Zombie

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Zombie

Postprzez Dziku w 17 Mar 2011, 14:44

MałyGłód napisał(a): Może tak naprawdę niektóre mutki są dobre ?


Wszystkie mutki są dobre. Próbowałeś kiedyś wędzonych macek pijawki?

A wracając do tematu to nie wierzę w tą umiejętność składania sensownych zdań przez zombie. Facetowi wypaliło mózg to jeszcze te resztki człowieczeństwa mu podpowiadają co ma mówić. Tak btw. to powinni zrobić mod na odmienianie zombie spowrotem na ludzi... na przykład za pomocą wódki. Humanitarnie, bezboleśnie.
Zono moja, serce moje...

Za ten post Dziku otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Sabas, Oriux.
Awatar użytkownika
Dziku
Stalker

Posty: 66
Dołączenie: 24 Paź 2010, 20:37
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 19:40
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 32

Reklamy Google

Re: Zombie

Postprzez 1920razor w 17 Mar 2011, 17:10

A wtedy jak by się obudził uleczony, to by walnął takie coś: Ej, Zdzichu, nawet nie wiesz co mi się śniło... Ehehe, taaa :]
Image

1920razor
Wygnany z Zony

Posty: 197
Dołączenie: 14 Sty 2010, 20:58
Ostatnio był: 27 Cze 2015, 14:35
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12

Re: Zombie

Postprzez lektors w 26 Mar 2011, 12:14

Dla mnie one powinny tylko sapać, wyć i wrzeszczeć "YYY!!!". Ludzki mózg posiada komórki pozwalające mówić, skoro zostanie on uszkodzony (nieodwracalnie) to jakim cudem ma mówić jakieś wyrazy, o logicznych zdaniach już nie wspomnę...
Image
Awatar użytkownika
lektors
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 14 Cze 2009, 20:32
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 05:22
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 55

Re: Zombie

Postprzez Hssiss w 28 Mar 2011, 17:04

Nie ściągnąłem wprawdzie pliku z dźwiękami, ale pamiętam, że podchodząc do grupy zombie usłyszałem zdanie które w wolnym tłumaczeniu brzmi mniej więcej tak:
"macie artefakty, macie artefkaty... pieniądze?"
"(słowo brzmiące podobnie jak dacie albo macie) artefaktyx2, babuła?"

Ktoś zarejestrował coś podobnego?
Hssiss
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 07 Mar 2009, 02:43
Ostatnio był: 08 Gru 2017, 21:38
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 32

Re: Zombie

Postprzez specPL w 29 Mar 2011, 12:38

Ja tak miałem.

W sumie zombiaki i tak mówią wyraźniej niż większość dzisiejszych nastolatek, a skoro te mogą od czasu do czasu z rzadka coś logicznego powiedzieć, to czemu taki zombi nie może? :)
specPL
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 06 Cze 2010, 20:14
Ostatnio był: 26 Sie 2011, 22:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 7

Re: Zombie

Postprzez Wentix w 06 Kwi 2011, 10:40

Taa, jasne a może było by to coś w sensie ( nie umiem tak mówić ) POKEMONOWYM. "Oo PatŚściie, o BoshH SwiiTT StallllKieRśŚ" ( tłumaczenie : Patrzcie ludzie. O Boże jaki zajebi#ty stalker ). Ale tak serio czasami udaje mi się wyczuć słowa takie jak

- Kozak, Dajcie Kozaka
- Maaaassakra!!!
- jeden nawet wołał o pomoc

To tyle nowego.
S.T.A.L.K.E.R. to nie gra, to styl życia
Awatar użytkownika
Wentix
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 04 Sie 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Cze 2015, 22:28
Miejscowość: Brwinów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 11

Re: Zombie

Postprzez impulse_101 w 07 Kwi 2011, 09:52

Zombie maja swoje bełkoty w zależności od sytuacji. Mam gaworzenie w idlu, spostrzeżenie przeciwnika, użalanie się nad sobą gdy leży ranny itp :P Generalnie nie znam dobrze rosyjskiego ale można wyczuć ze niektóre teksty są powiązane z dana sytuacja na tyle na ile "jasność umysłu" zombiaka mu to umożliwia. Przy odrobinie wyprawy da się poznać co zombie robi w danej chwili np ze właśnie zostaliśmy zauważeni i nici z cichego podejscia.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Zombie

Postprzez WodZu w 07 Kwi 2011, 18:36

Zombiak to też człowiek... prawie. W każdym razie coś tam w mózgu zostaje. Przykładowo: zombie w Half-Life 2 próbowały nas zabić, ale wrzeszczały na cały głos aby im pomóc. A my mogliśmy skrócić ino cierpienie tego zainfekowanego. W STALKERZE "żywe trupy" są nieprzyjaźnie nastawione do gracza. Choć zawsze można sobie ubzdurać, że biegnie on za nami bełkocząc "Ej, stój musisz mi pomóc". Kulka w łeb i pomogliśmy. Zaś sprawa intencji zombiaków pozostaje otwarta.
Już niedługo: FEAR 3
Awatar użytkownika
WodZu
Stalker

Posty: 110
Dołączenie: 14 Gru 2009, 23:58
Ostatnio był: 13 Gru 2011, 19:55
Miejscowość: Polska stolica parowozów
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 4

Re: Zombie

Postprzez 1920razor w 22 Kwi 2011, 10:46

Sorki za offtop, ale apropos zombii z Half life 2 i wołania ich o pomoc...
Image

Za ten post 1920razor otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pilot, juza88.

1920razor
Wygnany z Zony

Posty: 197
Dołączenie: 14 Sty 2010, 20:58
Ostatnio był: 27 Cze 2015, 14:35
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12

Re: Zombie

Postprzez Dovchenko w 23 Kwi 2011, 20:04

Cóż, ja mam taki trochu inny pomysł.
Zombie wcześniej byli ludźmi. Według mojej teorii, same zombie są żywym dowodem na to, co może człowieka w zonie spotkać, więc próbują ostrzec innych ludzi, ale ponieważ ich ciała zostały porażone, nie mogą się wyrazić, albo z powodu zdeformowanego mózgu, albo strun głosowych. Gdy ludzie nie reagują, zombie uciekają się do przemocy, aby przestraszyć człowieka na tyle, żeby zaczął uciekać.
Zombiaki po prostu chcą ocalić innych, żywych ludzi, ale kiedy nie poskutkuje ostrzeżenie głosowe (którego ludzie nie są w stanie zrozumieć) próbują innego sposobu, a w tym przypadku przemoc wydaje im się najlepszym rozwiązaniem, ale jak wiemy, przemoc rodzi przemoc...

Reasumując: Jęczenie zombie to logiczne zdania, lecz źle wyartykułowane.
Kogóż to z nas tonący nie wiózł wrak, któż z nas zaprzeczyć może - że ułomny?
Kogóż nie łudził oślepiony ptak, kogóż w bezludzie nie wiódł pies bezdomny?

A przecież wciąż przyciąga strefa ogrodzona, i ogrodzona nie bez celu chcemy wierzyć;
To nie my w Zonie - to nam odebrana Zona,nam ją niepewnym, ale własnym krokiem mierzyć
Póki nadziei gorycz wreszcie nie pokona.

Dovchenko
Wygnany z Zony

Posty: 113
Dołączenie: 16 Kwi 2011, 21:15
Ostatnio był: 16 Kwi 2012, 17:25
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 6

Re: Zombie

Postprzez djcycu w 24 Kwi 2011, 11:26

Zombie nie odstrasza... Ono straciło człowieczeństwo i podobnie jak zwierze próbuje się bronić. Tyle mogę wywnioskować po tym co widzę w tej grze. Każde podejście kończy się agresywnym odzewem zombie. Promieniowanie ich nie zabiło lecz emisje które albo je uśmierciły albo po prostu pozbawiły ego.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Zombie

Postprzez bumshaker12 w 24 Kwi 2011, 12:35

Jako że interesuje się trochę zombie i stalkerem pomogę wam uporać się z tym pytaniem.
Wpierw żeby rozważać ten temat trzeba wiedzieć czym lub kim tak naprawdę jest zombi, za pewnie każdy z was wie że zombie to żywy trup jedzący ludzkie mięso ze szczególnym upodobaniem mózgu ale jest to wersja wymyślona przez Georga Romera reżysera filmu Noc żywych trupów.
Istnieje też wersja wyznawców Voodoo w której zombie jest wskrzeszonym człowiekiem nie wiedzącym o tym że umarł, posłusznie wykonujący nadaną przez kapłana pracę np. w polu. W rzeczywistości są to ludzie odurzeni przez kapłanów narkotykami lub trucizną.
Mieszkańcy Haiti wierzą w zombie a po śmierci osoby bliskiej odcinają jej kończyny i przebijają go kołkiem, przez następne kilkanaście dni po śmierci rodzina pilnuje grobu zmarłego.
Podsumowując zombie to albo żywy trup spragniony mięsa albo nieszczęśnik kontrolowany przez osoby trzecie.
Zombie w stalkerze bełkoczą bezsensownie pod nosem układając czasami słowa a niekiedy zdania i potrafią używać broni palnej więc to oznacza według mnie że nie są martwe bo ich mózg wciąż pracuje na minimalnych obrotach ale jednak.
Pewien stalker w barze 100 radów opowiada o facecie który chciał przejść przez zwęglacz bez kombinezonu ochronnego przez co stał się zombie.
Nie było w tej opowieści innych zombie więc można odrzucić wersje Romera.
Zombie w grze występują tylko w ważnych miejscach związanych z tajnymi laboratoriami bądź monolitem chroniąc do nich dostępu gdyby zombie były bezmyślne spotkali byśmy je w całej zonie.
A teraz ręka do góry kto widział zombie w kordonie bez zmodyfikowanego stalkera ?
Tak właśnie myślałem. Jak wiemy projekt Świadomość Z testował w zonie broń mającą na celu kontrole ludzkim umysłem co za tym idzie całym człowiekiem.
Dlatego też wysuwam teorie że Zombie są to pierwsi ludzie na których była testowana broń telepatyczna lecz niszcząca im mózgi w tak dużym stopniu że niemal umożliwiła im samodzielne myślenie i podejmowanie decyzji dlatego też zombie reaguje instynktownie niczym zwierze które atakuje każdego kto wkroczy na jej teren.
Jest to tylko moje zdanie i przemyślenia na ten temat i nie zmuszam nikogo do myślenia tak jak ja
Image

Za ten post bumshaker12 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Dovchenko, Wayathin, Soma, Alen Dark, Wunsz.
Awatar użytkownika
bumshaker12
Stalker

Posty: 135
Dołączenie: 14 Paź 2009, 09:14
Ostatnio był: 01 Lip 2022, 14:33
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 18

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości