być właśnie NIE zniszczenie Zony, lecz niedopuszczenie do tego, aby się rozrastała dla dobra świata jak i dla samej Zony. "Powinność" winna być doskonałą alternatywą między nielegalnie przebywającymi Stalkerami, a znienawidzonymi wojskowymi wysłanymi przez Rząd. Niestety nie wszyscy członkowie "Powinności" to rozumieją uważając, że jeśli zabiją wszystko, co ma jakikolwiek związek z Zoną to przysłużą się ludzkości. Prawda jest jednak inna – bardziej złożona – wykraczająca poza muszkę karabinu. Zony nie można zabić, Zony nie można zniszczyć, ani pokonać, gdyż przebywając w jej granicach automatycznie stajemy się częścią niezwykle skomplikowanego organizmu, który rządzi się własnymi prawami, którym możemy się jedynie podporządkować.

Za ten post Piłat otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Andrzeju.
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Re: Zona - refleksje i poglądy

Postprzez Piłat w 26 Sty 2011, 20:21

Zaskakujące jest to, jak mało osób w ogóle interesuje się tematem Zony :wink:
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Re: Zona - refleksje i poglądy

Postprzez Doktorek w 26 Sty 2011, 20:31

Myślę, że Zona to raj dla tych którzy nie mają nic do stracenia albo którzy wszystko stracili. Z pewnością ma duszę można by powiedzieć mroczną ale pewnie niektórzy widzą w niej to piękno. Zona nie stanowi zagrożenia dla świata lecz dla idiotów, którzy jej nie doceniają. Tak uważam.
"Dźwięk spadającej łuski jest jak ostatni wydech wroga"
Awatar użytkownika
Doktorek
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 04 Cze 2010, 15:24
Ostatnio był: 19 Lut 2011, 22:45
Miejscowość: Malbork
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Zona - refleksje i poglądy

Postprzez Iceformen w 30 Sty 2011, 23:48

Moim zdaniem najbardziej nie dorzecznym posunięciem byłoby zniszczenie zony , takie głupie zakończenie wszystkiego niczym z resident evil tylko tam to było konieczne . Po za tym dla mnie zona jest czymś gdzie można się zaklimatyzować można i też zarobić ale to mało znaczący dla mnie aspekt . Zona jest czymś więcej niż tylko skażoną strefą ona żyje własnym życiem . A w raz z jej życiem żyją setki Stalkerów poszukującym w niej przygód własnego miejsca na świecie bądź zarobków . Taka jest moja wizja zony .
Depressive Black Metal
Iceformen
Stalker

Posty: 106
Dołączenie: 27 Sty 2011, 13:48
Ostatnio był: 27 Mar 2016, 14:45
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 17

Re: Zona - refleksje i poglądy

Postprzez Pomocny_stalker w 31 Sty 2011, 11:52

Dla mnie zona jest darem i światem w którym mogę sobie odetchnąć od prawdziwego świata .Przemierzyłem dużo kilometrów ,pomogłem wielu stalkerom i zabiłem dużo mutantów , ale nie ma to jak sobie stanąć przy ognisku i posłuchać starej dobrej gry na gitarze , gdy widzę stalkerów w tarapatach to od razu śpieszę im z pomocą ,staram się też zrozumieć monolit i przyglądam się zombi ,załączę 2 obrazki z Stalkera Cień Czarnobyla .

http://www.imagebanana.com/view/lhj3af47/st1.jpg Tu mamy członka monolitu ,który się modli .
http://www.imagebanana.com/view/d0sqkr72/st2.jpg A tu zaś mamy ich tajemniczą budowlę do której się modlą .
Pomocny_stalker
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 27 Sty 2011, 22:11
Ostatnio był: 26 Lut 2011, 15:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Poprzednia

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości