Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Jaka jest najlepsza część S.T.A.L.K.E.R. -a według Ciebie?

S.T.A.L.K.E.R. Zew Prypeci
60
41%
S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo
22
15%
S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla
66
45%
 
Razem głosów : 148

Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Postprzez Pijawol w 19 Lut 2011, 09:39

Z ciekawości postanowiłem założyć taki temat.
Jaka część Stalkera najbardziej Wam się spodobała?

Moim faworytem jest Zew Prypeci. Dlaczego? Ze względu na duże możliwości w grze, klimat, przyjemność rozgrywki oraz bardzo fajne mapy.
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1277
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 07 Kwi 2024, 17:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Reklamy Google

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R. -a

Postprzez Kpuc w 19 Lut 2011, 10:03

Moim faworytem jest Czyste Niebo ,

Plusy: Bagna , Bagna i jeszcze raz bagna ;) , Dokładniejsze modele i poprawiona animacja postaci , dodane Świetnie wyglądające promienie słoneczne Dx10 , wojna frakcji , zaludniona zona , Klimat i udźwiękowienie

Minusy : Dużo więcej crach'ow przynajmniej do instalacji latki x.x.10 (i zaczynanie fabuły od nowa ;/), dość wzrosły wymagania gry , krotka ,

Cień Czarnobyla ,
Plusy: Prypeć , bar cos czego mi brakowało w dodatku ,ciekawa i wciągająca fabula , 5 zakończeń , Klimat i udźwiękowienie

Minusy : To wszystko co na filmach było pokazywane przez GSC wyparowało z gry , Dość dozo ostawien graficznych dzięki czemu gra jest bardziej elastyczna , Ciche dialogi , Praktycznie żadnych ostawień dźwiękowych ,

Zew Prypeci ;

Plusy: prawie żadnych poprawili grafike to wszystko, fabula <spiacy> , ładne lokacje

Minusy: zanim gra się stalą grywalna musiałem ja przeinstalować 4 razy łącznie z przepisywaniem 3 kluczy za każdym razem gra lubi się co jakiś czas wysypać do pulpity tylko czasem robiąc log ,
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R. -a

Postprzez MiedzianeJaja w 19 Lut 2011, 10:35

Cień Czarnobyla. Mimo wielokrotnego przejścia i tak podświadomie odczuwam lęk przed chodzeniem w pewne lokacje co świadczy że gra trzyma bardzo wysoki poziom. Obszerne mody dodające całkiem nową fabułę. Można grać i grac i grać a potem zainstalować nowego moda i grac i grać i grać...
Moja wielka trójka to 1.Cień, 2.Niebo, 3.Zew.
Nie wiem czemu ale po skończeniu Zew-a nie grałem już powtórnie. Próbowałem z modem na Zimę ale po dojściu do Janowa zostawiłem. Nie ciągnie mnie jakoś.
W Niebo po skończeniu grałem ponownie, a Cień podstawkę kończyłem może trzy razy.
Później z modem Zew monolitu a obecnie morduję Cień kolejny raz pod postacią Narodnoj Solianki. W zapasie mam jeszcze Priboi Story :E


BTW. Wydaje mi się że był już podobny temat.
Ostatnio edytowany przez MiedzianeJaja 19 Lut 2011, 10:53, edytowano w sumie 6 razy
MiedzianeJaja
Tropiciel

Posty: 279
Dołączenie: 11 Paź 2009, 22:27
Ostatnio był: 16 Gru 2016, 09:54
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R. -a

Postprzez masaraksz w 19 Lut 2011, 10:45

Każda część jest inna i ma swój niepowtarzalny klimat.
Skończyłem wczoraj Zew Prypeci i ruszyłem od nowa z Cieniem Czarnobylu.
To zupełnie inne gry, choć takie same w sensie tytułu, tematu, producenta.
Ciężko jest mi powiedzieć który tytuł jest lepszy i co to w ogóle znaczy lepszy?
S.T.A.L.K.E.R. to miłość a nie gra.

Za ten post masaraksz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Floper Szczur.

masaraksz
Wygnany z Zony

Posty: 13
Dołączenie: 18 Lut 2011, 11:43
Ostatnio był: 28 Mar 2011, 14:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R. -a

Postprzez Adam w 19 Lut 2011, 11:27

Był już gdzieś taki temat, ale nieważne ;)

Moim faworytem jest i na zawsze pozostanie Cień Czarnobyla, lubię go z powodu, że nie ma w nim tych bezsensownych i nikomu niepotrzebnych funkcji PDA, tych Wojen Frakcji itd. W przeciwieństwie do Zewa, można się bawić ciałami poległych, można zabijać unikalne postacie itp.
Zwłaszcza od vanilii Cienia lubię łączyć tą część z modem Priboi Story 1.1. ;)
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R. -a

Postprzez PMG w 19 Lut 2011, 12:14

Moją ulubioną częścią jest Zew Prypeci. Jest najmniej liniowy no i oczywiście freeplay. Daje nam największą swobodę, zadania są ciekawsze. Może i nie ma Elektrowni, ale Zew Prypeci pozwala najbardziej zżyć się z innymi Stalkerami, poczuć się jak jeden z nich, a nie jak taki Striełok, który miażdżył wszystkich swoimi dokonaniami. Wprawdzie Major Diegtiariow też dokonywał nieprawdopodobnych czynów, ale jednak we freeplayu można zacząć życie od nowa jako zwykły Stalker. Map może jest mniej, jednak są ciekawsze i bardziej szczegółowe, i przede wszystkim lepiej odwzorowują prawdziwą Strefę. Nie ma żadnych Kordonów, Rostków i innej twórczości, tylko prawdziwa Zona. Prawda, mapy są poprzesuwane i na pewno trochę różnią się od rzeczywistych miejsc, ale łatwiej je zlokalizować w rzeczywistym świecie. Zew Prypeci będzie zawsze moją ulubioną częścią (póki nie wyjdzie S.T.A.L.K.E.R. 2), bez względu na klimat, możliwości i inne rzeczy.
Ostatnio edytowany przez PMG, 19 Lut 2011, 13:22, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
PMG
Redaktor

Posty: 376
Dołączenie: 12 Gru 2010, 10:30
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 13:29
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 127

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R. -a

Postprzez Szpagin w 19 Lut 2011, 12:37

Czy ja tego tematu gdzieś wcześniej nie widziałem?
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R. -a

Postprzez Pijawol w 19 Lut 2011, 12:48

Szpagin napisał(a):Czy ja tego tematu gdzieś wcześniej nie widziałem?

Ja przynajmniej takowego nie widziałem.
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1277
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 07 Kwi 2024, 17:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R. -a

Postprzez PMG w 19 Lut 2011, 12:51

Na pewno był temat dotyczący Zewu Prypeci i Cienia Czarnobyla, ale dotyczącego wszystkich części nie widziałem.

Przepraszam za Off-top.
Awatar użytkownika
PMG
Redaktor

Posty: 376
Dołączenie: 12 Gru 2010, 10:30
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 13:29
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 127

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Postprzez KoweK w 19 Lut 2011, 14:52

Ja też nie widziałem. Jak Adam znajdzie taki sam temat, to niech podeśle tutaj linka.

Dla mnie najlepszy Zew Prypeci. Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo już masę razy mówiłem. W skrócie: masa zadań, duże mapy, poczucie wolności, klimat, czyli to czego brakowało mi w pozostałych częściach.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Postprzez thainoodles w 19 Lut 2011, 15:14

Zew Prypeci według mnie najlepszy, najbardziej czuć klimat zony i stalkerowania, lokacje są świetne i najlepiej oddają specyficzny charakter wschodniej europy spośród wszystkich części, no i misje poboczne, o lata świetlne wyprzedzają poprzednie odsłony.
thainoodles
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 14 Lut 2011, 10:28
Ostatnio był: 18 Wrz 2016, 22:51
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 25

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Postprzez wajs94 w 19 Lut 2011, 15:35

Dla mnie też zew prypeci jest najlepszy. Wspaniały klimat, duże mapy (lepiej mniej map a większe) jedynie co mnie nudzi po 14 razie to to że zadania poboczne to takie kulawe nie wszystkie ale większość dużo jest takich przynieś-->podaj i zamieć po sobie. Przydało by się żęby te poboczne zadania były jakoś bardziej rozbudowane np. misja kompas, idziemy i dostajemy i znowu zanosimy do zleceniodawcy.. a nie lepiej by było jakoś zdobyć artefakt a nie tylko takie chodzenie. Ale i tak Zew najlepszy.

wajs94
Wygnany z Zony

Posty: 134
Dołączenie: 02 Lis 2010, 17:50
Ostatnio był: 17 Cze 2012, 13:35
Miejscowość: Radom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 32

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości