Jaka frakcja?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Jaka frakcja?

Postprzez Józio w 11 Mar 2021, 21:04

dienonych napisał(a):Powinność, są jak polscy nacjonaliści... Z kim innym rzucić butelką z benzyną jak nie z Nimi? :D



To prawda. I do tych i do tych powinno się strzelać. Pozdrawiam
JESTEM PEDAŁEM
Awatar użytkownika
Józio
Tropiciel

Posty: 334
Dołączenie: 30 Lis 2014, 15:04
Ostatnio była: 23 Lut 2024, 23:56
Miejscowość: Moje hobby: obciąganie kutasów
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 105

Reklamy Google

Re: Jaka frakcja?

Postprzez Mruk w 01 Lut 2022, 22:33

dienonych napisał(a):Trololo lamu*ie weź się zakop gdzieś pod ziemią. Wolność ma symbole anarchii w grze


A to ciekawe, że wspominasz o symbolach anarchii u wolności bo to powinność nosi znak zwany jako pacyfka na swoich kapturach więc XD
ı̣ǝsuǝʇ opǝ
Awatar użytkownika
Mruk
Stalker

Posty: 80
Dołączenie: 12 Cze 2016, 21:45
Ostatnio był: 10 Sie 2022, 22:49
Miejscowość: Blüdhaven
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Martha
Kozaki: 20

Re: Jaka frakcja?

Postprzez Vaksik w 05 Wrz 2022, 21:20

Witaj stalkerze. Usiądź przy ognisku i odpręż się trochę, pewnie przebyłeś długa drogę. Zwą mnie tu Vaksikiem. Nie mam pojęcie co ta ksywa znaczy, bądź reprezentuje, ale jakiś czas temu to imię do mnie przylgnęło i nie zamierzam go zmieniać. Zresztą, nie o tym będziemy dzisiaj rozmawiać. Dziś porozmawiamy o tym, dlaczego właśnie ty, właśnie teraz powinieneś (ale nie musisz) dołączyć do najlepszej i najfajniejszej frakcji pod niebem Zony, czyli do "Wolności"! Zaraz ci wyjaśnię dlaczego. Wiesz, wielu ludzi dołącza do "Wolności". Niektórym podoba się panująca tu atmosfera, inni lubią jaranie zioła, mamy nawet w naszych szeregach kilku byłych bandytów, którzy chcieli skończyć z kryminalną przeszłością, ale do "Powinności" nie pójdą, bo ci strzelaliby bez ostrzeżenia, a w bazie Wolnych Stalkerów też nie są zbyt mile widziani. Jednak wielu ludzi, tak samo jak ja sprzymierzyło się z tą frakcją z pobudek moralnych i dla naszej ideologii. Widzisz przyjacielu, "Powinność" (o której na pewno słyszałeś) otwarcie trąbi o tym jak to chcą "ocalić świat od zła i uchronić przed niebezpieczną Zoną!" Ale czy, drogi stalkerze, zadałeś sobie kiedyś pytanie, czy działania "Powinności" faktycznie chronią czy szkodzą? Pewnie nie. A ja dziś odpowiem na to pytanie. Jeżeli przyjrzymy się dowodom, to wyjdzie na jaw, że wszędzie gdzie "Powinność" wszczyna swoją nic nie wartą wojenkę z Zoną, przybywa mutantów i wzrasta aktywność anomalii. Im mocniej oni atakują, tym mocniej Zona oddaje. Ponadto, przez ich działania wzrasta aktywność emisji (Jeśli nie wiesz, Zona uwalnia emisje kiedy próbuje wyeliminować znajdujące się na jej terenie zagrożenie. Niestety my, stalkerzy, jesteśmy postrzegani przez Zonę jako takie zagrożenie, choć w zasadzie to trudno się Zonie dziwić. A skoro zwykli stalkerzy są uznawani przez Zonę za wroga, to Powinnościowcy którzy celowo atakują jej faunę tym bardziej), a jak dobrze wiemy przy każdej emisji Zona nieznacznie się rozrasta. Więcej działań "Powinności" - więcej emisji. Więcej emisji - Zona rozrasta się coraz bardziej. Więc durna propaganda "Powinności" o "zapobieganiu rozrostu Zony" to tylko puste słowa które nie mają pokrycia w rzeczywistości. Poza tym, po co "Powinność" miałaby chcieć zniszczyć Zonę!? Bo jest niebezpieczna? A dlaczego jest niebezpieczna, bo ludzie w Zonie giną? Wiesz, ludzie którzy pływają w morzach i oceanach też często giną, topią się w wodzie, a niektórych zabijają rekiny albo inne stworzenia. I co, ludzie wychodzą na ulicę krzyczeć "Morze złe, oceany złe! Trzeba je unicestwić!"? Nie! Czy uzbrojeni ludzie w kombinezonach do nurkowania wybijają morskie stworzenia? Nie! Widzisz, tak samo jak do morza lub oceanu, do Zony ludzie wchodzą w 99% na własne życzenie. Jeśli ubije ich mutant albo anomalia, to sami mogą być sobie winni, że w ogóle wchodzili do strefy. Ktoś mógłby powiedzieć: "Okej, ale skoro Zona i tak się rozrasta to znaczy, że znajdujące się za Kordonem mutanty w końcu wylezą za druty kolczaste i zaczną atakować ludzi spoza strefy!" I to się zgadza, że mutanty w końcu pewnie wyjdą za Kordon, ale to nie oznacza, że będą atakować ludzi! Pamiętasz Pustelnika? Tego samotnika, który kręcił się w pobliżu Agropromu w 2011? Opowiadał, że nie nosi ze sobą broni i dlatego Zona nie uznaje go zagrożenie. Intuicyjnie omija anomalie, a i mutanty zostawiły go w spokoju. Już rozumiesz do czego dążę? Nawet jeśli mutanty opuszczą strefę, nawet jeśli anomalie zaczną pojawiać się poza obecnymi granicami Zony, to nie będą zagrożeniem dla ludzkości! A w każdym razie takim samym jak np. dzikie wilki z lasu. Oczywiście mówię teraz o mniejszych mutantach, takich jak chomiki, mięsacze czy ślepe psy, no ale błagam cię, prędzej zombie odzyska rozum niż pijawka wydostanie się poza Zonę... Podsumowując, "Powinność" walczy z "wrogiem" z którym nie trzeba walczyć i z którym nie można wygrać. To tak, jakbyś wlazł na czyjąś posesję strzeżoną przez psa, a potem psiknął go gazem kiedy ten cie ugryzie. Ich walka z Zoną jest głupia, irracjonalna i bezsensowna. Wiemy już, że ideologia "Powinności" nie trzyma się kupy, a działania tej frakcji są autodestrukcyjne, tak? Ale dalej ktoś mógłby powiedzieć: "No dobra, ale "Wolność" nie zagwarantuje mi takiego dobrego wyposażenia i opieki medycznej co "Powinność"!" I to prawda, że goście z "Powinności" pod względem wyposażenia nas przewyższają. Ale odpowiedz sobie na to pytanie: "Wolę należeć do frakcji którą lubię i popieram, w której można spotkać dobrych i porządnych ludzi i która ogólnie dużo bardziej mi podchodzi, czy być członkiem grupy z której ideologią się nie zgadzam, której struktura mi si nie podoba, no ale zapewniają nieco lepszy sprzęt niż drugie ugrupowanie." Wydaje mi się, że odpowiedź jest oczywista. Słowem zakończenia, nie daj sobie wmówić, że "Wolność" to banda anarchistycznych, wiecznie zjaranych hipisów bez żadnej dyscypliny, których nie obchodzi rozrost Zony! To tylko durne hasełka propagandowe "Powinności", których używają, by zyskać poparcie niewtajemniczonych stalkerów. Sam byłem kiedyś członkiem tej frakcji (na szczęście już nie jestem), więc wiem jakie sposoby indoktrynacji innych ludzi stosują. Mam nadzieję, że to co ci właśnie powiedziałem przemówiło ci do rozumu i odmieniło twoja zdanie na temat "Powinności". Ba, może nawet w tej chwili rozważasz dołączenie do naszej wspaniałej frakcji! Jednak pamiętaj, że nawet jeśli się na to nie zdecydujesz, w naszej bazie, przy naszym ognisku, zawsze mamy zagrzane miejsce dla ciebie. Co, już się zbierasz? No trudno, mimo wszystko było miło. Wpadaj co jakiś czas, to jeszcze sobie tak pogadamy. I nie zapomnij o tym co ci powiedziałem! Aaa i byłbym zapomniał, masz tu kozaka na drogę :kozak:. Tylko nie wypij całego od razu, bo wleziesz w jakąś anomalię! No, to by było na tyle, udanej drogi stalkerze... :)

Edit: Witajcie stalkerzy, otóż popełnilem pewną gafę. Okazuje się, że Zona uwalniała emisje jako sposób samoobrony wtedy, gdy Świadomość-Z jeszcze istniała. Nie jestem pewien, w jaki sposób Zona teraz wybiera sobie czas na emisję. (Chociaż w CoP wielu stalkerów jest prawie w centrum Zony, a emisje występują prawie tak często jak w CS, więc może to, jak Zona próbuje eliminować zagrożenia dalej funkcjonuje?)

Za ten post Vaksik otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mruk, kazzCop.
Awatar użytkownika
Vaksik
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 08 Gru 2020, 08:52
Ostatnio był: 16 Kwi 2022, 16:54
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 11

Poprzednia

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt08 oraz 8 gości