Zombie

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Zombie

Postprzez lukebuka w 26 Sie 2012, 18:31

Jak ktoś nie słuchał, bądź nie rozumiał doktorka Sacharowa, to wiadomo, że będzie tworzył jakieś własne teorie pt.: "Dlaczego zombie strzela do nas, a nie podaje nam piwa i czekolady?".

Krótko i treściwie: Stracili zdolności poznawcze= atakują wszystko, co się rusza, nie sprawdzając, co to jest.

Proste?
Awatar użytkownika
lukebuka
Tropiciel

Posty: 247
Dołączenie: 09 Gru 2011, 17:21
Ostatnio był: 23 Gru 2017, 20:18
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 44

Reklamy Google

Re: Zombie

Postprzez Szweminek999 w 26 Sie 2012, 20:34

Są zwierzętami, które nie pamiętają, że byli ludźmi. Zostało im tylko kilka starych nawyków, np: mowa i strzelanie z broni palnej.
S.T.A.L.K.E.R.
Awatar użytkownika
Szweminek999
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 09 Kwi 2012, 21:57
Ostatnio był: 01 Sie 2014, 13:12
Miejscowość: Baza Powinności
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 8

Re: Zombie

Postprzez Strelok_90 w 26 Sie 2012, 21:05

Nagram ich bełkot i puszczę od tyłu :E

Uwagi moderatora:

Jak kupisz nowy rozdzielacz do traktora to też napisz. - Wheeljack

Za ten post Strelok_90 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wańka_Wkręt.

Strelok_90
Wygnany z Zony

Posty: 55
Dołączenie: 08 Sie 2012, 19:03
Ostatnio był: 28 Lis 2014, 22:45
Ulubiona broń: --
Kozaki: 17

Re: Zombie

Postprzez Ric w 27 Sie 2012, 14:02

djcycu napisał(a):(a może i nie musi już skoro mózg steruje rzeczami wykraczającymi wszelkie umysły?) co tylko wpadnie w łapę. Mózg dodatkowo został tak uszkodzony że dana postać więcej obrażeń potrafi przyjąć. Sama też jest zimna jeśli nie lodowata niczym chodzący trup. To dlatego że większość organów podtrzymywana przez z reguły zdrowy mózg stała się bezużyteczna więc jedyne co pozostało takiej istocie to w miarę całe i nie zgniłe jeszcze ciało (coś jak po infekcji/nieleczonym złamaniu u zdrowego człowieka w realu). To dlaczego zombie potrafi przeżyć w tak ekstremalnych warunkach (wielokrotnie postrzelone, z brakiem wielu organów, zgniłe ciało) zaiste jest badane przez naukowców z Jantaru

Jak dla mnie to już nadinterpretacja i próba logicznego wyjaśniania mechaniki gry, zapominając, że to tylko gra. To tak jakby próbować wyjaśniać dlaczego kontroler potrafi atakować jedynie psionicznie, a nie posiada ataków wręcz, nawet gry stalker stoi przed nim i wbija mu nóż w pysk. Logicznie rzecz biorąc nie ma szans, by sam mózg był w stanie zastąpić niedziałające narządy wewnętrzne, chyba że mówimy tu o jakimś mistycyzmie, wyższości umysłu nad ciałem i tym podobnymi dyrdymałami (Zombie stalkerzy mistrzami Zen! xD). Bez sprawnego układu krwionośnego substancje odżywcze nie są odpowiednio rozprowadzane po ciele, bez żołądka jedzenie nie będzie trawione, bez wątroby to już w ogóle przykrość. Jedyne co mózg może mieć tu do czynienia (co nawet piszą na Stalker Wiki), to że zombi nie czują bólu, a więc po postrzale taki zombiak nie ma odruchu bólowego, nie pada na ziemię, więc automatycznie wydaje się bardziej wytrzymały. Ludzie nie umierają od razu w chwili postrzału, to samo pewnie tyczyło by się takiego prawdziwego zombie. Nawet gdyby zombie wygrał taki pojedynek, to uszkodzenia narządów wewnętrznych i utrata krwi sprawiłyby, że długo by nie pociągnął. A to, że zombie wytrzymuje bezpośredni strzał w głowę, a po chwili konwulsji na ziemi wstaje, by znowu walczyć itp, to już po prostu smaczki gry, który miały uczynić tego przeciwnika innego od normalnego stalkera.

BTW. Nie wiem czy wiecie, ale Zombie są też świetnymi raperami. Nawet najlepsi, najczarniejsi Amerykańscy raperzy się przy nich chowają.
"Gówno chodzi ulicami" Szrama
Awatar użytkownika
Ric
Stalker

Posty: 59
Dołączenie: 26 Gru 2010, 17:15
Ostatnio był: 25 Sty 2015, 15:03
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Noiseless Viper
Kozaki: 34

Re: Zombie

Postprzez ETE21 w 28 Sie 2012, 13:30

Ja myślę, że oni coś mówią raz tylko słyszałem coś w stylu stawaj stawaj.
Awatar użytkownika
ETE21
Stalker

Posty: 68
Dołączenie: 15 Sie 2012, 21:30
Ostatnio był: 05 Kwi 2016, 17:50
Miejscowość: Bartoszyce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: -1

Re: Zombie

Postprzez scyzor12 w 28 Sie 2012, 16:49

Myślę, że te słowa to ostatnie wspomnienia przed śmiercią, które zombiak zapamiętał.
Kim jest ktoś ?
Ktoś jest kimś, kiedy nie jest nikim .
Kozaczki mile widziane :)

scyzor12
Wygnany z Zony

Posty: 3
Dołączenie: 28 Sie 2012, 10:13
Ostatnio był: 30 Sie 2012, 18:13
Miejscowość: Sosnowiec
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Martha
Kozaki: 0

Re: Zombie

Postprzez epickaziq w 02 Wrz 2012, 11:38

Według mnie mogą coś mówić, może coś co utknęło im w pamięci za żywota, ale mało prawdopodobne żeby twórcy to uwzględnili :/. Poza tym, jak ktoś napisał zombie by go zaciukał , chyba że w Kopaczi w Zwie Prypeci na misji z Wujkiem Jarem.
Awatar użytkownika
epickaziq
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 05 Sty 2012, 19:17
Ostatnio był: 23 Sie 2013, 12:36
Miejscowość: Fabryka Jupiter
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 2

Re: Zombie

Postprzez AZOT222 w 02 Lis 2012, 15:57

nie zastanawiałem się nad tym nigdy

Uwagi moderatora:

No to się nie wypowiadaj. Warn. - Soviet
Awatar użytkownika
AZOT222
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 01 Lis 2012, 12:26
Ostatnio był: 02 Sty 2020, 22:47
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Zombie

Postprzez StefanStrielok w 09 Gru 2012, 16:03

Ja w tych bełkotaniu zombie,często słysze słowo Mamaa.Najczęściej wydają go gdy je zabije.
Awatar użytkownika
StefanStrielok
Stalker

Posty: 124
Dołączenie: 31 Mar 2012, 18:22
Ostatnio był: 21 Lis 2021, 00:29
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 2

Re: Zombie

Postprzez Royaliste w 09 Gru 2012, 16:29

Zombie to ludzie ze spieczonym mózgiem. Część mózgu, który odpowiada za to, kim jesteśmy lub kim mamy być, jest spieczona prawie całkowicie. Ale te pierwotne funkcje, które sprawiają, że nasze serce bije i że nasze funkcje motoryczne działają są zachowane.
Zombie chodzą i gadają słowa bez sensu, prawdopodobnie, jak już poprzednicy wspomnieli, sprzed ich śmierci albo są to wyrażenia, które zapadły im w pamięć (np. "Mamaaaa...")
Chodzą i strzelają prawie na oślep, bo ich zachowane funkcje motoryczne im na to pozwalają.
Strzelają po to, by zabić i wszamać, ale to tylko moja teoria.
Pozdrawiam Stalkerowiczów ;)

Za ten post Royaliste otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive pan kozaq.
Awatar użytkownika
Royaliste
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 09 Gru 2012, 15:42
Ostatnio był: 16 Gru 2013, 20:20
Miejscowość: Wandea
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Zombie

Postprzez SkullDagger w 09 Gru 2012, 18:37

Nagrali jakieś bełkotanie, a to tylko gra a wy piszecie jak to by byli kiedyś normalni ludzie przed katastrofą.
Zombie to Zombie.
I5-3570K 3,40Ghz 3,80Ghz in Turbo
GA B75M-D3V GoodRam 8GB 1600Mhz
GTX 660 2GB Win 7 64bit
Awatar użytkownika
SkullDagger
Ekspert

Posty: 881
Dołączenie: 26 Sie 2011, 01:04
Ostatnio był: 09 Paź 2022, 19:48
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 63

Re: Zombie

Postprzez Royaliste w 09 Gru 2012, 19:21

Skull Dager, skąd wiesz?
Skoro jest tak jak piszesz, to czemu zombie podczas śmierci wołają matkę, a nie mamroczą "baaaatoooooniiik"?
Albo chodzą i gadają "muuuużyyyyki" jakby się zwracali do kumpli, a nie "żelaaazkooo"?
Awatar użytkownika
Royaliste
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 09 Gru 2012, 15:42
Ostatnio był: 16 Gru 2013, 20:20
Miejscowość: Wandea
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość